تصویر راهنمای جامع خرید تشک طبی

راهنمای جامع خرید تشک طبی

تصویر راهنمای جامع خرید تشک طبی

یکی از موضوعاتی که ارزش بررسی و تحقیق دارد، راهنمای جامع خرید تشک طبی است. زیرا تشک طبی استاندارد و با کیفیت برای آرامش و آسایش شما در هنگام خواب ضروری است.

ساخت تشک های طبی به ویژه تشک های تخت در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. مواد اولیه و مواد با کیفیت بالا در ترکیب با ماشین آلات پیشرفته، کالاهایی قابل اعتماد، راحت و زیبا تولید کرده است.

انواع اختلالات مفصلی و ستون فقرات را می توان با خرید تشک های طبی استاندارد بهبود بخشید.شما باید زمان زیادی را صرف خواب و استراحت کنید، پس این را در نظر داشته باشید. در نتیجه، انتخاب و خرید یک تشک طبی استاندارد و باکیفیت یک تصمیم بسیار مهم و ضروری است.

تشک طبی چیست ؟

تصویر تشک طبی چیست

اصطلاح “تشک طبی” به تشکی اطلاق می شود که مفاصل را پشتیبانی و نگه می دارد. اصطلاح “تشک های طبی” به تشک های بدون فنر اطلاق می شود که معمولاً از فوم، اسفنج یا یونیلیت ساخته می شوند. این تشک ها اغلب سفت هستند و نسبت به انواع دیگر تشک ها عمر کمتری دارند. هزینه نهایی این تشک ها به طور قابل توجهی تحت تأثیر کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آنها است. برای بالا بردن کیفیت این تشک ها گاهی مموری فوم اضافه می شود. این تشک ها اغلب مواد بهتری نسبت به تشک های معمولی دارند.

انواع تشک‌های طبی :

انواع تشک‌های طبی موجود در بازار، عبارتند از:

 • تشک طبی فنری:

تصویر تشک طبی فنری

اکثر تشک هایی که دارای فنر داخلی هستند، تشک های طبی نرم یا نرم هستند و دو نوع فنر وجود دارد: فنرهای متصل و فنرهای منفصل.

 • تشک طبی فوم دار:

اکثر مردم از تشک های طبی فوم دار استفاده می کنند که تقریباً شناخته شده ترین و محبوب ترین انواع تشک طبی هستند.

 • تشک طبی با فنرهای داخلی یا هیبریدی:

تصویر تشک طبی با فنرهای داخلی یا هیبریدی

فنرهای بزرگ معمولاً در تشک های طبی هیبریدی وجود دارند، اما فنرها نیز در چندین لایه فوم پوشانده شده اند تا بتوانید هنگام دراز کشیدن روی فوم احساس راحتی کنید. تشک های هیبریدی سبک وزن و انعطاف پذیری بالایی دارند.

 • تشک طبی بادی:

یکی از جدیدترین و راحت ترین انواع تشک های طبی موجود، تشک بادی است. تشک مسافرتی نام دیگر تشک بادی است. این تشک ها با استفاده از یک کمپرسور تخصصی باد می شوند و آنها را به طرز باورنکردنی قابل حمل می کند.

 • تشک طبی آبی:

تصویر تشک طبی آبی

از دیگر انواع تشک های طبی با مزایای پزشکی و قیمت بالا می توان به تشک های آبی اشاره کرد. تشک های آبی که با اتصال به برق گرم و سرد می شوند، تشکی دوفصل به حساب می آیند که با هزینه بالایی که دارد طرفداران کمی دارد.

نکات کلیدی و راهنمای جامع خرید تشک طبی :

در هنگام خرید انواع تشک طبی مانند دیگر وسایل راحتی باید نکاتی را مد نظر داشت. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تاثیر وزن

وزن کاربر مورد نظر یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در انتخاب تشک باید در نظر گرفته شود. تشک باید به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند وزن فرد را تحمل کند. به عنوان مثال، تشک هایی با سطح سفتی بالاتر برای افراد سنگین ترجیح داده می شوند.

 1. ابعاد تشک

تصویر ابعاد تشک

طول و عرض تشک باید با مشخصات تخت مطابقت داشته باشد. به طور معمول، تشک ها دارای طول 2 متر و عرض متغیر هستند. علاوه بر این، ارتفاع یا ضخامت تشک باید بیشتر از لبه‌های تخت باشد و از قرار گرفتن زیر آن‌ها خودداری شود.

 1. شرایط فیزیکی و انتخاب تشک

نکته مهم در هنگام خرید تشک، در نظر گرفتن شرایط فیزیکی شما برای انتخاب مدل تشک ایده آل برای شماست. به عنوان مثال، ترجیحاً تشکی را انتخاب کنید که نرم، راحت و طبی باشد تا اگر از ناراحتی کمر یا درد مفاصل رنج می برید، به مفاصل شما فشار وارد نکند.

در هنگام انتخاب تشک طبی باید ترجیحات شخصی در نظر گرفته شود و شما باید تصمیم بگیرید که به کدام مدل تشک بیشتر علاقه دارید. به عنوان مثال، اگر هنگام خواب تشک های سفت را ترجیح می دهید، تشک های سفت را برای ست اتاق خواب خود بخرید.

اگر تشک اشتباهی را انتخاب کنید، سطح انرژی و سلامت شما به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می گیرد، زیرا شما را از خواب راحت و دلپذیر منع می کند. مدل تشک ایده آل را بر اساس علایق و شرایط جسمانی خود انتخاب کنید.

 1. ضد حساسیت بودن تشک

اگر پوست حساسی دارید و متوجه شدید که وجود آلودگی روی تشک به شما آسیب جدی می زند، باید تشک طبی ضد حساسیت انتخاب کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید که تشک های ضد حساسیت موجود هستند که با الیاف ضد حساسیت ساخته شده اند و از پوست شما در برابر ایجاد حساسیت محافظت می کنند.

بنابراین توصیه می کنیم اگر پوست بسیار حساسی دارید از تشک های طبی ضد حساسیت استفاده کنید. کودکان باید بیشتر از تشک های ضد حساسیت استفاده کنند زیرا باعث نرمی پوست و خوابی آرام می شوند.

 1. سفتی یا نرمی تشک

تصویر سفتی یا نرمی تشک

یکی از مواردی که افراد هنگام خرید تشک به آن توجه می کنند، سختی و نرمی تشک است. افراد بر اساس ترجیحات و علایق خود تشک را خریداری می کنند. با این وجود، بهتر است سطح سفتی یا نرمی تشک به گونه ای باشد که سر، شانه ها، باسن و پاها را به درستی پشتیبانی کند و در عین حال گردن و کمر را در یک راستا خوب نگه دارد.

 1. بودجه ای که برای خرید تشک باید در نظر گرفته شود

بودجه ای که برای خرید تشک در نظر گرفته شده یکی دیگر از نکاتی است که باید در نظر گرفته شود. با این حال انواع تشک داخلی و خارجی متعددی وجود دارد.

با این حال، اگر می‌خواهید تشک باکیفیت و بادوام با قیمتی منصفانه داشته باشید، توصیه می‌کنیم از گونه‌های ایرانی ساخت شرکت‌های معتبر استفاده کنید.

 1. توانایی تشک برای خنک نگه داشتن شما

یکی دیگر از نکات مهم آرامش بیمار، حفظ خونسردی فرد در هنگام خواب است. شما باید با خرید تشک طبی بتوانید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال، تشک های آبی می توانند به شما کمک کنند هنگام خواب خنک بمانید. همچنین این نوع تشک با ایجاد یک محیط مرطوب رشد باکتری هایی را که به پوست شما آسیب می رسانند متوقف می کند.

 1. ساختار و استحکام تشک

تشک طبی استاندارد باید تا حد امکان مطابق با بدن بیمار ساخته شود. ساخت تشک باید به میزان قابل توجهی فشار را بر روی نواحی خاص بدن، مانند ستون فقرات و شانه ها کاهش دهد. بهترین تشک طبی باید ساختار محکمی داشته باشد، بنابراین باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

مزایای استفاده از تشک های طبی در راهنمای جامع خرید تشک طبی :

تصویر مزایای استفاده از تشک های طبی در راهنمای جامع خرید تشک طبی

 • پشتیبانی عالی و فرم گرفتن با انحنای بدن؛
 • صاف شدن ستون فقرات به واسطه کاهش فشار بر آن؛
 • افزایش جریان خون و کمک به ترمیم بدن؛
 • خواب بهتر و بی وقفه؛
 • افزایش شرایط جسمانی؛
 • به حداقل رساندن علائم مرتبط با آلرژی؛
 • کمک به توقف خروپف شبانه؛
 • کاهش تنش و فشار روی بدن؛
 • کاهش دردهای ناشی از شکستگی ها، درد های عضلانی و ستون فقرات؛
 • و همچنین افزایش کیفیت و کمیت خواب به طوری که با احساس انرژی فوق العاده از خواب بیدار شوید.

استاندارد های یک تشک طبی چیست ؟

تصویر استاندارد های یک تشک طبی چیست

فنرها در یک تشک طبی استاندارد باید محکم باشند. نوع پارچه تشک، استحکام کششی و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده سازی و بسته بندی تشک طبی نشان از کیفیت محصول است. برای اطمینان از اینکه آنها می توانند خدمات پس از فروش ارائه دهند، در انتخاب نوع تشک های وارداتی احتیاط کنید. این نکته مهم است که قبل از خرید این تشک ها از طریق نمایندگی های خود در ایران موجود است یا خیر. از شرکت های معروف خرید کنید، زیرا فقط گارانتی تعمیر و تعویض آنها قابل اعتماد است. بدون ضمانت نامه از خرید تشک طبی پرهیز کنید. زیرا تشکی که خریداری می کنید ممکن است شرایط لازم را نداشته باشد و برای شما مشکل ایجاد کند.

عدم وجود الیاف طبیعی در پارچه تشک ممکن است منجر به مشکلات پوستی شود. منسوجات مورد استفاده برای تشک ها باید در برابر آب، آتش و حشرات مقاوم باشند.

چه افرادی به تشک طبی نیاز دارند ؟

تصویر چه افرادی به تشک طبی نیاز دارند

بزرگترین نعمتی که یک نفر می تواند داشته باشد بدن سالم است. وقتی حتی یک بیماری یا درد جزئی را تجربه می کنیم، بیشتر قادر به درک این نکته هستیم. متأسفانه، سرعت زندگی مدرن مانع از آن می شود که همه به بدن خود توجهی را که شایسته آن است، ارائه دهند.

نکته کلیدی این است که بیشتر بیماری ها در نتیجه عادت های بد به آرامی در بدن ایجاد می شوند و وقتی متوجه می شویم که درمان چقدر گران است، پنجره فرصت برای پیشگیری بسته می شود.

سخن پایانی:

موضوع مقاله امروز ما راهنمای جامع خرید تشک بود. انتخاب و خرید تشک طبی برای شما چالش برانگیز خواهد بود، زیرا اقلام و تشک های طبی زیادی در دسترس هستند.

علاوه بر توجه به نکات ذکر شده، ترجیحاً پس از مشاوره با پزشک و متخصص ، تشک طبی مناسب و باکیفیت را انتخاب و خریداری کنید.

تصویر راهنمای جامع خرید تشک طبی

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط