تصویر بازسازی خانه های قدیمی

راهنمایی و توصیه های عملی برای بازسازی خانه قدیمی

در حال حاضر، تعداد زیادی خانه وجود دارد که نیاز به بازسازی دارند. بازسازی خانه کاری است که نیاز به آماده سازی دارد و کار پر زحمتی است. مقاله ما شما را در هر مرحله از بازسازی خانه قدیمی و همچنین مزایا و معایب، توصیه های عملی و بسیاری از موضوعات دیگر راهنمایی می کند.

تصویر بازسازی خانه های قدیمی

برخورد با یک خانه قدیمی ممکن است چالش خاصی را هنگام بازسازی ایجاد کند. نه تنها ساختمان‌های قدیمی، بلکه حتی خانه‌هایی که چهل سال پیش ساخته شده‌اند، ممکن است دارای مصالح ساختمانی فرسوده، سیستم‌های الکتریکی قدیمی و سقف‌های سست باشند.

بازسازی خانه قدیمی دقیقا چیست؟

ابتدا، باید توجه داشت که املاک قدیمی ممکن است به درجات مختلفی از تعمیر نیاز داشته باشند. بنابراین از اصطلاحات «بازسازی» و «نوسازی» استفاده خواهد شد.

نوسازی شامل کارهای سطحی مانند رنگ آمیزی است، اما بازسازی مستلزم رویه‌های عمیق‌تری مانند برداشتن دیوار و تعمیر و تعویض لوله‌کشی است. خانه ها و ویلاهای قدیمی عمدتا نیاز به بازسازی دارند تا بهترین شرایط زندگی را فراهم کنند.

آیا بازسازی یک خانه قدیمی ارزش دارد؟

هر خانه قدیمی ارزش بازسازی ندارد. برخی از آنها دارای عناصر تاریخی هستند که در خانه های مدرن وجود ندارد. کابینت های سفارشی، کف پوش های چوبی، در و پنجره های تزئینی و کارهای چوبی چند نمونه هستند. با این حال، آنها ممکن است ویژگی های نامطلوبی نیز داشته باشند. به عنوان مثال، لوله کشی، سیم کشی، قاب بندی و وسایل هدر دهنده انرژی که به روز رسانی آنها با سیم کشی جدید، پنجره ها و غیره می تواند بسیار گران باشد.

مراحل بازسازی خانه قدیمی

خانه های قدیمی و حتی در حال پوسیدگی با استفاده از مجموعه ای از مراحل از پیش تعیین شده بازسازی می شوند. برای به دست آوردن نتیجه مورد نظر، از لحظه ای که تصمیم به بازسازی خانه قدیمی خود می گیرید تا اتمام پروژه، باید به مجموعه ای از اصول و دستورالعمل ها پایبند باشید.

تصویر مراحل بازسازی خانه قدیمی

خانه قدیمی را ارزیابی کنید

روند طولانی بازسازی خانه های قدیمی با ارزیابی وضعیت ساختار آنها آغاز می شود. هنگام بازدید، باید به اهداف و بودجه در دسترس خود و همچنین مناطقی از سازه که نیاز به بازسازی دارند توجه ویژه کنید.

از یک متخصص کمک بگیرید تا ابتدا ملک را ارزیابی کرده و مشکلات را مشخص کند. حتی قبل از خرید یک ملک قدیمی، این کار باید انجام شود. مراقب مشکلاتی مانند نشست، مواد خطرناک، مشکلات ساختاری، کپک و رطوبت باشید.

هر گونه تعمیر مهمی که باید در خانه قدیمی انجام دهید تا آن را قابل سکونت کنید، توسط یک متخصص برجسته می شود. بررسی تمامی جوانب می تواند برآوردی از هزینه های مربوطه به شما ارائه دهد. با این حال، باید برای هزینه های سنگین غیر مترقبه و رویارویی با بدترین سناریو آماده باشید.

برنامه و چشم انداز

یک چشم انداز و طرح بازسازی برای هر خانه قدیمی ضروری است. هنگامی که تصمیم به بازسازی خانه گرفتید در مورد سبکی که می پسندید فکر کنید. اگر می توانید چند طرح بکشید و با استفاده از برنامه های طراحی داخلی سه بعدی فضا را ایجاد کنید.

تصویر برنامه و چشم انداز بازسازی

برای استفاده بیشتر از هر اتاق، باید از محدودیت های فضا آگاه باشید. در این مرحله تصمیم بگیرید که کدام ویژگی ها را حفظ کنید و کدام یک را کنار بگذارید.

برآورد هزینه بازسازی خانه

در این مرحله شما می توانید با توجه به حقایق موجود، هزینه های خود را برآورد کنید. آیا قصد دارید بخشی از کار را خودتان انجام دهید؟ یا از معمار و پیمانکار استفاده می کنید؟

تعدادی از متغیرها، از جمله اندازه پروژه، مکان و میزان کاری که خودتان انجام می دهید، بر هزینه بازسازی خانه تأثیر می گذارد.

هدف از بازسازی نیز بر بودجه شما تأثیر خواهد داشت. اگر در حال ساختن یک خانه رویایی برای خود هستید، احتمالاً هزینه بیشتری را باید در نظر بگیرید، در حالی که اگر خانه‌ای را برای فروش مجدد و کسب سود بازسازی می‌کنید، احتمالاً بودجه شما محدودتر خواهد بود.

مهم نیست که محدوده پروژه چقدر بزرگ یا کوچک باشد، مهم ترین بخش برنامه ریزی این است که مطمئن شوید پول کافی برای پرداخت آن دارید.

یک لیست در حال اجرا از همه چیزهایی که قطعاً باید داشته باشید و دوست دارید، داشته باشید را در یک صفحه بنویسید. زیرا هزینه های مرتبط با جنبه های مختلف طراحی مجدد خانه ممکن است با آنچه شما پیش بینی می کنید بسیار متفاوت باشد.

پس از آن، به سرعت قیمت های متوسط ​​آن چیزها را بدست آورید و همه آنها را جمع کنید تا ایده بهتری درباره هزینه آن داشته باشید.

برآورد هزینه نیروی کار چالش برانگیزترین بخش ایجاد بودجه است. با این حال، به طور کلی ایده خوبی است که 20 تا 40 درصد از بودجه کلی خود را برای نیروی کار کنار بگذارید.

با توجه به اندازه و پیچیدگی پروژه شما، 10 تا 20 درصد احتمالی نیز باید در بودجه شما لحاظ شود. این ممکن است زیاد به نظر برسد، به خصوص زمانی که سعی می کنید هزینه ها را کاهش دهید، اما به یاد داشته باشید که این یک توری ایمنی است و اگر از آن استفاده نشود، در انتهای کار پول کم خواهید آورد.

اکثر مشکلات در مراحل تخریب و قاب بندی ، نشتی لوله کشی، سیم کشی معیوب، پایه های ضعیف و آسیب موریانه آشکار می شود.

این گام اولین بخش از فرآیند است و پس از آن، می توانید پول باقی مانده از هزینه احتمالی خود را هر طور که دوست دارید خرج کنید! می توانید پول بیشتری را برای کابینت یا وسایل روشنایی گران قیمتی که به آن علاقه داشته اید خرج کنید.

با یک معمار صحبت کنید

هر عملیاتی که در خانه انجام می شود نیاز به نیروی متخصص دارد و بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده فرآیندی است که دانش فنی زیادی را می طلبد. بنابراین توصیه می شود از یک پیمانکار قابل اعتماد استفاده کنید. پیمانکار ساختمان را ارزیابی می کند، ترجیحات شما را می شنود، بودجه را در نظر می گیرد و طرح اصلی را به شما می دهد.

 

هنگام بازسازی یک خانه قدیمی، ریسک بسیار زیاد است. متأسفانه اکثر صاحبان خانه فاقد تجربه لازم برای انجام پروژه ای از این نوع هستند. یک معمار می‌تواند شما را از طریق مشکلاتی که در هر مرحله به وجود می‌آیند، بدون تأثیرگذاری بر نتیجه، راهنمایی کند.

تصویر با یک معماری صحبت کنید

به یاد داشته باشید که حتی برای پروژه‌های بزرگ، می‌توانید بدون درگیر کردن یک معمار، بازسازی را انجام دهید. با این حال، استفاده از پیمانکار در طول زمان می تواند شما را قادر سازد در هزینه خود صرفه جویی کنید. معماران به تحقق آرزوهای شما کمک می کنند. دریافت تاییدیه های لازم، برنامه ریزی، استخدام کارگران و متخصصین و حتی نظارت بر کار آنها برعهده پیمانکار خواهد بود.

مشکلات ساختاری و رفع

در یک خانه قدیمی احتمالاً با کف پوسیده، سقف نشتی، دیوار آسیب دیده و پنجره شکسته مواجه خواهید شد.

هدف اصلی در این مرحله جلوگیری از بدتر شدن مشکل است که شامل تعمیر پنجره ها، درها و سقف ها می شود. علاوه بر این، شما باید خانه خود را در برابر آسیب و حوادث جدید مقاوم کنید و هر گونه مشکل ساختاری را برطرف کنیدهمچنین، نصب عایق می تواند برای بهبود بهره وری انرژی ضروری باشد.

ویژگی های جذاب را بازیابی و تعمیر کنید

تصویر ویژگی های جذاب را بازیابی و تعمیر کنید

اکنون ممکن است لازم باشد انتخاب کنید که کدام ویژگی های خانه قدیمی را می خواهید حفظ کنید و می خواهید از شر کدامیک خلاص شوید. سپس خانه قدیمی را می توان از طریق بازسازی مدرن کرد. اما به نظر می رسد که بازیابی و تعمیر برخی از ویژگی ها کار معقولی باشد. آنها می توانند هنگام استفاده در کنار یک طراحی معاصر، جذابیت اتاق را دو چندان کنند.

کاشی‌ها، کف‌پوش‌ها، شومینه‌های قدیمی، و پوشش‌های چوبی چند نمونه از ویژگی های برجسته خانه های قدیمی هستند.

به روز رسانی های برق و لوله کشی

خانه های قدیمی شامل لوله کشی و سیستم های الکتریکی هستند که استانداردهای جدید را رعایت نمی کنند. علاوه بر این، سیستم ها ممکن است با گذشت زمان قابلیت اطمینان خود را از دست بدهند. ابتدا باید به کنتور اصلی، سیم کشی قدیمی و وسایل برقی رسیدگی شود. این کار بهره وری را بهبود می بخشد و همچنین باعث می شود شما و خانواده تان احساس امنیت بیشتری در خانه داشته باشید.

علاوه بر این، شما باید لوله های جدید را به جای لوله های فولادی گالوانیزه که در خانه های قدیمی تر رایج است نصب کنید. لوله‌های قدیمی‌تر ممکن است دچار انسداد ‌شوند. مطمئن شوید که لوله ها و وسایل حمام شما به روز و مدرن هستند.

کف ها و دیوارها را تعمیر کنید

وقت آن است که جزئیات را به طور عمیق بررسی کنید، دیوارها را گچ کاری کنید و یک سازه جدید بسازید. ممکن است تاثیر زیادی در ظاهر خانه شما داشته باشند. شما می توانید بین کاشی، سرامیک و کف چوبی برای کفپوش انتخاب کنید. خانه جدید شما پس از اتمام این کارها شروع به شکل گیری خواهد کرد.

عناصر تکمیل کننده

هر بازسازی باید با جزییات نهایی به پایان برسد. ابتدا رنگ های دیوار را با در نظر گرفتن معماری خانه انتخاب کنید و یا طرح کاغذ دیواری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کابینت ها، قاب پنجره ها، تزئینات، براکت های نور، دستگیره ها و پریزها باید بعد از آن اضافه شوند. حتی اگر بی اهمیت به نظر برسند، این موارد می توانند ظاهر خانه شما را بهبود بخشند.

ملک خود را با چند تغییر قابل توجه منحصر به فرد کنید.حتی ممکن است در طرح بزرگ این تغییرات کوچک چیزهای بی اهمیتی باشند، اما می توانند به خانه شما شخصیت بدهند.

کدام ارزانتر است : ساختن خانه جدید یا بازسازی خانه قدیمی ؟

هزینه ساخت یک خانه جدید یا بازسازی خانه قدیمی به اندازه پروژه بستگی دارد. با توجه به مواد و متریال بکار رفته و ساعات کار، یک خانه جدید معمولاً گران تر است. با این حال، شرایط متعددی وجود دارد که بر بازسازی خانه های قدیمی می تواند موثر باشد.

تصویر ساختن خانه جدید یا بازسازی خانه قدیمی

تصور کلی این است که بازسازی یک سازه هر چه قدیمی تر باشد هزینه بیشتری خواهد داشت. دلیل آن این است که پس از شروع ساخت، می توانید با مشکلات پیش بینی نشده ای مواجه شوید که هزینه را بالا می برد. از طرف دیگر، اگر خانه در چند دهه گذشته به تازگی ساخته یا بازسازی شده باشد، ممکن است قیمت ارزان تر باشد.

مزایا و معایب بازسازی خانه قدیمی

تعداد کمی از مردم حاضر به خرید و بازسازی یک خانه قدیمی هستند. نتیجه به دست آمده یک خانه خیره کننده با سبک و شخصیت شما خواهد بود، اما رسیدن به آن ساده نیست. در اینجا برخی از مزایا و معایب به روز رسانی خانه قدیمی آورده شده است.

مزایا

  • در بازار مسکن، خانه های قدیمی معمولا قیمت کمتری دارند. در نتیجه، چه خودتان تعمیرات را انجام دهید و چه از پیمانکاران استفاده کنید، احتمالاً هزینه کمتری نسبت به ساخت خانه جدید خواهید داشت.
  • فونداسیون خانه اغلب سالم است، حتی اگر لوله کشی و برق نیاز به به روز رسانی داشته باشد. در نتیجه هزینه تمام شده شما کاهش خواهد یافت.
  • گرچه ساخت و ساز جدید مناسب و ایده آل است، یک خانه قدیمی دارای شخصیتی است که در ساخت و ساز مدرن نمی توانید آن را ببینید. آنها ویژگی های عجیب و غریب و کارهای چوبی زیبایی دارند که می توان برخی از آنها را حفظ کرد.
  • تلفیق سنت و مدرنیته محیط زندگی دنج را ایجاد می کند.
  • خانه های قدیمی برای ماندگاری ساخته شده اند. سیستم های آب و برق ممکن است نیاز به ارتقا داشته باشند، اما آنها به خوبی ساخته شده اند.

معایب

  • سموم ممکن است در خانه های قدیمی وجود داشته باشد. سرب و آزبست به ویژه در پوشش ها و سقف وجود دارد. آنها نیاز به تعمیر حرفه ای دارند که قیمت بازسازی را افزایش می دهد.
  • هزینه های بازسازی ممکن است بیش از حد انتظار باشد. تعویض سقف، فونداسیون، سیستم برق و لوله کشی برخی از گران ترین اجزای بازسازی یک خانه قدیمی هستند.
  • از آنجایی که خانه های قدیمی معمولا یکنواخت نیستند، هر چیزی ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتد. این ممکن است بر جدول زمانی و هزینه بازسازی تاثیر بگذارد. بازسازی ممکن است زمان بیشتری از پیش بینی شما طول بکشد. موارد غیرمنتظره اغلب در حین بازسازی کشف می‌شوند. بودجه، زمان بندی و برنامه های شما احتمالا تغییر خواهد کرد و در اکثر مواقع به سمت بهتر شدن نخواهند بود.

جمع بندی

گاهی خانه های قدیمی اثر هنری هستند. احترام به ویژگی های برجسته آنها و در نظر گرفتن خصوصیات آنها هنگام طراحی مجدد، منطقی است. به جای اینکه آنها را به عنوان یک مشکل که باید رفع شود ببینید، به آنها به عنوان یک فرصت نگاه کنید. در واقع یک خانه قدیمی دارای شخصیتی است که در ساخت و سازهای جدید وجود ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط