تصویر سبک شبی شیک

با سبک شبی شیک بیشتر آشنا شوید…

تصویر با سبک شبی شیک بیشتر آشنا شوید

یکی از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون منزل که تحت تاثیر سبک های روستیک و آنتیک قرار گرفته است، سبک شابی شیک یا شبی شیک است. برخلاف سبک های ویکتوریایی، این سبک از تجملات را حذف کرده و تمایل به سادگی و قدیمی بودن را ایجاد کرده است.

سبک «شبی شیک» چیست ؟

تصویر سبک «شبی شیک» چیست

یکی از محبوب‌ترین سبک های طراحی داخلی، سبک شبی شیک است. این یک سبک آرامش بخش، زنانه و جذاب است که رنگ های سفید و کرم را در خود جای داده است. یکی از پرطرفدارترین سبک های طراحی و چیدمان داخلی که از طرح های سنتی و روستیک الهام می گیرد همین است.

برخلاف سبک های اشرافی و ویکتوریایی، این سبک با رعایت اصول طراحی داخلی از اشیاء روزمره خانگی استفاده می کند و از تجملات دوری می کند و به سمت سادگی و قدیمی بودن هدایت می‌شود. این سبک متمایز، مبلمان آنتیک را با رنگ‌های پاستلی،  با نقش‌های گلدار و پارچه‌های توری شکل ترکیب می‌کند تا محیطی با ظرافت و زیبا ایجاد کند که بسیار برای خانم‌ها جذاب است.

سادگی و آرامش محیط خانه یکی از شاخصه های سبک شبی شیک است. علاوه بر این، این سبک به فضای داخلی خانه حسی با طراوت و مطبوع می دهد. زمانی که تمام این جزئیات با فضای روشن و دل باز سبک شبی شیک ترکیب می‌شوند، نه اغراق آمیز به نظر می‌رسند و نه خسته کننده.

سبک شبی شیک، در واقع سبکی کاملا رمانتیک، نوستالژیک و زنانه است. مبلمان قدیمی که بازسازی شده اند یا مبلمان جدیدی که به شیوه ای عتیقه تزئین شده اند، پایه و اساس این سبک هستند. شبی شیک را حتی می توان صرفاً با اکسسوری ها و قطعات زینتی به دست آورد. از آینه های قدیمی نیز می توان برای ست کردن مبل ها استفاده کرد.

جایی برای اقلام با ظاهر پتینه ایجاد کنید و فراموش نکنید که رنگ های نقره ای مات و طلایی بیشتری اضافه کنید. اگر از پتینه در کنسول یا کمد استفاده کنید، بسیار زیباتر به نظر می رسد.

ویژگی های اصلی سبک شبی شیک :

تصویر ویژگی های اصلی سبک شبی شیک

با توجه به اینکه این سبک تلاش می کند خود را از تجمل دور کند، برخی از ویژگی های اصلی آن به شرح زیر است:

 • استفاده از پنجره ها و درهای ساخته شده از فلز و چوب که دارای طراحی قدیمی هستند.
 • استفاده از رنگ های روشن و پاستیلی و اجتناب از رنگ های متضاد و تند.
 • سبک شبی شیک یکی از کم هزینه ترین سبک های دکوراسیون منزل است زیرا وسایل مدرن و مجلل را حذف می کند.
 • انتخاب میز و مبلمان فرسوده و کهنه کاری شده و حذف مبلمان گران قیمت استیل.
 • یکی از ویژگی های این سبک، استفاده از وسایل تزئینی آنتیک به سبک ویکتوریایی و سلطنتی است.
 • بخش های مختلف سبک شبی شیک از کفپوش های چوبی استفاده می کند.
 • یکی از ویژگی های این سبک حذف تابلوهای گران قیمت و وسایل تزئینی گران قیمت و لوکس از روی دیوارها و جایگزینی آنها با کاغذ دیواری های گلدار است.

5 نکته کلیدی دکوراسیون داخلی به سبک‌شبی‌شیک :

تصویر 5 نکته کلیدی دکوراسیون داخلی به سبک شبی شیک

اگر از استفاده از وسایل شیک و مجلل که بدون شک گران هستند، اجتناب کنید، طراحی خانه برای شما ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود. مشخصه های اساسی سبک شبی شیک، سادگی و نوستالژی است. درک این نکته مهم است که خرید لوازم گران قیمت و آنتیک برای طراحی یک خانه به سبک‌شبی‌شیک الزامی نیست. اکسسوری‌های ساده را می‌توان با استفاده از رنگ‌آمیزی، پتینه کاری، افزودن لکه‌های قهوه و چای بر روی پارچه و سطوح چوبی و سایر تکنیک‌ها، آنتیک و شبی شیک ساخت. در زیر به چند نکته مهم مرتبط با دکوراسیون به سبک شبی شیک می پردازیم.

 1. انتخاب رنگ در دکوراسیون به سبک شبی شیک

تصویر انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک شبی شیک

توجه به رنگ بندی فضای داخلی و هماهنگی آن با سایر عناصر طراحی برای رسیدن به هارمونی و تعادل در فضای کلی یکی از نکاتکلیدی در طراحی و اجرای دکوراسیون به سبک شبی شیک است.

رنگ ها همیشه به عنوان اجزای اصلی هر سبک در نظر گرفته می شوند و مطابق با نحوه ایجاد دکوراسیون انتخاب می شوند. رنگ‌های خنثی، پاستلی ملایم و رنگ‌های روشن در شبی شیک به کار گرفته می شود. رنگ های خیره کننده سفید، بژ، کرم، خاکستری مات، صورتی پاستلی، آبی کم رنگ و ارغوانی را می توان به طور گسترده در این نوع سبک به کار برد.

ترجیحاً برای بهبود جذابیت بصری فضا، از یک یا دو نمونه از رنگ های فوق به عنوان رنگ برجسته در دکوراسیون به سبک شبی شیک استفاده شود. هر ناظری را می توان با فضای خیره کننده و آرامش بخش که با ترکیب رنگ های خنثی و روشن در دکوراسیون شبی شیک ایجاد می شود جذب کرد. سقف و دیوارها را می توان به این سبک با استفاده از پالت رنگ سفید یا کرم به عنوان رنگ اصلی رنگ آمیزی کرد. سپس برای رسیدن به تعادل و هماهنگی، از کفپوش‌های خاکستری برای پوشاندن کف استفاده کرد.

 1. استفاده از نقش و طرح

یکی از نکات کلیدی در دکوراسیون شبی شیک استفاده از طرح ها و نقش های مناسب برای رسیدن به تعادل است. چرا که استفاده از رنگ‌های ملایم در دکوراسیون داخلی باعث یک دست شدن فضای خانه می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق از عناصر و تزئینات با طرح و نقش استفاده کنید. انتخاب های خوب شامل طرح های گلدار، راه راه و چهارخانه است. شما می توانید با استفاده از پارچه برای مبل، قلاب بافی، روکش کوسن و پرده با طرح هایی که قبلا در مورد آن صحبت کردیم، در این زمینه کمک بگیرید.

 1. مبلمان عتیقه در دکوراسیون به سبک شبی شیک

تصویر مبلمان عتیقه در دکوراسیون به سبک‌شبی‌شیک

بیشتر مبلمان استفاده شده در این سبک دکوراسیون قدیمی هستند و به خانه فضایی آنتیک، شیک و قدیمی می بخشند. علاوه بر این، می توانید از مبلمان عتیقه و آنتیک به سبک شبی شیک استفاده کنید یا از تکنیک هایی مانند سمباده زدن روی رنگ ها استفاده کنید تا ظاهری کهنه به مبلمان جدید بدهید.می توان ادعا کرد که رنگ سفید مناسب ترین رنگ برای رنگ این مبلمان است که به راحتی با سایر عنصرهای طراحی هارمونی ایجاد می‌کند.

 1. اکسسوری و تزئینات

از مبلمان و اکسسوری های قدیمی در دکوراسیون به سبک شبی شیک استفاده کنید تا به فضا حس آنتیک بدهد.

اگرچه شبی شیک یک طراحی زیبایی است که از تزئینات و لوازم تزئینی یا گران قیمت اجتناب می کند یا آن را به حداقل می رساند، اما این بدان معنا نیست که تزئینات باید حذف شوند. اگر اشیایی به این سبک ندارید، می‌توانید موارد جدید با طرح‌های تاریخی مانند فانوس و گرامافون از دهه 1980 تا 1920 خریداری کنید.

 1. انتخاب پارچه های کتان و نخی در دکوراسیون به سبک شبی شیک

برای اینکه که دکوراسیون شما تا حد امکان تجسم شبی شیک باشد باید از پارچه هایی با الیاف طبیعی و نرم استفاده کنید. مانند پارچه‌های قدیمی و طرح و نقش دار و پارچه‌های سبک وینچی هم ظاهری آنتیک به سبک شابی شیک می‌دهد و هم محیط خانه را زیبا و رویایی می‌کنند.

پارچه‌های قدیمی دارای نقوش زنانه و گلدار و نیز پارچه‌هایی با سبک قدیمی انتخاب‌های مناسب به شمار می‌روند.

طراحی قسمت های مختلف خانه به این سبک :

طراحی سالن پذیرایی به این سبک :

تصویر طراحی سالن پذیرایی به سبک‌شبی‌شیک

سالن پذیرایی یکی از حیاتی ترین قسمت های خانه است، بنابراین ما همیشه برای ایجاد بهترین چیدمان ممکن تلاش می کنیم. اولین قدم در ایجاد یک سالن پذیرایی به سبک شبی شیک، انتخاب دقیق مبلمان است. اولین انتخاب می تواند قرار دادن مبلمان راحتی قدیمی با روکش پارچه ای یا چرمی در کنار کوسن های گلدار با رنگ های روشن و ملایم باشد.

استفاده از میزهای عتیقه و مبتکرانه یکی از اجزای مهم هر سبک شبی شیک برای سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن است. به عنوان مثال، یکی از گزینه های عالی در این زمینه، رنگ کردن صندوقچه های عتیقه و استفاده از آنها به عنوان میز است.

دیگر اشیایی که فضا را کاملاً به محیطی نوستالژیک تبدیل می کند، گلدان های فلزی یا سفالی با گل های پر جنب و جوش و بزرگ است که در بخش های مختلف سالن قرار گرفته اند. علاوه بر این، می توانید زیور آلات دیگری را در کنار گلدان قرار دهید که تجمل و آنتیک بودن را با هم ترکیب می کند.

لوسترهای بزرگ و فلزی، آینه های بلند با قاب چوبی، قاب عکس آنتیک روی دیوار، پرده های نخی و کتان گلدار یا ساده، کاغذ دیواری گلدار یا ساده و کفپوش های چوبی با رنگ های روشن همه می توانند انتخاب خوبی برای این سبک باشند.

طراحی اتاق خواب به این سبک :

تصویر طراحی اتاق خواب به سبک‌شبی‌شیک

با توجه به ویژگی های ذکر شده، اگر می خواهید یک اتاق خواب به سبک شبی شیک داشته باشید، در ابتدا باید روی نوع تخت و روتختی تمرکز کنید. می توانید در این سبک از تخت های چوبی ساده یا تخت های فلزی قدیمی استفاده کنید و رنگ پریدگی را در قسمت های مختلف برجسته کنید. علاوه بر این، استفاده از روتختی های گلدار نخی و کتانی در رنگ های ملایم و زنانه می تواند طراحی داخلی فضا را کاملا با سبک شبی شیک منطبق کند.

انتخاب مدل دقیق میز پاتختی یکی دیگر از جنبه های اتاق خواب به سبک شبی شیک است که نیاز به توجه دارد علاوه بر میزهای پاتختی قدیمی، می توان از گلدان و وسایل تزئینی با نمای کهنه برای این منظور استفاده کنید. می‌توانید با انتخاب پرده‌های کمی چروک‌شده و گلدار، دیوارهایی که با رنگ‌های ملایم مانند سفید، کرم، بژ، خاکستری، صورتی یا پاستلی رنگ‌آمیزی شده‌اند، و لوسترهای آویزان بزرگ، یک اتاق خواب به سبک شبی شیک ایجاد کنید.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط