تصویر طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده

قوانین طلایی در طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده

تصویر قوانین طلایی در طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده

وسایل اتاق خواب ساده با چیدمان و طراحی کلاسیک طرفداران خود را دارد. خانواده های ایرانی همیشه یک اتاق خواب ساده را می پسندند. استفاده از سبک کلاسیک ساده در دکوراسیون اتاق خواب فضایی خاص و آرامش بخش برای اتاقتان به ارمغان خواهد آورد.

معمولاً به دلیل استفاده شخصی و در دسترس نبودن مهمانان، به دکوراسیون اتاق خواب کمتر توجه می شود.با این حال، نباید فراموش کنید که اتاق خواب مکانی برای استراحت و بازیابی انرژی از دست رفته شما در طول فعالیت های روزمره است و باید به گونه ای طراحی شود که نیازهای شما را برای رفع خستگی و احساس آرامش در اتاق خواب برآورده کند حتی اگر دکوراسیون اتاق خواب ساده و با طرحی معمولی باشد.

آشنایی با دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک ساده :

تصویر آشنایی با دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک ساده

سبک کلاسیک ریشه باستانی دارد و از مجموعه ای از مفاهیم و قواعد برگرفته از رم و یونان باستان است که از آن ها در هنر و طراحی نیز استفاده می شود.

یک اتاق خواب کلاسیک ساده ،بسته به مواد و اکسسوری هایی که در آن استفاده می کنید، مانند سبک ملحفه ها و بالش ها، لوسترها، لوازم تزئینی و هنری و موارد دیگر، می تواند در بسیاری از سبک های کلاسیک یا تلفیقی از سبک کلاسیک با سبک های دیگر باشد.

در خالص ترین شکل خود، سبک کلاسیک ساده بدون عارضه و بدون پیچیدگی است، به خصوص زمانی که از رنگ های ملایم و خنثی استفاده می شود. ست اتاق خواب کلاسیک ساده، طراحی منحصر به فردی دارد که حس آرامش و گرمی را به اتاق می دهد.

هنگام تلاش برای ترکیب سبک های مختلف با سبک کلاسیک احتیاط کنید. بدون شک، ترکیب صحیح سبک ها چیزی منحصر به فرد و چشمگیر خواهد داشت. به عنوان مثال، می‌توانید لهجه‌های چوبی مانند مجسمه‌های چوبی و لوسترها را به طراحی اتاق خواب کلاسیک خود اضافه کنید تا حسی روستایی به آن ببخشید.

ویژگی های طراحی دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک ساده :

تصویر ویژگی های طراحی دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک ساده

یکی از سبکهای برجسته و پرطرفدار برای طراحی اتاق خواب، سبک کلاسیک ساده است.

تقارن جزء اصلی طراحی کلاسیک است. اصول امپراتوری روم و یونان باستان از طریق نظم، تقارن و تعادل ذاتی در این سبک نشان داده می شود. همه چیز نشان می دهد که سبک کلاسیک در تضاد کامل با هرج و مرج است، نظم و تقارن به خوبی رعایت شده و از ریزترین اجزا تا بزرگ ترین آنها آشکار است.

هنگام انتخاب سرویس خواب کلاسیک خود، می توانید لوازم جانبی را جفت کنید. به عنوان مثال، دو پاتختی و دو مجسمه یا آباژور را در دو طرف تخت قرار دهید.

یکی دیگر از اجزای کلیدی و پایه های سبک کلاسیک ساده ایجاد و استفاده از یک نقطه کانونی در وسط اتاق خواب است. نقطه مرکزی اتاق خواب شما می تواند یک شومینه با آینه های طرح دار و تزئین شده در بالا و با میز و صندلی های کلاسیک در دو طرف آن باشد.

ستون های متعدد یکی دیگر از اجزای مهم سبک طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده است. این زیبایی شناسی کاملاً با یونان و رم باستان مطابقت دارد.

تاثیرات زیبایی شناختی این سبک با استفاده از خطوط عمودی بر روی دیوارها و پرده های فضاهای داخلی به شدت افزایش می یابد.

ویژگی‌های اصلی طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده شامل: استفاده گسترده از آینه، مجسمه‌های برنزی نفیس، گلدان‌ها و استفاده از پرده‌های عریض است. برای دستیابی به یک طراحی کلاسیک ساده، استفاده از رنگ های طبیعی و مواد طبیعی در اتاق خواب بسیار مهم است. علاوه بر این، استفاده از تزئینات متعدد در اتاق خواب در تضاد با طراحی مینیمالیستی و معاصر آن است.

استفاده از پارچه های متنوع در رنگ و طرح نیز اهمیت ویژه‌ ای دارد. اگر به درستی از آنها در طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده استفاده شود، بهترین نتیجه را در پی خواهد گرفت.

از آنجایی که کاغذ دیواری های شلوغ و طرح دار اغلب در سبک های کلاسیک استفاده می شوند، بنابراین بهتر است از استفاده از قاب عکس روی این کاغذ دیواری ها خودداری کنید. در غیر این صورت، در صورتی که کاغذدیواری هایی را انتخاب کنید که نقوش و رنگ های ساده تری دارند، همانطور که سبک کلاسیک اجازه می دهد می توانید از قاب ها، آینه ها و سایر دیوارکوب ها به تعداد دلخواه استفاده کرد.

به جای استفاده از پنل و قاب هایی با طرح های مینیمال و ساده، توصیه می شود از پنل هایی با نقاشی ها و تصاویر کلاسیک برای ایجاد هماهنگی استفاده کنید.

گزینه دیگر استفاده از شمع های متنوع با جاشمعی های کلاسیک است. فضای شما فضایی دوست‌داشتنی خواهد بود که آرامش، صمیمیت و آسایش را در خود ایجاد می‌کند.

در نتیجه ویژگی های بارز طراحی کلاسیک ساده به شرح زیر است :

  • تقارن
  • ایجاد و استفاده از نقطه کانونی
  • وجود ستون های متعدد
  • استفاده فراوان از آینه
  • مجسمه های برنزی
  • گلدان
  • استفاده از پرده
  • استفاده از مواد ارگانیک و رنگ های طبیعی
  • استفاده از لوازم متعدد در اتاق برای مقاصد مختلف
  • استفاده از منسوجات با رنگ ها و نقش های متنوع

قوانین طلایی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک ساده و شیک :

تصویر قوانین طلایی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک ساده و شیک

یک محیط کلاسیک مجلل و شیک است. در این راستا، برای چیدمان اتاق خواب به سبک کلاسیک ساده، باید از یک سرویس خواب کلاسیک جدید و شیک استفاده کنید، همچنین ملحفه ها و کوسن های مجلل، تزیینات پنجره و همچنین وسایل جانبی متمایز و چشم نواز مانند مجسمه های زیبا یا گلدان های منحصر به فرد برای تکمیل فضای اتاق خواب کلاسیک ساده نیاز است. در واقع، اتاق خوابی که به سبک کلاسیک تزئین شده است، علاوه بر لوکس بودن، زیبا، دوست داشتنی و واقعاً جذاب است.

شما می توانید حضور و تعداد نقاشی های سقفی و گچبری در اتاق خواب خود را بر اساس ترجیحات خود در نمونه های سنتی تر و مجلل تر سبک کلاسیک انتخاب کنید.

سرویس خواب

تصویر سرویس خواب

یکی از موثرترین و قدرتمندترین مبلمان اتاق خواب بدون شک تخت و سرویس خواب است. هنگامی که برای طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده استفاده می شود، وجود آن باعث می شود سایر مبلمان را با آنها هماهنگ کنند و کنترل لوازم و وسایل تزئینی را به دست می گیرند.

سلامتی همه افراد و سلامت سیستم ایمنی بدن به خواب آرام و کافی بستگی دارد. در این شرایط، انتخاب یک سرویس تخت مناسب و راحت بسیار مهم است، بنابراین بسیار مراقب باشید و آن را بدیهی نگیرید. برای افرادی که عاشق طراحی کلاسیک هستند، تخت چوبی با منبت کاری چرم یا پارچه مخمل انتخاب بسیار عاقلانه ای است.

باید به خاطر داشت که سرویس خواب کلاسیک از چوب سخت بسیار گران قیمت خواهد بود. یکی دیگر از ویژگی های سرویس خواب، اتاق خواب به سبک کلاسیک ساده ، تاج تخت های منبت کاری شده است.

سرویس خواب کلاسیک بیشتر از یک تخت، دو میز کنار تخت و یک میز آرایش تشکیل شده است. به طور طبیعی، این اجزای سرویس ممکن است بسته به اندازه ی اتاق خواب کمی تغییر کنند.

برای افزایش ظرافت اتاق، میز آرایش و کمدهای کنار تخت نیز باید کاملاً با تخت هماهنگ باشد.

تخت و محصولات مرتبط

تشک دلپذیر و استاندارد از دیگر وسایل قابل توجه و ضروری در طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده علاوه بر تخت راحت و مناسب است. ارتفاع، نوع پارچه، جنس داخل تشک، استحکام و مقاومت همه شاخصه های کیفیت تشک هستند. روتختی و کاورتخت روی زیبایی اتاق خواب تاثیر زیادی دارد. انتخاب رنگ ها و مواد برای طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده نیاز به توجه زیادی دارد.

فرش

تصویر فرش

هر اتاق خوابی با وجود فرش گرم تر و آرامش بخش تر می شود. با توجه به اینکه در حال حاضر در مورد یک اتاق خواب دنج و آرام صحبت می کنیم، باید توجه داشته باشیم که افزودن یک فرش دوست داشتنی و مناسب که مکمل طرح کلاسیک اتاق خواب باشد، زیبایی و جذابیت آن را افزایش می دهد. فرشی را انتخاب کنید که مکمل رنگ، بافت و طرح مبلمان و سرویس خواب باشد. علاوه بر این، بسته به ترجیحات خود می توانید فرش های کوچک یا بزرگ را در اتاق بچینید. بهترین فرش‌ها برای این نوع دکوراسیون معمولاً دارای نقش‌ها و طرح‌های ساده و با الهام از طبیعت هستند.

نوپردازی

تصویر نوپردازی

بدون شک یکی از حیاتی ترین اجزا در طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده، نورپردازی است.

یک خواب خوب و آرام شبانه تا حد زیادی تحت تأثیر نور اتاق خواب است. شما می توانید فضایی را ترجیح دهید که نور ضعیفی دارد یا ممکن است اتاقی را ترجیح دهید که روشن باشد. اتاق خواب را می توان برای چیزی بیشتر از خواب استفاده کرد، بنابراین هنگام انتخاب نور برای این نوع اتاق، این را نیز در نظر داشته باشید.

رنگ چراغ‌ها، دیوارکوب‌ها و سایر وسایل روشنایی در طرح کلاسیک ساده معمولاً طلایی و نقره‌ای هستند و بدنه و قسمت‌های آن‌ها به‌طور پیچیده و ظریف تزئین شده‌اند. در طراحی این سبک از اتاق خواب ها چراغ ها باید به صورت جفت استفاده شوند.

بهترین گزینه، اما نه تنها، یک چراغ طلایی روی میز خواب است. پنجره‌های بزرگ با قاب‌های معمولاً سفید، نور طبیعی زیادی را وارد می‌کنند که برای سیستم روشنایی بسیار مهم است.

اگر در اتاق خواب به اندازه کافی پنجره وجود دارد، می توانید در طول روز بخش قابل توجهی از نور را از طریق طبیعی تامین کنید، در غیر این صورت استفاده از نور مناسب بسیار مهم است.

پرده

یکی از مهم ترین اجزای هر اتاق خواب، پرده است که هم زیبایی شناسی و هم سبک چیدمان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین در انتخاب آن ها برای طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده نهایت دقت را به خرج دهید تا اتاق در کنار سایر وسایل، کلاسیک و شیک باشد. پرده ها با سبک کلاسیک پرنقش ونگارند و با والان های منحصربه فرد خود معنا پیدا می کنند. پارچه هایی مانند ساتن و مخمل انتخاب های مناسبی برای پرده ها در سبک کلاسیک ساده هستند.

وسایل تزئینی و دکوری لوکس

استفاده از وسایل زینتی در هر فضایی در خانه به آن انرژی و زیبایی افزوده و چیدمان آن را تکمیل می کنند، پس نباید از آنها حتی در اتاق خواب نیز غافل شد. اگر دکوراسیون با طراحی کلاسیک ساده اتاق هماهنگ باشد، اتاق خواب بسیار جذاب تر به نظر می رسد. با استفاده از وسایل در اندازه های مختلف می توانید اتاق خواب را هر طور که دوست دارید تزئین کنید. وسایل دکوری کلاسیک در درجه اول چینی، نقره و شیشه هستند و دارای طرح هایی هستند که از نقوش طبیعی الهام گرفته شده اند که به صورت جفت و موازی به کار می روند.

مبلمان

تصویر مبلمان

هر قطعه از مبلمان اتاق خواب کلاسیک ساده، دارای دستگیره های زیبا، خطوط منحنی با روح دوره رنسانس و لهجه های مختلف برنزی، نقره ای و طلایی است.

مبلمان باید به گونه ای ایجاد شود که مکمل کل طرح رنگ و مفهوم سبک اصلی باشد. لوسترهای کریستالی بزرگ، آینه‌های دیواری، گل‌ها، مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و فرش‌های مخملی شرقی تنها چند نمونه از لوازمی جانبی هستند که باید با دقت انتخاب شوند تا به طرح کلی وابسته باشد و از جذابیت و وحدت طراحی نکاهد. البته تابلو فرش، تصاویر خانواده شما و هر چیز دیگری که می تواند منحصر به فرد بودن شما را بیان کند و مناسبت های خاص را برجسته کند مناسب است.

طرح رنگ ایده آل

تصویر طرح رنگ ایده آل

رنگ ها علاوه بر زیباتر نمودن فضا، احساسات را نیز انتقال میدهند. اگر قصد داریم دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک را اجرا کنیم، پس می بایست از اصول رنگ اتاق خواب کلاسیک نیز پیروی کنیم تا همان حس شکوه و آرامش و راحتی که از سبک طراحی کلاسیک انتظار داریم را در افراد ایجاد کنیم.

برای رنگ آمیزی دیوارها در طراحی اتاق خواب کلاسیک ساده، باید از رنگ های گرم و خنثی استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که وسایل و لوازم اتاق خواب باید مکمل یکدیگر باشند. از پر کردن فضا با چندین مورد کوچک و بی نیاز خودداری کنید زیرا این تصور را ایجاد می کند که فضا کوچک و درهم و برهم است.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط