تصویر دکوراسیون اتاق خواب کوچک

با ایده‌های مناسب، یک منطقه کوچک را می‌توان به مکانی با گزینه‌های ذخیره‌سازی مفید تبدیل کرد و به دکوراسیون جذابی برای اتاق خواب کوچک دست یافت.

تصویر دکوراسیون اتاق خواب کوچک : ٢٠ ایده برای دیزاین اتاق خواب کوچک

حتی کوچکترین فضاها می‌توانند به عنوان یک اتاق خواب دنج عمل کنند و با مبلمان مناسب به عنوان مکانی چند منظوره برای مطالعه ،ذخیره‌سازی و استراحت، مورد استفاده قرار گیرند.

برنامه ریزی دقیق و کمی خلاقیت تمام چیزی است که برای استفاده حداکثری از امکانات یک اتاق خواب کوچک لازم دارید. قبل از شروع دکوراسیون، این ایده ها را برای اتاق خواب های یک نفره و کوچک در نظر بگیرید.

آنچه که شما در این مقاله میخوانید

ایده های دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای بهره وری از فضاهای جمع و جور

تصویر در چیدمان خود تجدید نظر کنید

برای داشتن یک پلان استاندارد در اتاق خواب همیشه باید طراحی و چیدمان آن تجدید نظر شود. اثاثیه را طوری قرار دهید که احساس خستگی شما را کاهش دهد. برای اینکه اتاق شلوغ به نظر نرسد، بیشتر مبلمان را فقط در یک بخش از اتاق قرار دهید، ترجیحاً کنار دیواری که کمتر قابل مشاهده است.

سعی کنید با استفاده از وسایل خلاقانه چند منظوره، مانند بوفه ای که به عنوان میز آرایش هم کاربرد دارد، مقدار مبلمان را در یک اتاق خواب کوچک به حداقل برسانید.

 • از تمام گوشه ها برای ذخیره سازی استفاده کنید

تصویر از تمام گوشه ها برای ذخیره سازی استفاده کنید

هنگامی که فضا در کمترین حد ممکن است، راه حل های ذخیره سازی هوشمندانه مورد نیاز است. یک ایده خوب برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک، نصب کابینت های توکار سفارشی در قسمت زیر راه پله یا فضاهای پرت است. استفاده از فضای بلااستفاده برای ذخیره سازی مخفی به جلوگیری از درهم ریختگی کمک می کند.

برای یک اتاق خواب کوچک، بهتر است اشیا را از دید دور نگه دارید، زیرا هر چیزی که قابل مشاهده است، فضا را به هم ریخته و در نتیجه کوچکتر نشان می دهد.

 • در اطراف تخت قفسه بسازید

تصویر در اطراف تخت قفسه بسازید

بهترین روش برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در اتاق خواب، کمدهای سفارشی است. ساخت کمد لباس در دو طرف تخت کمک می کند که تمرکز روی آن دیوار خاص حفظ شود. در نتیجه این امکان فراهم می شود که دیوارهای باقی مانده از هر گونه اشیای اضافی پاک شود. در عوض، می توانید آثار هنری یا آینه ها را از این دیوارها آویزان کنید.

ذخیره سازی بالای تخت راه دیگری برای به حداکثر رساندن فضای موجود است، اما مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید و ظاهری کهنه یا تنگ به اتاق ندهید.

 • از آینه و سطوح بازتابنده استفاده کنید

تصویر از آینه و سطوح بازتابنده استفاده کنید

با استفاده از سطوح انعکاسی فضای اتاق خواب کوچک را دو برابر بزرگتر کنید.در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از وسایل آینه‌کاری‌شده، پوشش دیواری بازتابنده و میزهای کنار تخت آینه‌کاری شده استفاده می شود تا بزرگ‌تر از آنچه هست، بنظر برسد.

هنگام برنامه ریزی برای چیدمان اتاق خواب کوچک خود، بهترین مکان ها را برای قرار دادن سطوح بازتابنده در نظر بگیرید.

 • تزئینات و ترکیب رنگ خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

تصویر تزئینات و ترکیب رنگ خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

رنگ یک راه حل فوق العاده برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک است. پاشیدن رنگ فوراً می تواند اتاق را زنده کند و احساس جذابیت بیشتری به آن بدهد، اما همچنین می توان از آن برای رفع مشکلات کلی زیبایی شناختی مانند بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک استفاده کرد. این طرح رنگ اتاق خواب کوچک را در نظر بگیرید، جایی که حاشیه ای نازک با ترکیب رنگ ها شکل گرفته است و به آنها جلوه تازه ای می دهد.

 • استفاده از بالای تخت به عنوان فضای ذخیره سازی

تصویر استفاده از بالای تخت به عنوان فضای ذخیره سازی

اگر فضای زیادی ندارید، یک تخته سر مانند تصویر زیر را در نظر بگیرید. دارای شکاف ذخیره سازی و سطحی است که می توانید چیزها را در آن قرار دهید. از آنجایی که مکان مناسبی برای ذخیره وسایل قبل از خواب خواهید داشت، می توانید بدون میزهای کنار تخت بزرگ این کار را انجام دهید. با اضافه کردن نورپردازی دیوار نیز آن را بهبود بخشید.

 • از کف تا سقف اتاق برای ذخیره سازی استفاده کنید

تصویر از کف تا سقف اتاق برای ذخیره سازی استفاده کنید

یک کمد لباس باریک برای جلوگیری از اشغال فضای زمین ایده آل است. برای استفاده حداکثری از هر اینچ مربع از فضا از کف تا سقف، از قسمت بالای کمد لباس استفاده کنید تا فضای ذخیره سازی اضافی برای جعبه ها و سبدها پیدا کنید. نظم را در جعبه ها و سبدها برای جلوگیری از هرج و مرج، حفظ کنید.

 • در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از طاقچه ها بهره ببرید

تصویر در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از طاقچه ها بهره ببرید

با طراحی گزینه های ذخیره سازی هوشمندانه، از هر گونه بر آمدگی یا طاقچه های نامناسب در اتاق خواب جمع و جور خود نهایت استفاده را ببرید.

با استفاده از این طرح هوشمندانه، می‌توانید کتاب‌ها و سایر اقلامی را که می‌خواهید در قفسه‌ها قرار دهید.

 • کاربری میز آرایش خود را تغییر دهید

تصویر کاربری میز آرایش خود را تغییر دهید

اگر نیاز دارید که در اتاق خواب خود با لپ تاپتان کار کنید یا به مطالعه بپردازید، ممکن است میز آرایش شما به عنوان میز تحریر نیز عمل کند.

بهتر است به جای پر کردن آن با لوسیون ها و لوازم آرایشی، سطح آن را مرتب نگه دارید، حتی اگر فقط یک مکان ساکت برای جمع آوری افکارتان و تهیه لیست کارهایتان باشد.

 • نورپردازی مناسب در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

داشتن نور کافی ضروری است. وقتی صحبت از طراحی داخلی به میان می‌آید، طرح‌های رنگی لایت برای اتاق خواب یک گزینه امتحان شده و واقعی هستند: نور خورشید از طریق پنجره ها به دیوارهای تمیز و سفید می‌تابد و احساس نشاط‌بخشی از وسعت را ایجاد می‌کند.

همه ما علاوه بر فضای کافی، نور طبیعی فراوان در اتاق خواب هایمان می خواهیم. هیچ کس نمی خواهد در تمام طول روز از برق استفاده کند، به خصوص اکنون که همه ما دچار کمبود ویتامین D هستیم. پنجره های خود را با حداقل قاب ایجاد کنید تا به طور کامل دیوار اتاق خواب را اشغال کند. این نه تنها اتاق خواب را روشن می کند، بلکه این تصور را ایجاد می کند که اتاق خواب شما بزرگتر از آنچه هست است.

تصویر نورپردازی مناسب در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

چراغ‌های دیواری یا نورافکن‌های فرورفته که می‌توان آن‌ها را تنظیم کرد را در کنار نور طبیعی برای نورپردازی اتاق خواب خود در نظر بگیرید. بدین وسیله می توان اضلاع باریک‌تر اتاق را روشن کرد تا این تصور ایجاد شود که فضا وسیع‌تر است. اگر سقف کم ارتفاع است، آباژورهایی را انتخاب کنید که نور را به سمت بالا بازتاب کند.

در دکوراسیون اتاق خواب های کوچک، استفاده از چراغ های دیواری را برای نورپردازی کنار تخت به چراغ های رومیزی ترجیح دهید. اتاق‌های کوچک‌تر به ناچار میزهای کنار تخت کوچک‌تری دارند و ممکن است چراغ تمام سطح میز را اشغال کند.

گزینه های باورنکردنی زیادی برای نورپردازی وجود دارد، چه سیمی و چه به صورت پلاگین، که واقعاً ما را قادر می سازد تا فضا را بهبود بخشیم و سطح موجود را برای لوازم جانبی که ترجیح می دهیم در کنار تخت داشته باشیم، بهینه کنیم.

 • بهبود وضعیت با ذخیره سازی عمودی

تصویر بهبود وضعیت با ذخیره سازی عمودی

ذخیره سازی نردبانی یک روش فوق العاده برای به دست آوردن فضای اضافی است. در عین حال انعطاف پذیری لازم را برای جابجایی در زمانی که می خواهید چیزها را تغییر دهید، دارد. این روش در یک اتاق نشیمن یا حمام کوچک نیز به خوبی کار می کند.

 • استفاده از کمد با درهای کشویی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

تصویر روی یک کمد با درهای کشویی سرمایه گذاری کنید

لباس های زیادی دارید که به جایی برای رفتن نیاز دارند اما فضای کمی برای مانور در اتاق خواب خود دارید؟ داشتن یک کمد بزرگ می تواند فضای زیادی را از اتاق خواب شما بگیرد.به جای درهای تاشو از درهای کشویی استفاده کنید زیرا باعث صرفه جویی در فضا می شود.

 • تخت معمولی را با یک تخت کاناپه ای یا تاشو جایگزین کنید

تصویر تخت معمولی را با یک تخت کاناپه ای یا تاشو جایگزین کنید

وقتی فضا محدود است، به جای یک تخت خواب معمولی، از مبل تختخواب شو استفاده کنید. این می تواند یک تشک معمولی را در خود جای دهد که راحتی بیشتری را فراهم می کند. هنگامی که تا و شبیه مبلمان می شود، فضای زیادی را برای یک ایستگاه کاری یا میز آزاد می کند.

مطمئن شوید که وسایل اطراف تخت خواب سبک وزن هستند تا به راحتی جابجا شوند. اگر سقف شما به اندازه کافی بلند است، راه حل های سفارشی مانند یک تخت توکار که دارای یک فضای خواب روی یک سکوی برجسته با کمد لباس یا قفسه‌بندی است را در نظر بگیرید.

 • ذخیره سازی را در ارتفاعات نصب کنید

تصویر ذخیره سازی را در ارتفاعات نصب کنید

راز دکوراسیون اتاق خواب کوچک خوب، مانند هر منطقه کوچک دیگری، این است که در یک برنامه عملی، فضای کافی برای ذخیره سازی ایجاد کنید.

وقتی فضا محدود است، قفسه های شناور را در نظر بگیرید. یا (اگر بودجه شما اجازه می دهد) نصب سفارشی قفسه بالای تخت برای داشتن ظاهری ساده که فضای شما را به خطر نمی اندازد.

 • تمی را برای فضای کوچک خود انتخاب کنید

تصویر تمی را برای فضای کوچک خود انتخاب کنید

انتخاب ظاهری عمدتاً سفید رنگ و ترکیب با یک تم خاص مانند گل و برگ، به اتاق خواب کوچک کمک می کند بزرگتر به نظر برسد.

برای داشتن یک اتاق خواب شیک، کفپوش خنثی را با دیوارهای سفید روشن، تزئینات ظریف و لوازم جانبی مینیمال ترکیب کنید. این طرح رنگ یک روش مکمل برای جان بخشیدن به اتاق است.

به جای استفاده از مبلمان تیره و سنگین، از قطعات سبک و کم رنگ مانند تخت خواب فلزی و میز کنار تخت به سبک کافه استفاده کنید.

 • در اتاق خواب کوچک خود سعی کنید تقارن را اعمال کنید

تصویر در اتاق خواب کوچک خود سعی کنید تقارن را اعمال کنید

زمانی که نیاز دارید در یک اتاق کوچک وسایل ضروری را بگنجانید ایجاد تقارن نقش خوبی در بزرگتر نشان دادن فضای اتاق شما خواهد داشت. کمدهای کنار تخت و نور را متقارن بچینید تا طرحی ساده و آسان داشته باشید. برای ایجاد تعادل بصری و افزودن انرژی از رنگ های تکراری استفاده کنید.

یک اتاق خواب کوچک را می توان با یک مفهوم دکوراسیون متقارن و متعادل نجات داد. تخت‌خواب‌های فلزی در فضا صرفه‌جویی می‌کنند و ظاهری منحصربه‌فرد دارند. از پتوهای پشمی در رنگ های پاستلی و کتان سفید خالص به همراه یک جفت کوسن در طرح خنثی یا طرح دار برای چیدن تخت خواب ها استفاده کنید.

 • اتاق خواب کوچک را با یک دیوار ویژگی برجسته و تزیین کنید

تصویر اتاق خواب کوچک را با یک دیوار ویژگی برجسته و تزیین کنید

جسارت داشته باشید و با یک کاغذ دیواری دراماتیک و آثار هنری جذاب، یک دیوار را به نقطه کانونی یک اتاق خواب کوچک تبدیل کنید. یک طرح رنگ محدود با ملحفه سفید شفاف و وسایل چوبی بازسازی شده انتخاب کنید. ملحفه های تخت خود را تا حد زیادی سفید نگه دارید تا از ظاهر بیش از حد درهم و برهم جلوگیری کنید.

 • از مبلمانی استفاده کنید که کاربردهای مختلفی دارد

تصویر از مبلمانی استفاده کنید که کاربردهای مختلفی دارد

مبلمان چند منظوره در مواقعی که فضا کوچک باشد بسیار مفید است. به دنبال قطعاتی باشید که کاربردهای زیادی دارند، مانند یک گنجه ذخیره‌سازی که می‌تواند در پای تخت به‌عنوان صندلی استفاده شود و در عین حال فضای مناسبی برای نگهداری پتوها و موارد اضافی است که می توان به سرعت به آنها دسترسی پیدا کرد. رختخواب اضافی باید دور از دید قرار گیرد تا منطقه از شلوغی دور بماند و این تصور ایجاد شود که اتاق بزرگتر است.

 • اقلام را دور از دید قرار دهید

تصویر اقلام را دور از دید قرار دهید

با قرار دادن فضای ذخیره سازی در یک مکان مجزا، مانند منطقه زیر یا بالای تخت، می توانید آن را کمتر آشکار کنید.

پتوهای اضافی، بطری های آب گرم و سایر وسایل مورد نیاز خواب را می توان بدون دیده شدن در این فضای مخفی نگهداری کرد. همچنین ممکن است راه مناسبی برای نگهداری ملافه های تازه شسته شده باشد تا زمانی که زمان تعویض ملحفه ها می رسد در دسترس باشد.

 • نحوه استفاده از الگو و پترن در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

تصویر نحوه استفاده از الگو و پترن در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

در یک اتاق خواب کوچک، بدون تردید می توانید از الگو استفاده کنید. برای یک طرح تزئینی هوشمندانه و کاملاً منظم، یک الگو را انتخاب کنید و آن را به دیوارها و مبلمان اختصاص دهید.

اگر به الگوها یا بافت های قوی علاقه دارید، از استفاده از آنها در اتاق خواب کوچک نترسید.از یک الگوی چشمگیر یک ویژگی بسازید، خواه روی دیوارها باشد یا مبلمان نرم. به عنوان مثال، پوشاندن یک دیوار با کاغذ دیواری گلدار باعث می شود که الگو فضای کمی اشغال کند و در عین حال نتیجه مورد نظر ایجاد شود.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط