تصویر دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

آشنایی با دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

تصویر آشنایی با دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

بسیاری از ما گاهی اوقات نه سبک دکوراسیون کلاسیک را دوست داریم نه سبک دکوراسیون مدرن را ترجیح می دهیم. ما به دنبال سبکی هستیم که این دو را در بر بگیرد، یعنی هم بتوانیم از طراحی مدرن بهره ببریم و هم عناصر کلاسیک را در نقاطی از دکوراسیون استفاده کنیم. سبک نئوکلاسیک کاملاً با آنچه ما نیاز داریم و آنچه به دنبال آن هستیم مطابقت دارد. در مقاله پیش رو شما عزیزان را با دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک و نکات مهم این سبک آشنا میکنیم.

سبک «نئوکلاسیک» به چه معناست ؟

تصویر سبک «نئوکلاسیک» به چه معناست

سبک نئوکلاسیک که به عنوان سبکی ساده و شیک تلقی می شود، تلفیقی از اجزای طراحی کلاسیک و مدرن است. در واقع، این سبک به دلیل فرم های ساده در طراحی مدرن و ظرافت کلاسیک، برای مکان های مختلف مناسب است. دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک به دلیل جذابیت های بصری چشمگیر آن که شامل تقارن، ظرافت، مقیاس و طرح های کم رنگ است، به سرعت محبوب شده است.در سبک نئوکلاسیک، با ترکیب این دو سبک، می توان به فضای داخلی خانه خود ظاهری غنی و مجلل ببخشید.

تاریخچه سبک دکوراسیون نئوکلاسیک :

تصویر تاریخچه سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک به عنوان اولین و شاخص ترین سبک در دنیای دکوراسیون داخلی در سال 1750 میلادی وارد شد. قشر ثروتمند جامعه همیشه شیفته این سبک بوده اند، زیرا سادگی و وقار را ترکیب می کند. در کشورهایی مانند انگلستان و فرانسه، این سبک دکوراسیون داخلی پس از ظهور اولیه در اروپا شکوفا شد. این روزها این سبک دکوراسیون متمایز و جذاب به عنوان یکی از 5 سبک برتر دکوراسیون داخلی در سراسر جهان شناخته می شود و علاقه مندان از آن به عنوان یک سبک متمایز یاد می کنند.

ویژگی های این سبک :

تصویر ویژگی های این سبک

ابتدا باید با ویژگی های سبک نئوکلاسیک آشنا شوید تا بتوانید سبکی جذاب برای فضای داخلی خود ایجاد کنید. ویژگی های اصلی دکوراسیون داخلی به سبک نئوکلاسیک به شرح زیر است:

 • در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک از خطوط افقی و عمودی استفاده شده است.
 • چیدمان های متقارن و عناصر تزئینی هندسی از ویژگی های مهم سبک نئوکلاسیک هستند.
 • برای حفظ و ایجاد ویژگی های سبک کلاسیک باید از ستون های یونانی و سقف های بلند استفاده کرد.
 • در انتخاب مبلمان و چیدمان آن باید به مدرنیته و ایجاد فضای مینیمال توجه کرد.
 • در این سبک از پنجره ها و آینه های بزرگ استفاده می شود تا نور به خوبی وارد فضا شود.

14نکته حیاتی در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک :

 1. دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک از رنگ های زیادی استفاده می کند.

تصویر دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک از رنگ های زیادی استفاده می کند

سبک های نئوکلاسیک و کلاسیک در نحوه استفاده از رنگ ها برای فضا متفاوت هستند. از رنگ های روشن و سفید در دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می کنند. اما، رنگ های زیر در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک استفاده می شود:

 • رنگ های روشن و کرمی برای دیوارها
 • تنالیته رنگ خاکستری
 • تناژهای کم رنگ از زرد و سبز و آبی
 • تناژ های سنگ های عتیقه

به طور کلی، رنگ‌های نئوکلاسیک مانند کرم، سفید، طلایی، بنفش، قرمز و فیروزه‌ای برای دادن حسی غنی به فضا استفاده می‌شوند.

 1. عناصر زینتی سبک نئوکلاسیک

در سبک نئوکلاسیک استفاده از گلدان ها و کوزه های تزئینی به عنوان یک جنبه منحصر به فرد محسوب می شود. علاوه بر این، حیوانات افسانه ای، به ویژه هنر مصر، به عنوان الهام بخش این سبک عمل می کنند. در تزیینات لوازمی مانند لامپ ها، نقاشی ها، بالش ها و اکسسوری های دیگر از این الهامات بهره می برد. با وجود آزادی سبک نئوکلاسیک در انتخاب لوازم جانبی، باید تناسبات هندسی سبک کلاسیک، در حین عملکرد گرایی سبک مدرن رعایت شود.

 1. مبلمان سبک نئوکلاسیک

تصویر مبلمان سبک نئوکلاسیک

مبلمان مورد استفاده برای این سبک به جای داشتن طراحی مجلل و استادانه مانند مبلمان کلاسیک، دارای یک قاب چوبی ظریف و ساده است که با پارچه های تک رنگ و بدون طرح پوشانده شده است. اگر می خواهید که از پارچه های طرح دار در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک‌تان بهره ببربد، می توانید آن ها را برای کوسن ها انتخاب نمایید.

 1. فرش سبک نئوکلاسیک

تصویر فرش سبک نئوکلاسیک

به جای انتخاب یک فرش سنتی و رنگارنگ، بهتر است از یک فرش مدرن و ساده استفاده کنید. یعنی فرش هایی که اغلب از یک یا دو رنگ بافته شده و طرح و نقش خلوتی دارند.

 1. پرده های سبک نئوکلاسیک

پرده های ساده، زیبا و بلند برای اتاق نشیمن با دکوراسیون نئو کلاسیک ایده آل هستند. می توانید از پرده های مخملی استفاده کنید تا ظاهری مجلل به اتاق بدهید. به خاطر داشته باشید که پرده ها نیز باید در نهایت سادگی در طرح و نقش باشند.

 1. متریال سبک نئو کلاسیک

متریال های طبیعی مانند چوب و سنگ بیشتر در سبک نئوکلاسیک به کار می روند و ترکیب آنها با فلز ترکیبی ساده اما شیک را به همراه دارد.

 1. درهای سبک نئوکلاسیک

تصویر درهای سبک نئوکلاسیک

درهای داخلی خانه نقش مهمی در دکوراسیون دارند. انتخاب درب هایی با طرح و رنگ مناسب به تکمیل دکوراسیون شما کمک می کند. درهای سبک نئوکلاسیک که ترکیبی از سبک های کلاسیک و مدرن هستند، دارای خطوط و گل های برجسته هستند. درهای شیشه ای نیز ظاهری منحصر به فرد و جذاب ارائه می دهند که سادگی و ظرافت دکوراسیون شما را برجسته می کند. یکی از بهترین گزینه ها برای تکمیل دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک خانه شما، ریلی کردن درب هاست. یکی از زیباترین عناصر در دکوراسیون شما درب های ریلی چوبی و شیشه ای با ظاهری شیک و مکانیزم مدرن خواهد بود.

 1. طرح سقف در سبک نئوکلاسیک

تصویر طرح سقف در سبک نئوکلاسیک

سقف های سفید در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک مناسب هستند. اگرچه بافت براق در فضاهای کوچک بهتر عمل می کند، اما می توانید از بافت مات نیز استفاده کنید. در لبه ها از گچ بری هندسی و اطراف لوستر را با یک گچ بری گل رز تزئین می کنند.

 1. طرح دیوار در سبک نئوکلاسیک

دیوارهای دکوراسیون داخلی به سبک نئوکلاسیک با قالب‌بندی‌ها و پانل‌هایی تزئین شده‌اند که شکل‌ها و خطوط ساده ای دارند. کاغذ دیواری در رنگ های خنثی، ساده یا با نقوش گلدار ممکن است استفاده شود.

 1. نور پس زمینه و نورپردازی سبک نئوکلاسیک

تصویر نور پس زمینه و نورپردازی سبک نئوکلاسیک

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک باید روشن باشد، بنابراین هنگام نورپردازی سطوح مراقب باشید. لوستر، چراغ‌های کف، آویزهای پر آذین و آباژور مورد نیاز است. در دو طرف مبل، روی میز کنار تخت و در دو طرف آینه، لامپ ها باید به صورت متقارن قرار گیرند. هنگام دکوراسیون لوستر از عناصر تزئینی استفاده کنید. در اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق ناهار خوری، یک لوستر بزرگ لوکس به کانون خانه شما تبدیل خواهد شد. دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک امکان استفاده از نور زینتی را می دهد، برخلاف سبک کلاسیک که اینطور نیست. نوارهای LED را در راهرو و طاقچه ها قرار دهید.

 1. اتاق نشیمن به سبک نئوکلاسیک

تصویر اتاق نشیمن به سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک در اتاق نشیمن، دکوراسیون را به شیوه ای مجلل و راحت تفسیر می کند. این فضا برای پذیرایی و آسایش شما طراحی شده است. اتاق نشیمن باید دکوراسیون داخلی متفکرانه ای داشته باشد زیرا مرکز خانه است. تعادل بین سبک مدرن و کلاسیک توسط طراحی نئوکلاسیک به طرز ماهرانه ای حفظ شده است.

 1. آشپزخانه به سبک نئو کلاسیک

تصویر آشپزخانه به سبک نئو کلاسیک

آشپزی و ملاقات با میهمانان و گذراندن وقت با خانواده بسیار سرگرم کننده است. برای این کار، آشپزخانه ای به سبک نئوکلاسیک زیبایی و کاربرد را به شما ارائه می دهد. از آنجایی که آشپزخانه دائماً در معرض رطوبت، دما، چربی و مواد غذایی است، به موادی که انتخاب می کنید توجه زیادی داشته باشید. برای این سبک از دیوارهای موزاییک، کابینت های چوبی ضد آب و میزهای سنگی استفاده کنید.

 1. اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

تصویر اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

برای اتاق خواب های مجلل و باکیفیت از سبک نئوکلاسیک استفاده می شود. در صورت وجود جا، یک میز آرایش زیبا در گوشه تخت نصب کنید. مبلمان تیره و چوبی با رنگ های خاکستری روشن یا پاستلی تضاد خوبی ایجاد می کند.

 1. حمام به سبک نئو کلاسیک

اگر می خواهید احساس راحتی و تجمل را در یک حمام کوچک ایجاد کنید، سبک نئوکلاسیک بهترین گزینه است. از رنگ های نقره ای یا مرواریدی، کاشی های سرامیکی، آجرکاری و آینه استفاده کنید. وان حمام و آینه بزرگ، همراه با مبلمان ساده برای تزئین حمام به این سبک کافی می باشد.

اصول مهم در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک :

تصویر اصول مهم در دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک شیوه ای جاودانه برای ایجاد فضاهای زندگی زیبا و هماهنگ ارائه می‌دهد. می‌توانید اصول طراحی نئوکلاسیک را در خانه خود به کار ببرید و با درک عناصر مهمی مانند تقارن، سادگی و رنگ‌های خنثی، آن را به پناهگاهی از هماهنگی و زیبایی تبدیل کنید.

در اولین اصل در سبک نئوکلاسیک بر تقارن تاکید می شود.

تقارن یکی از اصول دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک است. تقارن به چیدمان اشیاء در یک فضا یا مکان اشاره دارد به نحوی که هماهنگی و نظم را افزایش دهد و حس ظرافت بی انتها را اضافه کرده و در عین حال حس عظمت و رسمی بودن را نیز منتقل کند.

دومین اصل در سبک نئوکلاسیک سادگی است.

این کار نشان دهنده استفاده از خطوط واضح، تزئینات کم و تمرکز بر موارد ضروری است. احساس تعادل و هماهنگی با فقدان بهم ریختگی و تمرکز واضح بر اجزای ضروری کمک می کند.

سومین اصل در سبک نئوکلاسیک ظرافت می باشد.

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک به دلیل ساده و متقارن بودن بسیار زیبا است. اگر از پارچه های مجلل مانند ابریشم، مخمل یا چرم و وسایل تزئینی و طلاکاری شده مانند آینه و لوستر استفاده کنید، خانه شما با شکوه تر و زیباتر نشان خواهد داد.

طرح هایی با تأثیر یونانی یا رومی گزینه های جاودانه هستند. آنها به یک فضا احساس ظرافت و زیبایی می بخشند که هم بی انتها و هم پیچیده است. دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک آرامش، ظرافت و پیچیدگی را در خود دارد.

سخن پایانی:

اگر دوست دارید دکوراسیون منزل شما هم جاودانه و هم ظریف و ساده باشد، سبک نئو کلاسیک جذاب ترین دکوراسیون داخلی برای منزل شماست.. هدف از دکوراسیون داخلی به سبک نئو کلاسیک این است که به یک اندازه سادگی و ثروت را برجسته کند.

تصویر دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط