تصویر طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

اصول طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه 

تصویر اصول طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

دختران به داشتن طبیعتی حساس و لطیف معروف هستند و به همین دلیل زمان زیادی بر روی طراحی و دکوراسیون اتاق خواب خود می گذارند. دختران در هر سنی نیز برای اتاق خواب خود ارزش زیادی قائل هستند. در نتیجه ترجیح داده می شود در طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه حساسیت و دقت زیادی داشته باشید.یک دختر همیشه به عنوان یک شاهزاده خانم در نظر گرفته می شود. در نتیجه، ما هر چیزی را که درخواست می‌کردند، از جمله لباس‌های زیبا و اسباب‌بازی‌ها برای آن ها تهیه می کردیم. ما دائماً بهترین منافع آنها را در نظر می گیریم، بنابراین به سادگی برای آنها تصمیم نمی گیریم. ما همچنین به آنها اجازه می دهیم که خودشان انتخاب کنند. علاوه بر ارائه لباس، کتاب، کفش یا اسباب‌بازی به شاهزاده خانم، می‌بینیم که او یک اتاق خواب دوست‌داشتنی می خواهد. این اتاق او خواهد بود و جایی که او شروع به تحقق آرزوهای خود خواهد کرد.

اتاق خواب دخترانه :

تصویر اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب هر دختری فضای منحصر به فرد خودش است، بنابراین نحوه چیدمان آن بسیار مهم است. همه دختران از داشتن فضای خصوصی خود لذت می برند که ممکن است به سلیقه خود تزئین کنند.

دختران معمولا زمان بیشتری را در اتاق خود می گذرانند. آنها ممکن است کارهای دیگری مانند مطالعه کردن و مرور اینترنت در اتاق خواب خود انجام دهند، یا ممکن است فقط در رختخواب دراز بکشند و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهند. با این حال آنها همیشه حواسشان به محیط اطراف است و از یک فضای زیبای اتاق خواب خود لذت می برند. از آنجایی که حتی موارد به ظاهر کوچک و ابتدایی نیز برای دختران ارزش زیادی دارد، در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر باید از دقت و ظرافت استفاده کرد.

اتاق خواب باید به گونه ای طراحی شود که حس نظم و طراوت را برای دختران به آن القا کند و اتاق آنها باید مطابق با ترجیحات آنها تزئین شود.

آیتم‌های لازم برای یک اتاق خواب دخترانه :

تصویر آیتم‌های لازم برای یک اتاق خواب دخترانه

 • تخت خواب
 • کمد لباس
 • کمد دیواری
 • جالباسی
 • آینه و درآور
 • پاتختی
 • مبلمان راحتی
 • میز تحریر و مطالعه

معرفی سبک کلاسیک در طراحی اتاق خواب دخترانه :

تصویر معرفی سبک کلاسیک در طراحی اتاق خواب دخترانه

سبک کلاسیک به دلیل مولفه های سنتی و اصیل خود که یادآور گرما و صمیمیت خانه های اعیانی قدیمی و کاخ های تاریخی باشکوه است و می تواند جلوه ای بسیار دلپذیر و دیدنی در دکوراسیون داخلی فضاهای اتاق خواب های ایرانی ایجاد کند.

اصطلاح “طراحی کلاسیک” در واقع به شکلی از طراحی سنتی غربی اشاره دارد که برای دوران مدرن به روز شده است. در دکوراسیون کلاسیک، هر عنصر با دقت انتخاب شده، در هماهنگی دقیق قرار می گیرد و بر اساس اصول دکوراسیون تعریف می شود.

ویژگی های سبک کلاسیک در طراحی اتاق خواب دخترانه :

تصویر ویژگی های سبک کلاسیک در طراحی اتاق خواب دخترانه

 1. ترتیب اجزا
 2. تقارن در چیدمان
 3. مبلمان و تخت با کنده کاری های پیچیده و منبت کاری
 4. گچبری و دیوارکوب های تزئینی
 5. تن های رنگی خالص و اصیل
 6. لوازم آنتیک و گران قیمت
 7. استفاده از مواد و متریال قیمتی و باکیفیت

اتاق خواب کلاسیک دخترانه چگونه باید باشد ؟

تصمیم گیری در مورد رنگ برای دیوارها در اتاق خواب کلاسیک دخترانه:

تصویر تصمیم گیری در مورد رنگ برای دیوارها در اتاق خواب کلاسیک دخترانه

رنگ صورتی از قدیم الایام یکی از محبوب ترین رنگ ها برای دختران بوده است و ما انواع رنگ های صورتی را برای انتخاب دیوار اتاق خواب کلاسیک دخترانه داریم. این انتخاب رنگ بسته به ترجیحات ما که برای اتاق خواب دختر انتخاب می کنیم، از رنگ صورتی تا صورتی تیره متغیر است. علاوه بر این، اگر انتخاب رنگ برای شما دشوار است، می توانید ترکیبی از رنگ های دیگر را برای دیوارها انتخاب کنید.

انتخاب وسایل برای اتاق خواب کلاسیک دخترانه:

تصویر انتخاب وسایل برای اتاق خواب کلاسیک دخترانه

اکثر چیزهایی که می خواهیم برای اتاق خواب دخترانه بخریم باید دخترانه باشد، بنابراین باید این را در نظر داشته باشیم.

برای طراحی اتاق دخترانه به روش کلاسیک، بهتر است از مبلمان سفید یا صورتی استفاده کنیم. ما همچنین می توانیم کل اتاق خواب را با مبلمان چوبی طبیعی مبله کنیم.

به عنوان مثال، می‌توانیم تعدادی از وسایل را برای دکوراسیون سنتی اتاق دختر در نظر بگیریم:

انتخاب میز کلاسیک (سلطنتی) با صندلی و آینه.

اگر اتاق فضای اضافی دارد، می‌توانید یک صندلی استراحت شیک و یک کمد برای کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌ها که جدا از اتاق خواب است، علاوه بر یک کمد لباس ساده اما دوست‌داشتنی اضافه کنید.

آراستن به شیوه ای دخترانه در اتاق خواب کلاسیک :

انتخاب اشیا سفید و صورتی که اشکال کلاسیک دارند.

یک اتاق خواب به سبک کلاسیک را می توان با انتخاب تختخوابی با برش های موج دار و منحصر به فرد به دست آورد، و از یک طرح رنگی مبتنی بر صورتی می توان برای بیشتر جلوه دادن یک اتاق خواب کلاسیک استفاده کرد.

استفاده از انواع بالش‌های ابریشمی اندازه و تعداد مختلف روی تخت، با روکش‌هایی با رنگ صورتی در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که فرش مناسب برای اتاق خواب کلاسیک را انتخاب کنید.

اگر اتاق شما بزرگ است، می توانید از دو فرش استفاده کنید، یکی در کنار تخت و دیگری در زیر صندلی اضافی در گوشه اتاق یا در کنار ورودی جلو. فرش می تواند تمام کف اتاق را بپوشاند یا به سادگی تا کنار تخت قرار گیرد. همه چیز در اینجا بر اساس ترجیحات شما و ابعاد اتاق است.

می‌توانید از مجسمه‌های حکاکی‌شده، پوسترهای قدیمی، نقاشی‌ها و گل‌های دوست‌داشتنی برای ایجاد یک دیوار معلق استفاده کنید که در آن می‌توانید تصاویر عزیزانتان را به نمایش بگذارید و ظاهر کلاسیک‌ جذابی به اتاق بدهید.

اتاق خواب با استفاده از لامپ هایی که نور ملایم ساطع می کنند و پایه هایی دارند که می توانند رنگ های صورتی را ایجاد کنند کاملاً دخترانه ساخته شده است. اتاق دخترانه نیز به لطف استفاده از پرده های ابریشمی می تواند حس کلاسیک و دوست داشتنی داشته باشد.

اصول مهم در طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه:

تصویر اصول مهم در طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

رایج ترین و ایده آل ترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به سبک کلاسیک طلایی، کرم و قهوه ای است. ما به شما توصیه می کنیم اتاق خواب خود را با رنگ های گرم طراحی کنید. به لطف رنگ های گرم محیطی دنج و دلپذیری ایجاد می شود. از سوی دیگر، می توانید از دیوارهای ساخته شده از چرم مصنوعی برای ایجاد ظاهری مجلل به اتاق خواب استفاده کنید.

فرش مناسب برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

انتخاب فرش برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه باید با سایر مبلمان داخل آن هماهنگ باشد. طرح‌های این فرش‌ها که اغلب از طبیعت الهام گرفته شده‌اند، وقتی در کنار مبلمان استیل و کلاسیک قرار می‌گیرند، فضایی خیره‌کننده در اتاق خواب ایجاد می‌کنند.

نورپردازی برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

تصویر نورپردازی برای دکوراسیون اتاق دخترانه

در تمام سبک های طراحی اتاق خواب دخترانه، نورپردازی بسیار مهم است. برای کار یا حتی خوابیدن، به نور کافی نیاز دارید. آرامش شما نیز تحت تأثیر نور قرار می گیرد. برای این منظور می توان از چراغ های رومیزی و دیواری در رنگ های زیبا مانند نقره ای و طلایی به سبک طراحی کلاسیک اتاق خواب دخترانه استفاده کرد.

انتخاب سرویس خواب برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

تصویر انتخاب سرویس خواب برای دیزاین اتاق

دخترانی که طرفداره سبک کلاسیک برای اتاق خواب خود هستند، از قاب تخت چوبی منبت کاری شده با روکش مخمل یا چرم استقبال می کنند.

استفاده از میزهای کنار تخت لازم نیست اما وجود آنها زیبایی اتاق خواب شما را افزایش می دهد. کمدها باید از نظر رنگ با ملافه و سایر مبلمان مطابقت داشته باشند.

انتخاب پرده برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

در طراحی اتاق خواب کلاسیک،برای نصب پرده از چوب پرده که متناسب با خود پرده است استفاده می شود. عملکرد پرده های اتاق خواب متعدد و گسترده است.

وسایل و لوازم تزئینی برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

نقره، شیشه و ظروف چینی که برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه استفاده می شود، وسایل محبوبی هستند. این گجت ها الگوهای سلطنتی نیز دارند.

دیوار اتاق برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

استفاده از کاغذ دیواری با سبک کلاسیک ایده فوق العاده ای برای طراحی دیوار اتاق خواب دخترانه است.

می توانید از کاغذ دیواری برای طراحی کل اتاق یا فقط دیواری که رو به ناحیه ای است که به عنوان نقطه اصلی فضا عمل می کند، استفاده کنید. گاهی اوقات زیبایی یک اتاق هم با رنگ آمیزی و هم با گچ کاری بیشتر می شود. توجه داشته باشید که دیوارهای اتاق خواب کلاسیک دخترانه به هیچ عنوان ساده نیستند.

سقف برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

سقف در طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه مسطح است و با رنگی روشن و درخشان مطابق با طراحی کلاسیک رنگ آمیزی می شود. رنگ ایده آل برای سقف اتاق خواب کلاسیک سفید است. برای طراحی سقف، طراحان از تزئینات فوم و گچ نیز استفاده می کنند.

کف پوش برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

متریال ایده آل برای پوشش کف اتاق خواب کلاسیک دخترانه، پارکت است. پارکت یک کفپوش بسیار جذاب و شیک است علاوه بر این که برای عایق حرارتی و صدا استفاده می شود.

انتخاب لوستر برای طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه

تصویر انتخاب لوستر برای اتاق دخترانه

در طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه، لوستر اندازه مناسبی دارد و رنگ آن با سایر وسایل اتاق باید هماهنگی داشته باشد. به طور کلی انتخاب لوستر و سایر وسایل باید فضایی دنج و راحت را برای اتاق خواب شما ایجاد کند.

ضروریات لازم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک دخترانه :

تصویر ضروریات لازم در دیزاین اتاق دخترانه

توجه به سلیقه و روحیه ی فرد

در نظر گرفتن ترجیحات و سلیقه شخصی که از اتاق خواب استفاده می کند یکی از مهم ترین توصیه های طراحی کلاسیک است. در واقع، این نقطه ممکن است تأثیر قابل توجهی بر رنگ اتاق، موارد استفاده شده در آنجا و نحوه چیدمان آنها و سایر عوامل داشته باشد. شخصی که از خواندن کتاب لذت می برد ممکن است برای نگهداری کتاب هایش به مکانی در اتاق نیاز داشته باشد، در حالی که فردی که از موسیقی لذت می برد ممکن است بخواهد از لوازم جانبی با مضمون موسیقی در اتاق خود استفاده کند. به همین دلیل، مهم است که ابتدا ترجیحات و شخصیت او را قبل از طراحی اتاق خواب کلاسیک در نظر بگیرید.

از جمله اکسسوری هایی که می توان در دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک دخترانه استفاده نمود می توان به گل و گیاه، پوسترهای مختلف ، تابلو، چراغ تزیینی و … اشاره نمود. درواقع چگونگی این اکسسوری ها ربط مستقیمی به سلیقه ی فرد دارد.

از لوازم جانبی مناسب استفاده کنید

لوازم جانبی یکی دیگر از عناصری هستند که می توانند بر طراحی اتاق خواب کلاسیک دخترانه تاثیر بسزایی داشته باشند. یکی از گرایش های فعلی در طراحی اتاق خواب این است که افراد دیوارهای خود را تزئین می کنند و از لوازمی استفاده می کنند که منعکس کننده علایق آنها در فضا باشد.

در نظرگرفتن سن صاحب اتاق

سن فردی که از فضا استفاده می کند تأثیر بسزایی در شکل عناصر دارد. در واقع، این یکی از ضروریات کلیدی است که باید قبل از طراحی کلاسیک اتاق خواب در نظر گرفته شود. یک دختر یازده ساله علایق و خواسته های متفاوتی نسبت به یک دختر بیست ساله دارد. اتاق خواب یک دختر بیست ساله با پختگی بیشتری طراحی می شود و حتی ممکن است به عنوان مکانی برای انجام کارش باشد. در مقابل تخت دختر یازده ساله کوچکتر خواهد بود و تمامی لوازم و عناصر ظاهری کودکانه خواهند داشت.

به همین دلیل مهم است که در طراحی اتاق خواب دخترانه به آن توجه ویژه ای کنید. اندازه عناصر، طرح رنگی به کار رفته در فضا، متریال به کار رفته و غیره همگی به شدت تحت تاثیر سن فرد هستند.

استفاده از پوستر و تابلوهای هنری

تابلوها، قاب عکس ها و پوسترها از جمله وسایل دکوری هستند که در اتاق خواب کلاسیک دختران استفاده می شوند. پوشش دیوار در این موارد به طور کلی یکی از ترندهای کلاسیک در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است. این تصاویر ممکن است مربوط به خود شخص باشد یا با دوستان و آشنایانش است، یا ممکن است پوستری از نوازندگان یا مکان های مورد علاقه فرد باشد.

در نتیجه، دکوراسیون اتاق خواب متمایزتر و سفارشی تر می شود و فرد احساس امنیت و علاقه بیشتری به اتاق خواب خود می کند.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط