تصویر طراحی نمایشگاه ماشین

آشنایی با اصول طراحی نمایشگاه ماشین

تصویر آشنایی با اصول طراحی نمایشگاه ماشین

برای صاحبان این کسب و کار، طراحی نمایشگاه ماشین بسیار مهم است. نمایشگاه ماشین در صورتی که جذاب‌تر و خوش‌طراحی باشد، مشتریان بیشتری را جذب می‌کند.در نتیجه، فضای نمایشگاه ماشین باید هم مجلل و هم مناسب باشد.

طراحی نمایشگاه ماشین :

تصویر طراحی نمایشگاه ماشین

معماری و طراحی داخلی تاثیر بسزایی در تاریخ صنعت اتومبیل سازی و خودروسازی داشته است.

یکی از معماری هایی که باید خود را با زمان و تکنولوژی تطبیق دهد، طراحی نمایشگاه ماشین است.

طراحان نمایشگاه‌های ماشین، موظفند در ایجاد فضای داخلی نمایشگاه ماشین عوامل مهمی از جمله نوع محصول، برند، نور، میزان فضای مورد نیاز، روحیه مشتریان و … را در نظر بگیرند.

طراحی مناسب، خودروها را بیش از پیش متمایز می کند، زیرا ظاهر مجلل و جلوه جذاب نمایشگاه عوامل کلیدی هستند که خریداران را به خرید تحت تاثیر قرار داده و آنها را ترغیب می کند.

بهترین طراحی برای نمایشگاه ماشین چیست ؟

تصویر بهترین طراحی برای نمایشگاه ماشین چیست

سبک طراحی مدرن و مینیمال بهترین سبک برای طراحی نمایشگاه خورو است. با توجه به اینکه ماشین در این طراحی مانند یک مروارید در فضا خواهد درخشید. در صورت وجود امکانات و تزئینات بیش از حد در داخل نمایشگاه، تمرکز فرد از خرید ماشین منحرف می شود.

استفاده از رنگ های خنثی در سبک مدرن باعث می شود انعکاس نور و رنگ بر روی ماشین ها طبیعی تر باشد. رنگ بیش از حد مانع از توانایی فرد برای دیدن درست می شود.

بنابراین، ترجیح داده می شود که نمایشگاه ماشین با استفاده از سبک های ساده و در عین حال جذاب، مانند مدرن ایجاد شود.

در دیزاین نمایشگاه اتومبیل چه اصولی را باید رعایت کرد ؟

تصویر در طراحی نمایشگاه ماشین چه اصولی را باید رعایت کرد

برای جلب توجه بازدیدکنندگان، باید جنبه های منحصر به فرد در طراحی نمایشگاه ماشین گنجانده شود. نمایش خودروها به گونه ای که بیشتر مصرف کننده را تحت تاثیر قرار دهد بسیار مهم است. مواد به کار رفته در طراحی داخلی نمایشگاه ماشین نیز بر نتیجه نهایی تاثیر دارد.

چیدمان اجزای مختلف نمایشگاه باید به گونه ای انجام شود که دسترسی مشتری به هر منطقه را آسان کند و برای او راحت باشد.

موارد زیر ملاحظات اساسی و قابل توجهی است که باید هنگام طراحی یک نمایشگاه ماشین رعایت شود.

  • نحوه ارائه ماشین ها در طراحی نمایشگاه ماشین

تصویر نحوه ارائه ماشین ها در طراحی نمایشگاه ماشین

محوریت نمایشگاه ماشین، خودرو است. همه چیز در نمایشگاه به جز ماشین ها در درجه اول برای بهبود دید و افزایش فروش خودرو وجود دارد، بنابراین باید به نحوه ارائه ماشین ها توجه بیشتری شود.

از آنجایی که خودروها کالایی لوکس هستند، ارائه آنها باید متناسب با قیمت و وضعیت آنها باشد.

ماشین ها باید به گونه ای در داخل نمایشگاه چیده شوند تا مشتریان به راحتی بین آنها رفت و آمد کند و از نزدیک به هر وسیله نقلیه ای نگاه کند. بنابراین، ماشین‌ها باید با فاصله‌گذاری مناسب- نه خیلی دور از هم و نه خیلی فشرده به هم- کنار هم چیده شوند.

برای نمایش بهتر ماشین ها می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. خریدار به لطف استفاده از آینه های بلند و پهن می تواند تمام ابعاد و زوایای خودرو را ببیند.

سایر ابزارهایی که برای ارائه ی بهتر ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند: از سکوها یا سطوح دوار.

برای ایجاد دید بهتر از این اقلام مجلل از پایین یا بالای سکو، نمایشگاه را می توان با استفاده از دو یا چند سکو به بخش های مختلف جدا کرد و ماشین ها را بر روی سکوهایی با ارتفاع های مختلف قرار داد.

امروزه بهترین و زیباترین ماشین ها معمولا در سطوح گردان نمایش داده می شوند. آنها زیبایی محصول و همچنین طراحی پیشرفته نمایشگاه را از این طریق به نمایش می گذارند.

  • متریال و رنگ در طراحی نمایشگاه ماشین

تصویر متریال و رنگ در طراحی نمایشگاه ماشین

برای ایجاد جلوه ای مدرن و خاص باید به مواد و رنگ هایی که در طراحی نمایشگاه ماشین استفاده می کنید توجه کنید.

از آنجایی که خودرو محصولی است که در گذشته ساخته شده اما متعلق به آینده است، منطقه ای که طراحی می کنید باید ترکیبی از زیبایی و مدرنیته باشد.

محصولات مد روز و مدرن در داخل نمایشگاه ماشین در تضاد کامل با استفاده از مواد قدیمی در نمایشگاه قرار دارند. توصیه می شود برای دیوارها، سقف و کف نمایشگاه از مواد جذاب و امروزی استفاده کنید.

رنگ های به کار رفته در نمایشگاه ماشین به اندازه متریال حیاتی هستند. متریال هایی که به راحتی می توانید در نمایشگاه ماشین خود از آنها بهره مند شوید، متریال های مدرن و ساده و بدون طرح و نگار هستند.

استفاده از رنگ های زیاد در طراحی داخلی نمایشگاه ماشین توصیه نمی شود.

به منظور جلب توجه به یک منطقه خاص از نمایشگاه ماشین، می توان آن منطقه را از بقیه با رنگ متفاوتی جدا کرد. با این حال، در بیشتر موارد، استفاده از سه تا چهار رنگ کافی است.

اگر نمایشگاه ماشین برای یک برند خاص ایجاد می شود، ترجیح داده می شود که رنگ های لوگوی آن کسب و کار در اولویت اول قرار گیرد. در غیر این صورت، شما آزاد هستید که از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید.

  • نورپردازی در طراحی نمایشگاه ماشین

تصویر نورپردازی در طراحی نمایشگاه ماشین

یکی از اجزای اصلی و حیاتی طراحی یک نمایشگاه ماشین، نورپردازی است. این نمایشگاه دارای نور کافی برای نمایش جزئیات و عناصر مختلف خودروها است. نور طبیعی و نور مصنوعی دو نوع اصلی نورپردازی مورد استفاده در طراحی داخلی هستند.

یک گزینه کم هزینه و مقرون به صرفه برای نمایش خودروها، آفتاب طبیعی است که از پنجره ها وارد نمایشگاه می شود. با این حال، محدودیت نور طبیعی این است که فقط در طول روز قابل استفاده است.

برای اطمینان از اینکه همیشه نور کافی وجود دارد، باید از نور مصنوعی استفاده کنید. فضای داخلی نمایشگاه با این نور گرم شده و به خوبی روشن می شود.

نور را جدی بگیرید، زیرا نور خوب ظاهر کالا را بهبود می بخشد. اگر منابع نور به درستی قرار گیرند، چراغ های داخلی خودروها از سطوح درخشان آنها منعکس شده و جذابیت آنها را افزایش می دهد.

در نظر داشته باشید که نورپردازی یک موضوع تخصصی است، بنابراین توصیه می شود برای ارائه ماشین های خود در بهترین نور ممکن از متخصصان این صنعت مشاوره بگیرید. نورپردازی معمولاً برای هر خودرو به طور جداگانه انجام می شود تا به بهترین ظاهر برسد.

از نورهای مخفی نیز می توان برای افزایش جذابیت و جلوه مکان های مختلف مانند سقف کاذب استفاده کرد.

  • تفکیک و فضاسازی برای ماشین‌ها در طراحی نمایشگاه ماشین

تصویر تفکیک و فضاسازی برای ماشین‌ها در طراحی نمایشگاه ماشین

طراحی و فضاسازی داخلی بخش های مختلف نمایشگاه از قبل توسط معماران برنامه ریزی شده است. موقعیت خودروهای نمایشگاه و سازهای متعدد یکی از عوامل تعیین کننده ای است که در ایجاد این طرح باید مورد توجه قرار گیرد.

محاسبه مقدار و اندازه وسایل نقلیه ای که در داخل نمایشگاه نمایش داده می شود باید فضای اضافی مورد نیاز برای حرکت وسیله نقلیه، چرخش و پارک را در نظر بگیرد. یک ماشین حداقل به فضای 2.5×5 متر نیاز دارد.

در مرحله اجرای پروژه باید به فکر راهی برای تقسیم چند بخش نمایشگاه و خودروها باشید. جداسازی فضا در طراحی نمایشگاه ماشین با دیوارها و پارتیشن ها قابل دستیابی نیست. روش ایده آل برای تقسیم منطقه ایجاد یک اختلاف سطح جزئی اما مناسب است. به عنوان مثال، اتاق بالاتر ممکن است برای نظارت و نهایی کردن قراردادهای مهم استفاده شود، در حالی که اتاق های پایین تر ممکن است برای نمایش وسایل نقلیه استفاده شود. علاوه بر این، برای نمایشگاه خودرو، یک پلت فرم چرخان یا تغییر ارتفاع برای نمایش خودروها می تواند ایده خوبی باشد.

با استفاده از ستون هم می‌شود فضا‌ها را تفکیک کرد.با این راهکارها فضاسازی بهتری برای ماشین ها انجام می‌دهید.

  • فضای داخلی نمایشگاه اتومبیل

تصویر فضای داخلی نمایشگاه اتومبیل

اندازه و برند ماشین هایی که در نمایشگاه عرضه و خرید و فروش می شوند، نحوه ساخت نمایشگاه ماشین را مشخص می کند.

ابتدا نام فضاهای مورد نیاز و لازم برای هر بخش نمایشگاه نوشته شود و فضایی برای آن اندیشیده شود. به عنوان مثال، یک مکان ممکن است به عنوان پیشخوان برای مشاوران فروش در نمایشگاه های بزرگ استفاده شود. فضای نمایشگاه ماشین را می توان با برخی مبلمان دنج بهبود بخشید. قدم بعدی اطمینان از وجود فضای کافی برای نمایش خودروها است. این منطقه باید کاملاً برنامه ریزی شود تا همه بتوانند به راحتی در ماشین قدم بزنند، داخل آن را ببینند و وارد ماشین شوند.

پس از آن مدیریت یک فضا در نظر گرفته می شود. در این فضا باید اتاق مدیریت و در کنار آن اتاقی برای برگزاری همایش و عقد قرارداد در نظر گرفته شود.

برای طراحی یک نمایشگاه ماشین، به فضاهای اضافی مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یک فضای استراحت کوچک نیاز است.

در فضا‌های بزرگ، ممکن است از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای تقسیم اتاق قرارداد از بقیه سالن استفاده شود. یا شاید یک نیم طبقه برای اتاق های منحصر به فرد در این منطقه وجود داشته باشد.

  • روحیه مشتری را در طراحی نمایشگاه ماشین فراموش نکنید.

تصویر روحیه مشتری را در طراحی نمایشگاه ماشین فراموش نکنید.

با استفاده از نوع محصولی که می فروشید، می توانید چیزهای زیادی در مورد نگرش ها، علایق و ویژگی های اخلاقی مشتریان خود بیاموزید.

این عوامل باید در طراحی نمایشگاه ماشین در نظر گرفته شوند. شما باید میانگین جامعه آماری مشتریانی را که به شما مراجعه می کنند و با توجه به این اطلاعات، مناطق مختلفی از نمایشگاه را ایجاد می کنند، بسته به نوع محصول (SUV، خودروی مسابقه ای، کروک و غیره)، نوع برند و محدوده قیمت آن قسمت‌های مختلف نمایشگاه را طراحی کنید.

  • استفاده از لوگو برند های مختلف ماشین ها

تصویر استفاده از لوگو برند های مختلف ماشین ها

اگر وسایل نقلیه شما متعلق به برندی خاص هست، می توانید از همان برند الهام بگیرید. هر برندی شعار، رنگ و نشان خاص خود را دارد. استفاده از این لوگوها زیبایی و تخصص نمایشگاه شما را افزایش می دهد و در عین حال برند محصول شما را نیز ارتقا می دهد.

اگر با چندین کسب‌وکار مجزا همکاری می‌کنید، می‌توانید نام و نشان آن‌ها را در برند خود بگنجانید و در داخل آن‌ها را ذکر کنید. اما، استفاده بیش از حد از لوگوهای مختلف می تواند منطقه را به هم ریخته نشان دهد.

  • طراحی برای فضاهای کوچک نمایشگاه اتومبیل

در فضاهای کوچک معمولا از آینه در دیوارهای نمایشگاه ماشین استفاده می شود. زیرا گاهی اوقات فضای کافی برای مانور اتومبیل وجود ندارد. در نتیجه، طرف دیگر خودرو در آینه دیده می شود. فضاها با یکدیگر ترکیب می شوند و فضا کاملاً باز در نظر گرفته می شود زیرا جدا کردن آنها ایده خوبی نخواهد بود.

دیزاین نمای نمایشگاه اتومبیل :

تصویر دیزاین نمای نمایشگاه اتومبیل

معمولاً فضاهای بزرگی برای نمایشگاه ماشین در نظر گرفته می شود تا بتوان خودروهای زیادی را پارک کرد و به نمایش گذاشت. برای نمایش این خودروها از بیرون به نمای شیشه ای کامل نیاز داریم. بنابراین نمای یک نمایشگاه ماشین از شیشه ساخته شده است.

برای هر ماشین ترجیح داده می شود که با نور نقطه ای یک نمای همگن ارائه شود. در نظر داشته باشید که یک تابلوی قابل توجه برای نمایشگاه مورد نیاز است. یک تابلوی روشن شبانه ترجیحاً اگر علامت با نمایش مطابقت داشته باشد، به خصوص اگر برای یک مارک خاص از خودرو باشد. اگر نمایشگاه ماشین فضای بیرونی مناسبی دارد، محوطه سازی برای قرار دادن بسیاری از وسایل نقلیه در آنجا و نمایش آنها در آنجا ایده خوبی خواهد بود.

سخنان پایانی:

ماشین یکی از گران‌ترین و مجلل‌ترین اقلامی است که یک فرد ممکن است در طول زندگی خود بخرد. در نتیجه نحوه ارائه و فروش آن باید منحصر به فرد و مناسب باشد.

نمایشگاه داران باید توجه کافی به عناصر حیاتی در طراحی نمایشگاه ماشین داشته باشند تا نیازهای مشتریان خود را به بهترین نحو برآورده کنند و مشتری را به سمت خریدی راحت راهنمایی کنند.

تصویر دیزاین نمایشگاه اتومبیل

1/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط