تصویری از سبک مدرن

با سبک مدرن بیشتر آشنا شوید…

تصویر با سبک مدرن بیشتر آشنا شوید

سبک مدرن دکوراسیون داخلی که از آنجایی که هیچ محدودیتی برای طراحی به شیوه ای جدید و بدیع ندارد و خارج از شیوه مرسوم قدیمی ارائه و پیوسته در حال گسترش و تکامل است، به یکی از سبک های بسیار پسندیده و محبوب اخیر تبدیل شده است. سبک مدرن جلوه ساده و در عین حال شیک و کاربردی دارد و به همین دلیل تا به امروز، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است.

معماری داخلی به سبک مدرن :

تصویر معماری داخلی به سبک مدرن

استفاده از سبک مدرن در معماری و طراحی داخلی پس از جنبش مدرنیسم قرن نوزدهم در هنر، که شاهد خروج از طرح های مجلل ویکتوریایی و گوتیک به نفع سادگی و ساخت خانه های مقرون به صرفه بود، محبوبیت پیدا کرد. برای اینکه فضا را آرام کند و مبلمان را جذاب‌تر کند، سبک مدرن سبکی ساده و تمیز است که معمولاً از خطوط ساده برای جلوگیری از تجمل‌گرایی و تزئینات زیاد استفاده می‌کند. این فضا نیز به دلیل عدم وجود خطوط منحنی و ویژگی های بیش از حد عملکرد بیشتری دارد.

8 ویژگی مهم سبک مدرن چیست ؟

سبک مدرن بر سودمندی و عملکرد گرایی تاکید دارد،خودداری از تزئینات بیش از حد و با حذف تزئینات اضافی، فضایی زیبا، ساده و آرام ایجاد می کند. از ویژگی های اصلی این سبک می توان به بافت های مینیمالیستی، فرم های هندسی قوی، استفاده از یک رنگ ملایم و مات در کنار رنگ های خنثی و ترکیب بندی های نامتقارن اشاره کرد.

این سبک بهترین گزینه برای فضاهای کوچک و آپارتمان ها است، زیرا در عین رعایت تمام قوانین طراحی سبک مدرن و استفاده از نورپردازی حرفه ای برای بزرگتر نشان دادن اتاق، از فضای موجود حداکثر استفاده را می کند.

ویژگی های سبک مدرن در پاراگراف های بعدی بررسی می شود:

 1. خطوط تمیز و دکوراسیون مینیمال

سبک های ویکتوریایی و رنسانس با تزئینات و ویژگی های متعدد قبل از ظهور سبک مدرن در اوج خود بودند. اما، سبک مدرن همه اینها را کنار گذاشت تا فضایی مرتب با حداقل مبلمان و خطوط صاف و یکدست ایجاد کند. «فرم باید همیشه از کاربرد پیروی کند» این باور مدرنیستی است.

این بدان معنی است که شما باید از شر هر وسیله ای که استفاده نمی کنید یا در خانه شما کاربردی ندارد، خلاص شوید.

 1. رنگ های خنثی

تصویر رنگ های خنثی در سبک مدرن

رنگ های اصلی سبک مدرن سفید، بژ و طیف های رنگ های مشکی هستند. اما، می توانید از کمی رنگ گرم نیز استفاده کنید. مواد طبیعی برای سبک مدرن بسیار مهم هستند. در نتیجه، حفظ یک طرح رنگ طبیعی بسیار مهم است. در حالی که نباید از رنگ های تند در مقیاس های بزرگ استفاده کرد، اما می توان از آنها برای افزودن پویایی به فضا استفاده کرد.

 1. دیوارهای کمتر

هرچه دیوارهای داخلی کمتر باشد، بهتر است. این سبک به جای دیوار، از چینش مناسب مبلمان برای تقسیم بندی فضاها استفاده می کند. به عنوان مثال، جزیره آشپزخانه گاهی اوقات برای تقسیم فضای نشیمن از آشپزخانه استفاده می شود.

نورگیری فضا برای اینکه ظاهری بزرگتر به آن بدهد ویژگی دیگری از سبک مدرن است. در نتیجه، پرده اغلب استفاده نمی شود.

 1. نوع مبلمان

تصویر نوع مبلمان در سبک مدرن

عصر مدرن جنس‌های جدیدی را برای عرضه بوجود آورد. این بار به جای چوب حکاکی شده از استیل، چوب چند لایه و پلاستیک استفاده شد. هدف این سبک، ایجاد تعادل بین عملی بودن و زیبایی شناسی است.مبل های ساده مدرن که معمولا پایه های کم ارتفاع و طول بلندی برای سبک مدرن استفاده می شود.

 1. نورپردازی

تصویر نورپردازی

هنگامی که فضای داخلی خانه خود را به شیوه ای مدرن تزیین کردید، با انجام یک نورپردازی اصولی میتوانید این سبک را در فضای داخلی خود تکمیل کنید. در این سبک می توان از لامپ های هالوژن برای کاهش کنتراست نور در خانه و ایجاد محیط راحت تر و همچنین نورهای توزیع شده یا نورافکن ها استفاده کرد. بدیهی است که سبک آباژوری که خریداری می کنید باید مکمل سبک مدرن باشد اگر می خواهید نور متمرکز در یک منطقه خاص از خانه داشته باشید.

 1. چیدمان دکوراسیون

وقت آن است که پس از تهیه و خرید ملزومات به سبک مدرن، وسایل را در مکان مناسب خود سازماندهی کنید. هنگام چیدمان دکوراسیون داخلی خانه‌ای به این سبک، از فرم های L شکل، دایره ها و نیم دایره ها استفاده می شود. برخلاف سبک کلاسیک، این سبک نیازی به تقارن در قسمت‌های مختلف خانه ندارد، زیرا فرم غیررسمی و نامتقارن به آن فضا، احساس صمیمیت می‌دهد.

 1. اشکال

یکی دیگر از ویژگی های سبک مدرن اشکال هستند که معمولاً با اشکال هندسی ساده تر مانند مستطیل یا مربع یا در مورد منحنی ها با منحنی های نرم و خطوط مستقیم نشان داده می شوند.

استفاده از اشکال هندسی مانند مربع و مستطیل در سبک مدرن بسیار مرسوم می‌باشد زیرا استفاده از این الگوها باعث می‌شود فضای داخلی خانه شما کاملا منظم و مرتب به نظر برسد.

 1. مواد و متریال

تصویر مواد و متریال در سبک مدرن

دو نمونه از رایج ترین متریال مورد استفاده در سبک مدرن چوب و پلاستیک هستند. طراحان معمولاً برای محو کردن رگه های روی سطح، از پوشش رنگی مات روی چوب طبیعی استفاده می کنند. البته برخی دیگر از طراحان داخلی بر این عقیده هستند که باید از چوب در حالت طبیعی خود استفاده کرد تا حس ارگانیک متمایز به فضا بدهد.

فلزات براق مانند استیل ضد زنگ و آلومینیوم از دیگر مواد مورد استفاده در سبک مدرن هستند. اکثر وسایل در آشپزخانه های مدرن معمولاً از استیل ساخته می شوند.

فلزات براق مانند استیل و همچنین شیشه و پلاستیک برای سطوح صاف مانند سطح میز و سایر عناصر دکوری مانند لوستر، آباژور، صندلی و میز استفاده می شود.

می توانید از مواد براق مانند وینیل، پارکت یا سنگ برای ایجاد کفپوش مانند کفپوش پذیرایی و کفپوش آشپزخانه استفاده کنید. همچنین می توان از سرامیک به عنوان کفپوش استفاده کرد.

اگر تصمیم دارید از فرش‌ها در قسمت‌های مختلف دکوراسیون داخلی خانه‌تان به سبک مدرن استفاده کنید، بهتر است به جای فرش‌های طرح‌دار موجود در بازار با چندین تنوع رنگ، فرش‌های ساده‌تر و تک‌رنگ‌تر را انتخاب کنید. که در طراحی خود از اشکال هندسی ساده استفاده می کنند.

طراحی قسمت های مختلف خانه به این سبک :

 • طراحی اتاق پذیرایی به سبک مدرن

تصویر طراحی اتاق پذیرایی

یکی از مهم ترین قسمت های خانه که نشان دهنده سبک زندگی و نگرش افراد است، اتاق پذیرایی است. در پذیرایی با سبک مدرن، از مبل و کاناپه های مدرن با یک میز در جلوی آنها استفاده می شود. برای این اتاق، مبلمان راحتی تهیه کنید. برای دیوارها و دکوراسیون خود از رنگ های ملایم و خنثی استفاده کنید. می توانید چند شمع سفید در دکوراسیون قرار دهید تا ظاهری مدرن به اتاق بدهید.

 • طراحی فضای غذاخوری

تصویر طراحی فضای غذاخوری به این سبک

می توانید میزهای شیشه ای بزرگ با صندلی های زیبا و در عین حال ساده را برای محل غذا خوردن انتخاب کنید. می توانید نورپردازی بالای میز را به همراه تعدادی گل و گیاه برای تزئین این قسمت اضافه کنید.

 • طراحی آشپزخانه

تصویر طراحی آشپزخانه به سبک مدرن

در طراحی آشپزخانه های مدرن از رنگ های براق و دکوری های درخشان استفاده می شود. کابینت ها دارای دستگیره های مخفی و صاف و ساده هستند. ترجیحاً رنگ های روشن و سرامیک های براق را برای کف آشپزخانه انتخاب کنید.

برای پایبندی به اصل سادگی در سبک مدرن، رنگ های خنثی را برای کاشی های بین کابینت ها انتخاب کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط