تصویر بازسازی خانه

بازسازی خانه را از کجا و چگونه شروع کنیم ؟

برنامه ریزی تخصصی، کلید هر بازسازی موفق خانه است. از این مقاله برای راهنمایی در مورد هر مرحله از بازسازی خانه استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به آرامی، ایمن و طبق برنامه پیش می رود.

برای کسانی که از از یک خانه قدیمی لذت می برند یا خاطره دارند، بازسازی خانه یک انتخاب بدیهی است! بطوریکه اگر به درستی انجام شود، بازسازی خانه سود زیادی را به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر بخواهید پس از اتمام کار در آنجا زندگی کنید.

تصویر بازسازی خانه

با این حال، بازسازی خانه نیاز به برنامه ریزی گسترده، کار سخت و صرف هزینه زیادی دارد. با این حال، این یک فرصت خارق‌العاده است که به یک خانه قدیمی جان تازه‌ای بدهید و ارزش آن را افزایش دهید.

مراحل گام به گام برای بازسازی خانه

چگونه یک خانه باید بازسازی شود؟ برای کسب بهترین نتایج پس از تصمیم برای بازسازی خانه ، باید مطمئن شوید که مراحل نوسازی را به ترتیب درست انجام می دهید. برای نتایج بهتر، از این چک لیست استفاده کنید.

تصویرمراحل بازسازی خانه

 • ویژگی های قدیمی و خاص بنا و حفاظت از آنها

بسیاری از خانه های قدیمی در طول سال ها ویژگی های زیبای خود را از بین برده اند. تیرها پنهان شده اند، پنجره های اصلی دوست داشتنی با یو پی وی سی جایگزین شده اند و شومینه های قدیمی با نسخه های برقی جایگزین شده اند. دیدن خانه هایی که کاملاً شخصیت خود را از دست داده اند ناراحت کننده است، قبل از اینکه به بازسازی خانه خود بپزدازید، عناصر زیبایی که باید حفاظت شوند را لیست کنید.

در مورد قدمت خانه خود، تاریخ ساخت آن و انواع افرادی که در آنجا زندگی می کردند اطلاعات کسب کنید. بهترین اقدام این است که ویژگی‌های منحصر به فرد موجود را تعمیر کنید و خانه را ایمن نگه دارید، با این حال هرگونه خطای احتمالی که می‌تواند بر سازه تأثیر بگذارد را اصلاح یا تخریب کنید.

 • هزینه بازسازی خانه خود را مشخص کنید

شما باید قبل از خرید ملک مطالعه گسترده ای در مورد هزینه های بازسازی خانه انجام دهید تا مطمئن شوید که بازسازی آن از نظر مالی مقرون به صرفه است. با این حال، هنگامی که مالکیت را به عهده گرفتید، میزان کارهایی که باید صورت بگیرد را به طور دقیق تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید برنامه مالی کاملی تهیه کنید.

تصویرهزینه بازسازی خانه

در مورد اینکه که چه کارهایی می توانید انجام دهید و چه مدت باید برای تحقق آن زمان بگذارید، واقع بین باشید. اگر ملک در وضعیت قابل سکونت نیست، اولویت اول شما باید این باشد که آن را ایمن و خشک، با آب گرم و گرمایش کنید تا بتوانید در اولین فرصت به آنجا نقل مکان کنید. تا زمانی که کارهای اصلی تمام نشده است از نقل مکان خودداری کنید، اما زمانی که اتاق‌های کاملی برای آشپزی، شستن و خوابیدن دارید، می‌توانید در میان تغییرات به محل جدید اسباب کشی کنید.

و اگر ملک شما در وضعیت خوبی قرار دارد اما آنطور که می خواهید نیست، بدانید که امکان بازسازی بدون تخریب وجود دارد.

تعیین اینکه چقدر می‌توانید هزینه کنید بسیار مهم است. قانون اول، ایجاد و پایبندی به یک بودجه است. هزینه‌های هر اتاق را با در نظر گرفتن همه چیز از کارهای ساختاری، مانند زیرسازی تا کارهای نهایی را محاسبه کنید و سپس برای تعیین توانایی مالی خود، همه آنها را جمع کنید.

اگر یک پیمانکار در پروژه شما به شما کمک می کند، آنها موظفند برآورد دقیقی را به شما ارائه دهند که به تعیین بودجه شما کمک می کند. با این حال، مهم است که برای پوشش هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده‌ای که ممکن است هنگام بازسازی خانه‌های قدیمی رخ دهد، یک احتمال 10 تا 20 درصدی را در نظر بگیرید. علاوه بر این، باید بودجه جداگانه ای برای دکوراسیون و مبلمان در نظر بگیرید.

 • قبل از شروع بازسازی خانه ، هرگونه محدودیت و مجوز را بررسی کنید

بررسی کنید زیرا هر گونه تعمیر غیرمجاز در خانه، خلاف قانون است. هنگامی که نقشه های خود را تهیه کردید، باید تصمیم بگیرید که کدام بخش از بازسازی خانه شما نیاز به تایید قانونی و مجوز دارد.

آیا اجازه استفاده از ساختمان به عنوان منزل مسکن را دارید یا برای تغییر کاربری نیاز به مجوز دارید؟ آیا این یک ساختمان ثبت شده است؟

حتی اگر به این مجوز ها نیاز نداشته باشید، حتما باید به قوانین ساختمانی پایبند باشید. یک معمار می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

 • بازسازی خانه خود را طراحی کنید

وقت بگذارید تا مطمئن شوید که طراحی شما ایده آل است و محصول نهایی انتظارات شما را برآورده می کند. آیا می خواهید اضافاتی با ویژگی موجود ترکیب شود؟

در نظر بگیرید که تغییرات چگونه بر ساختار اصلی تأثیر می گذارد. آیا می خواهید سبک خانه خود را به کل تغییر دهید یا ظاهر اصلی را حفظ کنید. از خود بپرسید که می خواهید چه کاری انجام دهید، سپس با یک طراح معمار صحبت کنید تا همه احتمالات و گزینه های موجود را برای شما را بررسی کند.

تصویربازسازی خانه خود را طراحی کنید

موقعیت اتاق ها و آشپزخانه را که وقت زیادی را در آنجا سپری می کنید، با دقت در نظر بگیرید. همچنین بر وارد کردن نور طبیعی تمرکز کنید زیرا این توانایی را دارد که هر قسمتی را بهبود بخشد.

 • یک برنامه زمانی تدوین کنید

بسیار مهم است که روند بازسازی خانه خود را قبل از شروع کار تعریف کنید. قبل از شروع کار، مراحلی را که باید برای بازسازی ملک انجام دهید، مشخص و اولویت بندی کنید. همچنین کارهایی که ممکن است جلوی پیشرفت کار را بگیرد، در نظر بگیرید.

ممکن است متوجه شوید که کار در یک اتاق بر اتاق دیگر تأثیر می گذارد (مخصوصاً در جایی که لوله کشی و سیم کشی درگیر است)، بنابراین یک چشم انداز روشن برای کل خانه داشته باشید و برنامه ای از کارها تهیه کنید که ترتیب کارها را فهرست می کند. به عنوان مثال، سیم کشی قبل از گچ کاری مجدد دیوارها تکمیل می شود.

 • بهترین پیمانکاران را برای نوسازی انتخاب کنید

اگر در حال برنامه ریزی برای بازسازی خانه هستید، در صورت لزوم از توصیه های معماران، سازندگان و مدیران پروژه بهره ببرید. حتی اگر خودتان قصد نظارت بر کار و مدیریت را داشته باشید، زیرا ممکن است اقدامی کنید که عواقبی داشته باشد و از آن بی اطلاع باشید.

به عنوان مثال، افزودن یک طبقه قابل سکونت قوانین ساختمانی را به همراه دارد که ممکن است نیاز به درهای آتش نشانی، سیستم آبپاش و هشدارهای برق شهری داشته باشد. این مشکلات باید در اسرع وقت شناسایی شوند زیرا هم بر ظاهر و هم بر بودجه بازسازی خانه شما تأثیر می گذارند.

تصویرانتخاب بهترین پیمانکاران برای نوسازی

شما باید نسبت به توانایی‌های هر کسی که در پروژه شما کار می‌کند، اطمینان داشته باشید. اگر در حال خرید یک ملک برای بازسازی هستید، خوب است که یک حرفه ای مانند یک سازنده یا معمار را با خود در بازدید به همراه داشته باشید تا تخمینی از هزینه ها را به دست آورید.

 • از ایمنی سازه اطمینان حاصل کنید، سپس آن را تخریب کنید

ایمن‌سازی سازه باید اولویت اول شما باشد و به دنبال آن هرگونه کار پاکسازی یا تخریب باید صورت گیرد.

این وظیفه مالک ساختمان است که از سلامت و ایمنی آن اطمینان حاصل کند، بنابراین ارزیابی ریسک ،روش تخریب و نحوه جمع آوری نخاله ها، بسیار مهم است.

قبل از شروع کار، مطمئن شوید که خدماتی مانند گاز و برق به طور ایمن خاموش هستند.

هنگام خلاص شدن از شر نخاله ها، همه چیز را در سطل نریزید. این نه تنها برای محیط زیست مضر است، بلکه می توانید از فروش هر گونه وسایل و اثاثیه غیر ضروری، کسب درآمد کنید. اقلام و نخاله ها را می توان در چهار دسته(قابل استفاده، قابل فروش ، بازیافتی، دور ریختنی) قراردارد.

 • اقلام قابل استفاده مانند لوازم بهداشتی را که ممکن است بتوانید تمیز و در صورت لزوم مجدد استفاده شوند را ذخیره کنید.
 • اقلام با شرایط خوب که دیگر مورد نیاز یا مورد نظر نیستند را می توانید بفروشید، همه چیز از پنجره های قدیمی گرفته تا کاشی های سقف قابل فروش هستند.
 • اقلامی که هنوز قابل استفاده هستند را می توانید با دادن به شخص دیگری بازیافت کنید، یا به موسسات خیریه اهدا کنید که به افراد در تجهیز خانه‌هایشان کمک می‌کنند.

فقط در صورتی اشیاء را دور بیاندازید که به طور جبران ناپذیری شکسته و خراب باشد. این امر باعث کاهش هزینه های جمع آوری شما و تأثیرات زیست محیطی می شود.

 • از محل ساختمان در برابر سرقت محافظت کنید

باید مطمئن شوید که دارایی های موجود در خانه به اندازه کافی در برابر سرقت محافظت شده است. تصور نکنید که فقط به دلیل خالی بودن یک ملک، هیچ چیز ارزشمندی در آنجا وجود ندارد. لوله‌ها، سیم‌ها و آهن آلات همگی هدف سرقت یا خرابکاری هستند.

پنجره ها و درهای قدیمی اغلب خراب هستند و ممکن است امنیت مورد نیاز خانه شما را تامین نکنند. حتی اگر قصد دارید در آینده آنها را تغییر دهید، برای امنیت بیشتر، قفل هایی را اضافه کنید. اگر در نظر بگیرید که در صورت شکستن درب خانه چقدر ممکن است ضرر کنید، در واقع پولی هدر نداده اید.

 • ارزیابی وضعیت ساختمان و تثبیت آن

به دست آوردن یک ارزیابی کامل از وضعیت فعلی ملک اولین گام در هر پروژه بازسازی خانه است. درک چالش هایی که با آن روبرو هستید بسیار مهم است. برای بررسی دقیق از ساختمان سرمایه گذاری کنید تا نقشه های از وضعیت رطوبت، حیوانات موذی، نشست و آلودگی گزارش کند.

هر ساختمانی که برای مدت طولانی رها شود، در نهایت فرسوده خواهد کرد. همانطور که نقشه های خود را تکمیل می کنید، درها، پنجره ها یا قطعات از دست رفته سقف را بپوشانید تا ساختمان در برابر آب و هوا مقاوم باشد. همچنین ممکن است به نصب سریع تثبیت سازه نیاز داشته باشید. این می تواند مستلزم داربست برای جلوگیری از فروپاشی بیشتر یا اتصالات فولادی برای جلوگیری از فروریختن دیوارها یا سقف باشد.

 • به همسایگان خود درباره بازسازی خانه اطلاع دهید

با همسایگان خود بطور شفاف در مورد بازسازی خانه و موارد جانبی صحبت کنید، بدین ترتیب از هر گونه ناراحتی و تنش احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

اطمینان حاصل کنید که سازندگان شما در مورد چیزهایی مانند ورودی های مشترک و مناطق مشترک اطلاع دارند تا آنها را به هم نریزند یا مانع ایجاد نکنند. همچنین باید به همسایگان خود در مورد وسایل حمل و نقل بزرگ و سر و صدای احتمالی هشدار دهید.

برخی از افراد ممکن است نسبت به اینکه افراد غریبه زیادی در نزدیکی ملکشان کار کنند، نگران باشند. معرفی آنها به تیم خود راه خوبی برای آرامش دادن به همسایگان خواهد بود.

 • سازندگان و تیم اجرایی خود را حمایت کنید

مطمئن شوید که به نیازهای کارگران ساختمانی در ملک خود رسیدگی می کنید. مکانی برای استراحت آنها فراهم کنید و امکانات رفاهی را در اختیار آنها قرار دهید.

تصویر سازندگان و تیم اجرایی

 • کار بازسازی اصلی خانه را آغاز کنید

اکنون که ساختمان موجود پایدار است و هر گونه مشکل بالقوه پیدا شده است، می توان کار بازسازی خانه را آغاز کرد. باید اقدامات احتیاطی برای محافظت از مناطقی که ممکن است در طول دوره ساخت و ساز آسیب ببنند، صورت گیرد.

این بخش از بازسازی اغلب با هرگونه کارهای زیربنایی مانند فونداسیون و زهکشی آغاز می شود. پس از آن ساخت دیوارها، کف ها، سقف ها و دهانه های در و پنجره ها را می توان بر روی هر سازه جدید یا بازسازی شده، تکمیل کرد.

اگر چیدمان داخلی خانه را تغییر می‌دهید، این مرحله‌ای است که دیوارهای اصلی ساخته می‌شوند و راه پله‌ها، پلان اصلی ،محل پنجره‌ها مشخص می شود و دیوارها برای گچ‌کاری‌ها آماده می‌شوند.

شروع بازسازی خانه

بدین ترتیب کف و دیوار ها با لوله و کابل برای آب سرد و گرم، گاز، برق، تلفن، اینترنت نصب می شود. لوله‌ها در مکان‌های مناسب برای حمام، وان و توالت‌ها قرار می‌گیرند ، همچنین کابل‌ها در موقعیت های مناسب برای روشنایی و نقاط برق آویزان می‌شوند.

برای قرار دادن سیم ها مطابق با طرح روشنایی، اکنون سقف ها ساخته می شوند. می توان در این مرحله دیوار ها را گچ کشی کرد و کفپوش مورد نظر را نصب کرد.

بسیاری از مراحل زیر، مانند گچ کاری، برق، و چوب کاری، نیاز به یک ساختمان خشک دارند.در این مرحله، می توان اقدامات عایق بندی را اضافه کرد و هر گونه مشکل رطوبت فعلی را حل نمود. همیشه نظر یک متخصص را جویا شوید که بتواند رطوبت را ارزیابی کند و بهترین اقدام را توصیه کند.

اگرچه عایق رطوبتی غیر قابل نفوذ ممکن است برای خانه های مدرن مناسب باشد، اما ممکن است برای یک ساختمان تاریخی با دیوارهای جامد مضر باشد. در بسیاری از موارد، مشکل را می توان با اقداماتی مانند افزایش زهکشی زمین و تهویه یا حتی صرفاً روشن کردن مجدد وسایل گرمایشی حل کرد.

وقتی دیوارها و سقف ها گچ بری شدند، می توانید برای اولین بار مقیاس اتاق ها را ببینید. ممکن است دو تا شش هفته طول بکشد تا گچ خشک شود. هر چه مدت زمان بیشتری برای خشک شدن بگذارید، مشکلات رطوبتی در نازک کاری و کفپوش های چوبی کمتر رخ خواهد داد.

 • وارد مرحله دوم بازسازی (نازک کاری) شوید

پس از گچ کاری خانه وارد فاز دوم می شویم که شامل نصب وسایلی است که نیاز به سیم کشی و لوله کشی دارند. همچنین نصب درها، و سایر اجزای خانه که به یک خانه زندگی می بخشند.

تصویر وارد مرحله دوم بازسازی (نازک کاری) شوید

فاز دوم می تواند یک مرحله واقعا هیجان انگیز باشد، اما همچنین می تواند ناامید کننده ترین مرحله نیز باشد، زیرا به نظر می رسد اغلب تا ابد طول می کشد. بسیاری از وسایلی که در خانه استفاده خواهید کرد در اینجا نصب می شوند. کابینت آشپزخانه، لوازم بهداشتی و شیر های آب، وسایل حمام، وسایل روشنایی و پریز در این مرحله اضافه خواهند شد.

تکمیل و دکور

دکوراسیون بخشی از فرایند بازسازی خانه است که مردم بیشتر منتظر آن هستند. اینجا جایی است که می توانید واقعاً شخصی سازی کنید و خانه خود را آنگونه ای که دوست دارید چیدمان کنید.

شما می توانید علامت خود را در هر قسمت از خانه به جای بگذارید. هر قسمت خانه شما می تواند منعکس کننده شخصیت شما باشد و اگر به دنبال الهام گرفتن از ایده های طراحی آشپزخانه و ایده های دکور هستید، توصیه های حرفه ای و مقالات متعدد ما در این زمینه می تواند برای شما مفید باشد.

تکمیل و دکور

 

هرچقدر در مراحل اولیه، کار سنگین و خشن داشتیم، اکنون کارهای سبک‌تر و دقیق‌تری داریم که باید مراقب بود به نحوه احسنت انجام شوند. کمدهای دیواری در این مرحله جانمایی می شوند، کف را می توان تکمیل کرد، کاشی ها نصب می شوند و کار تزئین را می توان آغاز نمود.

طرح های رنگی و سبکی که انتخاب می کنید بستگی به این دارد که آیا این خانه برای زندگی است یا پروژه ای است که قصد دارید آن را بفروشید. هنگام انتخاب یک طرح، دوام و طول عمر آن را در نظر بگیرید. بهتر است به یک طراحی باکیفیت و کلاسیک نسبت به ترندهای سال پایبند باشید.

اگر خانه خود را می سازید، همیشه می توان کالاهای لوکس را بعداً به آن اضافه کنید، بنابراین بهتر است که با یک سفت کاری محکم شروع کنید و طی سال های آینده برای دکوراسیون موارد لوکس و اضافه اقدام کنید.

سوالات متداول

پروژه بازسازی ساختمان چقدر زمان و هزینه نیاز دارد ؟

اگر پاسخی دقیق تر بخواهیم باید بگوییم هزینه و زمان بازسازی ساختمان بعد از برسی و بازدید صورت میگیرد ولی به صورت میانگین پروژه های بازسازی خانه بین ۲ الی ۴ ماه زمان میبرد که مسائل غیر قابل پیش بینی، نیازهای کارفرما و مقیاس پروژه تاثیر زیادی در زمان و هزینه داردند

اقدامات مهم که باید در بازسازی خانه رعایت کنیم

لیستی از مشکلات کوچک و بزرگ ساختمانتان تهیه کنید. چون در عملیات بازسازی خانه خیلی دستتان برای تعمیرات بازتر است تا مواقع دیگر. (اگر سیک کشی ها کهنه است یا قسمتی قطع و وصلی داردُ اگر جایی نم میدهد، اگر طبقه فوقانی یا پایین برای شما مشکلی ایجاد می‌کند). در کل هر مشکلی باشد در موقع بازسازی ساخت و رفع آن بسیار راحت تر از زمان های دیگر است.
در زمان بازسازی سخاوتمند باشید(از مشکلات موجود بخاطر زمان و هزینه چشم پوشی نکنید) چون بیشترین سود و منفعت شامل خودتان می‌شود.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط