تصویر طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

اطلاعات مفید درباره ی طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

تصویر اطلاعات مفید درباره ی طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

یکی از فضاهای کلیدی که به عنوان خصوصی ترین مکان در خانه در نظر گرفته می شود، اتاق خواب است. با این حال، در این میان، تفاوت هایی بین طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه و سایر اتاق خواب ها وجود دارد که باید قبل از ایجاد اتاق خواب پسرانه مورد توجه قرار گیرد. زیرا انجام این کار احتمال اشتباه کردن یا دلسرد شدن فرزند از اتاق خواب خود را کاهش می دهد، که به نوبه خود احساس تعلق او را به اتاقی که استفاده می کند تقویت می کند. حس عشق و تعلق پسر به اتاق خوابش نیز زمانی افزایش می یابد که او را دعوت به طراحی اتاق خوابش، چیدمان وسایل و حتی رنگ آمیزی و اضافه کردن تزیینات لازم در اتاقش نماییم. صرف نظر از سن پسر شما، مشارکت او در طراحی داخلی اتاق خواب خودش تجربه ای بسیار هیجان انگیز و جذاب برای او است که سال ها آن را به یاد خواهد آورد.

اتاق خواب پسرانه :

تصویر اتاق خواب پسرانه

در حالی که طراحی و ایجاد یک فضای آرام، دوست داشتنی و امن در اتاق خواب پسران مهم است، ایجاد یک فضای پرانرژی و پویا که به آنها کمک می کند خلاقیت خود را توسعه دهند و آنها را وادار کند که بیشتر وقت خود را در آنجا بگذرانند، نیز اهمیت دارد. یکی از راه‌های دستیابی به این هدف، قرار دادن بسیاری از عناصر مورد علاقه آنها در طراحی اتاقشان است.

وسایل اتاق خواب پسرانه چیست ؟

تصویر وسایل اتاق خواب پسرانه چیست

اتاق خواب محل کسب آرامش و استراحت بوده و مکانی برای دوری از اتفاقات روزانه و پناه بردن به آغوش خواب برای تامین انرژی فعالیت در روز بعد است.اتاق خواب باید از لحاظ روحی و ذهنی نیز انسان را از خستگی خارج کند. بنابراین نیاز است وسایل مناسبی برای اتاق خواب پسرتان تهیه کنید.

این وسایل عبارت است از :

  1. تخت خواب
  2. تشک و کالای خواب
  3. کمد لباس
  4. دراور و میز و آینه
  5. پاتختی
  6. پرده
  7. مبل راحتی تک نفره
  8. لامپ یا لوستر اتاق خواب
  9. فرش
  10. کفپوش

سبک طراحی کلاسیک چیست ؟

تصویر سبک طراحی کلاسیک چیست

ستون‌ها، گچ بری‌های خلاقانه، قالیچه‌های دست‌بافت، تخت‌های منبت کاری شده و بزرگ که معمولاً عتیقه هستن. همه از ویژگی‌های سبک دکوراسیون کلاسیک گران قیمت و نفیس هستند. مواد طبیعی و قیمتی مانند صدف، عاج و چوب های گرانبها جایگاه ویژه ای در این طرح منظم و متقارن دارند. طرفداران طراحی کلاسیک باید بدانند که انجام آن گران است و باید از استفاده از اشیاء بیهوده کاملاً خودداری کنند.

کهن ترین تعریف از سبک کلاسیک که بسیار درست و به جا می باشد، شامل سه قانون اصلی این سبک است: استحکام و پایداری، کاربردی بودن و زیبایی.

قوانین طلایی برای داشتن زیباترین اتاق خواب کلاسیک پسرانه :

تصویر قوانین طلایی برای داشتن زیباترین اتاق خواب کلاسیک پسرانه

سلیقه پسر شما باید کاملاً در طرح و شکل تخت منعکس شود یا پسرها باید انتخاب خود را انجام دهند.

از استیکرها و طرح های منحصر به فرد نباید اجتناب کرد. به عنوان مثال، پسری که هری پاتر را دوست دارد، ممکن است بخواهد اتاق خود را با این موضوع تزئین کند یا پوسترهای خود را آویزان کند.

رنگ فرش باید مکمل دکوراسیون کلی اتاق خواب باشد. در حالی که نیازی به فرشی نیست که تمام کف اتاق را بپوشاند، اما نباید فضای خالی زیادی در گوشه ها وجود داشته باشد. برای بخش‌های دیگر، مانند زیر تخت، می‌توانید از فرش‌های قدیمی استفاده کنید که بعداً می‌توانید آن‌ها را در همان رنگ نصب کنید.

اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک پسرانه :

برای طراحی و ایجاد چیدمانی شیک و مفید برای اتاق خواب کلاسیک پسرانه باید اصول خاصی را در نظر گرفت. انتخاب سرویس های چوبی و تخت خواب و همچنین رنگ دیوارها و پرده ها تنها چند نمونه از اصولی است که باید رعایت شود. طبیعتاً ترجیحات و زمینه های مورد علاقه فرزندتان را در نظر داشته باشید.

انتخاب رنگ دیوار در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

تصویر انتخاب رنگ دیوار در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

اگر می خواهید اتاق خواب را به شیوه ای کلاسیک و شیک طراحی و چیدمان کنید، ترجیحاً رنگ های خنثی و ظریف را انتخاب کنید. درست است که ممکنه بیشتر مایل باشید اتاق خوابی به رنگ‌های خنثی یا پاستلی داشته باشید، اما باید بدانید که اتاق خواب‌های کلاسیک پسرانه اغلب با رنگ‌های پرجنب و جوش طراحی میشوند.

جذابیت دیوارپوش اتاق خواب کلاسیک را نیز می توان با استفاده از کاغذ دیواری پسرانه افزایش داد.

سرویس اتاق خواب در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

تصویر سرویس اتاق خواب در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

یکی از مهمترین بخش هایی که باید در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه به آن دقت کرد سرویس خواب یعنی مجموعه تخت خواب، پتو، روتختی، روبالشی و غیره است.آن ها انواع روتختی های پسرانه امروزی و مجلل را انتخاب می کنند.

جنس روتختی و روبالشی هم باید به اندازه کافی نرم باشد و رطوبت و عرق بدن را بگیرد و از جریان هوا را به خوبی عبور دهد.

به خاطر داشته باشید که اندازه و ابعاد تخت باید با فضای موجود در اتاق مطابقت داشته باشد. برای جلوگیری از از بین رفتن احساس امنیت و آرامش، تخت را نباید نزدیک درب ورودی یا زیر پنجره قرار داد.

انتخاب رنگ سرویس خواب در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

به طور معمول، محبوب ترین رنگ ها برای سرویس خواب پسران سبز، نارنجی و آبی است. اگر می خواهید چیدمان اتاق ورزشی پسرتان را انتخاب کنید، رنگ های سبز، خاکستری و آبی انتخاب های عالی هستند. با این حال، اگر می خواهید ظاهری کلاسیک داشته باشید، قهوه ای، سرمه ای و کرم انتخاب های خوبی هستند.

استفاده یکنواخت از رنگ ها نه تنها کسل کننده است، بلکه جذاب نیست. از طریق لوازم جانبی مختلف، می توانید رنگ های شاد یا خنثی دیگری را به این فضا اضافه کنید.

استفاده از نور مناسب در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

تصویر استفاده از نور مناسب در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

استفاده از نور مناسب در طراحی اتاق خواب کلاسیک، فضای داخلی اتاق را بهتر می کند و جنبه های چیدمان را برجسته می کند.

از نمونه های نورپردازی طرح «اتاق خواب پسرانه» می توان به استفاده از نورپردازی سقف کاذب مخفی یا حتی انواع لوستر و آباژور سقفی روی میز اشاره کرد. نورپردازی بالای تخت خواب را فراموش نکنید هر چند تخت خواب های کلاسیک مجهز به نورپردازی داخلی هستند.

می توانید با انتخاب پرده های مناسب برای اتاق خواب از آفتاب طبیعی نیز بهره مند شوید.

استفاده از پرده در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

پرده های اتاق خواب پسرانه در سبک ها و طرح های متنوعی عرضه می شوند. در انتخاب پرده ها باید به طرح و رنگ بندی دکوراسیون کلاسیک اتاق و همچنین روتختی و روبالشی توجه می شود. اگر به دنبال طراحی کلاسیک برای این اتاق خواب پسرانه هستید، استفاده از پرده های سایه دار یا راه راه مناسب است. زیرا این پرده ها کنترل میزان نور خورشیدی که وارد اتاق می شود را ساده می کند.

طراحان سبک کلاسیک برای اینکه طراحی داخلی اتاق خواب را بیشتر نمایان کنند، رنگ پرده ها را به صورت مکمل یا متضاد با رنگ چیدمان اتاق به کار می گیرند.

فرش و کفپوش در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

اگر پسر شما از دوران کودکی خود گذشته است، می توانید الگوی فرش فانتزی و ورزشی را به شیوه ای کلاسیک اعمال کنید. در این مثال، به جای پوشاندن کل اتاق، کافی است فرش را زیر قسمتی از تخت و روی قسمتی از زمین بیندازید. با این حال، اگر هنوز احساس می‌کنید که برای ایمنی فرزندتان نیاز به پوشاندن کامل زمین دارید، از فرش‌های بزرگ‌تر یا موکت استفاده کنید.

استفاده از وسایل تزئینی در طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه

تصویر استفاده از وسایل تزئینی در دیزاین اتاق خواب

دیوارهای اتاق خواب پسرانه را می توان با انتخاب پوسترهایی با طرح هایی که پسر ها از آن لذت می برند، مانند عکس فوتبال، کره زمین و سیارات و غیره، جذاب جلوه داد.

علاوه بر این، می توانید با استفاده از قفسه های دیواری، مجموعه ای دوست داشتنی از لوازم جانبی مورد علاقه پسران را جمع آوری کنید.

اتاق خواب پسران را می‌توان با نقاشی‌ها و سایر وسایل پسرانه مانند تور بسکتبال و غیره تزئین کرد. استفاده از کوسن‌هایی با الگوهای دلخواه پسرانه ایده دیگری است. با استفاده از چندین نوع کوسن، می توانید رنگ های مختلفی را به این قسمت اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که لوازم جانبی باید طوری انتخاب شوند که فضا احساس تنگی و بهم ریختگی نکند.

از چه نکاتی برای دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک پسرانه استفاده کنیم ؟

تصویر از چه نکاتی برای دیزاین اتاق خواب استفاده کنیم

در مورد نوع تاثیر اتاق خواب کلاسیک خود تصمیم بگیرید!

باید توجه داشته باشید که کاربردهای مختلفی از سبک کلاسیک در اتاق خواب وجود دارد که هر کدام پتانسیل ایجاد یک نتیجه متمایز و خاص را دارند.

با توجه به انتخاب گسترده مبلمان کلاسیک موجود در بازار، می توانید بدون زحمت این عنصر طراحی را در اتاق خواب پسرانه خود بگنجانید.

سبک کلاسیک دارای ویژگی های تزئینی و ظرافت اصلی و اشرافی است که به اتاق خواب پسرانه شما ظاهری سلطنتی شبیه به یک پادشاه می دهد.

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب شما جنبه مدرن یا سلطنتی داشته باشد با دلایل بالا.

به یاد داشته باشید که دیوارها را نیز گچ کاری کنید!

تکیه گاه اولیه برای طراحی دیوارها و سقف اتاق خواب کلاسیک پسرانه گچ کاری است. لازم به ذکر است که در اتاق خواب کلاسیک فقط دیوار پشت تخت قابل استفاده است و همه دیوارها نیازی به گچ کاری ندارند.

برای طراحی اتاق خواب کلاسیک پسرانه، الگوهای پیچیده ای را روی دیوارها، سقف و ستون ها نقاشی کنید.

روی یک تخت و مبلمان مجلل و باشکوه سرمایه گذاری کنید!

به خاطر داشته باشید که طراحی اتاق خواب به سبک کلاسیک، ظاهری مجلل محسوب می شود، بنابراین اتاق خواب هرگز نباید با تشک ها و وسایل ارزان قیمت مبله شود.

از عناصری مانند چوب بلوط و گردو، مرمر و مرمر و پارچه های ابریشمی و مخملی در اتاق خواب کلاسیک پسرانه خود استفاده کنید.

توصیه: تخت های چوبی معمولاً بهترین انتخاب برای ظاهر کلاسیک هستند. تخت یا تخت های ستون دار با بدنه های کنده کاری شده و فرفورژه برای ایجاد جلوه سلطنتی مناسب است.

چیدمان را به صورت متقارن انجام دهید!

یکی از اصول اصلی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک پسرانه، تقارن است. تخت را با این پیکربندی در وسط دیوار قرار دهید و در دو طرف آن میزهای کنار تخت قرار دهید.

تنوع رنگی مناسب کلاسیک را در اتاق خواب پسرانه به کار ببرید!

رنگ های سفید، کرم، شیری، عاج و بژ پالت های رنگی مناسب برای اتاق خواب کلاسیک هستند و شما باید از آنها به عنوان رنگ های اولیه و ثانویه اتاق خواب استفاده کنید.

اما علاوه بر اینها، بسته به تاثیری که می‌خواهید، می‌توانید از طیف‌های طلایی، مشکی، آبی، سبز و قرمز نیز در لوازم و دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.

کاغذ دیواری، فرش، پرده، و روتختی با سبک های کلاسیک را انتخاب کنید!

طرح های متنوع کلاسیک برای وسایل دکور اتاق خواب پسرانه مانند کاغذ دیواری، روتختی و پرده وجود دارد.

البته توصیه می کنم برای این که فضای اتاق خواب کلاسیک، بیش از حد با این طرح ها شلوغ به نظر نرسد، برخی از آن ها را با طرح محو انتخاب کنید.

نکته: همچنین می‌توانید برای پنجره اتاق کلاسیک والان پرده‌هایی قرار دهید تا حسی مجلل و اشرافی به آن ببخشید.

لوازم و اکسسوری های آنتیک و لوکس بخرید!

برخی از اکسسوری‌ها و اثاثیه‌های کلاسیک اتاق خواب پسرانه، از جمله آباژور، لوستر، نقاشی، گلدان و مجسمه‌های عتیقه را خریداری کنید تا بر ویژگی مجلل و متمایز این طرح در اتاق خواب تأکید کنید.

توصیه: برای فضای کلاسیک مقداری وسایل براق مانند نقره ای و طلایی بخرید. با این حال، از بهم ریختن فضای داخلی اتاق خواب با لوازم اضافی و تزئینات غیرضرور خودداری کنید. به عنوان مثال، به جای چند پانل کوچکتر، از یک پانل دیواری بزرگ و منفرد استفاده کنید.

همچنین برای رعایت تقارن، برخی از اکسسوری و دکوریجات را باید به صورت جفت خریداری کنید.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط