تصویر دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

ویژگی های مهم دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

تصویر ویژگی های مهم دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

برای افزایش زیبایی فضاهای مختلف از دکوراسیون داخلی و طراحی فضا استفاده می شود. این فرآیند در صورت تلفیق شدن با تکنیک های مدرن فعلی، موارد قابل توجه متعددی را ایجاد کرده است. برخی از افراد دکوراسیون کلاسیک را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر در یک محیط مدرن احساس راحتی بیشتری می کنند. برخی از افراد سبک ساده را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مجلل را ترجیح می دهند. سبک دکوراسیون هالیوودی یکی از محبوب ترین سبک هاست. سبکی زیبا و پر زرق و برق که جذابیت فارق العاده ای نیز از خود به نمایش می گذارد. در این مقاله سعی کرده ایم مطالبی آموزنده و مفیدی درباره دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی و 7 ویژگی مهم آن در اختیار شما سروران قرار دهیم.

سبک دکوراسیون هالیوودی چیست ؟

تصویر سبک دکوراسیون هالیوودی چیست

سبک دکوراسیون هالیوودی یک سبک قدیمی است که از دهه 1930 تا 1950 رایج بود. این سبک دکوراسیون در بین بازیگران هالیوودی بسیار محبوب و مورد احترام بود. اکثر بازیگران از این سبک در خانه های خود استفاده می کردند. این سبک با زرق و برق و تجملات فراوان مشخص می شود. به طوری که ،به نظر می رسد که فرد تمام پول خود را صرف دکوراسیون داخلی خانه خود کرده است. در این سبک لوکس و مجلل، از عناصر مختلفی کمک گرفته می شود. در این سبک، هر جزء – رنگ، مبلمان، لوازم جانبی و غیره – به روشی منحصر به فرد به کار گرفته می شود. اگر می خواهید از این سبک در خانه خود استفاده کنید، باید از عناصر لازم آگاه باشید.

دکوراسیون به سبک هالیوودی هرگز از مُد نمی‌افتد و همیشه شیک است! هالیوود دکوراسیونی جاودانه و جذاب است که زمان و سبک خاصی را تداعی می کند. این سبک نمایش احساسی و با دقت طراحی شده است که پر از تجملات می‌باشد.

تقریباً هر سبک دیگر در مقایسه با دکوراسیون به سبک هالیوودی حالتی کسل‌کننده خواهد داشت، این همان چیزی است که بسیاری از افراد را مبهوت دکوراسیون هالیوودی کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی :

تصویر دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

اگر می‌خواهید اتاق خواب پیچیده‌ای به سبک دکوراسیون هالیوودی طراحی کنید، به بررسی ویژگی های مربوط به سبک هالیوودی بپردازید تا به شما کمک کند قبل از شروع، تنالیته اتاق را تنظیم کنید. با این حال، با استفاده از طرح های قدیمی از افراط و تفریط خودداری کنید. تعداد زیادی از این افراد درخواست اتاق خواب هایی با سبک دکوراسیون کلاسیک کرده اند که مطابق با این نوع سبک طراحی ایجاد می شود، در حالی که برخی دیگر به دنبال اتاق خواب هایی با سبک دکوراسیون مدرن هستند و اتاق را به همان سبک تزئین می کنند.

تخت‌های بزرگ و راحت که از بهترین پارچه ها ساخته شده‌اند، در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی دیده می‌شوند، و همچنین تخت‌های دست ساز ساخته شده از بهترین چوب، ظرافت و راحتی فضا را نشان می‌دهند.

وجود پنجره های عریض و یک تکه که نمای بزرگی از سازه با پوشش شیشه ای را فراهم می کند از جمله ویژگی هایی است که می توان برای دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی ذکر کرد. نتیجه یک نمای بیرونی واقعا دوست داشتنی است. مهمتر از آن، پنجره ها نمای بیرونی وسیعی را در اختیار صاحبان اتاق خواب قرار می دهند که نمونه ای از خانه های محله هالیوود است. این پنجره ها معمولاً به باغ ها یا حیاط خلوت باز می شوند.

دکوراسیون اتاق خواب های هالیوودی معمولاً دارای منظره ای روبه شهر یا فضای باز هستند که ممکن است با قرارگیری مبلمان مخصوص به اتاق خواب یا مبلمان فضای بیرونی بر روی تراس این اتاق خواب‌ها، امکان لذت بردن از چنین مکان‌هایی چندین برابر کنند.

7 ویژگی مهم دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی :

اگر می خواهید اتاق خواب خود را به سبک هالیوودی تزئین کنید، باید از چند دستورالعمل و ویژگی آگاه باشید. در زیر برخی از ویژگی های این سبک را بیان می کنیم. ما را دنبال کنید:

  1. نور در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

تصویر نور در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

اصلی ترین عنصر سبک دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی، یک لوستر کریستالی مجلل است و در هر جایی از اتاق می توان نصب شود تا فضایی ایجاد کند که نور بیشتری به فضای داخلی ببخشد و در عین حال جلوه منحصر به فرد و شیکی داشته باشد. فقط شکوه بی نظیری را که در شب به اتاق خواب شما می آورند را تصور کنید. دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی با پرده های مخملی، آباژورهای ابریشمی و فرش های ضخیم متمایز می شود.

 

  1. رنگ در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

تصویر رنگ در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

اگر می خواهید دکوراسیون اتاق خواب خود را به سبک هالیوودی چیدمان کنید، بهتر است با سیاه و سفید شروع کنید، ترکیب رنگی سیاه‌ وسفید دقیقا متناسب با این سبک است. از طرف دیگر، اگر می خواهید فضای دنج تری در اتاق خواب ایجاد کنید، از کرم و عاجی استفاده کنید.

یک دکوراسیون پر زرق و برق را می توان با رنگ های بی پایانی مانند خاکستری، سیاه و سفید با رنگ های متالیک به دست آورد. اولین المان از دکوراسیون اتاق خواب به سبک هالیوودی زمانی ظاهر می شود که این رنگ ها با مبلمان مجلل ترکیب شوند.

علاوه بر این، این سبک از رنگ‌های پر جنب و جوش و شادابی مانند فیروزه‌ای، بنفش، نارنجی و سرخابی استفاده می‌کند که به دکوراسیون اتاق خواب انرژی لازم را می‌دهد. البته باید توجه داشت که در این سبک ترجیح داده می شود که روی یک طیف رنگی تمرکز کنید و با رنگی رنگی کردن دکوراسیون خود زیبایی اصلی را از بین نبرید.

  1. مبلمان جمع و جور و مجلل

تصویر مبلمان جمع و جور و مجلل

از جمله منحصربه‌فردترین مبلمانی که در بازار مبل یا فروشگاه‌های مبلمان و دکوراسیون پیدا می‌کنید، مبل‌هایی هستند که به این سبک تزئین شده‌اند. سرویس خواب و مبلمان با سبک هالیوودی در کنار داشتن طرح های منحصر به فرد و استادانه، راحتی بی نظیری را نیز به صاحبان خود ارائه می دهند. حتی اگر فقط با نگاه کردن به مبل نتوانید متوجه شوید که چقدر برای آنها هزینه شده است، آنها لوازمی هستند که راحتی و آرامش را به شما می‌دهند.

از آنجایی تمرکز اصلی در این سبک دکوراسیون بر روی افراد است به همین علت از مبلمان کم ارتفاع و کوچک استفاده می‌شود تا افرادی را که روی آن‌ها نشسته اند، تحت شعاع قرار ندهند

  1. کتابخانه و اکسسوری ها در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

تصویر کتابخانه و اکسسوری ها در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

یکی از ویژگی هایی که می توان در همه خانه ها و دکوراسیون اتاق خواب های هالیوودی یافت، وجود کتابخانه است. صاحبان این خانه ها در صورت توجه به وجود چنین قسمتی از نظر فکری و ذهنی احساس برتری خواهند کرد و همچنین تبلیغی هوشمندانه و پنهان برای اهمیت کتاب در زندگی این افراد صاحب نام خواهد بود. در گردشی در اتاق خوابی که با دکوراسیون هالیووددی چیده شده است، در هر سمت و سویی اکسسوری های گران بهایی به چشم می‌خورد که فقط در چنین فضاهایی یافت می‌شود.

ساعت‌های عتیقه و تابلوهای نقاشان مشهور دنیا نمونه‌هایی از اکسسوری های این سبک هستند.

عناصر دیگری نیز از سبک دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی وجود دارند که نمادی از این سبک هستند. به عنوان مثال، دراورهای شیشه‌ای آینه‌دار در بسیاری از طرح‌های هالیوودی دیده می‌شوند. همچنین الگوهای مختلف از طرح بدن حیوانات مانند پوست مار، گورخر یا یوزپلنگ نیز برخی از اکسسوری های این دکوراسیون را نمایان می‌کنند.

  1. انواع پارچه ها در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

تصویر انواع پارچه ها در این سبک

بخش مجلل و نمایشی دکوراسیون اتاق خواب هالیوودب از انواع پارچه ها تشکیل شده است. شما قادر خواهید بود با کمک آن شکوه و جلال فضا را افزایش دهید. از جمله این موارد می توان به پرده های مجلل و فرش های رنگارنگ اشاره کرد. باید به دنبال فرش پر از نقش و نگار  و دستبافت باشید. رومیزی هایی که مجلل و باشکوه هستند که توجه زیادی را به خود جلب می کنند. انواعی از پارچه های گران قیمت و ارزشمند را به کار ببرید. از جمله می توان به چرم، مخمل،ساتن و ابریشم اشاره کرد. شما فقط باید توجه باشید که آنها هماهنگی رنگ مناسبی داشته باشند. این بخش شامل استفاده از کاغذ دیواری برای پوشش دیوار و سقف نیز می باشد. رنگ های متالیک، قرمز و طلایی در برجسته نمودن این سبک تجملی نقش ایفا می کنند.

  1. دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی با آینه

تصویر دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی با آینه

تعداد آینه های استفاده شده در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی مهمتر از بودن یا نبودن آنهاست. برای خلق یک روشنایی درخشان ، پنل های آینه ای، آینه های قاب شده، مبلمان و عناصر را ترکیب کنید. از آینه ها با احتیاط و عاقلانه استفاده کنید، زیرا آینه های متعدد یکدیگر را منعکس می کنند و باعث آشفتگی بصری می شوند.

  1. جزئیات خیالی در دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی

تصویر جزئیات خیالی در این سبک

سبک دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی مانند فیلم ها نمایانگر فرار از واقعیت است. چنین اتاق خواب هایی با آینه ها و قاب های حکاکی شده گران قیمت، آباژورهای کریستالی مجلل، کوسنهای منگوله دار و آثار هنری منحصر به فرد دکور شده اند. همچنین می توانید از اجزای ویژه ای استفاده کنید که خاص خودتان هستند. استفاده از اقلامی که تولید انبوه می شوند و در همه جا هستند جذابیت لازم را به این سبک نمی دهد.

سخن پایانی:

اکنون تا حدودی با سبک دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی آشنا شده اید. دیگر آن را غیرعادی و ناآشنا نمی‌دانید. آن چه که در تمامی عناوین مربوط به این سبک عنوان شد زرق و برق بود. در حقیقت، لوکس ترین حالتی که می توانید به دکوراسیون اتاق خواب بدهید، این سبک آن را به نمایش می گذارد. البته به هارمونی، جذابیت و قوانین چیدمان توجه کنید. اینها با هم باعث ایجاد یک فضای دوست داشتنی می شود. برای بسیاری از افراد و هنرمندان، این سبک قابل توجه و پسندیده است. فراموش نکنید که البته سلیقه هر کسی متفاوت است.

تصویر دکوراسیون اتاق خواب هالیوودی - مجله نکستا دیزاین

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط