تصویر اتاق خواب مدرن

چگونه یک اتاق خواب مدرن داشته باشیم ؟

تصویر چگونه یک اتاق خواب مدرن داشته باشیم

دکوراسیون اتاق خواب مدرن امروزه بسیار با اهمیت شده است. این اهمیت به دلیل این واقعیت است که مردم زمان زیادی را دور از خانه کار می کنند؛ لذا داشتن یک فضای خواب مدرن که باعث ایجاد آرامش و آسایش در افراد می شود بسیار مهم است. دکوراسیون اتاق خواب باید مکمل طراحی خانه باشد. طراحی مدرن از سادگی و مینیمالیسم حمایت می کند در حالی که طرح های سنتی خانه به نفع الگوهای پیچیده و پر زرق و برق است. در اتاق خواب مدرن، طرح رنگ، کمد لباس، قاب تخت، آینه و سایر لوازم جانبی به طور قابل توجهی به فضای مدرن و راحت اتاق خواب کمک می کند.

تعریف اتاق خواب مدرن :

تصویر تعریف اتاق خواب مدرن

دکوراسیون اتاق خواب منعکس کننده زیبایی طراحی به کار رفته در خانه ما است.

طرح های هندسی خاکستری، سیاه و سفید اغلب در اتاق خواب های مدرن استفاده می شود. برای کمک به افراد در طراحی سبک مورد نظر برای اتاق خواب خود، از وسایل چند منظوره در اتاق خواب های مدرن استفاده می شود.

اتاق‌خواب مدرن قبل از پرداختن به فرم، که تابعی از عملکرد است، تاکید بیشتری بر کاربرد و عملکرد دارد. ممکن است به نظر برسد که راحتی و عملکرد مهمتر از زیبایی شناسی در دکوراسیون مدرن است. تصور نکنید که اهمیت زیبایی در دکوراسیون اتاق خواب مدرن بی اهمیت است.

فضای بازتر با وسایل ضروری در اتاق‌خواب مدرن استفاده می شود. این نشان می دهد که آسایش مردم در درجه اول حرف اول را می زند و بعد به زیبایی شناسی می پردازیم. خطوط صاف و اقلام کوچک در دکوراسیون اتاق خواب مدرن رایج است.

خطوط افقی و عمودی ساده و همچنین اشکال هندسی ساده، در طراحی مدرن به کار رفته است که تا حد زیادی از زندگی و خانه های امروزی الهام گرفته شده است. این چیزها باعث می شود یک ناحیه کوچک بزرگتر احساس شود و آرامش را تقویت می کند. اگر اتاق خواب شما کوچک است، بهتر است این ایده های سازماندهی به سبک مدرن را رعایت کنید.

یک اتاق خواب مدرن چه ویژگی‌هایی دارد ؟

تصویر یک اتاق خواب مدرن چه ویژگی‌هایی دارد

 1. در اتاق‌خواب مدرن ،فرم تابع عملکرد است.

اولویت کارکرد و تبعیت فرم از آن دو اصل اساسی سبک مدرن است. یعنی اگر بخواهیم مبل را برای طراحی داخلی منزل خود به سبک مدرن انتخاب کنیم، باید به هدف آن فکر کنیم تا ظاهر آن. در واقع، عملکرد مهمتر از ظاهر است. با این حال، این تصور نباید شما را به این باور برساند که سبک مدرن زشت است. بلکه صرفاً نشان می دهد که اشیاء غیر ضروری در آن کمتر آشکار می شوند. مهمترین ویژگی سبک مدرن، پلان باز و خطوط صاف مبلمان است.

 1. اتاق‌خوابی با رنگ هایی به سبک مدرن

تصویر اتاق خوابی با رنگ هایی به سبک مدرن

وقتی صحبت از مدرنیسم اصلی می شود، رنگ های خنثی مانند قهوه ای، کرم، برنزی، سیاه، خاکستری و سفید غالب هستند. با این حال، طراحان باهاوس کمی قرمز، زرد و آبی را به این پالت اضافه کردند. در نتیجه، امروزه دکوراسیون اتاق‌خواب مدرن بیشتر از رنگ های خنثی به عنوان پس زمینه و رنگ های دیگر به عنوان عنصر غالب استفاده می کند.

 1. اتاق خواب مدرن با استفاده از مواد طبیعی

تصویر اتاق خواب مدرن با استفاده از مواد طبیعی

در مقایسه با دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری مدرن، سبک های مدرن و حتی مدرن اواسط قرن از مواد طبیعی بیشتری به ویژه چوب در فضاها استفاده می کنند. این موضوع در اتاق خواب بیشتر به چشم می خورد. این عناصر ارگانیک در واقع به عنوان آثار هنری در این سبک در نظر گرفته می شوند.

یکی از اصول راهنمای این دکوراسیون استفاده از چوب و سایر مواد طبیعی است. البته فلز و پلاستیک همیشه بخشی از دکور خواهند بود. از آنجایی که دکوراسیون به لطف این دو عنصر درخشندگی و جذابیت دارد. با این حال، طراحی اصلی کار باید با مواد طبیعی ایجاد شود.

 1. الگوهای هندسی در اتاق‌خواب مدرن

بیش از هر الگوی دیگری، الگوهای هندسی خطی در اتاق خواب‌ مدرن رایج هستند.

 1. یک تکه اثر هنری در اتاق‌خواب مدرن

تصویر یک تکه اثر هنری در اتاق خواب مدرن

همه چیز در اتاق‌خواب مدرن  به غیر از یک اثر هنری باید هدفی داشته باشد و نباید کم یا غیر ضروری باشد.البته این را هم اضافه کنم که قرار نیست اتاق خواب مدرن را به موزه تبدیل کنیم. در عوض، چند قطعه هنری، معمولاً به شکل نقاشی‌ها یا پوسترهای مدرن، می‌توانند این فضا را تکمیل کنند.

 1. اتاق‌خواب مدرن با عنصر شاخص

فضاهایی به سبک مدرن که معمولاً با خطوط منظم و صاف، رنگ‌های خنثی و حداقل وسایل تزئینی شکل می‌گیرند، برای اینکه خسته‌کننده نباشند، از یک عنصر مهم مانند یک لوستر بی‌نظیر بهره می‌برند. این امر به ویژه در مورد فضاهایی مانند اتاق خواب که معمولاً عناصر کمتری دارند، صادق است.

 1. اتاق‌خواب مدرن دارای فضای باز و جریان آزاد هوا است.

تصویر اتاق خواب مدرن دارای فضای باز و جریان آزاد هوا است

با طراحی مدرن، اتاق خواب شلوغ و پر از وسایل را نخواهید یافت. در عوض، هر چیزی منطقه خاص خود را دارد، که باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد، چیدمان بازتر باشد و هوا آزادانه در سراسر آن جریان داشته باشد.

 1. سطوح براق در اتاق‌خواب مدرن

سطوح در اتاق‌خواب مدرن معمولاً صاف و براق هستند. کف‌های براق و صیقلی با ردی از فلزات مانند کروم یا شیشه، شفافیت فضای مدرن را افزایش می‌دهد.

 1. نور طبیعی در اتاق خواب مدرن

تصویر نور طبیعی در اتاق خواب مدرن

اولین کلمه ای که در دکوراسیون مدرن استفاده می شود چیست؟ هوای تازه! پنجره‌های بزرگ و نور طبیعی فراوان از ویژگی‌های رایج اتاق خواب های مدرن هستند که می‌توان با پرده‌ها یا پرده‌های ساده جلوی آن‌ها را گرفت.

 1. تخت های سکودار در اتاق‌خواب مدرن

اتاق خواب های مدرن اغلب با تخت های ساده سکودارشان متمایز می شوند.

 1. خطوط افقی در اتاق‌خواب مدرن

طراحی مدرن اغلب با پنجره‌های عمودی بزرگ، پارچه‌های سقف تا کف، چراغ های آویزان و پانل‌های عمودی که به روش‌های مختلف استفاده می‌شوند مشخص می‌شود.

نکات کلیدی چیدمان اتاق خواب با طراحی مدرن :

تصویر نکات کلیدی چیدمان اتاق خواب با طراحی مدرن

چیدمان اتاق خواب با طراحی مدرن می تواند سخت تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. البته، اگر اصول آن را درک نکنید، اشتباه خواهید کرد. با توجه به ماهیت تخصصی این سبک، ما نکات کلیدی را انتخاب کرده‌ایم که شما را قادر می‌سازد آن را با موفقیت انجام دهید.

 • از حداقل ها برای دکور اتاق خواب خود استفاده کنید.

در طراحی مدرن، مینیمالیسم بسیار مهم است. فضای شما هر چه کمتر از آن استفاده کنید مدرن تر به نظر می رسد.

 • بالش ها را پر کنید.

تصویر بالش ها را پر کنید

مرحله بعدی انتخاب کوسن ها و بالش ها پس از تصمیم گیری در مورد تشک و روتختی است. اگر می خواهید ظاهری مدرن داشته باشید، باید بالش ها به اندازه‌ای پر کنید که برجسته به نظر برسند. البته این امر برای دکوراسیون مدرن ضروری نیست. بلکه آن را به عنوان یک پیشنهاد در نظر بگیرید.

چنین کار هایی منجر به تختخوابی می شود که نه تنها زیبا و راحت است، بلکه زرق و برق دار نیز هست.

 • سرویس خواب در اتاق‌خواب مدرن

تصویر سرویس خواب در اتاق خواب مدرن

سرویس خواب یک نفره و دو نفره دو دسته اصلی هستند. در حالی که هر یک از این مدل ها مجموعه منحصر به فرد خود را از ملزومات اتاق خواب دارند. همه اتاق خواب های مدرن باید دارای یک تخت دونفره، میز خواب، میز آرایش، آینه و کمد باشند.

 • از یک پرده ساده استفاده کنید.

اگر اتاق خواب شما اجازه می دهد پرده را کنار بگذارید. اگر نه، سعی کنید از پرده ای استفاده کنید که نور خورشید را به طور طبیعی از خود عبور دهد. با چنین پرده ای، اتاق شما بازتر به نظر می رسد.

 • از لبه های تیز استفاده نکنید.

سعی کنید همه ابزارهای خود را منحنی کنید، زیرا اتاق لطیف تر و نرم‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین مردم در این محیط احساس راحتی بیشتری می کنند. یکی از مفاهیم راهنمای طراحی اتاق‌خواب مدرن، راحتی و سادگی است.

 • از آینه به خوبی استفاده کنید.

تصویر از آینه به خوبی استفاده کنید

سعی کنید اتاق خواب خود را با آینه های بزرگ و مدرن پر کنید. آینه ها این قابلیت را دارند که نور را منعکس کنند و یک فضا را بیشتر روشن کنند. علاوه بر این، یک آینه بزرگ اتاق را بزرگتر نشان می دهد.

 • تقارن را در نظر داشته باشید.

مردم تقارن را به عنوان منظم بودن تجربه می کنند. در هنگام طراحی اتاق‌خواب مدرن، سعی کنید از تعداد زوج و یکنواخت وسایل استفاده کنید. البته این فقط یک ترجیح شخصی است.

 • استفاده کمی از رنگ های متضاد اما تاثیرگذار

همانطور که قبلا اشاره شد، باید اتاق خواب خود را با دکوراسیون مدرن با استفاده از رنگ های خنثی بچینید. با این حال، رنگ های جیغ می توانند فضای شما را زنده کنند. به عنوان مثال، ما به شما توصیه می کنیم از رنگ های نارنجی و قرمز استفاده کنید. البته، رنگ سبز و بافت مخملی نیز ممکن است در این نوع تزئینات زیبا و جذاب به نظر برسد.

 • درب اتاق‌خواب مدرن

تصویر درب اتاق‌خواب مدرن

اگر اتاق خواب شما به سبک مدرن تزئین شده است، دری با ظاهری ساده تر انتخاب کنید. یکی از زیباترین درهایی که می توانید برای اتاق‌خواب مدرن خود انتخاب کنید، درب با پانل تخت است. استفاده از خطوط صاف CNC به صورت افقی یا عمودی برای این سبک نیز گزینه فوق العاده ای است.

حال از نظر رنگ ایده آل برای درب اتاق‌خواب مدرن، باید توجه داشت که این درب ها اغلب سفید، خاکستری یا چوبی هستند که باعث می شود شیک تر و مدرن تر به نظر برسند. همچنین استفاده از رنگ های خاکستری و طلایی در کنار هم می تواند تاثیر و ظرافت این درب ها را افزایش دهد.

چه وسایلی برای اتاق‌خواب مدرن نیاز است ؟

اگر در اتاق خواب جا وجود دارد، استفاده از یک قفسه کتاب شیک و مدرن توصیه می شود. اگر فضای کافی در اتاق خواب وجود ندارد، توصیه می‌شود از تخت‌های جادار، تخت‌های کشویی و جک دار و کمدهایی با کشوهای جادار استفاده کنید. یکی از عناصری که در مدرن بودن اتاق خواب تاثیر بسزایی دارد، داشتن تخت و سرویس مناسب است. در اتاق خوابی با سبک مدرن، می توان از وسایلی مانند پنجره، آینه، قفسه کتاب، گلدان، آباژور، مبل و غیره استفاده کرد.

سخن پایانی:

طراحی مدرن یکی از سبک های پر طرفدار برای دکوراسیون اتاق خواب است. برای جذاب‌تر کردن خانه‌های کوچک و آپارتمان‌ها، اکثر مردم از دکوراسیون مدرن در اتاق نشیمن، اتاق خواب و سایر قسمت‌های خانه استفاده می‌کنند.

تصویر اتاق‌خواب مدرن

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط