تصویر طراحی اتاق خواب کلاسیک عروس

طراحی اتاق خواب کلاسیک عروس و اصول کلیدی آن

تصویر طراحی اتاق خواب کلاسیک عروس و اصول کلیدی آن

اتاق خواب به عنوان یک پناهگاه خلوت و دنج از استرس روزانه در هر خانه عمل می کند، بنابراین چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب اهمیت خاصی پیدا می کند. هنگامی که شخصی در حال نقل مکان به اولین اقامتگاه مشترک خود است، اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق خواب بیشتر احساس می شود. خانه تازه عروس ها همیشه تزئیینات و زیبایی ها مخصوص به خود را داشته و دارد. طراحی اتاق خواب کلاسیک عروس نیز از قافله عقب نمانده است و همیشه به بهترین شکل ممکن چیده می شود. زوج های جوان هنگام طراحی و دکوراسیون اتاق خواب مشترک خود به سبک کلاسیک باید عوامل مختلف و مهمی را در نظر بگیرند.

سبک کلاسیک چیست ؟

تصویر سبک کلاسیک چیست

سبک کلاسیک که در طول زمان کاربرد زیادی داشته و طرفداران خاص خود را دارد، یکی از گرایش های طراحی اتاق خواب است. شکوه و ظرافت طراحی کلاسیک به محیط اطراف ارزش افزوده و جذابیت منحصر به فردی به آن می بخشد. طراحی اتاق خواب که از زیبایی کلاسیک بهره می برد، زیبایی خاصی به اتاق بخشیده و جذاب تر از قبل جلوه می دهد.

ویژگی های منحصر به فرد سبک کلاسیک :

تصویر ویژگی های منحصر به فرد سبک کلاسیک

 • تقارن و تناسب مبلمان و سرویس خواب، جنبه اساسی دکوراسیون کلاسیک است. با حفظ سبک کلاسیک، دو جزء کلیدی تناسب و راحتی بسیار مهم هستند.
 • استفاده از مواد درجه یک و منحصر به فرد مانند سنگ مرمر، سرامیک، برنز، بلوط، چوب ماهون، گیلاس، و کف مات در کنار پرده های مجلل و کف‌های مات
 • استفاده از مبلمان کلاسیک
 • استفاده از ظرافت در عناصر کوچک مانند قرنیزها، درها و پنجره ها
 • رنگ های اصلی، طبیعی و روشن هستند. استفاده از آنها به منظور افزایش دید سایر مواد مورد استفاده در طراحی کلاسیک، مانند چوب است.
 • در استفاده از وسایل و المان های تزئینی باید ظرافت کافی وجود داشته باشد. به طور معمول، این اجزا از نقاشی ها، قاب های عتیقه و مجسمه های عتیقه تشکیل شده اند. جذابیت زیبایی شناختی این اجزا برای طراحی کلاسیک بسیار مهم است.
 • روشنایی در طراحی کلاسیک، از جمله روشنایی روی زمین، کریستال و نورپردازی در هر فضایی ضروری است.

دلایل جذابیت سبک کلاسیک برای طراحی اتاق خواب عروس چیست ؟

تصویر دلایل جذابیت سبک کلاسیک برای طراحی اتاق خواب عروس چیست

 • ارزش و خلوص مواد
 • مبلمان و عناصر تزئینی با فضایی باستانی
 • نمایی از دکورها و عناصر سبک کلاسیک
 • ترکیب رنگ های مناسب
 • روشنایی یکنواخت و درخشان

طراحی اتاق خواب عروس باید چگونه باشد ؟

تصویر طراحی اتاق خواب عروس باید چگونه باشد

تخت یکی از مهمترین اجزای اتاق خواب عروس است و همان چیزی است که در ابتدا در نگاه اول چشم را جلب می کند. طرح های متعدد آن قابل استفاده است. انتخاب یک روتختی مناسب چیزی است که آن را دو برابر زیباتر می کند. به یاد داشته باشید که تخت‌خواب‌های دارای تاج نمی‌توانند روتختی‌های شیک و کلاسیک موجود امروز را در خود جای دهند. روتختی های گیپور و رویال را نیز نباید روی تخت های بدون تاج استفاده کرد.

ناگفته نماند که تخت باید در مقابل بزرگترین دیوار اتاق خواب قرار گیرد.

وجود پنجره در اتاق خواب باعث می شود تا شما هر صبح میزبان نور خورشید باشید، اما عدم وجود آن نیز نمی تواند روشنایی را از اتاق خواب شما بگیرد. تنها کافی است یک لوستر زیبا انتخاب کنید تا فضای اتاقتان را نورانی کند.

پاتختی ها را از یاد نبرید. ممکن است با داشتن دو آباژور دوست داشتنی در کنار تخت، فضای جدیدی در اتاق خواب شما ایجاد شود و همچنین می توانند لحظات عاشقانه شما را با نور دوست داشتنی تقویت کنند. اگر اتاق خواب شما فضای کافی برای دو میز کنار تخت را ندارد، می توانید به جای آن یکی از آنها را در گوشه تخت خود قرار دهید. هر اتاق خواب باید یک سطل زباله و یک جا دستمال کاغذی داشته باشد. بهتر است، اگر بتوانید ست آنها را تهیه کنید. آنها را در زیر و کنار میز آرایش و میز توالت خود قرار دهید یا نزدیک تخت یا ورودی اتاق خواب قرار دهید.

دیوار اتاق خواب شما باید یک یادگاری از عروسی شما باشد. شما مجاز هستید در اتاق خواب خود هر کاری که می خواهید انجام دهید، زیرا فضای شخصی شماست. نصب یک تصویر دوست داشتنی از روز عروسی خود بر روی دیوار به شما این امکان را می دهد که هر بار که آن روز را می بینید، خاطرات شگفت انگیز آن روز را مرور کنید. لازم نیست تمام دیوارهای اتاق را از قاب عکس پر کنید.

میز توالت یکی دیگر از وسایلی است که در اتاق خواب عروس گذاشته می شود. اضافه شدن این میز با آینه دوست داشتنی آن می تواند طراحی اتاق خواب شما را تکمیل کند.

تعداد عطرها و ادکلن هایی را که روی میز قرار می دهید به تعداد کمی محدود کنید، تا از شلوغی بیش از حد آن جلوگیری کنید. البته ممکن است یادگاری مانند شاخه گل، عروسک کوچک و غیره نیز اضافه کنید که به عنوان یک یادآوری برای شما باشد.

به احتمال زیاد، اتاق خواب شما دارای کمد لباس شما نیز خواهد بود. همچنین می تواند لباس خواب شما را نگه دارد تا هنگام خواب راحت به آن ها دسترسی پیدا کنید.

حریم خصوصی شما با پرده مشخص می شود. رنگی که انتخاب می کنید می تواند با تم اتاق تعیین شود. پرده های روشن فضای شما را روشن تر نشان می دهند، در حالی که پرده های تیره جلوه عکس خواهند داشت. برای پرده های اتاق خواب خود، ترجیحاً پارچه های تقریباً ضخیم را انتخاب کنید که دید نداشته باشد.

طراحی اتاق عروس به سبک کلاسیک :

تصویر طراحی اتاق عروس به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک، سبکی آشنا در طراحی اتاق خواب عروس می باشد. اولین انتخاب برخی از افراد برای طراحی اتاق خواب خود سبک کلاسیک است. در سبک کلاسیک، از زیور آلات و تزیینات زیادی مانند پرده های رنگارنگ، گل، شمع و… در اتاق خواب استفاده می شود.طراحی اتاق خواب کلاسیک عروس کمی پیچیده است و بهتر است از کمک یک طراح استفاده شود؛ اما خود شما نیز می توانید با کسب آگاهی و توجه به نکات طراحی در این سبک، اتاق خواب خود را به شیوه دلخواه طراحی کنید.

عناصر کلیدی در طراحی اتاق خواب عروس به سبک کلاسیک :

طراحی کلاسیک اتاق خواب عروس می تواند تحت تأثیر عوامل مهمی مانند نور، رنگ دکوراسیون، شکل پرده، سرویس چوب و… قرار گیرد. ارتباط قسمت های مختلف اتاق خواب باید به گونه ای باشد که فضایی گرم، صمیمی، رمانتیک و البته اصولی ایجاد کند و هر بیننده ای مجذوب هماهنگی اتاق خواب عروس شود.

یک اتاق بزرگ با سقف های بلند برای اتاق خواب به سبک کلاسیک لازم است، مانند طرح رنگ روشن، حداکثر روشنایی، تمرکز بر روی قطعات کوچکتر مبلمان، انتخاب محدود مبلمان و استفاده از عتیقه جات.

هنگام طراحی اتاق خواب عروس به سبک کلاسیک، اجزای چشمگیر و ظریف را نادیده نگیرید.

همه چیز را متعادل نگه دارید. شما نباید ایده طراحی اتاق خواب کوچک کلاسیک را رها کنید، زیرا ظرافت در سبک کلاسیک ریشه دوانده است و به اندازه یا متر مربع بستگی ندارد.

 • مبلمان

تصویر مبلمان

مبلمان با طرح های منحنی که یادآور رنسانس هستند را می توان در اتاق خواب عروس با سبک کلاسیک همراه با دستگیره ها و اجزای ظریف نقره ای، برنزی یا طلایی مشاهده کرد. اگر می خواهید اتاق خوابی با طراحی کلاسیک داشته باشید، ترجیحاً مبلمان و اکسسوری هایی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با طراحی کلی و سبک غالب دارند.

تختخواب یکی از مهم ترین مبلمان اتاق خواب عروس است. اکثر تخت ها از چوب ساخته شده اند که طراحی کلاسیک را به خوبی برجسته می کند. اگر ارتفاع سقف مشکلی ندارد، از پارچه ابریشمی به عنوان سایبان تخت استفاده کنید.

برای اتاق خواب کلاسیک عروس، مبلمان چوبی در واقع یک نیاز مهم است، بیشتر به دو دلیل:

 • چوب ماده ای است که می تواند گرما و آرامش را به فضا بیافزاید و همه ما قبول داریم که اتاق خواب همان اتاق خانه است که به شدت به هر دوی این ویژگی ها نیاز دارد.
 • چوب انعطاف پذیری سبکی زیادی ارائه می دهد: معنای سبک کلاسیک می تواند بر اساس جوهره انتخاب شده برای مبلمان و/یا کفپوش متفاوت باشد.
 • انتخاب طرح رنگ

تصویر انتخاب طرح رنگ

طرح رنگ اتاق باید بر اساس ویژگی های سبک کلاسیک انتخاب شود.

بنابراین، در مورد اتاق خواب عروس، رنگ‌های «آرام‌بخش» رنگ‌های خنثی و ملایم که خیلی تیره نیستند، مناسب‌ترین رنگ‌ها هستند.

به ویژه رنگ های سفید، بژ و پاستلی که حس آرامش و راحتی را القا می کنند، کاربردی ترین رنگ ها برای دیوارها هستند.

اگر طرح کاغذ دیواری نیز ظریف و آرام‌بخش باشد، میتوانید به فکر پوشاندن یک تکه از دیوار (مثلاً دیوار پشت تخت) باشید تا یکنواختی ظاهر تک رنگ را از بین ببرید.

در سبک کلاسیک، رنگ های گرم بیشتر استفاده می شود. برای اتاق خواب کلاسیک عروس، رنگ هایی مانند کرم و قهوه ای، طلایی، نسکافه ای و بژ و سایر سایه های قهوه ای ایده آل و مناسب هستند.

اگر می خواهید دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک و سلطنتی داشته باشید، مقدار رنگ طلایی را در اتاق خود افزایش دهید تا آن را مجلل تر و دیدنی تر کنید. علاوه بر موارد ذکر شده، می توان از رنگ های دیگری از پالت رنگ مانند مایل به قرمز، آبی لاجوردی، آبی سر غازی، یاسی، پوست پیازی و حتی خاکستری استفاده کرد.

 • لوازم و وسایل جانبی

تصویر لوازم و وسایل جانبی

هر اتاق خوابی به یک آینه نیاز دارد که یک وسیله ی ضروری است که اغلب در بالای دراور یا میز آرایش یافت می شود. می توان آن را به عنوان یک مدل “مستقل” به گونه ای طراحی کرد که مکمل سایر مبلمان اتاق خواب باشد.

پرده ها، کوسن ها و فرش ها از جمله وسایل جذابی هستند که نقش بسزایی در ایجاد فضایی کلاسیک و مجلل برای اتاق خواب عروس دارند.

پرده‌های والانس با روکش پارچه‌ای ضخیم که روی پرده‌ها لایه‌بندی شده و با طناب و منگوله‌ها تزئین شده است، یکی از موارد ضروری در سبک لوکس کلاسیک است.

پرده‌های مخملی اغلب در اتاق‌خواب‌ها استفاده می‌شوند، جایی که نه تنها به زیبایی دکوراسیون اضافه می‌کنند، بلکه تاریکی ایده‌آل را برای تشویق به استراحت فراهم می‌کنند.

بهترین گزینه در اتاق های خواب کوچک، استفاده از پارچه‌های ظریف اما بادی مانند ساتن یا کتان برای پرده است.

سلیقه ی فرد نقش و رنگ پرده های او را در طراحی اتاق خواب تعیین می کند.

کسانی هستند که با انتخاب همان نوع پارچه برای تکمیل پرده ها و بالش های تزئینی روی تخت، یک چشم انداز کلی یکنواخت و ثابت را می پسندند، و کسانی هستند که ترجیح می دهند با بازی دقیق روی رنگ و تنوع گرافیکی مبلمان، تضاد رنگی ایجاد کنند.

یکی دیگر از عناصری که می تواند ظاهر اتاق خواب عروس را به سبک کلاسیک به میزان قابل توجهی تکمیل کند، فرش است.

فرقی نمی کند فرش ایرانی دستباف را انتخاب کنید یا فرشی ساده و تک رنگ. آنچه مهم است این است که به طرز عالی و به طور یکپارچه با یک دکور کاملاً فکر شده ترکیب شود.

 • وسایل روشنایی و نورپردازی

تصویر وسایل روشنایی و نورپردازی

اگر طراحی اتاق خواب عروس، کلاسیک و پر زرق و برق باشد، ممکن است یک چراغ روشنایی بر اتاق خواب غالب شود.

چراغ های روشنایی با پایه های کریستالی یا با روکش های زیبا (ورق طلا، نقره و غیره) در اتاق خواب هایی که به سبک کلاسیک تزئین شده اند رایج هستند و به طور کلی، همه مدل ها از مواد گران قیمت ساخته می شوند.

همانند سایر اتاق های خانه، سیستم روشنایی در اتاق خواب نیز باید متنوع باشد و صرفاً متکی به سقف نباشد.

به عنوان مثال، می توان در دو طرف تخت، بالای میز آرایش، دیوارکوب ها یا لامپ های کف قابل تنظیم تعبیه شود.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط