تصویر طراحی اتاق خواب کلاسیک

نکات مهم در طراحی اتاق خواب کلاسیک

یک سبک رایج در طراحی دکوراسیون اتاق خواب، سبک کلاسیک است. می‌توانید در پایان روز در محیطی آرام و جذاب با انتخاب تعدادی رنگ‌های گرم و مجلل و اجرای جزئیات به شیوه‌ای کلاسیک، استراحت کنید. اتاق خواب کلاسیک شیک و زیبا است، با اشکال و طرح های سنتی که اغلب از ایده های یونان و روم باستان الهام گرفته شده است.این سبک اتاق خواب، بیشتر اوقات، با عتیقه‌ها و مبلمان ویکتوریایی، پارچه‌های ابریشمی و رنگ‌های غنی طراحی می‌شود.

تصویر نکات مهم در طراحی اتاق خواب کلاسیک

مردم در مورد طراحی سبک کلاسیک برای اتاق خواب و سرویس خواب های متعلق به آن تصورات اشتباهی دارند. افراد معتقدند که اگر این طرح را برای اتاق خواب خود انتخاب می کنند، باید فقط قطعات آنتیک و قدیمی را انتخاب کنند.در واقع، تعریف سبک کلاسیک به چیدمان متقارن اثاثیه و وسایل اتاق خواب و همچنین به کارگیری الگوها و رنگ های زیبا و ظریف اشاره دارد.

اتاق خواب چیست ؟

تصویر اتاق خواب چیست

اتاق خواب یک فضای کاملا مجزا و شخصی است که به عنوان پناهگاه آرامش و آسایش برای استراحت و خواب عمل می کند. همه ما در پایان یک روز طولانی به دنبال پناهگاهی در آن می‌گردیم تا ساعت‌ها به انجام فعالیت‌های خصوصی مانند خواندن کتاب یا استراحت در آرامش و بدون نگرانی بپردازیم. بنابراین، باید در جایی قرار گیرد که بیشترین آرامش در آن وجود داشته باشد. حتی اگر چیدمان محل خواب ساده باشد، ممکن است گاهی اوقات چالش برانگیز باشد، زیرا بسیار مهم است که رنگ، نور و مبلمان در این قسمت به اعضای خانواده احساس آرامش دهد. در واقع، جنبه روانشناختی این موضوع مستحق توجه بیشتری است.

انواع سبک های طراحی اتاق خواب :

تصویر انواع سبک های طراحی اتاق خواب

  1. اتاق خواب مدرن
  2. اتاق خواب معاصر
  3. اتاق خواب‌ کلاسیک
  4. اتاق خواب‌ کانتری
  5. اتاق خواب مینیمال
  6. اتاق خواب ویکتوریا
  7. اتاق خواب سنتی
  8. اتاق خواب روستیک
  9. و…..

دیزاین اتاق خواب، سبک‌های مختلفی دارد. یکی از سبک‌هایی که مورد پسند بسیاری از ایرانیان واقع شده، سبک کلاسیک است، که ما در این مقاله به این سبک برای طراحی اتاق خواب می پردازیم.

سبک طراحی کلاسیک و ویژگی های آن :

تصویر سبک طراحی کلاسیک و ویژگی های آن

اگر فضایی اشرافی و سلطنتی را در اتاق خواب خود ترجیح می دهید، طراحی سبک کلاسیک برای شما مناسب است. سبک کلاسیک، سبکی پایدار و مطابق اصول است، معمولا ریسک نمی پذیرد و همواره بر ارکان خود استوار می ماند. این سبک شدیدا پایبند به نظم و تقارن است. بی نظمی و آشفتگی در این سبک جایی ندارد و وقار در همه خصوصیات آن مشهود است. این سبک، اصالتی دارد که زیبایی آن را رقم می زند.

یک نقطه کانونی در اتاق خواب شما، مانند یک آینه یا یک تخت اشرافی در وسط دیوار، به شما کمک می کند تا زمینه را برای یک سبک کلاسیک که شامل میزهای کنار تخت در دو طرف تخت و یک آباژور است، آماده کنید.

به یاد داشته باشید که طراحی اتاق خواب به سبک کلاسیک مملو از تزئینات است. اگر از فعال بودن لذت می برید، حتی می توانید از گچ کاری یا نقاشی های با ارزش برای تزئین سقف اتاق خواب خود استفاده کنید. تقریباً تمام تنالیته های رنگی برای این طرح مناسب هستند، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که تضاد بیش از حد و رنگ های قوی نامناسب هستند. در عوض، از رنگ‌های گرم و آرام‌بخشی استفاده کنید که رنگ خنثی دارند.

از آنجایی که اندازه لوازم و وسایل در طراحی به سبک کلاسیک بسیار زیاد است، این سبک معمولا برای اتاق های خواب بزرگ در نظر گرفته می شود.اتاق خواب کلاسیک جلوه ای دوست داشتنی دارد و فضایی از اشراف و سلطنت را نشان می دهد.

تقارن در طراحی این سبک ویژگی اصلی آن است. سبک کلاسیک دارای تعادل، تقارن و نظم است که با آرمان های امپراتوری یونان و روم همخوانی دارد. آنها از کوچکترین تا بزرگترین اجزاء متقارن و منظم هستند.

رنگ‌های روشن و بافت‌های متنوع در مبل‌های کلاسیک، لهجه‌های عجیب و غریب و نقاشی‌های باشکوه همگی بخشی از این سبک هستند.

چراغ‌های کنار تخت که به‌طور جذابی اکسسوری‌ها را برجسته می‌کنند، یکی دیگر از ویژگی‌های طراحی اتاق‌ خواب های کلاسیک هستند، همچنین چراغ‌های دیواری که توجه را به هنر دیوار جلب می‌کنند.

برخلاف تصور عمومی، اتاق خواب کلاسیک حس تیره، بی روح و کهنه فیلم های قدیمی را ندارد. می‌توانید از ملحفه‌های مد روز و همچنین رنگ‌ها و طرح های جذاب و شاد در طراحی به سبک کلاسیک استفاده کنید.

استفاده از آینه‌های بزرگ و منبت کاری شده یکی از بهترین ایده‌ها برای اتاق خواب به سبک کلاسیک است.

استفاده از تزیینات متعدد و شلوغ در فضا،یکی دیگر از ویژگی های سبک کلاسیک است.

استفاده از کوسن‌های زیبا و بزرگ، نیز یکی از مهمترین عناصر اتاق خواب به سبک کلاسیک بوده است که می‌تواند زیبایی منحصر به فردی به اتاق خواب شما ببخشد.

استفاده از رنگ‌ها و متریالهای طبیعی در اتاق خواب برای ایجاد سبک کلاسیک ویژگی بسیار مهمی است.

نکات مهم و اساسی در طراحی اتاق خواب به سبک کلاسیک :

تصویر نکات مهم و اساسی در طراحی اتاق خواب به سبک کلاسیک

هنگام طراحی اتاق خواب با سرویس خواب کلاسیک، هرگز نباید بر ماهیت قدیمی این سبک تأکید کنید. در واقع رسیدن به یک اتاق خواب زیبا و آرام نیاز به خلاقیت دارد. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از لوسترهایی که با سبک کلاسیک و طراحی سقف کلاسیک مطابقت دارند، جذابیت و چشم نوازی محیط اتاق خواب را دو چندان کنید.

برای طراحی اتاق خواب کلاسیک، نباید خودتان را محدود به ذهنیت قدیمی بودن این سبک بکنید. بلکه باید سراغ نوآوری بروید و این اتاق را زیبا تزئین کنید.

رنگ در طراحی اتاق خواب کلاسیک

تصویر رنگ در طراحی اتاق خواب کلاسیک

رنگ دیوارها و سایر وسایل در سبک کلاسیک، از مهمترین نکات طراحی اتاق خواب است.

به سادگی می توان ادعا کرد که “رنگ” یک اتاق کلاسیک را جذاب یا زشت می کند، زیرا رنگ تأثیر مهمی بر احساس یک فضا دارد. بنابراین بسیار مهم است که رنگی را انتخاب کنید که مکمل محیط و سلیقه شخصی شما در اتاق خوابتان باشد.

درست است که ممکنه بیشتر مایل باشید اتاق خوابی به رنگ‌های خنثی یا پاستلی داشته باشید، اما باید بدانید که اتاق خواب‌های کلاسیک اغلب با رنگ‌های قوی تزئین میشوند.

ترجیحاً پس از انتخاب تمامی مبلمان، وسایل تزیینی و آثار هنری که می خواهید در فضا داشته باشید، در مورد رنگ اتاق خواب کلاسیک درست تصمیم بگیرید. تطبیق این موارد ساده تر است، بنابراین قبل از انتخاب مبلمان برای فضا، ابتدا باید رنگ را اعمال کنید. شما می توانید با مشاهده نمونه های رنگی تصمیم بگیرید و بهترین کار این است که با تجهیزات خود مطابقت داشته باشید.

رایج ترین رنگ ها در طراحی به سبک کلاسیک برای اتاق خواب، کرم، بژ، قهوه ای و طلایی هستند، در حالی که برخی از اتاق خواب های کلاسیک نیز از رنگ های مجللی مانند قهوه ای تیره، بنفش یا سبز استفاده می کنند.

علاوه بر این، قرار دادن چرم در لهجه‌های تزئینی اتاق می‌تواند به شما در استفاده از سبک کلاسیک کمک کند. اکثر طرح‌های رنگی برای سبک کلاسیک معمولاً تحت تأثیر طبیعت هستند که زیبایی استثنایی و آرامش را به ما ارائه می‌دهد.

در این سبک طراحی که به راحتی می توان آن را با رنگ های مختلف ست کرد، رنگ سفید بیشتر به عنوان مکمل رنگ طلایی استفاده می شود.

به طور طبیعی، استفاده از رنگ سفید سطح استعداد و خلاقیت خود را می طلبد، زیرا می تواند توجه شما را از سبک کلاسیک منحرف کند و به سبک نئوکلاسیک و مدرن منجر شود.

تخت در طراحی اتاق خواب کلاسیک

تصویر تخت در طراحی اتاق خواب کلاسیک

یکی دیگر از عناصر مهم در طراحی اتاق خواب به سبک کلاسیک، طرح، رنگ و موقعیت تخت است. تخت چوبی منبت کاری شده با روکش پارچه چرمی یا مخملی یکی از بهترین گزینه ها برای سبک کلاسیک ا است. برای رسیدن به یک هارمونی منحصر به فرد، رنگ تخت، کمد کنار تخت و سایر لوازم و مبلمان اتاق خواب همگی باید هماهنگ باشند.

فرش در طراحی اتاق خواب کلاسیک

تصویر فرش در طراحی اتاق خواب کلاسیک

یکی از اجزای کلیدی طراحی به سبک کلاسیک فرش است که باید در اتاق خواب هایی که با فرش های کلاسیک تزئین شده و مکمل رنگ و سبک مبلمان دیگر هستند استفاده شود. به طور معمول، فرش های کلاسیک دارای طرح های بسیار دوست داشتنی هستند که از طبیعت الهام می گیرند و در کنار مبلمان کلاسیک و استیل، خیره کننده به نظر می رسند.

نورپردازی در طراحی اتاق خواب کلاسیک

تصویر نورپردازی در دکوراسیون اتاق‌خواب کلاسیک

نورپردازی برای هر سبک اتاق خواب بسیار مهم است، زیرا افراد به فضایی با نور کافی و فضایی آرام نیاز دارند تا بتوانند وظایف روزانه خود را انجام دهند و کمی استراحت کنند. لامپ ها، دیوارکوب ها و سایر وسایل روشنایی چند نمونه از لوازم نورپردازی هستند که به خوبی با سبک کلاسیک مطابقت دارند که عمدتا به رنگ طلایی و نقره ای هستند .

در واقع، اکثر وسایل تزئینی در طراحی به سبک کلاسیک از ظروف چینی، نقره و شیشه ساخته شده اند و همه به گونه ای انتخاب شده اند که نشاط اتاق خواب را افزایش می دهد. معمولاً تخت‌ها و پرده‌های کلاسیک بیشتر در دکوراسیون کلاسیک استفاده می‌شوند و لوازم جانبی و تزئینات آن‌ها برای اتاق‌خواب‌های بزرگ مناسب‌تر هستند.

دیوارها در طراحی اتاق خواب کلاسیک

تصویر دیوارها در دیزاین‌خواب کلاسیک

استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک در اتاق خواب زیبایی آن را افزایش می دهد. الگوی سبک کلاسیک باید راهنمای انتخاب شما برای کاغذ دیواری ها باشد. اتاق خواب با انتخاب کاغذ دیواری های زیبا جلوه ای منحصر به فرد و متنوع می یابد.

می توانید کاغذ دیواری را روی یک دیوار یا تمام دیوارهای اتاق نصب کنید، تا به عنوان نقطه کانونی فضا عمل کند. با انتخاب این سبک باید از استفاده از دیوارهای ساده و خالی خودداری کنید زیرا دیوارهای اتاق خواب به سبک کلاسیک دارای تزئینات نقاشی شده با گچ است.

اگر طرح های ساده تری را برای کاغذ دیواری اتاق خواب کلاسیک انتخاب کرده اید، می توانید دیوارها را با دیوارکوب، آینه یا پنل های تزئینی مختلف تزئین کنید. با این حال، از آنجایی که سبک های کلاسیک معمولاً از کاغذ دیواری های طرح دار و شلوغ استفاده می کنند، بهتر است از استفاده از قاب عکس روی آنها خودداری کنید. ترجیحاً از تابلوهایی با نقاشی ها و تصاویر کلاسیک به جای تابلوهایی با طرح های ساده یا مینیمال استفاده شود.

نحوه ی چیدمان در دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک

علاوه بر تهیه وسایل به سبک کلاسیک نحوه چیدمان آن در طراحی اتاق خواب نیز بسیار مهم است. در واقع در این سبک طراحی تخت هرگز نباید جلوی ورودی اتاق قرار گیرد. به عبارت دیگر نباید از اتاق نشیمن و از بیرون اتاق خواب دیده شود. از طرف دیگر از شلوغی اتاق خواب با اشیاء غیر ضروری خودداری کنید.

آینه های بزرگ اغلب در سبک کلاسیک استفاده می شود که میدان دید اتاق خواب را افزایش می دهد.

میز کنار تخت خواب در دکوراسیون خواب کلاسیک

میزهای کنار تخت معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرند و صرفاً جهت هماهنگی با تخت خواب و افزایش زیبایی محیط اتاق خواب قرار داده می‌شوند. رنگ‌های گرم، از جمله قهوه‌ای، طلایی و سایر رنگ‌ها، اغلب در طراحی به سبک کلاسیک به کار می‌روند تا محیطی دنج و خصوصی ایجاد کنند تا بتوان در آن به استراحت پرداخت و آرامش لازم را به دست آورد.

لوستر و سقف در دکوراسیون خواب کلاسیک

تصویر لوستر و سقف در دیزاین‌خواب کلاسیک

در طراحی اتاق خواب کلاسیک، سقف اغلب به صورت مسطح با استفاده از رنگ های روشن، به ویژه سفید طراحی می شود.

سقف همچنین ممکن است دارای طرح های دیواری باشد که داستان های شناخته شده ای را بیان می کند. سقف اتاق خواب کلاسیک بیشتر با فوم و گچ تزئین شده است.

لوستر از دیگر اجزای چشم نواز سبک کلاسیک است که تنوع زیادی دارد، باید طوری برای اتاق خواب انتخاب شود که رنگ آن مکمل اتاق باشد و خیلی بزرگ نباشد. شما می توانید با ایجاد تعادل در طراحی لوستر با سایر وسایل، محیطی آرام در اتاق خواب ایجاد کنید.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط