دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک چگونه باید باشد؟

اگر تمایل دارید که آشپزخانه تان باشکوه و مجلل به نظر برسد بهتر است از دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک در فضای منزلتان استفاده کنید.

با این که امروزه بیشتر افراد به دکوراسیون مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه علاقه نشان می دهند اما هنوز هم افرادی هستند که تمایل دارند از سبک کلاسیک و سنتی برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنند.

تصویر دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک چگونه باید باشد

در نظر داشته باشید از آنجایی که آشپزخانه های کلاسیک، دکوراسیونی باشکوه دارند و مجلل به نظر می رسند. برای چنینی طراحی و سبکی، نیاز به فضای بیشتری دارید ، در غیر این صورت، جذابیتی که مورد انتظار است را نخواهید دید.

فراموش نکنید که سبک دکوراسیون آشپزخانه را با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون داخلی سایر قسمت های منزل انتخاب کنید تا طراحی داخلی دارای هارمونی و هماهنگی باشد.

عناصر ضروری در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

کابینت ها

کابینت ها یکی از مهم ترین و ضروری ترین وسایل در آشپزخانه ها با دکوراسیون های کلاسیک و مدرن هستند. بهتر است برای آشپزخانه ها با سبک کلاسیک از مدل کابینت های ممبران  استفاده شود . این مدل کابینت ها دارای ساختار کلاسیک و سنتی هستند و می توانند فضای آشپزخانه منزل شما را با شکوه تر نشان دهند.

تصویر کابینت ها

اصلی ترین نماد این آشپزخانه ها، استفاده از کابینت های چوبی لوکس است که اغلب روی درهای آن کنده کاری شده و نقش برجسته وجود دارد.

همچنین در اکثر آشپزخانه های کلاسیک، میزهای چند کاره در وسط آشپزخانه و میز های جزیره ای پایه دار و پنل های هود به وضوح قابل مشاهده هستند.

رنگ در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

علاوه بر طرح کابینت ها انتخاب رنگ برای آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک از اهمیت زیادی برخوردار است برای طراحی آشپزخانه ها با دکوراسیون های داخلی سنتی و کلاسیک اغلب از رنگ های روشن مثل سفید استخوانی ، کرم ، طوسی یا رنگ هایی تیره مانند قهوه ای سوخته استفاده می شود.بطور کلی معمولا فقط از رنگ های خنثی استفاده می شود و رنگ های فانتزی در آن جایی ندارد.

تصویر رنگ در آشپزخانه کلاسیک

آشپزخانه های کلاسیک نباید تماماً سفید باشند. این آشپزخانه کابینت های لکه دار و رنگ شده را مخلوط می کنند و تا زمانی که یک آشپزخانه دارای پالت رنگی خنثی باشد، جذابیت کلاسیک را حفظ خواهد کرد.

میزهای مرمر سفید

سنگ مرمر Carrara و Calacatta دو موردی هستند که در آشپزخانه های کلاسیک اکثرا به چشم می خورند. در واقع، میزهای مرمری اغلب نقطه کانونی یک آشپزخانه کلاسیک هستند. اگرچه بسیاری از صاحبان خانه می دانند که مشکلاتی برای تعمیر و نگهداری سنگ مرمر وجود دارد، اما نمی توانند در برابر زیبایی آن مقاومت کنند.

تصویر میز مرمر سفید

انعطاف پذیری

بهترین بخش در مورد طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک این است که آنها فوق العاده انعطاف پذیر هستند! در حقیقت مزیت اصلی آشپزخانه با سبک کلاسیک این است که ظرف چند سال منسوخ نمی شود.

آشپزخانه های کلاسیک به راحتی به روز می شوند و با افزودن ساده چند قطعه دکوری کلیدی، می توانید به آشپزخانه خود جان تازه ای دهید.

می‌توانید آشپزخانه خود را با ترکیب کردن صندلی‌های قدیمی و نورپردازی سنتی ، به سبک سنتی تبدیل کنید .همچنین می توانید دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک را با افزودن کاشی‌های مدرن و ترکیب آن با میز و صندلی‌های جدید و چراغ‌های آویز به سبک صنعتی، حال و هوایی مدرن به آن بدهید.

در استفاده از  لوازم تزئینی زیاده روی نکنید

در حالی که آشپزخانه های سبک کلاسیک شامل استفاده از لوازم تزئینی می شوند، مهم است که تعداد وسایل تزئینی مورد استفاده را محدود کنید . زیرا هم آشپزخانه را شلوغ می کند و هم باعث می شود شبیه آشپزخانه های سبک سنتی شود. اما این بدان معنا نیست که شما باید از لوازم تزئینی اجتناب کنید، چراکه در اینصورت ممکن است حس آشپزخانه های مدرن را القا کنید.

تصویر عدم زیاده روی در استفاده از لوازم تزئینی

جمع بندی

سبک کلاسیک با پالت های رنگی خنثی ، کابینت سفید یا کرم، معماری با جزئیات ساده و متریال باکیفیت ، ظاهری را بوجود می‌کنند که با طیف گسترده‌ای از سلیقه‌ها، سبک‌ها و بودجه‌ها مطابقت دارد. سبک آشپزخانه کلاسیک به خوبی با دکوراسیون روزمره و دکورهای خارق العاده همخوانی دارد.

رنگ نیز یکی از بخش‌های کلیدی طراحی آشپزخانه‌های کلاسیک است و کابینت‌ها نقش مهمی در تنظیم رنگ آشپزخانه دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط