تصویر آینه کاری مدرن

آشنایی کامل با آینه کاری مدرن

تصویر آشنایی کامل با آینه کاری مدرن

استفاده از انواع مختلف آینه‌یکی از تکنیک های زیباسازی طراحی است. در آینه کاری مدرن از انواع آینه‌های بلند و قدی و آینه های دیواری در اندازه ها، شکل ها و مدل های مختلف استفاده می شود. استفاده از مدل‌های مختلف آینه در آینه‌کاری‌مدرن، آینه قدی، آینه دیواری و شیشه منجر به دکوراسیونی دلباز و آرام‌تر می‌شود. این عناصر به بزرگتر نشان دادن ظاهر مکان مورد نظر شما کمک می کنند.

آینه کاری مدرن چیست ؟

تصویر آینه کاری مدرن چیست

از آنجایی که هدف از این نوع ایده ها طراحی مدرن و بدیع مطابق با المان های روز دنیاست، به افرادی که به دنبال ایده های جدید و گرایش های مدرن هستند توصیه می کنیم آینه کاری مدرن را انتخاب کنند. آینه‌کاری مدرن همانطور که از نامش پیداست نوعی آینه کاری با روش های جدید و ایده های جدید است و تفاوت های زیادی با آینه کاری های سنتی دارد.

آینه کاری مدرن برای خانه های کوچک ایده آل است زیرا فضای اتاق را بزرگ نشان می دهد و کوچکی آن را پنهان می کند. بسیاری از افراد برای تهیه المان های خانه کوچک به سمت طراحی و اجرای آینه‌کاری‌مدرن می روند تا با این کار کوچک بودن خانه را کمتر جلوه دهند.

فرم های مثلثی، شش ضلعی، مستطیلی و لوزی از جمله رایج ترین ایده هایی هستند که در آینه کاری مدرن مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین می تواند یک انتخاب عالی برای خانه شما باشد. آینه کاری های مدرن با طرح های منظم و نامنظم انجام می شود و افراد از نظر انتخاب و چیدن آن محدودیتی ندارند.

آینه کاری مدرن یکی از جنبه هایی است که اغلب هنگام بازسازی خانه انجام می شود و یکی از بهترین عناصر برای استفاده در اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام و بخصوص پذیرایی می باشد.

4 مدل از انواع آینه کاری مدرن را بشناسید :

آینه کاری مدرن می‌تواند در اشکال و طرح‌های مختلفی باشد. برخی از محبوب‌ترین انواع آینه‌کاری‌مدرن و شیک به شرح زیر می‌باشند:

 1. آینه کاری گرد، مدرن و زیبا

تصویر آینه کاری گرد، مدرن و زیبا

آینه‌کار در این نوع آینه کاری، برش‌های دایره‌ای از آینه‌ها در اندازه‌های مختلف ایجاد می‌کند و آنها را به دیوار می‌چسباند.

ممکن است در برخی شرایط دوست داشته باشید تعداد زیادی آینه گرد را به دیوار نصب کنید، در حالی که در موارد دیگر ممکن است ترجیح دهید فقط یک آینه‌گرد منحصربه فرد را بچسبانید. شما آزاد خواهید بود که در مورد تعداد و اندازه آینه‌های گرد تصمیم بگیرید.

 1. دیوارپوش های آینه ای

تصویر دیوارپوش های آینه ای

دیوارپوش های آینه ای یکی از پرطرفدارترین طرح های آینه مدرن و شیک مناسب برای پذیرایی می باشد. در این طرح، یکی از دیوارهای پذیرایی به طور کامل آینه می شود که به فضای داخلی اجازه می دهد تا نور را به بهترین نحو ممکن منعکس کند. با این نوع آینه‌کاری می توان نور پذیرایی را افزایش داد و زیبایی آن را دو چندان کرد.

 1. آینه کاری پازلی

تصویر آینه کاری پازلی

در این مدل از آینه کاری مدرن، طرح‌هایی پازل گونه که کنار یکدیگر قرار می‌گیرند روی دیوار بخصوص دیوار پذیرایی نصب می‌شوند و سادگی دیوار را از بین می‌برند. دیوارهای اتاق خواب نیز با استفاده از این تکنیک تزئین می شوند.

 1. آینه کاری مدرن با طرح های منحصر به فرد

تصویر آینه کاری مدرن با طرح های منحصر به فرد

در این مدل آینه کاری مدرن از قطعات آینه استفاده شده است که به اشکال مختلف از جمله قلب، پروانه، برگ، الماس، گل، قاصدک و طرح های متمایز دیگر برش داده شده اند. سپس قطعات آینه‌در اندازه های مختلف روی دیوار چسبانده می شوند.

اگرچه برخی از این طرح ها را می توان در فضای پذیرایی نیز استفاده کرد، اما تصور می شود این سبک آینه‌کاری انتخاب بهتری برای اتاق خواب است.

اگر می‌خواهید جلوه‌ای جذاب‌تر داشته باشد، مراقب باشید که هر شکلی از آینه‌کاری‌مدرن را بالای تخت خود در اتاق خواب نصب کنید.

نقش آینه کاری مدرن در دکوراسیون چیست ؟

تصویر نقش آینه کاری مدرن در دکوراسیون چیست

اگر نگاهی دقیق به کشورهای توسعه یافته در جهان بیندازیم، خواهیم دید که ارزش زیادی برای طراحی داخلی و دکوراسیون قائل هستند. آن ها معتقدند که، دکوراسیون خانه ما به طور مستقیم بر روحیه ما تأثیر می گذارد و اگر قوانین طراحی دکوراسیون رعایت شود، خانه های ما آرامش بیشتری خواهند داشت. علاوه بر خانه، دکوراسیون اداری می تواند تاثیر زیادی در بهره وری و کارایی داشته باشد. بنابراین انتخاب دکوراسیون داخلی مناسب برای این اهداف بسیار مهم است.

آینه‌کاری‌مدرن یکی از اجزای کلیدی دکوراسیون داخلی است. آینه کاری مدرن در واقع یک هنر دیرینه است که اکنون برای تزئین ساختمان ها در سراسر جهان با تغییر فرم و شکل آن استفاده می شود. اساساً آینه‌کاری‌مدرن برای افزایش زیبایی و لوکس شدن یک خانه یا محل کار استفاده می شود.

با این حال، استفاده از آن فقط برای اهداف زیبایی شناختی نیست. همچنین می تواند ظاهر خانه های کوچک را بزرگتر نشان دهد و فضا را دلباز کند.

نکات مهم در مورد آینه‌کاری‌مدرن :

تصویر نکات مهم در مورد آینه‌کاری‌مدرن

 • آینه کاری مدرن، که می تواند ساده یا دکوراتیو باشد، در مکان هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی، سالن پذیرایی و آشپزخانه استفاده می شود.
 • در آینه کاری مدرن، ما قادریم هر طرح دوست داشتنی را روی‌آینه حک کنیم. ما از ابزارهایی مانند CNC و ماشین‌های حکاکی لیزری برای این هدف استفاده می‌کنیم. آینه‌هایی که تراش داده شده اند و/یا حکاکی های زرق و برق دار اضافه شده اند، نور بیشتری را منعکس می کنند و جلوه ای خارق العاده ایجاد می کنند. کنسول ها و دیوار پشت شومینه مکان های مناسبی برای قراردادن آینه های مدرن تراش شده هستند.
 • ما می توانیم انواع اشکال منظم و نامنظم را به عنوان قطعات آینه در آینه‌کاری‌مدرن به‌کار ببریم.
 • به طور معمول، از آینه‌های طلایی با نورپردازی در اطراف آینه در مکان های رسمی مانند رستوران ها و لابی ها استفاده می کنند که بسیار دوست داشتنی و زیبا است.
 • در آینه‌کاری‌های‌مدرن می توان آینه ها را به اشکال مختلف برش داد و در مکان هایی که امکان استفاده از آینه‌با ابعاد استاندارد وجود ندارد از آینه‌های برش خورده استفاده کرد.
 • آینه کاری سقف عمارت ها که حتما باید دارای سقف بلند بوده و آینه به کار رفته در آن یکنواخت نباشد، از کارهای قابل توجهی است که در زمینه آینه کاری مدرن انجام می شود. در صورت رعایت نکات ذکر شده، عظمت خانه دو چندان می شود.
 • آینه های بزرگ معمولا در مکان هایی مانند دکوراسیون ورودی ساختمان بهتر به نظر می رسند و به نورپردازی فضا می افزایند. در عوض هنگام خرید آینه برای سالن پذیرایی، آینه‌های کوچکتر و تزئین شده با تزئینات بیشتر انتخاب بهتری هستند.
 • آینه کاری مدرن برای استفاده به عنوان دکوراسیون داخلی در آشپزخانه نیز مناسب است. در فضای بین کابینت ها می توان از آینه استفاده کرد. برای اینکه آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد، آینه های بلند روی دیوار نیز می تواند مفید باشند.
 • اگر در اطراف آینه از نور پردازی استفاده شود، این کار هم به زیبا تر شدن و هم به مصرف کمتر برق در حین استفاده دو برابری از نورپردازی، کمک خواهد کرد.

مزایای آینه‌کاری‌مدرن :

تصویر مزایای آینه‌کاری‌مدرن

 • زیبایی دکوراسیون
 • بزرگتر نشان دادن محیط
 • دلبازتر کردن محیط
 • لوکس‌ تر به‌ نظر رسیدن محیط
 • روشن تر نشان دادن محیط
 • دور کردن استرس
 • ایجاد احساس آرامش
 • تنوع بالا
 • قابل پیاده سازی در طرح دلخواه
 • پوشاندن بعضی دیوار های آسیب دیده با آینه

تفاوت آینه‌کاری‌مدرن با آینه کاری سنتی :

تصویر تفاوت آینه‌کاری‌مدرن با آینه کاری سنتی

آینه‌کاری‌مدرن با آینه‌کاری سنتی متفاوت است، زیرا آینه کاری سنتی ترکیبی از چندین رنگ شیشه و آینه است. اما معمولا از یک رنگ آینه در آینه‌کاری‌مدرن استفاده می شود. آینه‌های امروزی در رنگ های مختلفی از جمله طلایی، نقره ای، برنزی، دودی و غیره موجود می باشند.

امروزه معمولاً از یک رنگ و نوع آینه استفاده می شود. اما، در گذشته، آینه‌هایی با اندازه ها و رنگ های مختلف را در مجاورت یکدیگر قرار می دادند. برخی از مدل های آینه‌کاری امروزی در گذشته وجود نداشتند. مانند آینه آبشاری، آینه های پازلی و…

آینه کاری مدرن معمولا از آینه‌های بزرگ استفاده می کند. آنها از آینه برای پوشش کامل یا قسمت بزرگی از دیوار استفاده می کنند. در آینه کاری سنتی از قطعات کوچک آینه استفاده می شد. قطعات آینه با نظم خاصی در کنار یک دیگر قرار می گرفتند و نمایی زیبا ایجاد می کرند.

آینه‌کاری‌مدرن در قسمت هایی مثل دیوار شاخص، راهرو، اتاق ها و… انجام می شود. در گذشته انواع مدل آینه‌روی رواق، قسمت ورودی ساختمان و اتاق های مهمان پیاده سازی می شد.

سخن پایانی:

معماری اصیل ایرانی بر آینه و آینه کاری تاکید ویژه ای دارد که در بناهای تاریخی قدیمی تر دیده می شود. در صورت استفاده صحیح در طراحی داخلی، آینه ها و شیشه ها زیبایی فضا را افزایش داده و ظاهری بزرگتر و جذاب تر به آن می بخشند. امروزه آینه‌کاری‌مدرن به طور گسترده در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند و هرکسی که می خواهد زیبایی و جذابیت خانه خود را افزایش دهد، از آنها استفاده می کند. آینه‌کاری‌مدرن نوعی تزئین ساختمان است که در آن آینه های زیادی با اشکال مختلف به هم چسبیده اند.

تصویر آینه کاری مدرن - مجله نکستا دیزاین

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط