تصویر دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی

ویژگی های مهم دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی-بوهو-کولی وار

تصویر ویژگی های مهم دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی-بوهو-کولی وار

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند اتاق خوابشان مملو از روح زندگی، فرهنگ بسیاری از کشورها، وسایل تزیینی منحصربفرد و مجموعه‌ای از عناصر تمام مناطق دنیا باشد، سبک دکوراسیون بوهمیایی-بوهو-کولی وار بهترین گزینه برای شماست. سبک دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی-بوهو-کولی وار، محدودیت ها و قوانین سبک های دیگر را نادیده می گیرد و دکوراسیونی خلاقانه و غیرمتعارفی را بدون محدودیت طراحی ایجاد می کند.

سبک دکوراسیون بوهمیایی-بوهو-کولی وار چیست ؟

تصویر سبک دکوراسیون بوهمیایی-بوهو-کولی وار چیست

اصطلاح “بوهو” مخفف کلمه ” بوهمیان ” است که در ابتدا برای توصیف عشایر اروپای مرکزی که در منطقه بوهمیا زندگی می کردند استفاده می شد. سبک زندگی عشایری مردم بوهمی دارای المان های هنری منحصر به فردی بود.

سبک زندگی کولی‌وار و کوچ‌نشینی مردم بوهمیا باعث شد تا سبک های مختلف معماری و فرهنگی به هم نزدیک شوند. در دهه های 1960 و 1970، سبک بوهمی طرفداران زیادی پیدا کرد. سبک بوهو هنوز هم امروزه در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود تا انواع رنگ‌ها، بافت‌ها و الگوها و همچنین المان‌های فرهنگ‌ها و دوره‌های زمانی مختلف را در بر بگیرد.

سبک بوهو از هیچ قانون و قاعده مشخصی پیروی نمی‌کند. هنگامی که دکوراسیون اتاق خواب خود را به سبک بوهمیایی تزئین می کنید، کافی است تمام آنچه را که در طول زندگی انباشته اید به نمایش بگذارید. نیازی نیست که همه قطعات و عناصر طراحی با یکدیگر هماهنگ باشند.

استفاده از مبلمان چوبی برای سبک بوهمی بسیار مهم است. برای ایجاد فضایی شلوغ و شیک، خانه خود را با پارچه، آینه، کتاب، الگوهای هندسی، آثار هنری، وسایل قدیمی یا یادگاری پر کنید.

برخی افراد به دلیل اینکه سبک بوهمیان رنگارنگ به نظر می رسد به آن حالت کولی وار هم می گویند.

10 ویژگی مهم دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی-بوهو-کولی وار :

ساختن ترکیبات، روح یک دکوراسیون بوهمی است. برخلاف سبک مینیمالیستی، سبک بوهمیایی در دکوراسیون اتاق خواب، ترسی از ترکیب سطوح و لایه‌بندی عناصر دکور، مانند منسوجات ندارد.

  1. لحنی آرام و غیررسمی

تصویر لحنی آرام و غیررسمی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب بوهمی بازیگوش است و سبک های مختلف را به شیوه ای آرام و غیر رسمی ترکیب می کند. مانند ترکیب یک مبل مدرن با یک قطعه هنری ماکرومه دست‌بافت روی آن، یک کوسن گلیم در اتاق نشیمن، کاغذدیواری با طرح‌های پر جنب و جوش و روشن، چراغ‌های رومیزی میانه قرن، یک پتوی عروسی مراکشی در اتاق خواب، یک میز روستایی با صندلی های نامتناسب و سبدهای آفریقایی در سراسر دیوار اتاق غذاخوری!

  1. طرح های رنگی مختلف در دکوراسیون اتاق خواب کولی وار

تصویر طرح های رنگی مختلف در دکوراسیون اتاق خواب کولی وار

انتخاب انواع رنگ‌های عمیق، رنگ‌های روشن، رنگ‌های خاکی یا ترکیبی از هر سه می‌تواند به ایجاد یک دکوراسیون بوهمیایی در اتاق خواب کمک کند. با این حال، هیچ طرح رنگ خاصی برای دکوراسیون بوهمی وجود ندارد. برای زیبایی بیشتر، دیوارهای سفید به عنوان یک بوم خالی در نظر گرفته می شود و سپس دیوارپوش‌های مکرومه با رنگ طبیعی روی آن نشان داده می شود.

  1. منسوجات و طرح های ناهماهنگ

کتان، ابریشم، شنل، سیزال و مخمل همه پارچه های اصلی سبک دکوراسیون اتاق خواب بوهمی هستند. سبک بوهو امکان ترکیب از طرح هایی را فراهم می‌کند که با توجه به دیگر سبک‌های طراحی داخلی، ناهماهنگی در آن یک اصل است.

وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب بوهمی می‌شود، ترکیبی از بافت‌ها و طرح ها دو نیمه از یک کل هستند. شما نمی‌توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید.

  1. ارگانیک و طبیعی بودن

تصویر ارگانیک و طبیعی بودن

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب بوهمی از کالاهای دست‌دوم و قدیمی به عنوان نقاط کانونی استفاده کنید. می‌توانید از قالی های متمایز، نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و دیگر قطعات استفاده کنید تا به فضای خود کمک کنید تا داستانی متمایز را بیان کند.در حالی که هیچ دستورالعمل سخت و سریعی برای دکوراسیون بوهمی وجود ندارد، دستورالعمل های غیر رسمی و نامتقارن زیادی وجود دارد.

  1. استفاده از گیاهان سبز در دکوراسیون اتاق خواب بوهو

تصویر استفاده از گیاهان سبز در دکوراسیون اتاق خواب بوهو

دکوراسیون اتاق خواب بوهمیان شامل ساکولنت ها و گیاهان آپارتمانی است که نه تنها خانه شما را شاداب نگه می دارند، بلکه هوا را نیز تصفیه می کنند.

از گیاهان سبز برای زیباتر کردن محیط اطراف در گلدان‌های بافته شده، سفالی یا سرامیکی طرح‌دار استفاده می شود.

روی قفسه های دیواری یا بالای کمد ها، گیاهان پیچک یا گیاه عنکبوت با برگ های آبشاری را می توان قرار داد. برای جذابیت بیشتر، از یک گلدان مکرومه گره دار شیک استفاده کنید.

  1. مبلمان مناسب در دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی

تصویر مبلمان مناسب در دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی

ارتفاع مبلمان در دکوراسیون اتاق خواب بوهمی اغلب تا سطح زمین کم است، از مواد طبیعی، عمدتاً چوب، و با ملحفه های مخمل مجلل پوشیده شده است. مبلمان سبک بوهمی برای راحتی هستند تا نمایش فاخر بودن.

قطعات مبلمان بوهیمان با ارتفاع ها و رنگ های مختلف به فضا حسی دنج و جذاب می بخشد.

برخی از برجسته ترین گرایش های دکوراسیون بوهمیایی که به عناصر اصلی یک اتاق نشیمن غیرمتعارف تبدیل شده‌اند، عبارتند از: صندلی های راحتی، صندلی های حصیری و پاف های مراکشی.

هر قطعه از مبلمان بوهو باید منحصر به فرد باشد و داستانی را روایت کند. از گشت و گذار در مغازه های قدیمی محله خود و انتخاب هر مورد به طور جداگانه لذت ببرید.

برای اینکه یک فضای راحت و دلپذیر برای نشستن روی زمین ایجاد کنید، یک فرش یا بالشتک‌های نشیمن قرار دهید. با توجه به اینکه یک فضای بوهو باید این فکر را به ذهن متبادر کند که “بیا مدتی دور هم بشینیم و اینجا بمانیم “.

  1. نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب کولی وار

تصویر نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب کولی وار

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب بوهمی به صورت طبیعی است و از شمع‌ها، فانوس‌ها و چراغ‌های رومیزی و ریسته های نوری برای تولید نوعی نور محیطی گرم که با سبک بوهمیایی مرتبط است استفاده می‌شود. دکوراسیون اتاق خواب بوهمی همچنین می‌تواند یک لوستر باشکوه یا چراغ‌های آویز مدرن را در صورت تعادل با گرمی و ویژگی‌های طبیعی دکوراسیون فضا در خود جای دهد.

  1. تزئینات و اکسسوری در دکوراسیون اتاق خواب بوهو

تصویر تزئینات و اکسسوری در دکوراسیون اتاق خواب بوهو

استقبال از دنیای طبیعی در این سبک نقش اساسی دارد، بنابراین تعدادی سرخس و گیاهان آویزان به فضای اتاق اضافه کنید. آنها کیفیت هوا را افزایش می دهند و همچنین طراوت بیشتری را به فضا می آورند.

دریم‌کچرها ، ریسه های نور، گلدان‌ها، گیاهان و نقاشی‌ها رایج‌ترینو محبوب ترین وسایل تزئینی در تمام فضای دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهمی هستند.

میراث خانوادگی، اقلام دست‌ساز، اشیاء جمع‌آوری شده از سفرهای خود، صنایع دستی و مجسمه‌ها را به دکوراسیون اتاق خواب بوهو خود اضافه کنید.

تزئینات و اکسسوری ها باید منحصر به فرد باشد. بنابراین، اقلام مورد علاقه خود مانند ملیله ها، بطری های قدیمی، نقشه ها یا ظروف غذاخوری نامتناسب را نمایش دهید.

به یاد داشته باشید که علیرغم تمایل به ترکیب، طراحی بوهمی همچنان می تواند شیک و پر زرق‌ و برق باشد. بنابراین از امتحان یک لوستر مجلل یا یک آینه بزرگ با قاب طلایی نترسید. تنها شرط این است که هر شیء موجود در فضا داستانی در مورد شما بگوید.

  1. متریال و جنس وسایل در دکوراسیون اتاق خواب بوهمیای

تصویر متریال و جنس وسایل در این سبک

برخلاف دکوراسیون مینیمال که شیک و مدرن است، سبک بوهو مفهوم “بیشتر و بیشتر” را در بر می گیرد.

ترکیب و هماهنگی مواد تزئینی هنگام استفاده از آنها در دکوراسیون اتاق خواب بوهمی ضروری است.

ابریشم را می توان با مواد طبیعی و اولیه مانند سیزال استفاده کرد.

مواد باید کمی فرسوده به نظر برسند. آسیب‌دیده نباشند، اما براق و نو هم نباشند.

در این سبک اغلب سوزن دوزی، پارچه آینه کاری شده، گلدوزی، قلاب بافی و مکرومه دیده می شود. با ترکیب این سبک ها روی بالش ها، پرده ها و کوسن ها می توان اتاق خواب را به یک فضای دنج و آرامش بخش تبدیل کرد.

  1. استفاده از فرش در دکوراسیون اتاق خواب بوهو

تصویر استفاده از فرش در این سبک

از آنجایی که دکوراسیون بوهو، حس راحتی و لطافت را القا می کنند، فرش های بوهمی معمولا دارای پرزهای زیاد یا کرک هستند. از انتخاب‌های دیگر می‌توان به گلیم، سبک‌های ایرانی و فرش‌های هندسی یاد کرد. این فرش‌ها رنگ و طرح را در فضای دکوراسیون اتاق خواب بوهمی وارد می‌کنند.

فرش‌های ایکات کامبوج و فرش های ایرانی، انتخاب‌های محبوبی برای دکوراسیون اتاق خواب بوهو هستند.

با توجه به اینکه هر اتاق در خانه می تواند به عنوان یادگاری از گوشه ای دنج از جهان باشد، استفاده از انواع فرش ها و متریال در طراحی دکوراسیون اتاق خواب بوهو قابل قبول است.

دکوراسیون بوهمیایی بازتابی از شیوه زندگی عشایری است. مجموعه‌ای از ریزه‌کاری‌ها و جزئیات از سفرهای مختلف که اغلب داستانی به همراه دارند.

برای ایجاد یک دکوراسیون بوهو دلپذیر، راحت و شروع کننده گفتگو، کتاب، مجسمه، بالش و چراغ ها همه ضروری هستند.

مجسمه‌های کوچک حیوانات چینی برای میز یا قوطی‌های گل برای اتاق خواب می‌توانند عناصری از نشاط و شوخ‌طبعی را به دکوراسیون ارمغان بیاورند.

سخن پایانی:

سبک بوهو برای کسانی که به دنبال آزادی و آرامش و در عین حال زیبایی در دکوراسیون اتاق خواب خود هستند، یکی از بهترین و جذاب ترین انتخاب‌های ممکن است.

از آنجایی که سبک بوهمیایی چندین فرهنگ را با هم ترکیب می کند، این سبک یکی از گرایش های دکوراسیون داخلی است که پیروان خاص خود را دارد. در واقع، این حقیقت که فرهنگ‌ها و هنرهای دیگر در این سبک دکوراسیون داخلی گنجانده شده، باعث شده است که طیف وسیعی از سلیقه‌ها را جذب کند.

تصویر دکوراسیون اتاق خواب بوهمیایی - مجله نکستا دیزاین

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط