تصویر هزینه بازسازی خانه

برآورد هزینه های بازسازی خانه با استفاده از چند روش ساده

یکی از سخت ترین کارهایی که باید هنگام خرید خانه یا به روز رسانی خانه فعلی خود انجام دهید، برآورد هزینه های بازسازی خانه است. اطلاعات متناقضی در دسترس است و شما هرگز نمی توانید مطمئن باشید که برای تمام موارد ضروری بودجه تعیین کرده اید یا خیر. قبل از شروع تغییر باید نسبت به همه چیز آگاه باشید، و مهمتر از همه، باید بتوانید تا زمانی که کار به پایان برسد، هزینه بازسازی خانه را تامین کنید. بنابراین، پس از اینکه تصمیم به بازسازی خانه خود گرفتید، یکی از اولین کارها ایجاد بودجه است.

اگر بودجه محدودی دارید، تخمین دقیق پروژه به شما کمک می‌کند تا امور مالی خود را مدیریت کنید، مطمئن شوید که برای تمام کارهای لازم به اندازه کافی پول در اختیار دارید و از غافلگیری‌های لحظه آخری اجتناب کنید.

تصویر هزینه بازسازی خانه

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید تا به شما کمک کند با یک تخمین تقریبی شروع کنید. آنها در درجه اول به میزان و بزرگی پروژه شما بستگی دارند.

هنگامی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفتید، یکی از اولین قدم ها ایجاد بودجه است. برای داشتن یک برآورد دقیق حتما به موارد زیر دقت کنید.

نیازها و اهداف خود را مشخص کنید

اهداف و نیازهای شما باید هنگام برآورد هزینه بازسازی خانه، در نظر گرفته شود. مناطقی که نیاز به بازسازی دارند و انواع تغییراتی که می خواهید انجام دهید را یادداشت کنید.

شاید شما بخواهید دیوارها را رنگ کنید، سقف‌ها و کاشی‌های جدید نصب کنید، کابینت‌های آشپزخانه‌تان را بازسازی کنید یا اتاقی به خانه‌تان اضافه کنید. یا شاید بخواهید فضایی را در خانه خود برای پذیرایی از میهمانان تعیین کنید. مطمئن شوید هر چیزی که مدنظرتان است را به طور مشخص هدف گذاری کرده اید. بهتر است اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید که به تلاش و هزینه کمتری نیاز دارند.

برندهایی را که قصد دارید برای پروژه خود استفاده کنید نیز بگنجانید. این می تواند به شما در محاسبه قیمت مواد کمک کند.

به خاطر داشته باشید که قیمت ها ممکن است از یک فروشنده نسبت به دیگری متفاوت باشد. هنگام مقایسه قیمت، مقرون به صرفه ترین جایگزین را انتخاب کنید زیرا در هزینه نهایی تاثیر چشم گیری خواهد داشت.

با دانستن خواسته ها و اهداف شما، کار پیمانکاران، در حالی که به شما پیشنهاد می دهند آسان تر شود.

هزینه های بازسازی خانه را بررسی کنید

بودجه بازسازی خانه شما تحت تأثیر تعدادی متغیر از جمله اندازه منطقه مورد بازسازی، پیمانکار، مصالح انتخاب شده و مدت زمان پروژه خواهد بود. بسته به پیمانکار و موقعیت مکانی خانه شما، یک کار کوچکتر احتمالاً هزینه کمتری نسبت به کار بزرگتر خواهد داشت.

 تصویر بررسی هزینه های بازسازی خانه

هرگز در مورد قیمت فرضیات نسازید، به خصوص اگر با پروژه ای مقایسه کنید که یکی از دوستان، همسایگان یا اعضای خانواده شما در گذشته انجام داده است. همه چیز به طور مداوم در حال تغییر است، بنابراین قیمتی که برای یک پروژه در گذشته پرداخت می شد نمی تواند با قیمت فعلی مطابقت داشته باشد. برای قضاوت عاقلانه، تحقیق خود را انجام دهید تا بفهمید بازسازی خانه تان چقدر هزینه دارد.

اگرچه می‌توانید از دوستان نزدیک خود پرس و جو کنید، اما باید از آن به عنوان معیاری برای تخمین هزینه پروژه خود استفاده کنید.

با درخواست از پیمانکار خود برای برآورد ساخت و ساز، می توانید ایده دقیقی از هزینه بازسازی خود به دست آورید. به کارشناس اجازه دهید تا برنامه های خود را برای پروژه و هزینه های مربوطه را برای شما شرح دهد.

بودجه خود را بررسی کنید

هنگام آماده شدن برای بازسازی خانه، بودجه بازسازی یکی دیگر از جنبه های مهم است که باید در نظر گرفته شود. شما به سادگی نمی توانید پولی را که ندارید خرج کنید. با توجه به این موضوع، باید در نظر داشته باشید که چقدر پول می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و تغییر دکوراسیون چقدر ارزش برای خانه شما به ارمغان می‌آورد.

مطمئن شوید که هزینه بازسازی معادل ارزش بازار برای خانه شما باشد. اگر قصد دارید خانه خود را در آینده نزدیک بفروشید، این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر خانه شما ارزشمندتر باشد، به احتمال زیاد پول بیشتری را برای بازسازی هزینه خواهید کرد. نوع دکوراسیون مورد نظر شما نیز بسیار تعیین کننده خواهد بود.

تصمیم گیری در مورد اینکه چقدر پول خرج کنید ممکن است دشوار باشد. در این شرایط، ممکن است بخواهید یک پیمانکار استخدام کنید تا به شما در محاسبه هزینه کل مخارج کمک کند. بنابراین تخمین تقریبی از میزان پولی که در این کار خرج می کنید، بسیار مفید خواهد بود.

در مورد نیازها و محدودیت هزینه های خود با پیمانکار خود صادق باشید. پیمانکار شما می تواند از این به عنوان معیاری برای برآورد هزینه پروژه برای شما استفاده کند. مهمترین چیز این است که کارهایی را انتخاب کنید که بتوانید بدون داشتن مشکلات مالی از عهده آنها برآیید.

نیازها و هزینه های بازسازی خانه خود را اولویت بندی کنید

ابتدا باید انتخاب کنید کدام بخش ها را بازسازی کنید. حتی ممکن است بتوان یک لیست اولویت را بر اساس آنچه ضروری، مطلوب و اختیاری است تهیه کرد. این مربوط به منطقه خاصی است که نیاز به بازسازی دارد یا اینکه ویژگی خاصی از منطقه که باید تغییر کند. به یاد داشته باشید که هزینه بازسازی با وسعت منطقه در حال بازسازی افزایش می یابد.

بازرسی فونداسیون، تعمیر نشتی سقف، یا تعویض پنجره‌ها با پنجره‌های دوجداره و عایق‌بندی شده چند نمونه از کارهای هستند که حتما باید انجام شوند. مبلمان یا کفپوش جدید چند نمونه از مواردی هستند که داشتنشان مطلوب است و شومینه مصداق یک  گزینه ایده آل و اختیاری است. طبیعتاً نیازها، اولویت ها و ترجیحات شخصی شما این را تعیین می کند.

تصویر اولویت بندی نیازها و هزینه های بازسازی خانه

هزینه ها را اولویت بندی کنید و تا جایی که می توانید اقدامات کاهش هزینه را انجام دهید بعد از اینکه خواسته ها و اهداف بازسازی خود را مشخص کردید. این یک برنامه عالی است که به شما امکان می دهد هزینه ها را کاهش دهید و پس انداز طولانی مدت داشته باشید.

بدین ترتیب، نیازی به استفاده از مواد ارزان‌تر ندارید. می توانید لوازم بازسازی باکیفیت و ضروری بخرید که برای سال های آینده دوام داشته باشد و در هزینه شما صرفه جویی کند.

فهرستی از نیازها و خواسته های خود تهیه کنید، سپس هر چیزی که برای پروژه شما ارزشی ندارد را حذف کنید. اگر قصد دارید ظرف چند سال آینده دوباره آن را ارتقا دهید، خرید مواد خاص و لاکچری منطقی نیست. زمان و منابع برای آن تلف می شود.

در تمام کارهایی که برای کاهش هزینه ها انجام می دهید عاقل باشید. سازش را یاد بگیرید و فقط با تصمیماتی که برای شما و خانه شما مناسب است پیش بروید. در اینجا چند راه برای کاهش هزینه وجود دارد.

  • پروژه های قابل مدیریت و ساده را خودتان به جای واگذاری آنها به پیمانکار بپذیرید.
  • مواد مقرون به صرفه را انتخاب کنید تا زمانی که کیفیت بالایی داشته باشند و نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده کنند.
  • به جای خرید محصولات جدید که هزینه بیشتری برای شما دارند، محصولات موجود را بازسازی کنید.
  • زمانی که پیمانکاران مشغول به دست آوردن پیشنهادات مقرون به صرفه هستند، پروژه را تکمیل کنید.
  • پس از شروع پروژه خود، از اضافه کردن هر چیز دیگری به لیست خودداری کنید.

کاهش هزینه های پروژه بازسازی خانه شما به نظم و انضباط زیادی نیاز دارد زیرا خلاص شدن از شر برخی چیزها ممکن است دشوار باشد. تا زمانی که پروژه به طور کامل تکمیل نشده است، روی داشتن کمترین بودجه ممکن تمرکز کنید.

هزینه بازسازی خانه ممکن است بسته به اینکه سازه به خوبی حفظ شود، افزایش یابد

اهمیت تاریخی ساختمان و هر وضعیت حفاظت شده قابل اجرا تعیین می کند که بازسازی چقدر ساده یا دشوار خواهد بود. سازه های قدیمی، به ویژه آنهایی که دارای اهمیت تاریخی هستند، ممکن است هزینه بیشتری برای بازسازی داشته باشند. این ممکن است به دلیل الزام به ارائه درخواست برای مجوز و همچنین شرایط ساختاری، از جمله هرگونه مصالح، اتصالات، درها، پنجره‌ها، پایه‌ها یا سقف‌هایی باشد که ممکن است قدیمی باشند و نیاز به نگهداری اضافی داشته باشند. بسته به منطقه، استانداردها و مشخصات بازسازی نیز می تواند تغییر کند. این مشخصات ممکن است بر اساس شهر نیز متفاوت باشد.

آیا به معمار یا پیمانکار نیاز دارید؟

آیا پروژه شما به کارهای سطحی جزئی نیاز دارد که بتوانید به تنهایی انجام دهید، مانند برداشتن کاغذ دیواری، قرار دادن کفپوش جدید، رنگ آمیزی و غیره؟ اگر شایستگی و مهارت دارید، انجام این وظایف ممکن است نیازی به استخدام پیمانکار نداشته باشد. با این حال، اگر پروژه شما مستلزم تعدیل‌های ساختاری یا کارهای سخت‌تر باشد، این موارد باید توسط کارشناسان برنامه‌ریزی، سازماندهی و اجرا شوند.

در برخی موارد، آنها حتی ممکن است به درخواست مجوز به شهرداری محله نیاز داشته باشند. سعی نکنید در اینجا کوتاه بیایید زیرا در نهایت می توانید خیلی بیشتر هزینه کنید و زمان و تلاش خود را تلف کنید.

کمک حرفه ای دریافت کنید

اگر با خواندن این مقاله احساس یاس و ناتوانی می کنید، بهتر است آرامش خود را حفظ کنید و از متخصصین این حوزه مشاوره بگیرید. دریافت مشاوره حرفه ای بهترین راه برای کمک به شما در ایجاد تخمین تقریبی خوب از هزینه های بازسازی خانه و مدیریت بودجه است. حتی اگر مجبور باشید برای یک متخصص هزینه بپردازید تا یک برآورد هزینه برای شما ایجاد کند، این کار را انجام دهید تا در هزینه های آتی خود صرفه جویی کنید.

تصویر بازسازی توسط پیمانکار خوب

یک معمار یا یک پیمانکار خوب به شما کمک می کند تا قبل از اینکه وارد فاز اجرایی پروژه شوید، یک ایده واقع بینانه از هزینه هایی که خودتان متحمل آن می شوید، به دست آورید. یک معمار خوب همچنین به شما در مدیریت اولویت ها و ایجاد پس انداز در طول پروژه با ایجاد راه حل های هوشمندانه و انجام کارهای بیشتر با کمترین هزینه کمک می کند. هنگامی که به دنبال یک معمار هستید، مطمئن شوید که تمام سوالات مورد نیاز خود را قبل از استخدام از او بپرسید.

درخواست قیمت و هزینه بازسازی خانه از پیمانکاران مختلف

هرگز یک پروژه بازسازی را صرفاً به این دلیل که پیمانکار ارزان‌تری پیدا کردید، شروع نکنید. ضروری است که قیمت های پیمانکاران مختلف را با هم مقایسه کنید و یکی را انتخاب کنید که مطابق با بودجه شما باشد.

بسته به نوع پروژه ای که قصد انجام آن را دارید، از سه تا چهار پیمانکار محلی برآورد هزینه بگیرید. هنگامی که چند پیمانکار را انتخاب کردید، با انجام مصاحبه و بررسی دقیق درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سوالات خود را بپرسید و سوابق شرکت را بررسی کنید تا جزئیات مهم بیشتری را بدانید. به پیمانکاران اجازه دهید تا منابعی را در اختیار شما قرار دهند که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیمانکار با آنها تماس بگیرید.

بسیار مهم است که علاوه بر داشتن تیم پشتیبانی مشتری، در مورد اعتبار، بیمه، مجوزها و سال ها تجربه در صنعت پیمانکار نیز جویا شوید.

قوانین محلی در مورد مجوزها و سایر نیازها را بدانید

اگر می‌خواهید تغییرات ساختاری در خانه‌تان ایجاد کنید، یا حتی اگر فقط می‌خواهید تغییرات جزئی ایجاد کنید، به مجوز های مختلفی نیاز دارید، زیرا این یک ساختمان قدیمی است. همیشه بهتر است از هرگونه مجوز لازم مطلع شوید. نهادهای دولتی متخلفان را جریمه می کنند و دستور حذف ساخت و سازهای غیرقانونی را صادر کرده اند. مقررات را دنبال کنید و برای جلوگیری از مسائل یا هزینه های اضافی در طول یا بعد از فرآیند بازسازی، برای مجوز مناسب اقدام کنید.

جمع بندی

در نظر گرفتن هزینه های بازسازی خانه قبل از هرگونه اقدامی، بسیار مهم است. پروژه های مختلف دارای هزینه های متفاوتی هستند. برخی ممکن است هزینه بیشتری نسبت به دیگری داشته باشند. بنابراین اگر بعد از در نظر گرفتن جنبه های متعدد، قیمت ها را تخمین بزنید ایده آل خواهد بود. در اینجا چند پیشنهاد برای محاسبه هزینه های بازسازی خانه آورده شده بود.

با استفاده از مشاوره بالا، ممکن است برآورد هزینه دقیقی برای پروژه بازسازی خانه خود دریافت کنید. تحقیق در مورد بهترین راه حل متناسب با اهداف، سلیقه و بودجه شما ضروری است.

چه در نهایت تصمیم بگیرید برای کمک به یک معمار و یا یک پیمانکار مراجعه کنید، یا تصمیم بگیرید که کار بازسازی را خودتان در دست بگیرید، تخمین هزینه های بازسازی خانه یک فرآیند سریع یا آسان نیست.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط