تصویر دکوراسیون داخلی منزل مدرن

دکوراسیون داخلی منزل مدرن : 11 تا از بهترین نکات برای داشتن منزل مدرن

سادگی در دکوراسیون داخلی منزل مدرن مهمترین نکته است که به آن زیبایی ابدی می بخشد. خانه های مدرن دارای خطوط تمیز و بدون بهم ریختگی هستند، که می توانند حس راحتی را القا کنند. ایده های خیره کننده دکوراسیون داخلی منزل مدرن را برای شما جمع آوری کرده ایم تا برای خلق شاهکار خود از آنها الهام بگیرید.

تاریخچه طراحی داخلی مدرن

مدرنیسم در اواخر قرن نوزدهم شروع شد و در طول دهه 1930 به اوج خود رسید و پس از آن به آرامی با شکل گیری جنبش هایی مانند پست مدرنیسم کمی کمرنگ شد. با این حال، جریان مدرنیسم امروزه همچنان ادامه دارد. به خصوص در معماری، عناصر طراحی مدرن اساس بسیاری از خانه های معاصر را تشکیل می دهند.

نکته: مهم است که بدانید استایل شما می تواند ترکیبی از دو یا چند سبک باشد. ارائه عکس‌های الهام‌بخش می‌تواند به طراحان کمک کند تا سلیقه شما را دریابند، زیرا گاهی اوقات یک سبک شخصی نامی ندارد!

یکی از مهم ترین اصول حاکم بر طرح های مدرنیستی شعار «فرم از عملکرد پیروی می کند» است. هر چیزی در خانه شما باید هدفی را دنبال کند. در سبک طراحی داخلی مدرن هیچ چیز بی فایده یا جزئیات بیهوده ای وجود ندارد.

مدرنیسم طرح های ساده و منظمی را با خطوط تمیز در برابر تزئینات زرق و برق دار و عجیب و غریب گوتیک، رنسانس و دوره ویکتوریا ایجاد کرده است.

تفاوت بین دکوراسیون داخلی منزل مدرن و دکوراسیون داخلی معاصر

مطمئناً به راحتی می توان طراحی معاصر و طراحی داخلی خانه مدرن را با هم اشتباه گرفت. گرچه سادگی در هر دو حرف اول را می‌زند. یکی از تفاوت های اصلی بین طراحی معاصر و مدرن، بیش از هر چیز قدمت سبک است. طراحی معاصر به آنچه در حال حاضر جدید و نوآورانه است اشاره دارد در حالی که طراحی مدرن به یک دوره خاص در تاریخ طراحی می پردازد.

تصویر تفاوت بین دکوراسیون داخلی منزل مدرن و دکوراسیون داخلی معاصر

در حال حاضر، معماران و طراحان داخلی به طور یکسان از عناصر مدرن در طراحی معاصر استفاده می کنند. اگرچه ممکن است این اقتباسی از مدرنیسم با امروز به نظر برسد، اما نباید آن را با جنبش مدرن در قرن نوزدهم اشتباه گرفت. فضای داخلی معاصر ترکیبی از سبک های گذشته با پیشرفت تکنولوژیک است.

برخی از تفاوت های اصلی بین آنها عبارتند از:

 • سبک معاصر برخاسته از یک دوره خاص نیست. به روز است، با گذشت زمان تغییر می کند و می تواند شامل عناصر مدرن باشد.
 • مبلمان معاصر دارای فرم های منحنی و مجسمه ای هستند. در طراحی مدرن، خطوط باید گوشه های تیز داشته باشند.
 • رنگ های زنده با کنتراست سیاه و سفید در دکوراسیون معاصر استفاده می شود. در طراحی داخلی مدرن از رنگ های طبیعی و خنثی استفاده می شود.
 • در حالی که قطعات معاصر فقط می توانند تزئینی باشند، قطعات مدرن باید عملکردی داشته باشند.

ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی برای منزل مدرن

 • خطوط ساده و تمیز

ایده های دکوراسیون داخلی منزل مدرن اغلب بر اساس خطوط ساده و تمیز ساخته می شوند. خطوط افقی و عمودی قوی در معماری مدرنیستی و در تمام جزئیات مانند مبلمان، لوازم جانبی و نور در طراحی داخلی مدرن مشاهده می شود. جزئیات منحنی در فضاهای مدرن چندان دیده نمی شود. ستون ها و تیرهای نمایان از برجسته ترین قسمت های سبک مدرن هستند.

تصویر خطوط ساده و تمیز

 • عناصر صنعتی

اگر پیشرفت بتن، فولاد و شیشه به عنوان مصالح ساختمانی نبود، سبک طراحی مدرن شاید به وجود نمی آمد. بنابراین، با انتخاب متریال آهنی یا فولادی و عناصر بتنی، به سبک مدرنیسم پایبند باشید.

در طراحی داخلی مدرن، از فلزات صاف و صیقلی به جای فلزات کلاسیک سنتی به سبک فرفورژه استفاده می شود. فلزات مورد علاقه طراحی مدرن کروم و فولاد ضد زنگ هستند. کروم یا فولاد ضد زنگ اغلب در پایه های صندلی میز و چارچوب صندلی استفاده می شود.

علاوه بر این، کروم به طور گسترده در شیرآلات، دستگیره درها، دستگیره های کابینت، روشنایی و لوازم جانبی استفاده می شود. در طراحی های مدرن آشپزخانه می توانیم لوازم استیل ضد زنگ و کروم را در کنار هم ببینیم. به طور خلاصه، کروم با ظاهر درخشان و جدید خود یکی از عناصر کلیدی دکوراسیون مدرن است.

 • مرتب و ساده

یکی دیگر از ایده های مهم طراحی داخلی مدرن، سادگی است. به خاطر سپردن شعار مینیمالیستی «کمتر، بیشتر است» در هنگام دکوراسیون داخلی منزل مدرن ضروری است، بنابراین اگر می خواهید خانه خود را به سبک مدرن تزئین کنید، باید با حذف وسایل غیر ضروری مانند ریزه کاری ها شروع کنید.

مدرنیسم از این نظر با مینیمالیسم تلاقی می کند. سادگی و کاربردی بودن در هر دو سبک دکوراسیون نقش مهمی ایفا می کند. هیچ چیز در مبلمان، اکسسوری ها و دکور زیاد و پر زرق و برق نیست. لوازم جانبی مانند گلدان، تابلو، بالش، فرش و پتو حداقل مورد استفاده قرار می گیرد. کتاب ها و اقلام الکترونیکی در کابینت های بسته پنهان شده اند و از خستگی بصری جلوگیری می کنند.

 • رنگ های اصلی

فضای داخلی مدرن به استفاده از رنگ‌های جسورانه شناخته می‌شود. قطعات مبلمان، آثار هنری یا فرش های قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید را به فضای داخلی اضافه کنید.

رنگ های خنثی و تناژهای مختلف سیاه و سفید معمولا در دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن استفاده می شود. رنگ های اصلی (زرد، قرمز، آبی) را می توان برای شکستن یکنواختی رنگ های خنثی اضافه کرد. رنگ های زنده به فضا انرژی می افزایند و نقاط تمرکز ایجاد می کنند. اما این رنگ ها باید کمتر مورد استفاده قرار گیرند و هرگز نباید در فضاهای بزرگ مانند دیوار استفاده شوند. به‌عنوان ایده‌های مدرن طراحی داخلی، می‌توانید از رنگ‌های زنده در کوسن‌ها، فرش‌ها، یک تکه مبلمان و لوازم جانبی استفاده کنید.

تصویر رنگ های اصلی

در واقع رنگ‌های سفید، خاکستری، بژ و حتی مشکی رنگ‌های اصلی طراحی مدرن هستند. رنگ های تیره فقط برای کمک به شکستن رنگ های خنثی استفاده می شود. اگر چه زمانی که از فضاهای مدرن نام برده می شود رنگ های خاکستری به ذهن خطور می کند، اما می توانید با رنگ های خاکی، محیطی ملایم تر و آرامش بخش تری ایجاد کنید. حتی بهتر از آن، می توانید با استفاده از رنگ های خاکستری و قهوه ای در کنار هم، ظرافت خنثی به دست آورید.

 • طرح باز در دکوراسیون داخلی منزل مدرن

وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی منزل مدرن به میان می آید، یک چیدمان با پلان باز ضروری است. طراحی خانه های مدرن معمولا به صورت یک طبقه باز ساخته می شوند. قسمت نشیمن، ناهار خوری، آشپزخانه و گاهی اوقات سالن ورودی در یک منطقه قرار می گیرد.

تصویر طرح باز در دکوراسیون داخلی منزل مدرن

عدم استفاده از دیوارهای جداکننده در فضاهای زندگی، تداوم بصری، نور طبیعی و گردش هوا را فراهم می کند. پالت رنگ و مقدار لوازم جانبی استفاده شده در سازماندهی یک فضای نشیمن با پلان باز بسیار مهم است. نظم و سادگی در طراحی داخلی مدرن از این نظر ضروری است.

اگر می خواهید یک فضای نشیمن با پلان باز طراحی کنید؛ به جای دیوار، می توانید با جدا کردن آنها با مبلمانی مانند کنسول، صندلی راحتی، کتابخانه دو طرفه و جزیره آشپزخانه، قسمت ها را مشخص کنید.

 • مبلمان ساده

برای یک داشتن منزلی با دکوراسیون داخلی مدرن، باید “مبلمان مدرن” را انتخاب کنید. مهمترین ویژگی یک مبلمان مدرن ساده و کاربردی بودن آن است. در خانه های به سبک مدرن، اغلب مبلمان افقی با خطوط تمیز را می بینید. یک مبلمان برای راحت بودن لازم نیست بزرگ و خشن باشد. برعکس، صندلی هایی با اندازه کافی و فرم مناسب عموما راحت تر و مفیدتر هستند.

برای یک دکور مدرن باید مبلمانی با سطح صاف و دکوراسیون مینیمال انتخاب کنید. بنابراین، از مبلمان با پارچه ساده استفاده کنید و از نقش های وسیع یا طرح‌های پررنگ خودداری کنید.

طراحی های مدرن به مواد طبیعی اهمیت می دهند، این امر در مورد مبلمان مدرن نیز صدق می کند. مبلمان مدرن معمولا از چوب، چرم، فولاد، کروم یا شیشه بدون رنگ ساخته می شوند.

 • از قالب گیری بگذرید

طرح های معماری آراسته مانند قالب سازی و قرنیزها مطمئناً در یک خانه مدرن غیر ضروری هستند. برای حفظ ظاهر آرام یک خانه مدرن، در مورد درها و کابینت ها، گزینه های کمتر تزئین شده را انتخاب کنید.

تصویر از قالب گیری بگذرید

 • پنجره بزرگ

پنجره‌های بزرگ زیبا به‌طور شگفت‌انگیزی متعلق به سبک مدرن هستند، اجازه دهید هوای تازه و همچنین نور طبیعی بیشتری به واسطه پنجره های بزرگ وارد خانه شوند.

اگر فرصتی برای داشتن پنجره های بزرگ ندارید، باید پرده مناسبی را انتخاب کنید تا از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید. با توجه به اینکه پرده های سنگین زمانی نماد ثروت و تجمل در دکوراسیون بودند، می توان حدس زد که معماری مدرن برعکس است.

تصویر پنجره بزرگ

معمولاً از پرده ها در فضای داخلی مدرن استفاده نمی شود. در صورت نیاز، گزینه های مدرن تر مانند نمونه های بدون طرح و پارچه های نازک در رنگ های خنثی یا پرده های حریر باید ترجیح داده شوند.

 • نورپردازی مدرن

مانند سایر عناصر دکوراسیون، در نورپردازی نیز طرح های فوق العاده مدرنی وجود دارد. اگر به فکر تزیین به سبک مدرن هستید، فراموش نکنید که طرح های نورپردازی آثار هنری مدرن را در نظر بگیرید. این نورپردازی های انتزاعی، مینیمالیستی و مجسمه ای برای افزودن حسی پیچیده و لوکس به محیط ایده آل هستند.

تصویر نورپردازی مدرن

عناصر نورپردازی LED و نقطه ای که در طاقچه های دیوار، پشت پانل ها یا گوشه های دیوار قرار می گیرند، از جمله گزینه های نورپردازی مدرن هستند. با این مدل نورپردازی که معمولاً در رنگ های گرم و نور کم است، می توانید عصرها فضایی آرامش بخش را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید.

 • مناطق ذخیره سازی نامرئی

یکی دیگر از مهم ترین ایده های طراحی داخلی مدرن این است که همه چیز را پنهان نگه دارید. اگرچه از وسایل و لوازم غیر ضروری دوری می کنید، اما همیشه در هر خانه ای انبوهی از وسایل ضروری وجود دارد. می توان گفت که طراحی داخلی مدرن به معنی هنر پنهان سازی و ذخیره سازی است.

درست است که مدرنیسم عاشق تکنولوژی است، اما این نباید به معنای نشان دادن آنها باشد. برای یک فضای داخلی مدرن، باید وسایل الکترونیکی و سایر وسایل خود را در کابینت های دربسته یا در یک انبار کوچک مخفی کنید. همچنین سعی کنید قفسه های باز را به حداقل برسانید و از استفاده از دستگیره های پرمدعا در کابینت ها و کشوها خودداری کنید.

تصویر مناطق ذخیره سازی نامرئی در دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 • الگوهای هندسی در دکوراسیون داخلی منزل مدرن

نقوش هندسی و تکرار آن یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون داخلی منزل مدرن است. زیرا، الگوهای هندسی مدرن تمایل دارند به محیط اطراف خود نظم دهند. گزینه های زیادی برای استفاده از الگوهای هندسی در فضای داخلی مدرن وجود دارد. به طور مثال: فرش، نقاشی، منسوجات، مبلمان و کاغذ دیواری و غیره.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط