تصویر طراحی نمای مدرن با سایر نماهای بیرونی چه تفاوتی دارد

طراحی نمای مدرن با سایر نماهای بیرونی چه تفاوتی دارد ؟

تغییر نمای یک خانه می تواند بر احساس کلی ما از آن، تاثیر بسزایی بگذارد. حتی می تواند ارزش بنای شما را در زمان فروش افزایش دهد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اصول و جزئیات طراحی نمای مدرن آشنا شوید.

تصویر طراحی نمای مدرن با سایر نماهای بیرونی چه تفاوتی دارد

از آنجایی که برداشت اولیه بسیار مهم است، بنابراین درست کردن نمای خانه تضمین می کند که ساختمان شما بیش از پیش به چشم بیاید. نحوه طراحی یک ساختمان از بیرون، چیزهای زیادی در مورد فضاهایی که در داخل آن است، می گوید. یک نما ایده های متعددی را در مورد طراحی یک ساختمان بیان می کند. سبک سازه، استفاده از مصالح و اجرای آنها را روایت می‌کند.

طراحی نمای مدرن

احتمالاً در مورد نمای مدرن شنیده اید، اما چیزی که ممکن است هنوز ندانید این است که چه چیزی آن را از سایر نماهای بیرونی متفاوت می کند. می خواهید بفهمید؟ پس این مقاله را دنبال کنید.

طراحی مدرن در دهه های اولیه قرن بیستم پدیدار شد. برخلاف سبک سنتی با طراحی پیچیده، اصول استاندارد در طراحی نمای مدرن، سادگی، کارایی و ظرافت است. اشکال هندسی ساده، سیمان رنگ شده، خطوط تمیز و حداقل تزیینات در دکوراسیون، نمایانگر سبک مدرن است.

تصویر طراحی نمای مدرن

نمای مدرن را می توان با طراحی خلاقانه و جسورانه معرفی کرد و همیشه می توان شگفتی هایی را در آن انتظار داشت. از ویژگی های این سبک می توان به استفاده از ریتم های عمودی، افقی و زاویه دار و استفاده از مواد و فناوری های جدید اشاره کرد. در واقع نوآوری در این طراحی حیاتی است.

رویکرد طراحی نمای مدرن

رویکرد مدرن کمی متفاوت از سنتی است و بر عدم تقارن تمرکز دارد که در سبک سنتی مشاهده نمی شود. در طراحی مدرن، نما اغلب با یکدیگر همپوشانی دارند تا طرح های انتزاعی ناهموار ایجاد کنند. طراحی مدرن لزوماً بهتر از طراحی سنتی نیست، اما ترکیبی از این دو، شکلی از سبک معاصر را ایجاد می کند که نمایی جذاب و چشم نواز را ایجاد می کند.

طراحی نمای مدرن، خروجی تمیز، بدون درهم و برهمی و مینیمالیستی را ارائه می دهد. شما به راحتی می توانید این رویکردهای طراحی را سفارشی کنید و به ایده های خود جان بخشید.

ویژگی های متمایز در طراحی نمای مدرن

برای پاسخگویی به نیازها و استانداردهای زمانه، برخی از ویژگی های معماری مدرن چشمگیر شده و امروزه عملا نمادی از این سبک ساخت و ساز هستند.

تصویر ویژگی های متمایز در طراحی نمای مدرن

از متریال متضاد گرفته تا خطوط براق، ایده‌های شگفت‌انگیز برای نمای مدرن است. در اینجا برخی از ویژگی طراحی یک نمای مدرن بطور خلاصه بیان شده است.

  • تاکید بر خطوط افقی و عمودی عناصر، قرار دادن اجزا در 90 درجه
  • استفاده از بتن مسلح و فولاد در نماهای مدرن
  • بیان بصری سازه ساختمان به جای پنهان کردن جنبه های ساختاری
  • ترکیبات نامتقارن
  • پنجره های بزرگ در نوارهای افقی قرار می گیرند

شایان ذکر است که اکثر این ویژگی ها را می توان در چندین مکان دیگر و نه فقط در نما اعمال کرد. آنها را در زیر بررسی می کنیم:

خطوط مستقیم

خطوط مستقیم یکی از بزرگترین ویژگی های نماهای مدرن است که آن را از سبک های قبلی و پر از جزئیات، جدا می کند. در هر خیابانی قدم بزنید، بدون شک متوجه این ویژگی طراحی در نمای مدرن خواهید شد.با وجود خطوط مستقیم و کاملاً مشخص، پروژه ظرافت پیدا می کند، کاربردی تر و در دسترس تر می شود.

تصویر خطوط مستقیم

ورودی های نور

یکی از دغدغه های اصلی معماران مدرنیست اطمینان از ورود نور طبیعی به خانه ها و البته انعکاس آن در نمای خانه است. این نیاز باعث می شود نماهای مدرن دارای پنجره ها و بازشوهای وسیعی باشند که معمولاً با شیشه پوشانده می شوند.

پلاتیباندا

شاید متوجه شده باشید که نمای خانه های مدرن سقف قابل رویتی ندارند. این ویژگی معماری برای حفظ ظاهر تمیز نما مهم است.

اما پس سقف کجاست؟ سقف در همان مکان و همانجاست، فقط توسط دیواری که در کنار دیوار اصلی بالا می رود پنهان شده است.

پلاتیباندا

رنگ های خنثی

نمای مدرن تقریباً با استفاده از یک پالت رنگی خنثی و هوشیار مشخص می شود. خاکستری، سیاه، سفید، دودی رنگ های رایج برای این سبک است.

اما در طراحی نمای مدرن فقط این رنگ ها مورد استقبال قرار نمی گیرند. در حقیقت طراحی نمای مدرن ترکیبی از رنگ‌ها را در پالت رنگ خود گنجانده است، فقط در حجم و مقادیر کمتر.

مینیمالیسم شاخصه طراحی نمای مدرن

بارها و بارها شنیده اید که سبک مدرن توام با ظاهر مینیمالیستی است و در هیچ کجا بهتر از نمای خانه های مدرن انجام نمی شود. مینیمالیسم در بهترین حالت خود به سادگی و کاهش حداکثری تزیینات می پردازد.

شیشه

شیشه در نمای خانه های مدرن عملا یکپارچه است. برای بستن پنجره ها و درها استفاده می شود. شیشه علاوه بر ایجاد نور در فضای داخلی اقامتگاه، همچنان به پروژه ظرافت می بخشد و بطور معمول در این نوع معماری رایج است.

چوب

چوب ماده ای جاودانه است و به خوبی در بسیاری از سبک ها از جمله سبک مدرن استفاده می شود. می توان از آن برای ایجاد تضاد در نما، بهره برد.

مخلوط مواد

مصالح ترکیبی در طراحی نمای مدرن بطور متداول به چشم می‌خورد. در بیشتر موارد، نماهای مدرن ترکیبی از مواد را برای ایجاد کنتراست و ایجاد حجم و بافت به ارمغان می آورند. یک مثال خوب ترکیبی از چوب و سیمان سوخته است که در کنار هم راحتی، مدرنیته و پیچیدگی را می‌افزایند. ترکیب سنگ و شیشه نیز بسیار محبوب است.

تصویر مخلوط مواد

سقف بلند

یکی دیگر از ویژگی های طراحی نمای مدرن، استفاده از سقف های بلند یا دوبل است. این ارتفاع کشیده بین کف و سقف باعث می شود نما قد و قامت پیدا کند. اما سقف های بلند اغلب برای ایجاد ساختارهای بزرگتر و بدون برش مانند دهانه های یک طرفه با پوشش شیشه ای مورد استقبال قرار می گیرند.

جمع بندی

طراحی نمای یک خانه مدرن بگونه ایست که تزیینات حذف شده و بسیار ساده خواهند بود که در آن مواد و اتصالات واضح در کنار هم قرار می گیرند.

مصالح و سیستم های مدرن ، ستون های فولادی اکسپوز و بلوک های بتنی به عنوان متریال استفاده می شود.همچنین از مصالح سنتی مانند چوب، آجر و سنگ در روش های جدید و ساده استفاده می شود.

بر رنگ طبیعی مواد تاکید می شود.در واقع به جای رنگ آمیزی مواد استفاده شده، متریال بکار رفته با رنگ طبیعی خود به نمایش گذاشته می شوند.در طراحی نمای مدرن انتخاب دو یا سه متریال متفاوت اما هماهنگ، ظاهری منحصر به فرد و کارآمد را بوجود می آورد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط