تصویر تخت تاشو

دانستنی های جالب درباره ی تخت تاشو

تصویر دانستنی های جالب درباره ی تخت تاشو

در فضاهای جمع و جور و خانه‌های آپارتمانی، تخت های تاشو اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا به فضای کمتری نسبت به تخت‌خواب‌های سنتی نیاز دارند.

کلمه ” تخت تاشو ” به وضوح نشان می دهد که این نوع تخت قابلیت جمع شدن در داخل یک فضای تعیین شده برای خود است. تخت خواب های تاشو دارای طرح ها و پیکربندی های مختلفی هستند که به صورت افقی یا عمودی باز و بسته می شوند. استفاده از این نوع تخت ها زیبایی و دکوراسیون اتاق خواب را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و پتانسیل رفت و آمد نیز با استفاده از این نوع تخت ها آسان تر می شود.

تخت خواب تاشو چیست ؟

تصویر تخت خواب تاشو چیست

یک تشک و یک قاب، که هر دو را می توانید انتخاب کنید، یک تخت تاشو یا یک تخت کم جا را تشکیل می دهند. در صورت عدم استفاده، قاب تخت با استفاده از مکانیک منحصر به فرد کوچک می شود و فضای اتاق موجود را برای کاربر یا کاربران به حداکثر می رساند.

برخی از تخت‌های تاشو ممکن است دارای چرخ، کیف مسافرتی یا ساک یا هر دو باشند، که حمل و نقل آن‌ها را برای کاربران در هر کجا که نیاز دارند آسان می‌کند. ناگفته نماند که اکثر تولیدکنندگان تخت خواب تاشو محصولات خود را در کیف یا چرخ به شما تحویل می دهند.

تخت تاشو به عنوان مکانیسم عملکرد خود با زاویه 90 درجه به دور محور خود می چرخد. در واقع باز و بسته شدن این تشک ها با استفاده از جک هیدرولیک بسیار ساده است و ممکن است هنگام خواب یا استراحت آنها را باز کرده و در مواقعی که به فضای بیشتری نیاز دارید تا کنید.

دلایل مختلفی برای استفاده از تخت خواب کوچک یا تخت تاشو وجود دارد از جمله :

 • ساخت یا تامین یک اتاق مهمان
 • ایجاد یک محل خواب مناسب
 • استفاده از حداکثر مساحت ممکن

اگر فردی فضای نشیمن کوچکی داشته باشد و نیاز به یک تخت تاشو در اتاق خواب داشته باشد، ممکن است تختخواب سکویی را انتخاب کند. از آنجایی که می توانید وسایل خود را در زیر لت ها ذخیره و قرار دهید، این تخت ها برای نگهداری انواع اقلام ایده آل هستند.

مهمترین قسمت های تشکیل دهنده تخت تاشو چیست ؟

تصویر مهمترین قسمتهای تشکیل دهنده تخت تاشو چیست

 • بدنه تخت‌تاشو
 • ابزار آلات تخت‌تاشو نظیر لولا ، جک ، دستگیره و…
 • درب تخت‌تاشو
 • متعلقات تخت‌تاشو

بدنه تخت تاشو از چه موادی تشکیل شده است ؟

جنس بدنه تخت باید با دقت انتخاب شود.

هرگز تختخواب هایی را با MDF کم تراکم یا تخته سه لا به عنوان متریال اصلی خریداری نکنید.زیرا در اثر شرایط فیزیکی و وزنی که فرد و تشک برای بدن ایجاد می کند، تشک در نهایت قدرت خود را از دست می دهد و تخت به مرور زمان آسیب می بیند.

ابزار آلات تخت‌تاشو نظیر لولا، جک، دستگیره و…

بکاربردن ابزار آلات درجه یک ، مسئله دیگر در کیفیت تخت تاشو می باشد.اگر لوازم جانبی ضعیف و بی کیفیت مانند جک های نرم، لولاها، دستگیره ها و غیره وجود داشته باشد، باعث ایجاد مشکلاتی مانند گیرکردن تخت هنگام باز و بسته شدن، صدای جیر جیر لولاها، کدر شدن رنگ دسته و غیره می شود.

درب تخت تاشو

درب تخت ممکن است یک مسئله ی جزئی به نظر برسد.

با این حال، مهمترین جزء تخت‌تاشو در است.

به دلیل چیدمان تشک و فردی که روی آن قرار دارد، فشار بسیار بالایی را در هنگام باز بودن تحمل می کند، علاوه بر این که در حالت بسته ظاهری خیره کننده دارد.بنابراین، هنگام خرید، در این باره بسیار احتیاط کنید.

متعلقات تخت تاشو

این مولفه بیشتر بر روی زیبایی شناسی تمرکز می کند و زیبایی فضای شما را افزایش می دهد.

آشنایی با انواع تخت تاشو :

تصویر آشنایی با انواع تخت تاشو

انواع مختلفی از تخت خواب های تاشو وجود دارد که ممکن است با برخی از آنها آشنا نباشید. در اینجا، ما می خواهیم به انواع تخت ها اشاره کنیم.

 • تخت مخفی یا دیواری

تصویر تخت مخفی یا دیواری

تخت های مورفی که اغلب به عنوان “تخت دیواری” یا “تخت مخفی” نیز شناخته می شوند، تقریباً فقط یک “قاب تختخواب معمولی” هستند که دارای مکانیزم جمع شدن در دیوار و یا مبل هستند. این تخت ها می توانند به شما در صرفه جویی زیادی در فضا کمک کنند و برای استفاده در مناطق فشرده ایده آل هستند. همچنین می توانید آن را تا کنید و در طول روز به عنوان مبل از آن استفاده کنید و شب ها هنگام نیاز به خواب آن را به تخت تبدیل کنید.

 • تخت تاشو چرخ دار

تصویر تخت تاشو چرخ دار

یکی از مدل های تخت خواب محبوب در هتل ها و بیمارستان ها همین است. همانطور که از نام این تخت ها مشخص است، پس از استفاده از تخت ها برای قرار دادن روی چرخ ها، می توانید با استفاده از چرخ ها به عنوان دسته، آنها را از وسط تا کنید. تخت‌های تاشو به دلیل داشتن این چرخ‌ها، باعث حمل آسان‌تر می‌شوند.

 • مبل تختخواب شو

تصویر مبل تختخواب شو

این تخت‌خواب‌ها که در اروپا نسبتاً رایج هستند، ممکن است بهترین انتخاب برای افرادی باشد که باید فضای زندگی خود را به حداکثر برسانند. اگر در خانه تنها زندگی می کنید و می خواهید فضای اتاق خود را به حداکثر برسانید، این تخت گزینه خوبی است.مکانیزم این تخت ها به گونه ای طراحی شده است که با باز شدن دو قسمت مبل به تخت تبدیل می شود.

معیارهای اصلی برای خرید تخت خواب جم شو چیست ؟

تصویر معیارهای اصلی برای خرید تخت خواب تاشو چیست

 • به تشک توجه داشته باشید.

کیفیت خواب شما با انتخاب تشک شما ارتباط مستقیم دارد. از این رو، هنگام خرید تشک، توجه به مواد بسیار مهم است. رویه تشک باید از مواد با کیفیت بالا ساخته شود. مطابق با استانداردهای بین المللی ساخته شده باشد و دارای ارتفاع و اندازه مناسب باشد. خوشبختانه اکثر تشک های تخت‌تاشو از فوم معمولی یا مموری فوم ساخته شده و مطابق با نیاز خریدار به آنها ارائه می شود.

 • به جنس بدنه تخت تاشو بسیار توجه کنید.

بدنه تخت باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا هم وزن افراد استفاده کننده را تحمل کند و هم وزن تمام لوازم جانبی و قطعات یدکی مانند جک و اتصالات متصل به آن را تحمل کند. از این رو، هنگام خرید تخت تاشو، استحکام و کیفیت جنس مواد بدنه یکی از مهمترین عوامل است.

 • به جک تخت توجه زیادی داشته باشید.

برای اجرای مکانیزم پایه تخت تاشو از جک استفاده می شود. در نتیجه، مراقب ساختار و کیفیت جک باشید. عمده وزن تخت را جک ها تحمل می کنند و در صورت عدم توجه به کیفیت آن ها در باز و بسته شدن تخت دچار مشکل می شوید.

 • به ارتفاع سقف اتاق توجه کنید.

اگر تخت تاشو عمودی می گیرید، مطمئن شوید که ارتفاع تخت و سقف متناسب باشد تا هنگام باز و بسته کردن تخت دچار مشکل نشوید. هنگام استفاده از تخت های تاشو افقی، مهم است که طول تخت را با طول اتاق خود هماهنگ کنید. قبل از خرید، اندازه تخت و اتاق را بررسی کنید.

 • از فروشنده و تولیدکننده معتبر خرید کنید.

اگر می‌خواهید تختی که می‌خرید از کیفیت بالایی برخوردار باشد، حتماً از فروشگاه های معروف خرید کنید که می‌توانند در صورت بروز مشکل به شما پشتیبانی دهند.

مزایای تخت خواب جم شو چیست ؟

تصویر مزایای تخت خواب جم شو چیست

 • امکان استفاده حداکثری از فضای خالی در طول روز و در مواقعی که نیازی به تخت نیست، مزیت اصلی تخت خواب تاشو است.
 • از یک تخت خواب تاشو می توان برای تبدیل فضا از اتاق خواب به اتاق مطالعه، اتاق بازی کودکان یا هر کاربری دیگر استفاده کرد.
 • این تختخواب به دلیل ساختار ساده و عدم پیچیدگی، در میان پیروان سبک مینیمال بسیار مورد علاقه است.
 • در اکثر مواقع این تخت ها همراه با وسایل تزئینی مانند میز آرایش، کشو، قفسه و کمد ساخته و به بازار عرضه می شوند.
 • از آنجایی که در روزهایی که میزبان نیستید می توانید تخت را تا کنید و از فضای اضافی استفاده کنید، این مدل تخت را می توان برای اتاق مهمان مناسب دانست.
 • هنگامی که تخت خواب تا شده است، می توانید از وسایل تزئینی مانند مجسمه و قاب عکس برای قسمت های تا شده استفاده کنید که ظاهری زیبا و مرتب به فضا می بخشد.

معایب تخت جم شو چیست ؟

تصویر معایب تخت‌جم شو چیست

 • ساخت تخت‌تاشو از چوب و مواد ارزان قیمت احتمال شکستن زودهنگام آن را افزایش می دهد.
 • در صورت استفاده از جک های ضعیف، احتمال آسیب دیدن جک وجود دارد که می تواند باز و بسته کردن تخت را دشوار کند.
 • کلاف فلزی تخت بی کیفیت ممکن است دارای کالیبر لازم برای تحمل وزن افرادی که روی آن می خوابند نباشد.
 • گران بودن تخت تاشو که بدون شک یک عیب محسوب می شود، در صورتی که هزینه بالا به دلیل استفاده از مواد درجه یک باشد، یک مزیت محسوب می شود.
 • برای برخی افراد، به ویژه افراد مسن، باز و بسته کردن مداوم تخت ممکن است چالش برانگیز باشد.

یکی از ایرادات تخت های تاشو این است که جابجایی آن ها، به خصوص تخت های چند منظوره، دشوار است، زیرا ممکن است کمی زمان ببرد تا همه اتصالات و قطعات از هم جدا شوند و دوباره آنها را در یک مکان جدید وصل کنید.

سخن پایانی:

اکثر مردم در طول تاریخ به دلیل کمبود اتاق در خانه‌های کوچک از داشتن تخت محروم بوده‌اند، اما به لطف انواع تخت‌های تاشو جایگزین، تعداد کمی از افراد اکنون این مشکل را دارند و ممکن است از فضا و تخت به طور همزمان استفاده کنند.

تصویر تخت‌جم شو

1/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط