تصویر بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

تصویر بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

در این مقاله ابتدا به معرفی 5 تا از بهترین تشک طبی برای دیسک کمر و در ادامه به تعریفی از دیسک کمر و علائم آن، انواع تشک طبی و نکات مهم در انتخاب بهترین تشک طبی برای دیسک کمر نیز می پردازیم.

یکی از مشکلات رایجی که افراد مسن و گاها جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد دیسک کمر است. خرید بهترین و مناسب ترین تشک طبی برای کمردرد، یکی از عوامل کلیدی است که باید در درمان دیسک کمر به آن توجه کرد. در هنگام خواب، بدن باید در یک راستا قرار گیرد. بنابراین، سرمایه گذاری بر روی تشک طبی دیسک کمر باید عضلات شما را به درستی تراز کند.

از آنجایی که ما زمان زیادی را روی تشک خود می خوابیم، کیفیت تشک در تعیین بهترین تشک طبی برای دیسک کمر بسیار مهم است. همچنین می دانیم که تشک مناسب تاثیر زیادی بر سلامت افراد دارد.

اگر مشکلات یا بیماری هایی مانند دیسک کمر دارید، بهترین تشک طبی طراحی شده برای دیسک کمر را انتخاب کنید.

دیسک کمر به چه معناست ؟

تصویر دیسک کمر به چه معناست

گسترش تکنولوژی، کم تحرکی افراد و نشستن و ایستادن طولانی مدت با افزایش احتمال ابتلا به یکی از شایع ترین بیماری ها در انسان، یعنی دیسک کمر، بر سلامت فرد تاثیر منفی می گذارد. اکثر مردم در مقطعی از زندگی خود دچار کمردرد می شوند، اما می توان از تخریب دیسک و کمردرد جلوگیری کرد.

ستون مهره های ناحیه کمر توسط دیسک های اسفنجی که شبیه بالش هستند پشتیبانی می شود. هنگامی که این دیسک ها در شرایط خوبی باشند، انعطاف پذیری ستون فقرات و توانایی جذب تروما هر دو فعال می شود. اما اگر دیسک آسیب دیده باشد، در این صورت ممکن است دیسک ها متورم یا باز شوند. این بیماری در اصطلاح پزشکی به فتق دیسک معروف است.

در برخی از قسمت‌های بدن که ریشه عصبی حرکت می‌کند، فتق دیسک می‌تواند به ریشه عصبی فشار وارد کند و درد، بی‌حسی و ضعف قابل توجهی ایجاد کند. به عنوان مثال، فتق دیسک در قسمت پایین کمر نیز ممکن است بر روی کمر تاثیر بگذارد و منجر به ناراحتی و بی حسی در ناحیه لگن شود. سیاتیک اصطلاحی است که برای توصیف این بیماری استفاده می شود. معمولی ترین علامت فتق دیسک در ناحیه کمر سیاتیک است.

هنگامی که چنین مسائلی به وجود می آیند، ممکن است ناراحتی طاقت فرسا و بی خوابی را تجربه کنید. در این شرایط باید بهترین تشک طبی برای دیسک کمر انتخاب کنید. این تشک ها کیفیت خواب را برای کسانی که دچار دیسک کمر هستند بهبود می بخشد و بر نحوه درمان این عارضه تاثیر می گذارد.

علائم دیسک کمر چیست ؟

تصویر علائم دیسک کمر چیست

 • کمر درد
 • اسپاسم (گرفتگی عضلات)
 • از کار افتادن عصب پا منجر به بی حسی و حالت افتادگی در پا می شود.
 • در مرحله پیشرفته این بیماری، فرد کنترل ادرار و مدفوع خود را از دست می دهد.

معرفی بهترین تشک طبی برای دیسک کمر :

تصویر معرفی بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

در صورتی که از دیسک کمر رنج می برید، می بایست از نقش بهترین تشک طبی در درد خود آگاه باشید. اگر روی تشکی بخوابید که ستون فقرات شما را به درستی پشتیبانی می کند، ناراحتی کمر شما کاهش می یابد. ستون فقرات شما از تشک هایی که خیلی سفت یا خیلی نرم هستند فشار بیشتری را تجربه می کند. از طرف دیگر، یک تشک نگهدارنده سازش ایده آلی را برای تراز و راحتی ستون فقرات شما ارائه می دهد.

در اینجا 5 تا از بهترین تشک طبی برای دیسک کمر آورده شده است :

 1. تشک رویا مدیکال 1

تشک رویا مدیکال 1 تشکی کاملا طبی و ساخته شده از اسفنج است به طوری که لایه های اسفنج کاملا تخصصی تولید و مونتاژ شده است. در حفظ اثربخشی و شکل گیری بیشتر تشک از قرار دادن چندین لایه اسفنجی به شکل مربع و مثلث نقش زیادی دارد. تشک مدیکال 1 به دلیل تعبیه یک لایه میکرو فنر پاکتی در وسط تشک منحصر به فرد و کمی نرمتر از سایر نسخه ها است. طراحی مهندسی اسفنج ها و استفاده از نوع جدید اسفنج و میکرو فنر به این تشک استحکام بخشیده است.

درجه نرمی و سفتی این تشک 5.5 می باشد و دارای 5 سال گارانتی شرکت رویا می باشد. ارتفاع تقریبی تشک رویا مدیکال 1 حدود 26 سانتی متر می باشد.

 1. تشک میترانیک مدل مدیکال

از اسفنج و ریباند برای ایجاد حالت طبی در تشک فوق طبی شرکت میترانیک استفاده می شود. استفاده از 40 کیلوگرم اسفنج به کیفیت بالای تشک طبی کمک می کند. فاقد فنر و ارتعاشات تشک فنری معمولی است. این کاملا ارتوپدی است و برای استفاده توسط متخصصان بهداشت توصیه می شود. تشک طبی میترانیک دارای ارتفاع 20 سانتی متر و رویه پارچه ژاکارد می باشد. گارانتی پنج ساله تشک های طبی میترانیک آسیب ها و تغییرات ظاهری تشک را که در هنگام استفاده رخ می دهد را پوشش می دهد. این تشک دارای درجه سختی 6 و درجه نرمی 6 می باشد.

 1. تشک آدنیس مدل پدیک

این محصول حاوی ورفلکس,واترلاتکس لاتکس مموری استفاده شده است. ورفلکس، ترکیبی از دو نوع مختلف آب پلی استر و پلی اورتان است که یکی از آنها به تشک سطح سختی ایده آل و سلامت ارتوپدی آناتومیکی می دهد و دیگری از نرم شدن بیش از حد تشک جلوگیری می کند. استفاده از لاتکس مموری تضمین می‌کند که مهره‌های کمر در هر موقعیت خوابی محافظت می‌شوند و به لطف ویژگی ارتوپدی خاص آن باعث آرامش و کاهش استرس می‌شود. دارای منافذ تنفسی است که به هوا اجازه عبور می دهد و دمای بدن را تنظیم می کند. گارانتی تشک آدنیس پدیک 14 سال می باشد. این تشک کاملا طبی ارتوپدی است. ارتفاع تشک 32 سانتی متر است.

 1. تشک رویال مدل طبی مدیکال

تشک طبی رویال که دارای سطح سفتی 7 می باشد یکی از بهترین تشک های رویال ارتوپدی و کاملا طبی می باشد. تشک طبی مدیکال به دلیل دوام و لایه های داخلی با تراکم بالا، برای افرادی مناسب است که باید روی سطح کاملاً سفت و طبی بخوابند. می تواند وزن های بسیار بزرگ را تحمل کند، حتی وزن های بیش از 120 کیلوگرم. پارچه رویه تشک طبی مدیکال کاملاً پنبه ای، ضد حساسیت و به زیبایی با پنبه دوزی شده است تا جذابیت زیبایی آن را بیشتر کند. شکل و ظاهر تشک مدیکال به دلیل مقاومت بسیار بالایی تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند.

به دلیل چگالی بالای اسفنج و فوم به کار رفته در این تشک، سطح کاملاً سختی را ارائه می دهد و در عین حال برای خواب و استراحت شما راحت است. ما به هر کسی که مشکل کمردرد دارد و به تشک طبی نیاز دارد توصیه می کنیم که تشک طبی مدیکال را انتخاب بسیار خوبی در نظر بگیرند. این تشک دارای 7 سال گارانتی می باشد.

 1. تشک مونسا مدل مدیکال

تشک مونسا یکی از بهترین تشک های طبی برای دیسک کمر است و بدون فنر می باشد. این یک تشک طبی است که از فناوری ریباند پلاس استفاده می کند و کاملا سفت است. تشک شما به لطف این هسته فوق العاده هرگز شکل خود را از دست نخواهد داد. تشک طبی زیادی وجود ندارد که بتواند وزنه های سنگین را تحمل کند، اما این تشک می تواند 140 کیلوگرم را تحمل کند. با توجه به کالیبر عالی تشک مونسا، با تهیه آن می توانید از بروز مشکلات کمر جلوگیری کنید. این محصول دارای پنج سال گارانتی می باشد. این تشک 36 سانتی متر ارتفاع دارد و سفتی متوسطی دارد.

انواع مدل های بهترین تشک طبی مناسب دیسک کمر :

تصویر انواع مدل های بهترین تشک طبی مناسب دیسک کمر

 • تشک های طبی اسفنجی

تشک طبی سفت، بدون فنر و اسفنجی، ویژگی های درمانی را ارائه می دهد. با این وجود، طیف گسترده ای از این نوع تشک ها وجود دارد که در اشکال مختلفی می باشند.

هنگام بحث در مورد بهترین تشک های طبی برای دیسک کمر، در ابتدا عدم وجود فنر اغلب مطرح می شود. این تشک ها ساختار داخلی یکپارچه، فوم دار یا اسفنجی دارند. اینکه چقدر این اجزا به طور موثر به کار می روند، کیفیت تشک های طبی اسفنجی را تعیین می کند.

 • تشک طبی فنری

 

تصویر تشک طبی فنری

از نظر فنربندی لایه های اسفنجی، این مدل تشک مرسوم تر است و سفتی یکنواخت تری نسبت به تشک های طبی اسفنجی دارد. این تشک ها یک سر و گردن از تشک های اسفنجی طبی بلندتر هستند و برای دیسک های کمر مناسب هستند.

 • تشک فنری متصل

تصویر تشک فنری متصل

تشک های فنری متصل محکم تر از تشک های فنری منفصل هستند زیرا کل اسکلت تشک یک تکه است و فنرها به یکدیگر متصل هستند.

یکی از بهترین و پرطرفدارترین تشک های فنری، تشک های فنری متصل است. این نوع تشک از فنرهای کربنی ساخته شده است که در سراسر سطح خواب به یکدیگر متصل هستند. چنین تشک هایی دارای نوار حاشیه ای هستند که برای حفظ وضعیت خوب تشک در نظر گرفته شده است.

 • تشک فنری منفصل

تشک های فنری منفصل از این نوع، تکیه گاه اضافی فنرهای متصل را فراهم می کنند. فنرهای مختلف به طور مستقل از یکدیگر عمل می کنند و در پاکت های کوچک خود قرار می گیرند.

ممکن است بین 600 تا 5000 فنر در این نوع تشک استفاده شود. به خاطر داشته باشید که هرچه فنرهای بیشتری وجود داشته باشد، پشتیبانی بهتری ارائه می شود. یکی از مزایای تشک فنری این است که سطح آن با قوس بدنه مطابقت دارد. در تشک های دو نفره، این مزیت با این واقعیت بیشتر می شود که هنگام تکان دادن طرف اول به دلیل جدا شدن بافت فنر، طرف دیگر کمتر حرکت می کند.

 • تشک ساخته شده با مموری فوم دار

تصویر تشک ساخته شده با مموری فوم دار

تشک های مموری فوم دار مدرن ترین نوع تشک های طبی هستند. مموری فوم ماده ای چکش خوار است که با تغییر شکل خود به فشار و گرما پاسخ می دهد.

با این توضیح مشخص است که این تشک ها بسته به وزن، دمای بدن و ساختار عضلانی کاربر رفتار بسیار متفاوتی خواهند داشت.

نکات مهم در انتخاب بهترین تشک طبی برای دیسک کمر :

تصویر نکات مهم در انتخاب بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

برای انتخاب بهترین تشک طبی به منظور تسکین کمردرد و دیسک کمر، نکات بسیار مهمی وجود دارد. امید است با به کار بستن این نکات و استفاده از بهترین تشک طبی ،بتوانید بر دردهای خود غلبه کنید.

 • تشک استاندارد

هنگام خرید بهترین تشک طبی برای دیسک کمر از تشک های استاندارد استفاده کنید. این تشک ها الزامات لازم برای محافظت از بدن شما را در برابر آسیب برآورده می کنند. استاندارد بودن تشک،شما را از خرید تشک کاذب که می تواند سلامتی بدن شما را به طور جدی تری به خطر بیندازد، باز می دارد.

 • استحکام و نرمی تشک

برای کاهش ناراحتی های کمر و دیسک کمر، متخصصان ارتوپدی توصیه می کنند از تشک های اسفنجی الاستیک طبی استفاده کنید.

بهتر است قبل از انتخاب بهترین تشک طبی از سفتی و انعطاف پذیری و نرمی تشک مطمئن شوید. بهترین نوع تشک برای این گونه تشک ها، تشک طبی فنری است که ترکیبی از فنر و اسفنج است.

 • اندازه و ارتفاع تشک مناسب باشد

قبل از خرید به ارتفاع تشک دقت کنید. تشک‌هایی که ضخامت آنها کمتر است سفت تر هستند و از انعطاف پذیری کمتری برخوردارند. این تشک ها می توانند درد بدن شما را بدتر کنند. برای جلوگیری از محدودیت حرکتی و اختلال خواب، تناسب تشک نیز باید متناسب با بدن شما باشد.

نتیجه گیری:

یکی از شایع ترین و وحشتناک ترین انواع دردهایی که افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و ربطی به سن یا جنسیت افراد ندارد، دیسک کمر است. بلند کردن وسایل سنگین یا گذراندن مدت زمان طولانی در یک موقعیت نامناسب می تواند منجر به این دردها شود. انتخاب و استفاده از بهترین تشک های طبی برای دیسک کمر با میزان سفتی و نرمی مناسب یکی از تکنیک های کاهش چنین دردهایی است.

بهترین تشک طبی برای دیسک کمر در اشکال مختلفی از جمله تشک طبی، تشک طبی فنری و تشک های گران قیمت مانند تشک های مموری فوم وجود دارد. این تشک‌ها با فراهم کردن بستری راحت، درد ستون فقرات را کاهش می‌دهند و حتی گاهی اوقات می‌توان از آنها به عنوان نوعی درمان استفاده کرد.

تصویر بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط