تصویر دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی

با دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی بیشتر آشنا شوید…

تصویر با دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی بیشتر آشنا شوید

یکی از رایج ترین سبک های برای دکوراسین داخلی از گذشته تا به امروز، اتاق خواب به سبک فرانسوی است. افرادی که علاقه خاصی به فرهنگ فرانسه و فضای اشرافی و مجلل آن دارند به دلیل پایبندی اصول و گذشته فرهنگی و همچنین داشتن اصالت فرانسوی آن به این سبک اتاق خواب کشیده می شوند. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی و انواع دکوراسیون‌اتاق‌خواب به سبک‌فرانسوی آشنا کنیم.

سبک دکوراسیون فرانسوی چیست ؟

تصویر سبک دکوراسیون فرانسوی چیست

اصالت و شکوه پایه و اساس سبک دکوراسیون فرانسوی است. تمامی اثاثیه و عناصر این سبک که یکی از گران‌ترین و پرهزینه ترین انواع سبک ها است، باید از اقلام و وسایل لوکس اشرافی باشد. استفاده از عتیقه‌های قدیمی منحصربه‌فرد بودن این سبک طراحی را نشان می‌دهد. همه به دلیل مبلمان باشکوه، لوسترهای مجلل، آینه های فلزی، شمعدان هایی با آویزهای کریستالی زیبا و تزئینات مجلل مورد استفاده، شیفته سبک دکوراسیون فرانسوی می شوند.

ویژگی های سبک دکوراسیون فرانسوی :

تصویر ویژگی های سبک دکوراسیون فرانسوی

دانستن ویژگی های سبک فرانسوی در صورتی که قصد استفاده از آن را در اتاق خواب خود دارید مفید است.

  • اشرافیت و تجملاتی بودن در سبک فرانسوی که مستلزم صرف هزینه های زیاد است، بارزترین ویژگی آن است. بنابراین، قبل از شروع به طراح اجازه دهید از بودجه ای که برای این پروژه در نظر گرفته اید مطلع شود.
  • در هنگام انتخاب این سبک مهم است که در نظر داشته باشید که ویژگی های آن مکمل و هماهنگ با نقشه ساختمان مدنظر باشد.از جمله الزامات این سبک می توان به سقف های بلند، وجود پنجره های عظیم و پر نور، گچ بری های نفیس و اصیل و شومینه های خیره کننده اشاره کرد. در این سبک ممکن است بتوان طرح های گچبری و شومینه را به داخل سازه اضافه کرد، ولی ارتفاع سقف ها و جود پنجره ها باید جزو خصوصیات ساختمان باشد.
  • توجه به جزئیات در سبک فرانسوی اهمیت بسیار دارد. از دیگر ویژگی‌های سبک فرانسوی می‌توان به توجه به ترکیب رنگ‌بندی عناصر، تهیه مبلمان، فرش، میز و سایر وسایل اتاق خواب به این سبک و تکمیل آن با اکسسوری های فاخر و لوکس اشاره کرد.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی :

اگر به دنبال روشی شیک و مجلل برای استفاده حداکثری از فضای اتاق خواب خود هستید، دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی انتخاب فوق العاده ای است. هر اتاق خوابی می تواند با دکوراسیون به سبک کلاسیک و جاودانه فرانسوی بزرگتر و دوست داشتنی تر به نظر برسد. راه های مختلفی برای دکوراسیون اتاق خواب به سبک‌فرانسوی وجود دارد که هم دوست داشتنی و هم کاربردی باشد، از مبلمان سنتی فرانسوی گرفته تا تخت خواب و لوازم مجلل.

در اینجا نکات مهمی وجود دارد که به شما کمک می کند.

  1. با انتخاب مبلمان مناسب شروع کنید.

تصویر با انتخاب مبلمان مناسب شروع کنید

مبلمان دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی معمولاً از چوب ساخته می شوند و دارای عناصر مختلفی از جمله پایه های حک شده، لبه های صیقلی و جزئیات حک شده هستند. مبلمانی که انتخاب می کنید باید متناسب با اندازه اتاق خواب شما باشد و با دکوراسیون کلی مطابقت داشته باشد.

رنگ های خنثی مانند سفید، کرم یا خاکستری را انتخاب کنید و کمی رنگ جذاب با عناصر خاص به محیط اضافه کنید.

نکات انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی :

یک قاب تخت با طراحی به سبک فرانسوی، مانند تخت سایبان دار انتخاب کنید. یک قاب تخت ساخته شده از چوب یا فلز را انتخاب کنید که دارای نقوش ظریف و پیچیده باشد.

مبلمانی با خطوط منحنی و با جزئیات تزئینی، مانند میز آرایش را در نظر بگیرید. به دنبال مبلمان با پایه های کنده کاری شده و لبه های دارای نقوش گل باشید.

یک شزلون اضافه کنید. شزلون یک مبلمان اساسی در سبک فرانسوی است. شزلون با خطوط منحنی و جزئیات آراسته انتخاب کنید.

در دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی، میز آرایش یک مبلمان ضروری است.یک میز با آینه بزرگ، جزئیات آراسته و فضای ذخیره‌سازی زیاد انتخاب کنید.

نیمکت یک راه عالی برای اضافه کردن صندلی اضافی به دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی است. نیمکتی با کوسن های نرم و پایه های چشم نواز انتخاب کنید.

میز تحریر یک مکمل فوق العاده برای دکوراسیون‌اتاق‌خواب‌فرانسوی است. یک میز با روکش و تزئینات زیبا انتخاب کنید.

آینه ای با قاب پیچیده انتخاب کنید. آینه باید روی میز آرایش یا بالای تخت آویزان شود.

آثار هنری و دکور قاب شده با تأثیرات فرانسوی را انتخاب کنید. آثار هنری را بالای تخت یا روی دیوارها آویزان کنید.

2. ملافه های گران قیمت و راحت را انتخاب کنید.

تصویر ملافه های گران قیمت و راحت را انتخاب کنید.

ملحفه‌های تخت در سبک فرانسوی اغلب دارای جزئیات توری، سنگ‌دوزی و کلی جزئیات زنانه هستند. به دنبال ست های روتختی، ملحفه و روبالشی در سرویس خواب باشید. رنگ های خنثی را انتخاب کنید و بالش های تزئینی رنگارنگ اضافه کنید.

3. اضافه کردن چند تکه دکوری به دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی

تصویر اضافه کردن چند تکه دکوری به دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی

به طور معمول، سبک دکوراسیون فرانسوی، عناصر هر دو سبک کلاسیک و مدرن را ترکیب می کند. به دنبال گلدان ها، آینه ها و تابلو هایی با طرح ها و تزیینات ظریف باشید.

به دنبال وسایلی زیبا مانند شمع، لوستر و لامپ باشید. علاوه بر این، می توانید از دکوری های سبک فرانسوی مانند ساعت یا گلدان برای جلب توجه به دکوراسیون فضا استفاده کنید.

عناصر ماندگار را برای ایجاد ظاهری کلاسیک در دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی بگنجانید :

روی مبلمان کلاسیک سرمایه گذاری کنید:

مبلمان چوبی را با رنگ خنثی انتخاب کنید. به دنبال مبلمانی با طرح های جاودانه و خطوط کلاسیک باشید که هرگز از مد نمی افتند.

چند عتیقه اضافه کنید:

یک قاب تخت قدیمی، یک کمد عتیقه یا یک کمد کلاسیک می تواند به دکوراسیون اتاق خواب شما حس سبک کلاسیک فرانسوی بدهد.

یک لوستر آویزان کنید:

لوسترها جزء اصلی دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی هستند. یک مدل دوست داشتنی را با توجه به جزئیات ظریف انتخاب کنید.

از آینه های مجلل استفاده کنید:

آینه ها برای ایجاد عمق و  افزودن نور به اتاق بسیار مهم هستند. برای ظاهر کلاسیک فرانسوی، آینه هایی با قاب های تزئین شده را به رنگ طلایی یا نقره ای انتخاب کنید.

پارچه های مجلل آویزان کنید:

اگر از پارچه های مخملی یا ابریشمی در دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی استفاده کنید، اتاق خواب شما مجلل به نظر می رسد. برای ظاهری ماندگار، رنگ خنثی را انتخاب کنید.

فرش:

افزودن فرش به دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی راهی عالی برای گرما و بافت بیشتر در آن است. فرش هایی با طرح ها و رنگ های کلاسیک فرانسوی انتخاب کنید.

از طرح های گل دار استفاده کنید:

یکی از تزئینات اصلی به سبک فرانسوی، طرح های گل دار است. طرح هایی را با رنگ های ساده انتخاب کنید تا ظاهری ماندگار داشته باشید.

چند نقاشی کلاسیک اضافه کنید:

نقاشی هایی از مناظر یا مناظر سنتی فرانسوی را انتخاب کنید تا رنگی از فرهنگ را به اتاق خواب خود بیافزایید.

چند کوسن اضافه کنید:

کوسن ها برای افزایش راحتی و بافت اتاق بسیار مهم هستند. کوسن هایی با طرح ها و رنگ های کلاسیک فرانسوی انتخاب کنید.

4. استفاده از رنگ :

تصویر استفاده از رنگ

در دکوراسیون اتاق خواب به سبک فرانسوی، معمولاً از رنگ های طلایی، بژ و قهوه ای استفاده می‌کنند. از رنگ های آبی آسمانی، سبز روشن و سبز فسفری به عنوان رنگ های مکمل استفاده می‌شود.

5. استفاده از منسوجات نرم در دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی :

تصویر استفاده از منسوجات نرم در دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی

دکوراسیون‌اتاق‌خواب‌فرانسوی می تواند از راحتی و جذابیت منسوجات نرم بهره مند شود. با اضافه کردن یک روتختی یا لحاف با چاپ کلاسیک فرانسوی، یک روتختی مخملی، یا یک روتختی گران قیمت با رنگ‌های غنی، می‌توان به دکوراسیون اتاق خواب شما ظرافتی بی مثال از عظمت بخشید.

چند بالش تزئینی در رنگ‌ها یا طرح‌های مکمل نیز می‌تواند کمی بافت و جذابیت بصری ببخشد. یک فرش مخملی به زمین نیز می‌تواند جلوه‌ای باشکوه به آن ببخشد. در نهایت، افزودن چند پرده شفاف به رنگ یا طرح هماهنگ می تواند کمی نور و هوا را به اتاق اضافه کند.

6. نورپردازی فوق العاده :

تصویر نورپردازی فوق العاده

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی باید به نورپردازی توجه زیادی کرد. از وسایل نورپردازی زیبا مانند دیوارکوب، لوستر و چراغ های آویز برای ایجاد یک جلوه خیره کننده استفاده کنید. از دیوارکوب ها می توان برای روشن کردن آثار هنری و ارائه نور محیط استفاده کرد، در حالی که لوسترها می توانند فضا را زیبا و باشکوه کنند. برای نورپردازی کاربردی، مانند اتاق رختکن یا برای مطالعه در رختخواب، چراغ های آویز را انتخاب کنید. نصب سوئیچ دیمر را برای کنترل روشنایی در فضا در نظر بگیرید تا حسی مدرن‌تر داشته باشید.

7. با چیدمان متقارن برای رسیدن به تعادل استفاده کنید.

تصویر با چیدمان متقارن برای رسیدن به تعادل استفاده کنید.

تعادل در دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی بسیار مهم است. چیدمان های متقارن می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند. این بدان معناست که می توانید با چیدمان وسایل در دو طرف اتاق به حس تعادل دست پیدا کنید. به عنوان مثال، می توانید پاتختی در دو طرف تخت قرار دهید، روی هر پاتختی دو لامپ قرار دهید و دو آینه یکسان را به دیوارها آویزان کنید.برای ایجاد حس تعادل، می توانید ملافه ها، مبلمان و پرده هایی را انتخاب کنید که هماهنگ هستند.

انواع دکوراسیون اتاق خواب به سبک فرانسوی :

سبک فرانسوی تلفیقی از کلاسیک و مدرن است. شما باید سبکی را انتخاب کنید که برای شما جذاب باشد.

  • سبک کلاسیک فرانسوی

تصویر سبک کلاسیک فرانسوی

تجملات در این سبک به طرق مختلف و به شکل های قابل توجهی خودنمایی می کنند. در بیشتر اشیاء مجلل و تزئینی از رنگ های لوکس طلایی، قرمز، آبی، سرمه ای و سبز استفاده می شود. در این سبک از گل و گیاه و آینه، وسایل چوبی مانند تخت و کمد با لبه های دلبرانه استفاده می‌شود. رنگ های روشن سفید و بژ با رنگ طلایی در معماری در و دیوار ترکیب شده اند تا ظاهری جادار و بزرگ به دکوراسیون اتاق خواب کلاسک فرانسوی ببخشند. سبک کلاسیک فرانسوی در عین زیبایی، فاخری و لاکچری بودن هزینه های سنگینی را نیز به همراه دارد.

  • سبک مدرن فرانسوی

تصویر سبک مدرن فرانسوی

سادگی، مهمترین اصل در سبک مدرن فرانسوی است که می توان در فضای کمی از بهترین طراحی و معماری استفاده کرد. مبلمان دکوراسیون اتاق خواب مدرن فرانسوی در رنگ های سفید، مشکی، تیره یا قهوه ای روشن می باشد. تاج تختخواب هم مانند سایر مدل های مدرن، به شکل ساده با خطوط صاف و مستقیم طراحی شده است. صورتی روشن و زرشکی برای تزیین دیوارها استفاده می شود، در حالی که صورتی روشن و یاسی به طور مکرر در ترکیب های سبک مدرن با سبز و نقره ای استفاده می شود.

سخن پایانی:

اگر شما از آن دسته از افرادی می باشید که به ایجاد ظرافت و اشرافیت در دکوراسیون اتاق خواب خود علاقه زیادی دارید، بهتر است از سبک دکوراسیون فرانسوی برای دیزاین آن استفاده نمایید.

تصویر دکوراسیون اتاق خواب فرانسوی - مجله نکستا دیزاین

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط