تصویر سبک نئوکلاسیک

با سبک نئوکلاسیک بیشتر آشنا شوید…

تصویر با سبک نئوکلاسیک بیشتر آشنا شوید

سبک نئوکلاسیک پاسخی برای افراد سخت پسند است. زیرا هویت شما را به دکوراسیون منعکس می کند و در عین حال احساس لوکس و راحتی را به طور همزمان دارد. اگر مشکل پسند هستید و نمی توانید در مورد انتخاب اشیا برای خانه خود به توافق برسید، کاربرد اجزا و فضا برای شما مهم است، اما همچنان خواهان یک دکوراسیون عالی و مجلل هستید، سبک نئوکلاسیک راه حلی برای شماست.

سبک نئوکلاسیک چیست ؟

تصویر سبک نئوکلاسیک چیست

پس از جنگ های جهانی اول و دوم، ترکیبی از سبک قدیمی و کلاسیک با سبک مدرن جدید و مد روز به این زیبایی طراحی داخلی منجر شد. برخلاف تصور رایج، سبک کلاسیک و نئوکلاسیک تفاوت چشمگیری با یکدیگر دارند. یکی از مشهودترین و عمده‌ترین تضادها بین این دو سبک دکوراسیون داخلی، انتخاب عناصر ساده و در عین حال امروزی است. علیرغم این واقعیت که سبک های کلاسیک بسیار جذاب و رنگارنگ بودند، می توان گفت که سبک نئوکلاسیک ظریف تر و طراحی های ساده تری دارد. شما می توانید هر شی تزئینی را که می خواهید انتخاب کنید که از مزایای این سبک دکوراسیون داخلی است.

ویژگی های این سبک :

تصویر ویژگی های سبک نئوکلاسیک

اگر از سبک نئوکلاسیک لذت می برید، آشنایی با ویژگی های آن اولین قدم برای ایجاد یک سبک طراحی داخلی نئوکلاسیک جذاب است. ویژگی های اصلی سبک نئوکلاسیک به شرح زیر است:

 • برجسته کردن و تاکید بر خطوط عمودی و افقی
 • مبلمان و آثار هنری بی انتها
 • چیدمان در تقارن و تزئینات هندسی
 • جزئیات ظریف معماری کلاسیک، مانند ستون‌های یونانی و سقف‌های بلند
 • چیدمان با استفاده از مبلمان با دقت انتخاب شده با تکیه بر سبک مینیمال
 • استفاده از پنجره ها و آینه های بزرگ که اجازه میدهد نور زیادی وارد اتاق ها شود

12 نکته مهم در سبک نئوکلاسیک :

 1. رنگ در سبک نئوکلاسیک

تصویر رنگ در سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک منعکس کننده پالت رنگ های اصلی است. رنگ هایی مانند سفید و کرم اغلب با سایه های خاکستری، آبی، سبز و زرد ملایم جفت می شوند. طرح‌های کم کنتراست می‌توانند رنگ‌های قابل توجهی مانند مشکی، نقره‌ای یا طلایی داشته باشند تا توجه را به جزئیات طراحی جلب کنند.

به طور کلی طیف رنگی در سبک نئوکلاسیک معمولاً ملایم هستند:

رنگ سفید

رنگ قهوه ای روشن

رنگ قهوه ای تیره

رنگ بژ

رنگ آبی کمرنگ

رنگ طلایی

رنگ نقره

رنگهای کرم، خاکستری، زرد، سبز، سیاه، قرمز عمدتا برای برجسته کردن سبک استفاده میشود.

 1. پرده در سبک نئوکلاسیک

تصویر پرده در سبک نئوکلاسیک

از آنجایی که معماری طراحی داخلی نئوکلاسیک بسیار برجسته است، پرده ها برای اتاق هایی با پنجره های بزرگ و سقف های بلند ضروری است. علاوه بر ایجاد گرما، پرده ها وقتی به درستی انتخاب شوند، می‌توانند بر نسبت‌ و مقیاس سبک نئوکلاسیک تأکید کنند.

در این سبک پرده های کف تا سقف را طوری نصب کنید تا روی زمین امتداد یابند. علاوه بر این، برای تقویت تقارن در اتاق، پارچه های سنگین مانند کتان، مخمل، ابریشم یا ابریشم مصنوعی با کیفیت بالا را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید از پرده های قرینه برای تقویت تقارن در سبک نئوکلاسیک استفاده کنید.

 1. مبلمان و دکوری ها به سبک نئو کلاسیک

تصویر مبلمان و دکوری ها به سبک نئو کلاسیک

سبک نئوکلاسیک علیرغم داشتن فضایی مجلل، از دکوری های واقعا گران قیمت دوری می کند. سبک نئوکلاسیک، به عنوان سبکی متعادل، فضاها را تنها با اضافه کردن وسایل ارزشمند اتاق ها را متعادل می کند تا فضایی راحت و آرام ایجاد شود.

سبک نئوکلاسیک هنگام استفاده از چینی، مجسمه، گلدان و آینه خوب به نظر می رسد. با این حال، هنگام طراحی برای خانه، در انتخاب دکوراسیون دقت کنید. وسایلی را انتخاب کنید که نه تنها آن فضا را بهتر جلوه می دهد، بلکه ارزش آن را نیز افزایش می دهد.

 1. طرح ها و نقوش

سبک تزئینی نئوکلاسیک متواضعانه و باوقار است. هنگام طراحی اتاق به این سبک می توان از طرح ها به طور برجسته استفاده کرد. به عنوان مثال الگوهای پرپیچ‌وخم یا الگوهای گل‌های جفتی ، بالشت ها، فرش یا ظروف غذاخوری عالی به نظر می‌رسند.

 1. دیتیل های معماری

اگر خانه یا فضای خود از ابتدا طراحی می کنید، ویژگی های معماری داخلی نئوکلاسیک را به کار ببرید. بدون شک، یک بوم بی نقص توسط دیوارهای بلند، پنجره های بزرگ، ستون ها و محوطه های بزرگ ایجاد می شود. برای دادن ظاهری متمایز به فضا، می‌توانید کف‌های مرمر یا چوبی را نیز در نظر بگیرید.

 1. آینه های بزرگ

تصویر آینه های بزرگ

وقتی صحبت از سبک نئوکلاسیک می شود، آینه ها دو هدف را دنبال می کنند. از یک طرف، به‌عنوان یک قطعه تزئینی باکلاس و شیک عمل می‌کند. علاوه بر این، استفاده از  آینه های مختلف به بهبود تقارن اتاق و افزایش نور کمک می کند.

 1. فرش

یکی از ضروری ترین عناصر برای گرم کردن خانه های نئوکلاسیک فرش است. که علاوه بر دوست داشتنی بودن، می تواند پژواک را نیز جذب کند. برای جلوه دادن بیشتر جنبه های این سبک، فرش دایره ای می تواند گزینه ایده آلی باشد.

 1. تقارن در سبک نئوکلاسیک

تصویر تقارن در سبک نئوکلاسیک

یکی از ویژگی های اصلی سبک نئوکلاسیک و قرن هجدهم، تقارن است. طراحی چنین ساختاری بدون شک می تواند هم رسمی و هم آرامش بخش باشد.

مبلمان، دو صندلی راحتی که در اطراف یک شومینه چیده شده اند، یا اجزای ساختاری مانند گچ دیوار، پنجره ها یا نورپردازی، همگی می توانند تقارن را نشان دهند.

 1. کاغذ دیواری به سبک نئوکلاسیک

خطوط عمودی و افقی اغلب در سبک نئوکلاسیک استفاده می شود. با کمک کاغذ دیواری‌ها می‌توانید، از خطوط افقی و عمودی در دکوراسیون سبک نئوکلاسیک استفاده کنید و به اهداف خود در طراحی داخلی دست یابید. می توانید با استفاده از خطوط عمودی روی دیوارها این توهم ایجاد کنید که اتاق بلندتر است. از طرف دیگر، می توانید خطوط افقی را روی دیوار بکشید تا فضا را وسیع تر کنید.

 1. نور در سبک نئوکلاسیک

تصویر نور در سبک نئوکلاسیک

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک نئوکلاسیک، شفافیت روشن و روشن بودن است. به همین دلیل، بهتر است فضا را با نور بیشتری طراحی کنید و از استفاده از پرده های سنگین و ضخیم خودداری کنید. لوسترهای ساخته شده از فلز طلایی و مجلل بهترین انتخاب برای چنین فضایی هستند.

 1. متریال طبیعی در سبک نئوکلاسیک

اهمیت مواد طبیعی در بسیاری از جنبه های این سبک یکی دیگر از ویژگی های حیاتی است. از جمله موادی که می توان برای طراحی کف، دیوار و سقف استفاده کرد، چوب، سنگ های طبیعی و البته مواد لوکس مانند سنگ مرمر و گرانیت است.

لازم به ذکر است که در این سبک از شیشه، فلزات و آینه نیز استفاده زیادی می شود که همگی می توانند حسی از تجمل را به یک محیط منحصر به فرد اضافه کنند.

 1. دیوار و سقف در سبک نئوکلاسیک

تصویر دیوار و سقف در سبک نئوکلاسیک

در هر فضایی، دیوار و سقف مهم‌ترین اجزا هستند و نحوه طراحی آن‌ها تاثیر زیادی در نحوه چیدمان دارد. دیوارها و سقف خانه نئوکلاسیک با رنگ های مات و گچ کاری شده است که به حفظ اصالت آنها کمک می کند. علاوه بر این، دیوارکوب های فلزی و نقاشی هایی با اشکال هندسی ظریف و در عین حال ساده می توانند نتایج خیره کننده ای ارائه دهند.

سقف این خانه ها اغلب دارای شیشه است و استفاده از شیشه های رنگی و میناکاری ظاهری متمایز به آنها می دهد.

طراحی قسمت های مختلف خانه به سبک‌نئوکلاسیک :

طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک نئوکلاسیک

تصویر طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک‌نئوکلاسیک

اتاق نشیمن و پذیرایی نئوکلاسیک باید راحت و مدرن به نظر برسد. با توجه به اینکه اتاق نشیمن و پذیرایی به عنوان “قلب خانه” در نظر گرفته می شود، ترجیح داده می شود که بیشترین توجه را به آن جلب کنیم و بیشترین میزان هماهنگی را در میان عناصر متعدد آن نشان دهیم. بهتر است مبلمان اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک نئوکلاسیک دارای یک قاب چوبی ساده و جذاب باشد زیرا اتاق نباید دارای جزئیات زیادی باشد. پارچه مبلمان نیز باید از نظر رنگ و طرح یکدست و بدون طرح باشد.

هنگام تزیین اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک نئوکلاسیک، ترجیحاً از کاغذهای رنگی با تم مدرن و طرح تکرارشونده استفاده کنید تا حس آرامش را ایجاد کنید. نکته ثابتی که در مورد سقف اتاق نشیمن و تمام بخش های خانه در این سبک وجود دارد، رنگ و طرح آن است. به طور معمول، استفاده از سقف های سفید در کل خانه توصیه می شود. در لبه های سقف اتاق نئوکلاسیک نیز از گچ بری های ساده استفاده می شود.

طراحی اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

تصویر طراحی اتاق خواب به سبک نئو کلاسیک

همانطور که قبلا گفته شد، سادگی در این نوع سبک داخلی خانه ها ترجیح داده می شود. بنابراین در چیدمان اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک از تخت، صندلی، قفسه، میزتحریر با صندلی و کمد لباس استفاده کنید.

تخت باید در وسط اتاق قرار گیرد و در دو طرف آن میزهای چوبی قرار گیرد. با استفاده از کفپوش با رنگ روشن می توان تاثیر فوق العاده ای برای اتاق خواب خود به دست آورد. فرش های شیک انتخاب ایده آلی برای این کفپوش ها هستند.

اگر می‌خواهید روی دیوارها تابلو نصب کنید، از تابلو‌هایی استفاده کنید که تصاویر گیاهان و حیوانات را در یک قاب ساده نمایش می‌دهند. رنگ‌های روشن در اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک غالب هستند، اما رنگ‌های تیره نیز می‌توانند با سلیقه و هماهنگ با عناصر دیگر استفاده شوند. به عنوان مثال، یک صندلی خاکستری می تواند به خوبی با رنگ های روشن اتاق خواب هماهنگ شود.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط