تصویر هزینه های اجرای دکوراسیون اداری

در این مقاله ابتدا به تعریفی از دکوراسیون اداری و انواع آن اشاره کرده ایم و سپس به موضوع هزینه های اجرای دکوراسیون اداری پرداخته ایم.

دکوراسیون اداری (محل کار) چیست ؟

تصویر دکوراسیون اداری (محل کار) چیست

می توان دکوراسیون را چیدمان صحیح و دقیق وسایل و سایر اجزای محیط با در نظر گرفتن تمامی آن اجزاء تعریف کرد. دکوراسیون اداری (محیط کار) امروزه بسیار ضروری است.

ممکن است کسی استدلال کند که دکوراسیون یک شرکت یا دفتر نشان دهنده برند آن است، مدیران شرکت ها به این دلیل بسیار نگران هستند.

مهم نیست که طراحی محل کار شما چقدر پیچیده یا ساده باشد، می تواند بر عملکرد کارکنان، قراردادهای استخدامی، ارتباطات بین کارکنان، بهره وری و … تاثیر بگذارد.

بدون پرداختن به پیچیدگی‌های هر طراحی و اجرای دکوراسیون اداری، می‌توان گفت که یک محل کار با طراحی  و اجرای خوب ممکن است به دلایلی یک دارایی ارزشمند برای هر کسب‌وکاری باشد. بهره وری کارکنان افزایش می یابد، همانطور که محیط کار، رفاه کارکنان و روش های جذب استعدادهای جدید و تحت تاثیر قرار دادن مصرف کنندگان نیز بهبود می یابد.

عناصر موثر در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری :

تصویر عناصر موثر در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری

در واقع در طراحی و اجرای فضای داخلی اداره باید تمام نیازهای روانی و عاطفی فرد در نظر گرفته شود. می‌توانیم موارد زیر را به‌عنوان عناصر تأثیرگذار در این زمینه فهرست کنیم: نورپردازی محیط، جداسازی پلان، رنگ کاری، پوشش سقف و کف، مبلمان و سایر تزیینات که هر کدام شامل هزینه ای جداگانه هستند.

میزان خدمات مورد نیاز برای اجرای طرح یکی از مهم ترین متغیرهای تاثیرگذار بر هزینه طراحی و اجرای نما و دکوراسیون داخلی است. به عنوان مثال، خدماتی مانند نصب پارکت، نصب کاغذ دیواری و پرده های جدید ممکن است در طراحی داخلی استفاده شود. علاوه بر این، نوع خدمات و ویژگی های آن نقش بسزایی در قیمت گذاری دارد. به عنوان مثال کاغذ دیواری ایرانی از نظر جنس و طرح در مقایسه با کاغذ دیواری خارجی متفاوت است. از طرفی حجم کار در طراحی داخلی جنبه دیگری است که بر دستمزد طراح تاثیر می گذارد. نصب پارکت ممکن است یک یا چند هفته زمان نیاز داشته باشد و هزینه ها به طور اجتناب ناپذیری افزایش می یابد.

انواع دکوراسیون اداری :

تصویر انواع دکوراسیون اداری

برای ایجاد دکوراسیون اداری از سبک های مختلف طراحی و تولید استفاده می شود.

سبک های زیر برای دکوراسیون اداری موجود است:

صنعتی، کلاسیک، مدرن، روستایی، معاصر، مینیمال، فرانسوی و ساحلی تنها چند نمونه هستند. علاوه بر این، هر یک از این مدها دارای ویژگی های متمایزی هستند.

هنگام طراحی و راه اندازی محل کار باید به عوامل مختلفی مانند: اثاثیه و تجهیزات دفتر کار ، سبک، اندازه، ترجیحات کاربر، نور، رنگ و لوازم جانبی آن دقت کنید.

فاکتور های تخمین هزینه دکوراسیون اداری :

تصویر فاکتور های تخمین هزینه دکوراسیون اداری

قطعا هر چیز زیبا و دوست داشتنی هزینه ای دارد.

طراحی داخلی علم آمیخته با هنری است که با صبوری به علایق شما که مرتبط با فضای مورد علاقه تان است، گوش داده  و بر مبنای آن طرحی را به شما ارائه می دهد. در صورت توافق ، طرح پیاده می گردد وشما درقبال این سرویس ، هزینه ای با نام قیمت طراحی و اجرای داخلی را پرداخت می نمایید.

در اینجا به چند نکته مهم در برآورد هزینه های دکوراسیون اداری می پردازیم :

رنگ در هزینه دکوراسیون اداری :

رنگ ها بخش مهمی از دکوراسیون داخلی هستند.

نوع مترال مورد استفاده در هزینه دکوراسیون اداری :

یک فاکتور بسیار مهم در تعیین هزینه اجرای دکوراسیون اداری نوع متریالی است که استفاده میکنید. هرچه نوع متریال بهتر و با کیفیت تر باشد، هزینه نیز بیشتر خواهد شد.

هزینه مجری طرح که برای دکوراسیون استخدام می کنید :

یکی دیگر از مواردی که در هزینه اجرای دکوراسیون اداری مهم است، استخدام یک دیزاینر و یا مجری طرح است.

چیدمان و خرید لوازم دکوراسیون اداری :

طراحی دکوراسیون ها با استفاده از وسایل قدیمی و همچنین لوازم جدید امکان پذیر است. شما باید بدانید که چه وسایلی را از قبل نیاز دارید و چه وسایلی را باید دوباره خریداری کنید.

نحوه محاسبه هزینه طراحی و اجرای دکوراسیون اداری به چندگونه است؟

تصویر نحوه محاسبه هزینه طراحی و اجرای دکوراسیون اداری به چندگونه است

قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون اداری، هزینه ای که برای برنامه ریزی ونظارت بر طراحی  و اجرای معماری داخلی و چیدمان پرداخت می شود را شامل می گردد.

تخمین هزینه های اجرای دکوراسیون اداری به 4 صورت کلی انجام می شود. مورد اول به شکل ساعتی است که بیشتر به  مشاوره ها اختصاص دارد. مورد دیگر محاسبه هزینه به شکل درصدی از مبلغ کل پروژه می باشد؛

در مورد سوم ، قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون اداری بر اساس تعیین دستمزد ثابت دریافت می گردد. مورد آخر بر مبنای مساحت و متراژ پروژه می باشد. در این بین حق نظارت و حق مشاوره موجب تغییر در برآورد قیمت طراحی و اجرای نهایی می گردد.

نوع محاسبه درصدی :

در این روش طراحان مصالح و متریال جهت طراحی و اجرای داخلی را خریداری نموده و درصد خود را بر مبنای هزینه اشیا + درصدی محاسبه و دریافت می کنند . درصد قیمت طراحی داخلی غالبا 20% می باشد.

نوع محاسبه بر مبنای دستمزد ثابت :

روشی معمول و راحت که تمامی هزینه ها (اعم از هزینه مصالح، متریال و…) بعلاوه قیمت اجرای دکوراسیون داخلی با هم جمع زده و از مشتری دریافت می گردد. روشی شفاف که در آن تمامی هزینه ها مشخص است.

نوع محاسبه ساعتی :

روشی مناسب برای پروژه های کوچک که طراح در محاسبه به پیچیدگی بر نمی خورد.

نوع محاسبه بر اساس مساحت و متراژ :

روش محاسبه بر مبنای متراژ ، روشی مطلوب برای تعیین قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی  پروژه های اداری می باشد. معمولاهزینه ای ثابت بر اساس متراژ پروژه تعیین و دریافت می گردد.

دیگر عوامل مؤثر در تغییر هزینه طراحی  و اجرای دکوراسیون اداری :

تصویر دیگر عوامل مؤثر در تغییر هزینه طراحی  و اجرای دکوراسیون اداری

موقعیت پروژه : این که موقعیت پروژه در کجا است نکته مهمی است.

منطقه پروژه : معمولا هزینه اجرا که در شمال شهر ارائه می‌ شود بالاتر از جنوب شهر است.

نوع قرارداد : باید دقت داشته باشید قراردادی که انتخاب می‌ کنید مناسب با نوع پروژه‌ تان باشد.

نوع طراحی : یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار، کیفیت کار و نوع طراحی است.

قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون اداری شامل طراحی چه پلان هایی می گردد ؟

تصویر قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون اداری شامل طراحی چه پلان هایی می گردد

طراحی پلان جانمایی پارکینگ ها

طراحی پلان طبقات

طراحی داخلی

قیمت طراحی هام بسته به سبک و متراژ فضا متفاوت می‌باشد. که هزینه طراحی اداری کلاسیک بیشتر از طراحی اداری مدرن است.

نحوه محاسبه هزینه های اجرای دکوراسیون اداری :

تصویر نحوه محاسبه هزینه های اجرای دکوراسیون اداری

برای یک شرکت یا اداره، هزینه های اجرایی ممکن است از سربار تسهیلات گرفته تا هزینه های نیروی کار و هزینه های سفر متغیر باشد. کنترل هزینه ها و حفظ سودآوری مستلزم دانستن نحوه ارزیابی هزینه های اجرایی برای یک شرکت است. طراحان احتمالا متوجه می شوند که اکثر هزینه های اجرایی آنها از سربار، نیروی کار، مالیات، هزینه ها و نهاده های مصرفی تشکیل شده است.

تعیین هزینه های نیروی کار در اجرای دکوراسیون اداری :

تصویر تعیین هزینه های نیروی کار در اجرای دکوراسیون اداری

بسته به حجم نیروی کار و روش هایی که برای پرداخت به افراد استفاده می کنید، محاسبه هزینه های نیروی کار آسان تر یا دشوارتر خواهد بود. هزینه های نیروی کار در اجرای دکوراسیون اداری باید در یک دوره زمانی طولانی ثابت باشد. برای مثال، اگر تعداد کمی از متخصصان را با نرخ غرامت ثابت استخدام کنید. با این حال، هزینه های نیروی کار شما در طول زمان اجرا تغییر می کند. برای اطمینان از اینکه هزینه های نیروی کار در هر صورت به درستی گزارش شده است، از سیستم حسابداری خود برای تهیه گزارشی از هزینه های نیروی کار برای هر زمان معین در اجرای دکوراسیون اداری استفاده کنید.

یک شرکت باید برنامه ریزی دقیقی  از درآمد و هزینه‌های خود در اجرای دکوراسیون اداری داشته باشدکه بتواند هر چه سریع‌تر زمینه‌های ضایعات و سودآوری را پیدا کند. برای مدیران بسیار مهم است که هنگام محاسبه هزینه ها، هزینه های مستقیم و غیرمستقیم را در نظر بگیرند. هم نیروی کار و هم مواد در این دسته قرار می گیرند.

در نظر گرفتن مزایا و هزینه های اجرای دکوراسیون اداری با هم :

تصویر در نظر گرفتن مزایا و هزینه های اجرای دکوراسیون اداری با هم

بسیار مهم است که دلایل خود را برای بهبود محل کار خود در نظر بگیرید و اینکه آیا اینها سرمایه گذاری های ارزشمندی هستند بدون اینکه علائم پولی را به هر یک از کارمندان خود متصل کنید. این به این معنی نیست که شما باید ارتقاها را انجام دهید یا نه، بلکه باید به دقت در مورد آنچه برای شرکت شما اهمیت دارد فکر کنید.

هزینه‌های طراحی عالی دفتر اداری خود به وضوح از ایجاد فضاهای کاری مجلل، سرگرم‌کننده و فتووژنیک در تلاش برای جذب افراد لذت می‌برد، اما آیا واقعاً لازم است که یک کسب‌وکار معمولی مبالغ هنگفتی را برای یک دفتر به عنوان ابزاری برای جذب نیرو صرف کند؟ به احتمال زیاد نه. با این وجود، بسیاری از کسب و کارها ارزش استفاده از فضای خود را به عنوان یک تبلیغ برای سازمان، خلاقیت و محصول خود می شناسند. در عوض، روی ایجاد یک شرکت فوق العاده تمرکز کنید که کارگران شما دوست دارند در آن کار کنند. اما لطفاً درک کنید که صرف هزینه برای اجرای دکوراسیون یک دفتر اداری برای ایجاد این تصور که شرکت شما بسیار خلاق است، برای اینکه واقعاً شما را به یک شرکت خلاق تبدیل کند کافی نیست.

هر اجرای دکوراسیون اداری در محل کار در درجه اول شامل هزینه های ساخت و ساز است و مبلمان کم هزینه ترین جزء است. با در نظر گرفتن همه موارد، حسادت به تصاویر اداری یک چیز است، اما وقتی صحبت از ساخت یک دفتر اداری واقعی می شود، لطفاً مطمئن باشید که هدف طراحی شما ایجاد بهترین محیط کاری ممکن است، نه بردن جایزه زیباترین دفتر.

مهم نیست که چه خدمات یا محصولی ارائه می دهید، احتمالاً گاهی اوقات مهمان در دفتر خود خواهید داشت. بنابراین باید دفتر را تا جایی که می توانید خوشایند کنید. شما باید مراقب باشید که علاوه بر مبلمان اداری اولیه خود، برخی از وسایل و دکورهای دوست داشتنی را اضافه کنید تا فضای کاری راحت داشته باشید و مهمانان احساس کنند که در خانه هستند.

حتی اگر در دفتر اصلی خود با همکاران یا مشتریان خود تعامل ندارید، باز هم باید به فکر تجهیز آن منطقه باشید تا حال و هوای حرفه ای به آن ببخشید و شما را در چارچوب ذهنی صحیح برای اداره تجارت قرار دهید.

تصویر دکوراسیون اداری

یک فضای مطالعه با قفسه کتاب و میز برجسته می تواند محل کار دیگری باشد که می خواهید راه اندازی کنید تا امکانات بیشتری داشته باشید.

شما می توانید با تجهیز اتاق با وسایل خانه به جای تجهیزات اداری، پول زیادی صرفه جویی کنید، چه محل کار جدید شما در خانه شما باشد یا در جای دیگری. انتخاب های بیشتر و همچنین وسایل خانه ارزان تر وجود خواهد داشت. این برچسب اغلب تنها تمایز آشکار بین مبلمان اداری و مبلمان خانگی است، علیرغم اینکه مبلمان اداری دارای برچسب معمولاً بسیار گرانتر هستند.

هنگام محاسبه هزینه های راه اندازی شرکت خود، مطمئن شوید که هر موردی را که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، لحاظ کنید.

بودجه شما به شدت تحت تاثیر نوع طراحی داخلی که برای اداره خود انتخاب می کنید، خواهد بود. مانند اینکه آیا می خواهید ظاهری لوکس داشته باشید یا فضایی کاملا ساده. علاوه بر موارد ذکر شده، باید دستمزد طراح را نیز در نظر بگیرید. بر اساس خدماتی که به شما ارائه می دهند، دستمزد طراح تعیین می شود. بدیهی است که هزینه نظارت بر اجرای طراحی داخلی در صورت استفاده از خدمات نظارتی برای شما کمتر از هزینه کل پروژه خواهد بود.

ابتدا تعیین کنید چه مقدار فضای محل کار خواهید داشت و تنها پس از آن باید تصمیم بگیرید که چه تجهیزات یا ویژگی هایی را در خود جای دهید. برای تعیین دقیق مبلمان و دکوراسیونی که برای آن جا دارید و می‌خواهید در دفتر خود بگنجانید، می‌توانید با استفاده از مدل‌ها یا برنامه‌های آنلاین منطقه را به طور واقع بینانه تغییر دهید.

تصویر دکوراسیون سقف اداری

یک ست ناهار خوری کوچک، به خصوص یک مجموعه کافه، که در گوشه ای از دفتر شما قرار می گیرد، می تواند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد و در عین حال فضایی راحت برای گفتگو با همکاران، مشتریان یا دیگران ایجاد کند. اگر فضای اداری بزرگتری را طراحی می کنید که شامل یک اتاق جلسه است، از میز ناهارخوری با روکش چوبی براق به عنوان میز کنفرانس استفاده کنید.

صندلی های بازی نه تنها به این دلیل که مقرون به صرفه تر هستند، گزینه بسیار بهتری نسبت به صندلی های اداری هستند. صندلی‌های اداری معمولاً حداقل دو برابر صندلی‌های بازی گران‌تر هستند، اما صندلی‌های اداری دارای ویژگی‌های اضافی هستند. راحتی بیشتر، پشتیبانی بهبودیافته از پشت، ویژگی‌های ارگونومیک، بازوهای انعطاف‌پذیر و البته چرخ‌هایی برای حرکت بین ایستگاه‌ها در دسترس شما خواهد بود. بهتر است برای یک صندلی راحت پس انداز کنید.

اگر واقعاً می‌خواهید مطمئن شوید که شما و کارکنانتان مکان مناسبی برای استراحت دارید، یک تکیه‌گاه، یک صندلی دنج، یک صندلی یا حتی یک مبل کوچک را در محل استراحت خود در نظر بگیرید. بسته به نوع کسب‌وکاری که دارید، می‌توانید از این مبلمان دنج برای ایجاد فضاهای مطالعه و یا حتی کتابخانه کوچک خود نیز استفاده کنید.

اکنون که هزینه مبلمان و طراحی واجرای  دفتر کار را محاسبه کرده اید، باید از کارکنان ایده آل برای پر کردن فضاها استفاده کنید. به آنها آموزش صحیح بدهید و به آنها کمک کنید تا مهارت های خود را توسعه دهند.

تصویر فضای سبز در دکوراسیون اداری

کاهش هزینه های اجرای دکوراسیون اداری

برای اینکه بتوانید طراحی و اجرای داخلی محل کار خود را با مقرون به صرفه ترین قیمت داشته باشیم باید تناسب دقیق و هماهنگ بین کفپوش، کاغذ دیواری، لوستر و سایر عناصر و مصالح طراحی داخلی بدون استفاده از عناصر و مواد گران قیمت ایجاد کنید.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر می تواند مقرون به صرفه باشد و در عین حال کاربردی و زیبا باشد. محیط اداری با طراحی داخلی بهبود می یابد. همچنین می تواند زیبایی مکانی را ارائه دهد که در غیر این صورت جالب نیست. علاوه بر این، کار با افراد و شرکت‌ها تجربیات فوق‌العاده و احساسات منحصربه‌فردی را فراهم می‌کند. مهمتر از همه، سرمایه گذاری در فرآیند ایجاد فضای کاری دارای مزایایی در دنیای واقعی است. علاوه بر این، اولین صرفه جویی در هزینه را تضمین می کند. هر شرکتی می خواهد صاحب یک فضای کاری مجلل باشد. اما همه کسب‌وکارها منابع لازم را ندارند یا آماده نیستند که پول زیادی برای طراحی و اجرای دکوراسیون خود صرف کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط