تصویر طراحی تی وی وال

همه چیز درباره طراحی تی وی وال

تصویر همه چیز درباره طراحی تی وی وال تی وی وال که به دیوار پشت تلویزیون نیز معروف است یکی از عناصر بسیار مهمی است که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید به آن توجه کرد. طراحی تی وی روم در سال های اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است، اما اکنون که افراد بیشتری در آپارتمان زندگی می کنند و فضای کمتری دارند، طراحی تی وی وال به طور فزاینده ای رایج شده است. زیرا تی وی وال برخلاف تی وی روم، فضایی را اشغال نمی کند، بلکه جذابیت و زیبایی فضا را نیز افزایش می دهد. طراحی و انتخاب متریال در این طراحی باید به گونه ای باشد که مکمل دکوراسیون باشد و در عین حال زیبایی فضا را نیز افزایش دهد.

تی وی وال چیست ؟

تصویر تی وی وال چیست (TV Wall) همانطور که از نامش پیداست به دیواری که در قسمت پشت تلویزیون قرار دارد، گفته می‌ شود. تلویزیون های امروزی مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر قابلیت نصب روی دیوار را دارند. به همین دلیل طی چند سال گذشته افراد زیادی به این طراحی علاقه مند شده اند. تی وی وال نه تنها به فضای نشیمن ظرافت و ظاهری منحصر به فرد می بخشد، بلکه فضایی را نیز اشغال نمی کند. به همین دلیل یکی از بهترین راه حل ها برای آپارتمان هایی با فضای محدود است.

طراحی TV Wall :

تصویر طراحی TV Wall تی وی وال را می توان مستقیماً روی دیوار طراحی کرد یا به عنوان یک صفحه طراحی شده مناسب روی دیوار پشت تلویزیون نصب کرد. این طراحی به عنوان یک دکوراسیون مدرن در نظر گرفته می شود و برای خانه های امروزی ایده آل است. این دیوار می تواند به عنوان دیوار شاخص با یک صفحه مناسب برای تلویزیون طراحی شده باشد.

متریال های مناسب برای طراحی تی وی وال :

تصویر متریال های مناسب برای طراحی تی وی وال طراحی تی وی وال را می توان با استفاده از متریال های مختلفی ساخت و طراحی کرد که هر کدام برای شما جذابیت منحصر به فردی دارند. شناخته شده ترین متریال عبارتند از:

 • کناف
 • م.د.اف
 •  آجر نما
 • الوار چوبی
 • سنگ مرمر
 • پلی استر

از هر یک از مواد ذکر شده را می توان برای این طراحی به روشی متفاوت استفاده کرد.

5 نکته کلیدی هنگام این طراحی :

تصویر 5 نکته کلیدی هنگام این طراحی

 • به طور معمول، تی وی وال به گونه ای طراحی می شود که می توان آن را از زوایای مختلف در سراسر خانه مشاهده کرد.
 • هرگز این دیوار را در مقابل پنجره نصب نکنید زیرا تابش نور خورشید ممکن است دیدن تصاویر تلویزیون را دشوار کند.
 • به طور معمول، برای اتاق نشیمن و پذیرایی تی وی وال طراحی می شود.
 • اندازه مساحت فضا و نورپردازی دو نکته اساسی هستند که باید در طراحی TV Wall در نظر گرفته شوند. در واقعیت، اگر فضای کمی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه در اختیار داشته باشید، بدون شک این طراحی حساس تر خواهد بود.
 • اطراف تی‌وی‌وال را می توان با استفاده از نورپردازی زیبا بیش از هر زمان دیگری چشمگیرتر و جذاب تر کرد. البته تجربه نشان داده است که تی وی وال هر چه ساده تر طراحی شود جذاب تر و زیباتر خواهد بود. بنابراین در طراحی آن باید به سادگی و عدم شلوغی دیوار پشت تلویزیون توجه زیادی داشت.

انواع سبک های طراحی تی وی وال :

 • طراحی تی وی وال به سبک مدرن:

تصویر طراحی تی وی وال به سبک مدرن طراحی داخلی خانه مدرن همزمان با رشد صنعت تولید تلویزیون دستخوش تغییراتی شد. تلویزیون های LCD و LED این روزها بیش از هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می گیرند. این تلویزیون ها به گونه ای ساخته شده اند که کمترین فضای ممکن را اشغال کنند و معمولاً روی دیوار نصب می شوند. در نتیجه، آنها در ردیف مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی قرار می گیرند. سبک مدرن یکی از محبوب ترین سبک ها در بین چندین سبک است که می توان برای طراحی TV Wall استفاده کرد. در طراحی تی وی وال به سبک مدرن از کناف و ام دی اف استفاده می شود. همچنین می‌توانید از سنگ‌های دیگری که رنگ متفاوتی با سنگ مرمر دارند، به همراه سنگ مرمری که رگه‌های دوست‌داشتنی داخل آن دارد، استفاده کنید. علاوه بر این، برخی از طراحان از الوار های چوبی پلی استری زیبا و منحصر به فرد برای طراحی تی وی وال مدرن استفاده می کنند. هر چند آجر یکی از مصالح مورد استفاده در سبک کلاسیک است، اما در سبک مدرن نیز کاربردهای فراوانی دارد.

 • طراحی تی وی وال به سبک کلاسیک:

تصویر طراحی تی وی وال به سبک کلاسیک اگرچه امروزه بسیاری از افراد طراحی های مدرن و مینیمال را برای دکوراسیون داخلی خانه خود ترجیح می دهند، اما دکوراسیون به سبک کلاسیک همچنان طرفداران خود را دارد. طراحی TV Wall به سبک کلاسیک بدون شک بهترین انتخاب طراحی برای چنین فضاهایی است. همانطور که مستحضر هستید سبک کلاسیک نسبت به سبک مدرن شیک تر و زیباتر طراحی شده و دارای ویژگی های بیشتری است.

4 نوع از طراحی TV Wall به سبک کلاسیک :

ما قصد داریم با شما در مورد برخی از انواع طراحی تی وی وال به سبک کلاسیک که اکنون بسیار محبوب هستند صحبت کنیم.

 1. تی وی وال آجری زیبا

تصویر تی وی وال آجری زیبا یکی از مصالحی که اغلب در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد آجر است. نماهای آجری در طیف گسترده ای از رنگ ها، طرح ها و بافت ها هستند و به فضای نشیمن یا پذیرایی شما جلوه ای متمایز می دهند. امروزه آجرهای دکوراتیو و آجرهایی با ظاهر روستیک اغلب برای سبک های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند.

 1. کناف

یکی از موادی که برای تی وی وال مدرن بسیار عالی است، کناف است. با این حال، برخی از طراحان با سلیقه منحصر به فرد از کناف برای ایجاد و ادغام طراحی تی‌وی وال به سبک کلاسیک استفاده می کنند. درجه انعطاف پذیری فوق العاده ای که کناف ارائه می دهد، توجه طراحان و کارفرمایان بسیاری را به خود جلب کرده است.

 1. چوب

تصویر چوب یکی از موادی که برای ما بی تردید سبک کلاسیک را تداعی می کند، چوب است. همانطور که مستحضر هستید چوب در قرن های متمادی در ساختمان سازی ایران مورد استفاده قرار می گرفته است. روی چوب، تزئینات و عناصر تزئینی متعددی را می توان طراحی کرد. بنابراین، متریال چوب همیشه مورد توجه افرادی است که به TV wall design به سبک کلاسیک علاقه دارند.

 1. سنگ

تصویر تی‌وی وال سنگی سنگ بدون شک یکی از شیک ترین متریال هایی است که در طراحی انواع سبک های TV Wall استفاده می شود. سنگ می تواند ظاهری مجلل به طراحی تی وی وال کلاسیک بیافزاید. برخی از افراد تی وی وال سنگی را برای مکان تلویزیون خود انتخاب می کنند، حتی اگر گرانتر از گزینه های دیگر باشد.

طراحی تی وی وال به سبک نئوکلاسیک :

تصویر طراحی تی وی وال به سبک نئوکلاسیک همانطور که می دانید TV wall design کلاسیک دارای تفاوت های ظریف و پیچیدگی های خاص خود است. اما، برخی از طراحان تغییراتی را در این سبک دوست داشتنی و پسندیده انجام داده اند و ظاهری کاملاً جدید و مجلل به نام نئوکلاسیک ایجاد کرده اند. خانه هایی با طراحی کلاسیک بسیار با این سبک هماهنگی دارند. TV wall design به سبک نئوکلاسیک حد وسط دوست داشتنی ما بین کلاسیک و مدرن است. متریال مخصوص سبک کلاسیک ممکن است در تی وی وال به سبک نئوکلاسیک استفاده شود، اما طراحی و ساخت آن به شیوه ای مدرن انجام می شود. بسیاری از مردم طرفدار این تضاد خیره کننده شده اند. طراحی نئوکلاسیک این روزها در بین علاقه مندان به سبک های مدرن و کلاسیک برای TV Wall بسیار رایج است. برای اینکه طراحی تی وی وال نئوکلاسیک زیبایی و جذابیت منحصر به فرد خود را داشته باشد باید هماهنگی مواد و رنگ ها را در نظر گرفت. این دیوار باید با محیط اطراف ترکیب شود و حس هماهنگی و آرامش را در اختیار ساکنان خانه قرار دهد. با توجه به ترجیحات شخصی کارفرما و نظر طراح، این سبک به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا تغییرات قابل توجهی را در خود جای دهد. این توضیح می دهد که چرا فضای داخلی بسیاری از دکوراسیون ها دارای طرح های تخیلی و متمایز است.

4/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط