تصویر دکوراسیون داخلی روستیک

آشنایی با دکوراسیون داخلی روستیک

تصویر آشنایی با دکوراسیون داخلی روستیک

همیشه کسانی هستند که مدرنیته را آزاردهنده می دانند و از روشنایی و تصنعی بودن فضای مدرن خسته شده اند. برای آنها، سبک روستیک، رهایی و بی‌قید و بندی گذشته را تداعی می کند و فضایی از حس خانه‌های جزیره‌ای با انبوهی از احساس آرامش را می دهد. دکوراسیون داخلی روستیک متمایز و متفاوت است، زیرا دارای یک قدرت درونی است که ما آن را با راحتی و سادگی مرتبط می کنیم.

دکوراسیون داخلی روستیک چیست ؟

تصویر دکوراسیون داخلی روستیک چیست

اجداد ما خانه های خود را با استفاده از ابتدایی ترین مواد موجود در طبیعت می ساختند و ناگفته نماند که آنها نمی دانستند که شیوه زندگی آنها در نهایت به یکی از محبوب ترین و پیشرفته ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی خانه تبدیل خواهد شد.

«روستیک» کلمه‌ای یونانی به معنی روستایی است. الگوی دکوراسیون داخلی این سبک از سبک زندگی ساده روستایی و بافت های سنتی الهام گرفته شده است. در واقع، دکوراسیون داخلی روستیک یک زیبایی شناسی طراحی است که در آن مواد، بافت ها و طرح های موجود در طبیعت به عنوان الهام بخش برای چیدمان خانه ها عمل می کنند. ساکنان خانه هایی که به این سبک دکور شده اند اغلب احساس آرامش می کنند، زیرا چنین خانه هایی باعث می شود احساس کنید که در دل طبیعت هستید. بسته به ترجیحات و سلیقه افراد، می توانید از مناظر طبیعی مانند دریا، صحرا، جنگل، آسمان، کوه و… الهام گرفته و در دکوراسیون داخلی روستیک استفاده کنید.

به چه علت این سبک دکوراسیون برای طراحان جذاب است ؟

تصویر به چه علت این سبک دکوراسیون برای طراحان جذاب است

همانطور که قبلاً اشاره شد، هدف اساسی توسعه این سبک دکوراسیون، ارتباط مجدد مردم با طبیعت در دنیای مدرن است. این سبک افراد را تشویق می کند تا خانه های خود را با استفاده از اجزای ساده و طبیعی تزئین کنند. استفاده از چوب طبیعی تیره رنگ به آرامش فضای خانه کمک می کند. علاوه بر این، افزایش میزان نور آفتاب در طول روز تأثیر قابل توجهی بر سرزندگی و پویایی محیط خانه و همچنین افزایش آرامش و صمیمیت خواهد داشت. به همین دلیل است که طراحان دکوراسیون داخلی به این سبک دکوراسیون توجه زیادی می کنند.

ویژگی های این دکوراسیون‌داخلی :

تصویر ویژگی های این دکوراسیون‌داخلی

 • استفاده از متریال طبیعی (مانند چوب، سنگ و پارچه‌های بافت‌دار مثل کرباس)
 • ماهیت سبک روستیک: سادگی، طبیعی بودن، استحکام و ظاهری زمخت
 • ساخت مبلمان ساده و عدم توجه به هنرهای تزئینی
 • استفاده کمتر از متریال مدرن مانند فلز، پلاستیک و منسوجات مصنوعی
 • استفاده از رنگ های طبیعی (تناژ قهوه ای، سبز، طلایی و خاکستری)
 • القای حس دست ساز و طبیعی بودن اجزا
 • محیطی بی نظیر که با طبیعت هماهنگ است

13 نکته مهم در دکوراسیون داخلی روستیک :

 1. پالت رنگ طبیعی برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید!

تصویر پالت رنگ طبیعی برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید

در دکوراسیون داخلی روستیک، ایده آل است که تمام سطوح مکمل رنگ طبیعی مواد اولیه باشند. البته، پوشاندن تمام دیوارها و سقف با سنگ یا چوب بسیار گران است. یک جایگزین می تواند رنگ آمیزی تنها بخشی از دیوارها باشد.

با این توضیح پیشنهاد می کنم که رنگ غالب فضا را به رنگ های خنثی و طبیعی، مثل سفید، کرم، بژ، خاکستری و قهوه ای انتخاب کنید.

سپس با استفاده از مقدار کمی از رنگ های تیره قرمز، سبز، زرد و آبی در مبلمان و لوازم جانبی، به فضای داخی انرژی و جذابیت دهید.

 1. مبلمان دست ساز و پرداخت نشده بخرید!

تصویر مبلمان دست ساز و پرداخت نشده بخرید

همان طور که مستحضرید روستاییان خودکفا هستند و به طور سنتی اکثر نیازهای خود را – از جمله مبلمان و لوازم خانه – با تولیدات خود برآورده می کنند.

بنابراین توصیه می‌کنم وسایل منزلتان مانند میز و صندلی و لوازم جانبی را تا جایی که می‌توانید به صورت دست ساز تهیه کنید.

برای اینکه حس اصیل این سبک را به خانه خود بدهید، مبلمان و کالاهای دست ساز که انتخاب می کنید باید ساده و بدون پولیش باشند.

علاوه بر این، باید توجه داشته باشید که مبلمان روستیک از نظر اندازه بزرگ هستند و هیچ گونه ظرافتی ندارند.

 1. چوب، سنگ و فلز را به نقطه کانونی دکوراسیون خود تبدیل کنید!

تصویر چوب، سنگ و فلز را به نقطه کانونی دکوراسیون خود تبدیل کنید

همانطور که اشاره کردم در دکوراسیون داخلی روستیک در درجه اول از عناصر طبیعی مانند چوب، سنگ و فلز استفاده می شود.

ممکن است با خود فکر کنید که از این مواد در انواع دیگر دکوراسیون نیز استفاده می شود. اما، ویژگی که اجزای طبیعی در دکوراسیون داخلی روستیک را از سبک‌های دیگر متمایز می‌کند، خام بودن و عدم مهندسی مواد است.

با توجه به این توضیحات، چوب مهندسی شده جایی در این دکوراسیون ندارد و فقط باید به عنوان الوار خام برای دیوار، سقف و کف استفاده شود.

توجه داشته باشید که سنگ های تراش نخورده مانند سنگ لاشه، رودخانه ای و کوهی برای طرح های دیوار شومینه به خوبی کار می کنند، در حالی که مس، برنج و آهن برای لوسترها، لوازم آشپزخانه و سایر لوازم جانبی این سبک مناسب هستند.

 1. منسوجات و پارچه های بافته شده از الیاف طبیعی را خریداری کنید!

تصویر منسوجات و پارچه های بافته شده از الیاف طبیعی را خریداری کنید

منسوجات و پارچه های طبیعی، مانند الیافی که در حصیر، کتان، پشم و کرباس یافت می شوند، باید برای ایجاد دکوراسیون داخلی روستیک خانه یا ویلای شما استفاده شوند.

علاوه بر این، این محصولات را به صورت دست باف تهیه کنید. به عنوان مثال، پارچه‌های ایده‌آل و پرکاربرد در این سبک شامل سبدهای حصیری، فرش‌های پرز بلند، پتو و روتختی بافتنی و چهل تکه است.

 1. از خطوط و فرم های نامنظم و ناهماهنگ استفاده کنید.

خطوط صاف و هموار برخلاف سبک های مدرن و امروزی در دکوراسیون داخلی روستیک جایی ندارند.

در واقع خطوط منحنی و اشکال غیر هندسی به دلیل بافت و گره های ناهموار چوب، رگه ها و شکل طبیعی سنگ و طراحی و ایجاد مبلمان دست ساز بر فضای خانه در این سبک دکوراسیون حاکم است.

نکته: در این سبک دکوراسیون می توان از الگو و پترن های پوست حیوانات، ایکات، شطرنجی، چهل تکه و طرح های سنتی نیز می توانید استفاده کنید.

 1. دکوریجات الهام گرفته از زندگی روستایی را خریداری کنید!

تصویر دکوریجات الهام گرفته از زندگی روستایی را خریداری کنید

لوازم جانبی مانند سطل شیردوشی، تغار، ظروف، و جعبه های چوبی اغلب در زندگی روستایی استفاده می شود. بنابراین از وسایل روستاییان الهام بگیرید و خانه خود را با استفاده از آنها چیدمان و دکور کنید.

توجه: به طور طبیعی، دکوریجات دست ساز، تابلوهای دکوری با موضوع طبیعت و مجسمه های مصنوعی حیوانات مانند سر آهو و گوزن، همه انتخاب های عالی برای این سبک هستند.

 1. منبع اصلی روشنایی خانه خود را نور خورشید قرار دهید!

تصویر منبع اصلی روشنایی خانه خود را نور خورشید قرار دهید

چشم انداز طبیعت اطراف یکی از ویژگی هایی است که به خانه ها و ویلاهای روستیک زیبایی و آرامش می بخشد. بر اساس این تعریف، منبع انرژی اولیه برای این خانه ها در روزهای آفتابی، نور خورشید است. برای اینکه خورشید بتواند به خانه شما انرژی بدهد، توصیه می کنم پرده های حریر و نازک را نصب کنید و پنجره های بزرگ را برای این سبک انتخاب کنید.

 1. پانل های دیواری

دیوارها معمولاً به سبک روستیک با استفاده از پانل های چوبی دکور می شوند. اگرچه این چوب ها در دکوراسیون مدرن نیز به کار می روند، اما تکنیک های صنعتی به کار رفته روی آن ها مانع از انتقال موثر حس واقعی و طبیعی به آن ها می شود. زبری و طبیعی بودن این پانل ها در سبک روستیک به خانه شما ظاهری منحصر به فرد و دلربا می بخشد.

 1. سقف های چوبی

تصویر سقف های چوبی در دکوراسیون داخلی روستیک

حتما متوجه سقف چوبی خانه های روستایی شده اید. دکوراسیون داخلی روستیک اغلب دارای سقف های چوبی هستند، زیرا از خانه های روستایی الهام گرفته شده اند. در این شرایط استفاده از سلول های چوبی در طراحی دکوراسیون سقف ترجیح داده می شود. نصب سلول های چوبی که قطعات کوچکی هستند ظاهر طبیعی تری به خانه می بخشد.

 1. شومینه

تصویر شومینه در دکوراسیون داخلی روستیک

شومینه های مدرن در سبک ها و متریال های مختلفی (دیجیتال، برقی، گازی و غیره) تولید می شوند. اما در مقایسه با سایر انواع شومینه، شومینه سبک روستیک منحصر به فرد است. این وسیله باید با ظاهری کاملاً طبیعی ساخته شده باشد تا حس اصالت را به خوبی منتقل کند. معمولاً برای این سبک از شومینه های سنگی که در آنها چوب‌های طبیعی سوزانده می‌شود، استفاده می شود.

 1. استفاده از وسایل بافتنی و قلاب بافی

خانه های روستایی مملو از صنایع دستی مانند پوشاک و تزئینات دست باف است. برای فرش، کوسن، رومیزی و سایر اقلام، باید سعی کنید از وسایل بافتنی یا قلاب بافی استفاده کنید. اگر خودتان نمی توانید آنها را ببافید، می توانید به فروشگاه های صنایع دستی بروید.

 1. استفاده از سبدهای چوبی و بافته شده

در خانه های قدیمی، سبدها اهداف مختلفی را انجام می دادند. آنها حتی در هنگام خرید در خارج از خانه به جای کیسه های پلاستیکی مضر مورد استفاده قرار می گرفتند. در نتیجه، این سبدها جزء مهمی از دکوراسیون داخلی روستیک هستند. یک سبد حصیری بزرگ را می توان برای جمع آوری لباس های کثیف کنار گذاشت. این سبدها همچنین می توانند نان، میوه و سایر وعده های غذایی را در خود جای دهند.

 1. کاربرد و عملکرد هدفمند

باید توجه داشته باشید که هر چیزی در سبک دکوراسیون داخلی روستیک هدفی را دنبال می کند. همه چیز به دلیلی وجود دارد.

با این حال، تصور نکنید که عناصر تزئینی هیچ نقشی در این سبک ندارند. برعکس، از آنها برای ساختن فضایی استفاده می شود که کاربرد دارد. بنابراین می توان ادعا کرد که دکوراسیون داخلی روستیک شامل مبلمان اضافی یا دکور بیش از حدشلوغ نمی شود.

سخن پایانی:

ما در این مقاله سعی کردیم دکوراسیون داخلی روستیک را به شما معرفی کنیم. این سبک ها برای نزدیکی مجدد ما با طبیعت و بازگشت به اصل ایجاد شده‌اند. اما، مهمترین نکته این است که هنگام طراحی خانه های خود به این سبک، باید مراقب باشیم که به طبیعت، عناصر آن و اجزای گیاهی و جانوری آن آسیب نرسانیم. در این سبک دکوراسیون، هیچ محدودیتی برای تخیل شما وجود ندارد. برای خانه خود، شما آزادید هر کاری که می خواهید انجام دهید و در انجام آن احساس راحتی کنید.

تصویر دکوراسیون داخلی روستیک - مجله نکستا دیزاین

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط