تصویر کمد کم جا

آشنایی با کمد کم جا

تصویر آشنایی با کمد کم جا

یکی از ملزومات اولیه هر خانه یک کمد کوچک و کم جا است. در حال حاضر، با کوچکتر شدن خانه ها، داشتن یک کمد کم جا برای مناطق کوچک ضروری است. از این رو، کمدی کم جا که فضای کافی داشته باشد و فضای زیادی را اشغال نکند برای آپارتمان های کوچک مناسب است.

افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند به این فکر می کنند که چگونه از یک کمد کم جا نهایت استفاده را ببرند و بیشترین چیز را در آنجا قرار دهند.

کمد کم جا چیست ؟

تصویر کمد کم جا چیست

کمد کم جا یک کمد ایستاده است که برای نگه داری لباس و سایر وسایل از آن استفاده می شود.

کمدهای کم جا را می توان با کمک یک سازمان دهنده طبقه بندی کرد و هر طبقه را به وسایل خاص و شخصی مانند: کتاب، لباس، کیف و کفش، اسباب بازی کودکان، جواهرات، طلا، پول و اشیای قیمتی و… اختصاص داد.

کمدهای کم جا در ابعاد کوچک و رنگ های مختلف متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق تهیه می شود. افراد با توجه به نیاز و سلیقه خود می توانند کمد کم جای مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

برای خرید کمد کم جا باید به اندازه و رنگ آن توجه ویژه ای داشته باشید. معمولاً افراد به کم جا و کوچک و سبک بودن توجه می کنند.

نقش کمد های کم جا چیست ؟

تصویر نقش کمد های کم جا چیست

به طور کلی کمدها به سازماندهی و از بین بردن بهم ریختگی، کاربردی شدن فضا و به عبارتی افزایش فضای مفید کمک می کنند.

در گذشته خانه ها فضاهای بزرگ تری داشتند، بنابراین نیازی به کمدهای کم جا و کوچک نبود. اما امروزه به دلیل محدودیت فضاها در آپارتمان ها نیاز به فضایی جادار و در عین حال کوچک به شدت احساس می شود. بنابراین لازم است فضاهای کوچک خانه را با کمدهای کم جا ساماندهی کنید و از بهم ریختگی پرهیز کنید.

متریال در کمد کم جا چگونه است ؟

تصویر متریال در کمد کم جا چگونه است

برای ساخت کمدهای کم جا وکوچک از مواد مختلفی مانند ام دی اف، هایگلاس، ممبران و … و همچنین رنگ های متنوع استفاده می شود. اما آنچه بسیار مهم است استفاده از متریال با رنگ های روشن برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک است.

انواع کمد کم جا کدامند ؟

همانطور که گفتیم امروزه با توجه به نقش کمد در دکوراسیون اتاق خواب، انواع کمد کم جا با طرح ها و رنگ های متنوع در بازار وجود دارد.

با این حال، کمدهای کم جا معمولا به دو نوع جدا می شود :

 • کمد کم جا با در لولایی
 • کمد کم جا با در ریلی

کمد کم جا با در های لولایی :

تصویر کمد کم جا با درهای لولایی

اولین نوع کمد کم جا موجود، کمد دارای درهای لولایی است. در این گونه کمد‌ها، طرف‌های عمودی درب توسط یک جزء فلزی مفصلی به نام لولا به یکدیگر متصل می‌شوند. این باعث می شود که درب کمد با هر بار باز و بسته شدن 180 درجه حول محور عمودی خود بچرخد. از مزایای این کمد کم جا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عملکرد مناسب

عرض و عمق کمد با درهای لولایی

قیمت مقرون به صرفه

طول عمر زیاد

کمد کم جا در های ریلی:

تصویر کمد کم جا در های ریلی

کمد کم جا با در ریلی کمدی مدرن بوده که توسط همه، به ویژه نسل جوان، مورد پسند واقع شده است. به این ترتیب درهای کمد به هم کشیده شده و باز و بسته می شوند. برای اتاق خواب هایی با دکوراسیون مدرن، کمدهای کم جای ریلی جایگزین مناسبی هستند، به خصوص زمانی که با آینه جفت شوند. این نوع کمد دارای مزیت قرار گرفتن در فضاهای کوچک است زیرا هنگام باز و بسته شدن فضای زیادی را اشغال نمی کند.

کمد کم جای لولایی یا ریلی ؟

اگر فضای محدودی دارید، ترجیحاً از کمد کم جای ریلی استفاده کنید، اما اگر ندارید، کمد لولایی نیز یک انتخاب عالی است زیرا فضای بیشتری برای نگهداری وسایل ارائه می دهد و مقرون به صرفه تر است. یکی دیگر از مزایای کمد ریلی، کاربردی بودن آن است. با این وجود، به طور کلی سلیقه، خواسته ها و پول شما تعیین می کند که کدام یک از این دو گزینه کمد کم جا را انتخاب کنید.

دلایل مهم برای داشتن کمد کم جا چیست ؟

تصویر دلایل مهم برای داشتن کمد کم جا چیست

 • صرف جویی در زمان به هنگام انتخاب:

صرفه جویی در زمان در حین انتخاب به لطف قفسه های منظم و محفظه های مرکزی با گیره های آویزان که آرایش خاصی را به لباس ها ارائه می دهد امکان پذیر است.

 • تصمیمات کمتر:

تصمیم گیری در هنگام انتخاب را ساده تر می کند. این بیشتر برای کسانی است که قرارهای روزانه حیاتی دارند.

 • سازماندهی و مرتب نمودن اتاق:

نه تنها فضا را سازماندهی می کند، بلکه احتمال چروک شدن لباس ها را نیز بسیار کاهش می دهد.

چگونه کمدکم جای خود را سازماندهی کنیم ؟

تصویر چگونه کمد کم جای خود را سازماندهی کنیم

سازماندهی کمدهای کم جای شلوغ شما ممکن است کاری دشوار به نظر برسد. اما اگر به اندازه کافی مصمم باشید و از قبل برنامه ریزی کنید، می توانید کمد بی عیب و نقصی داشته باشید!

سخت ترین بخش سازماندهی پس از اینکه تصمیم به انجام آن گرفتید، شروع پروژه است. بقیه چیزها بعد از آن ساده است.

یادگیری مبانی سازماندهی، رعایت نظم منطقی سازماندهی، و شناسایی یک هدف خاص همه آن چیزی است که لازم است. این بخش به شما توصیه های مفیدی در مورد سازماندهی کمد کم جا می دهد.

 • ارزیابی کمد و وسایل

انتخاب کنید کدام قسمت از کمد را می‌خواهید ارزیابی کنید و در کجا بیشترین بهم ریختگی انباشته می‌شود. سپس، از آنجا شروع کنید. فهرستی از مواردی که فکر می کنید برای استفاده کارآمد از فضا، ایمنی دارایی های شما و آرامش ذهنی ضروری هستند، تهیه کنید.

 • لوازم جانبی را کنار بگذارید.

هر یک از ما ممکن است برخی از لباس‌ها یا کفش‌های منسوخ و استفاده نشده داشته باشیم که اندازه ی ما نباشد. ما به شما توصیه می کنیم که در ابتدا این وسایل را بشناسید و آنها را کنار بگذارید. از آنجایی که یک کمد کم جا تنها فضای محدودی برای مایحتاج دارد، کالاهای اضافی را کنار بگذارید، سپس وسایل باقی مانده و مورد نیاز را در آن قرار دهیم.

 • کمد کم جای خود را طبقه بندی کنید.

مهمترین کاری که برای ایجاد فضای بیشتر در کمد کم جا و کوچک باید انجام داد، طبقه بندی کمد است. این باید با توجه به نیاز شما انجام شود. به عبارت دیگر، آن را با توجه به وسایل و لوازمی که قصد دارید در کمد قرار دهید، طبقه بندی کنید.

اگر کمد شما دارای کشو است، می توانید داخل کشو را نیز به قسمت های مختلف تقسیم کنید.

 • از آویز یا رگال در کمدکم جا استفاده کنید.

تصویر از آویز یا رگال در کمدکم جا استفاده کنید.

اگر همه لباس ها را تا کنید و روی هم بگذارید، نه تنها فضای کمدکاهش نمی یابد،بلکه ممکن است بعد از مدتی داخل کمد بسیار شلوغ و به هم ریخته شود.

بنابراین توصیه می کنیم در قسمتی از کمد خود فضایی را برای ایجاد قفسه و جالباسی اختصاص دهید. با این کار لباس های بیشتری در کمد جا می گیرید و نیازی به کمد جدید نخواهید داشت. علاوه بر آن نیاز نیست تا هنگام استفاده مجدد از لباس ها، آنها را اتو بزنید.

 • بقچه های پلاستیکی را فراموش نکنید.

از قدیم الایام، بقچه یکی از پرکاربردترین اکسسوری ها برای چیدمان لباس ها در کمد با فضای کم بوده است. در گذشته بقچه های پارچه ای وجود داشتند که در رنگ های مختلف و زیبا بودند و برای دسته بندی وسایل به خوبی کار می کردند که در تمیز و مرتب نگه داشتن کمدها بسیار موثر بودند.

این بقچه ها هنوز از بین نرفتند. در عوض، از آن برای ایجاد نسخه های مدرن و عالی و بسیار زیبا استفاده شده است. آنها اکنون از پلاستیک ساخته شده اند و جلوه ای بسیار دوست داشتنی در کمد کم جا ایجاد می کنند.

 • از درب کمدکم جا استفاده کنید.

تصویر از درب کمدکم جا استفاده کنید.

اگر می‌خواهید بیشترین بهره را ببرید، باید از یک کمد کم جا از ابتدا تا انتها به طور موثر استفاده کنید. به عنوان مثال، یکی از بهترین مکان ها برای قفسه های کوچک، درکمد است.

هر چیزی که می خواهید در این قفسه ها قرار دهید قابل قبول است. از اسباب بازی های کودکان گرفته تا لباس زیر.

تنها چیزی که در این زمینه باید در نظر بگیرید این است که اندازه قفسه ها را دقیقاً با عمق کمد در نظر بگیرید. هرچه قفسه ها بزرگتر و جادارتر باشند، بستن درب کمد سخت تر می شود و فضای داخلی کمد را نامرتب نشان می دهد.

 • از لوازم خلاقانه استفاده کنید.

امروزه در هر زمینه ای خلاقیت حرف اول را می زند. هرچه بیشتر از خلاقیت در زمینه های مختلف استفاده کنید، زندگی شما آسان تر و راحت تر خواهد بود. زیرا یکی از اهداف اصلی خلاقیت آسان کردن زندگی روزمره است.

حتی در یک کمد کم جا و کوچک هم می توانید از خلاقیت استفاده کنید.

نظر شما در مورد قفسه های فلزی قابل حمل چیست؟ این قفسه های متحرک شامل چندین طبقه معلق هستند. همچنین مکان مناسبی برای قرار دادن وسایل کوچک ارائه می دهند. از طرف دیگر، کاورهایی وجود دارد که از درهای کمد آویزان شده و دارای فضاهایی برای انواع لوازم جانبی کوچک و بزرگ است.

 •    ثبات:

سیستم سازماندهی کمد کم جا باید به گونه ای باشد که با استفاده روزمره شما از کمد، همچنان مرتب باقی بماند و دچار بهم ریختگی نشود.

 • مرتبط بودن:

مرتب کردن کمدکم جا از جمله مواردی است که باید بدون درگیر شدن فضاهای دیگر به آن نظم بخشید. برای مرتب کردن کمد باید فضاهای مرتبط به یکدیگر را پیدا کنید و تیکه های پازل را به گونه ای مرتب کنید که برای شما مزایای بیشتری داشته باشد.

 • یکنواختی:

اگر چیدمان کمدکم جا به طور موثر انجام شود و لوازم جانبی به خوبی در کنار هم قرار گیرند، پروژه پایانی جذاب تر به نظر می رسد. چیدمان تحت تأثیر ترجیحات شخصی شما قرار می گیرد. هر چه فضای کمد را یکنواخت تر و منسجم تر ایجاد کنید، منظم تر به نظر می رسد.

سخن پایانی:

وجود کمد در هرنوع و شکلی یکی از ملزومات و نیاز هر خانه ای می باشد که انتخاب آن برا اساس نیاز و براساس سلیقه فرد انتخاب می شود. با توجه به محدودیت های آپارتمانی و فضایی، امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی منازل به کمد های کم جا توجه بسیار شده است و در اشکال و الگوهای متنوعی ایجاد می شود.

تصویر واکینگ کلوزت

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط