تصویر دکوراسیون داخلی صنعتی

آشنایی با دکوراسیون داخلی صنعتی

تصویر آشنایی با دکوراسیون داخلی صنعتی

یکی از محبوب‌ترین و جسورانه ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی، سبک صنعتی است که هر دو اجزای قدیمی و مدرن را با هم ترکیب می‌کند تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کند.

در سایر سبک های دکوراسیون داخلی، لوله کشی ساختمان، تهویه، کابل برق و غیره کاملاً پنهان است، اما در سبک صنعتی، تاسیسات نمایان است و تصور می شود که جاذبه اصلی این سبک باشد. این سبک جذاب است، زیرا روند ساخت و ساز را قابل مشاهده می کند و بیشتر در آپارتمان های تجاری، اداری و خانه هایی با دکوراسیون مدرن استفاده می شود.

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی چیست ؟

تصویر سبک دکوراسیون داخلی صنعتی چیست

دکوراسیون داخلی صنعتی با ترکیب گرما و نزدیکی عناصر قدیمی با عناصر جدید مد روز، جلوه ای متمایز و خاص در محیط خانه ایجاد می کند. برخلاف سبک های دیگر دکوراسیون، هدف این سبک این است که تمام عناصر داخلی ساختمان را در معرض دید قرار دهد. بد نیست بدانید که این سبک از دکوراسیون در انتخاب و چیدمان مبلمان به کارایی آن ها نیز توجه دارد و برای طراحی منازل مدرن، فضاهای اداری و تجاری و همچنین خانه های مسکونی و آپارتمانی با سقف بلند به کرات مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که این سبک از مواد ساده استفاده می‌کند، می ‌تواند تا جای ممکن کم‌ هزینه اجرا شود و در عین حال حالتی کاری دارد که احساسات شما را درگیر می‌کند و بر آن تأثیر می‌گذارد این سبک با کاهش دادن همه چیز تا اصل و اساس خود، هماهنگی زیبای کاربری و فرم خالص را به نمایش می ‌گذارد. دکوراسیون داخلی صنعتی به دلیل زیبایی بی‌ تظاهر و ساده، گزینه‌ای شیک و متمایز است.

تاریخچه این سبک :

تصویر تاریخچه این سبک

تاریخچه آغاز سبک دکوراسیون داخلی صنعتی را می توان در اوایل قرن بیستم جستجو کرد. در این زمان، با پایان یافتن انقلاب صنعتی دوم، کارخانه‌ها در اروپای غربی تعطیل شدند و تولید کالاهای آنها به کشورهایی منتقل شد که نیروی کار ارزان تری داشتند. در نتیجه بسیاری از این سازه ها خالی از سکنه باقی ماندند.

اما با گذشت زمان و بزرگ‌تر شدن شهرها و افزایش جمعیت، نیاز به فضای سکونت افزایش یافت. در نتیجه، بسیاری از این کارخانه های متروکه به مناطق مسکونی تبدیل شدند که منجر به افزایش محبوبیت سبک دکوراسیون صنعتی شد.

6 ویژگی و نکته مهم در دکوراسیون داخلی صنعتی :

 1. استفاده از مصالح ساختمانی ارزان قیمت و ساده در دکوراسیون داخلی صنعتی

تصویر استفاده از مصالح ساختمانی ارزان قیمت و ساده در دکوراسیون داخلی صنعتی

مصالحی که اغلب در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد چوب، فلز، آجر و بتن است که در ادامه به آنها می پردازیم.

– استفاده از آجر و بتن

آجر و بتن دو مورد از محبوب ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در انبارها و سازه های صنعتی قدیمی بودند. بنابراین از این دو مصالح ساختمانی بدون هیچ پوششی در سبک دکوراسیون داخلی صنعتی استفاده می شود. به عنوان مثال، می توانید آجر را برای دیوارها و بتن صیقلی را برای کف انتخاب کنید.

– استفاده از فلز و چوب

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی از سطوح فلزی و چوبی استفاده گسترده ای می کند. در این سبک برای سقف، راه پله و پنجره ها از پنل های فلزی و چوبی استفاده شده است.

بد نیست بدانید که چوب در کف خانه هایی که به سبک صنعتی دکور شده اند، نیز کاربرد دارد و شما می توانید از الوارها یا پارکت های چوبی به این منظور استفاده کنید.

 1. رنگ های خنثی و طبیعی در دکوراسیون داخلی صنعتی

تصویر رنگ های خنثی و طبیعی در دکوراسیون داخلی صنعتی

در سبک دکوراسیون صنعتی استفاده از رنگ های روشن و زنده هیچ فایده ای ندارد و در عوض باید از ترکیب رنگ های خنثی و رنگ های طبیعی استفاده کرد. بهتر است بدانید که اغلب برای از بین بردن فضای سرد و خشک دکوراسیون داخلی صنعتی، رنگ های قهوه ای و خرمایی به عنوان رنگ های غالب در نظر گرفته می شوند و از رنگ های خنثی دیگر برای دکوراسیون و وسایل کوچکتر استفاده می شود. همچنین با استفاده از مصالحی مانند چوب، فلز و آجر، می توانید رنگ های طبیعی را وارد فضای داخلی کنید و به آن جلوه ای صنعتی ببخشید.

خاکستری و سفید ترکیب زیبایی در این سبک به حساب می آیند، پس ناگفته نماند که می توانید از این ترکیب نیز استفاده کنید.

 1. مبلمان و تجهیزات مناسب در دکوراسیون داخلی صنعتی

تصویر مبلمان و تجهیزات مناسب در دکوراسیون داخلی صنعت

بهترین انتخاب برای دکوراسیون‌داخلی به سبک‌صنعتی همانطور که از نام سبک پیداست مبلمان و دکوراسیونی است که حال و هوای فضاهای صنعتی قرن بیستم را تداعی می کند. همچنین باید توجه داشته باشید که بسیاری از افراد امکان زندگی در فضاهای صنعتی مرمت شده را ندارند، بنابراین باید با انتخاب مبلمان و اکسسوری های مناسب، فضای داخلی با سبک صنعتی ایجاد کنید.

طبیعتاً در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب این موارد باید کارآمدی آنها را در نظر بگیرید و از هرگونه افراط و تفریط دوری کنید. موارد زیر را در نظر بگیرید و در این سبک دکوراسیون داخلی اعمال کنید:

– مبلمان و اثاثیه صنعتی قدیمی و عتیقه

اگر به لوازم و تزیینات عتیقه و قدیمی برای برخی از مبلمان و تزیینات این سبک دسترسی ندارید، از محصولاتی استفاده کنید که شکل و ظاهر آنها متاثر از مبلمان کارخانه ها و آزمایشگاه های قدیمی است.

– استفاده از قاب عکس و تابلوهای نقاشی

از یک یا دو تابلوی نقاشی یا قاب عکس بزرگ برای تزیین دیوار استفاده کنید تا حال و هوای یکنواخت دکوراسیون داخلی صنعتی را از بین ببرید.

– استفاده از گیاهان طبیعی

علاوه بر این، می توانید از گیاهان برای ایجاد سرزندگی و طراوت به محیط استفاده کنید.

 1. لوله ها و اتصالات نمایان در دکوراسیون داخلی صنعتی

تصویر لوله ها و اتصالات نمایان در دکوراسیون داخلی صنعتی

لوله ها و اتصالات یکی از اجزای اصلی سبک دکوراسیون داخلی صنعتی هستند. بنابراین، در صورت تمایل به تغییر کاربری، انبارها یا سایر فضاهای صنعتی را دارید، به هیچ وجه آن ها را پنهان نکنید.

دیوارهای سفید به عنوان پس زمینه عالی برای این لوله ها و اتصالات عمل می کنند زیرا تضاد خیره کننده ای با محیط اطراف خود ایجاد می کنند.

 1. وسایل روشنایی در دکوراسیون داخلی صنعتی

تصویر وسایل روشنایی در دکوراسیون داخلی صنعتی

انتخاب منابع روشنایی مناسب یکی از چالش های سبک دکوراسیون داخلی صنعتی است. این سبک اغلب از چراغ های آویز فلزی ساده و آباژورهای پایه بلند استفاده می کند. طبیعتاً ناگفته نماند که آویزها و آباژورهای آنتیک و قدیمی برای این سبک مناسب هستند.

 1. فضای باز در دکوراسیون داخلی صنعتی

خاستگاه سبک صنعتی را می توان در سازه های بسیار عظیم از جمله غارها، انبارها، سوله ها و کارخانه ها یافت. این باعث می شود که انتظار رود یک منظره بزرگ و باز نقش مهمی در طراحی این سبک ایفا کند. بر اساس این سبک، یک سقف بلند می تواند اتاق ‌های بزرگ را به هم متصل ‌کند، اتاق‌ هایی که هر یک برای چند منظور، مثل آشپزخانه و اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن، استفاده می ‌شوند.

دکوراسیون‌داخلی بخش های مختلف خانه به سبک‌صنعتی :

 • دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک صنعتی :

تصویر دکوراسیون اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک صنعتی به دلیل ظاهر متمایز و استثنایی و همچنین مقرون به صرفه بودن و طراحی آسان، از محبوبیت بالایی در بین علاقه مندان به این سبک برخوردار است.

با ترکیب این سبک و عناصر خاص از انواع سبک های دیگر، می توانید یک اتاق نشیمن خیره کننده و دل نشین طراحی کنید.

شما می توانید یک دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک صنعتی را با یکی از دو روش ذکر شده در زیر ایجاد کنید:

 1. استفاده از کف پوش، دیوار، سقف و….
 2. پر کردن فضا با استفاده از مبلمان‌ و لوازم‌ جانبی صنعتی
 • دکوراسیون آشپزخانه به سبک صنعتی :

 

تصویر دکوراسیون آشپزخانه

از آنجایی که آشپزخانه مرکز هر خانه ای محسوب می شود، دکوراسیون آشپزخانه به سبک صنعتی و تلفیق آن با مواد اولیه و غیر صیقلی مانند چوب و آجر می تواند کل فضای خانه را تحت تاثیر قرار دهد.

لوله های نمایان شده در قسمت هود و لامپ های جزیره ای آویزان نیز بخشی از دکوراسیون آشپزخانه صنعتی را می تواند شامل شود.

علاوه بر این، استفاده از کابینت های چوبی می تواند زیبایی آشپزخانه را افزایش دهد.

علاوه بر همه اینها، ترکیب کابینت های چوبی طبیعی خام با صندلی و سیستم روشنایی صنعتی می تواند جلوه ای گرم و صنعتی به دکوراسیون آشپزخانه شما ببخشد. درهای کابینت مشکی می تواند فضا را بیشتر صنعتی کند.

 • دکوراسیون اتاق خواب به سبک صنعتی :

تصویر دکوراسیون اتاق خواب

اثربخشی و هزینه کم تجهیزات پایه و اساس سبک دکوراسیون صنعتی است که روشی کاربردی و مقرون به صرفه برای ایجاد یک اتاق خواب شیک است. طاق یا خرپا یا همان پایه و تکیه گاه مورد استفاده در کارگاه های نجاری و برش چوب زیر الوار یکی از وسایلی است که می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب صنعتی خود استفاده کنید. می‌توانید این وسایل ساده و کم‌هزینه را از مغازه‌های ابزار فروشی ها یا نجاری ها خریداری کنید، آن را در اتاق خواب خود قرار داده و لباس‌های خود را به جای روی تخت، مبلمان یا زمین در آنجا آویزان کنید. دکوراسیون اتاق خواب صنعتی آرام و خنک است. دیوار های آجری در معرض نمایش، آهن و ضد آب بودن طبقات خلاقیت هنرمند را در این سبک نشان می‌دهد.

 • دکوراسیون حمام به سبک‌ صنعتی:

حمامی که به سبک صنعتی دکور شده است واقعا منحصر به فرد است و ما را به یاد کارخانه ها و انبارهای قدیمی و متروکه می اندازد.

دکوراسیون حمام به سبک صنعتی هر جزء و عنصر را آشکار می کند. در واقع از آنجایی که هر متریالی که در این نوع سبک به کار می رود نمایان است، می توان این نوع طراحی را یکی از صادقانه ترین سبک های دکوراسیون دانست.

می توان به این نکته اشاره کرد که در این نوع سبک هر چیزی که بتواند شما را به سبک دکور صنعتی نزدیک کند ارزشمند است. در طراحی دکوراسیون این حمام ها از مصالحی مانند چوب، سنگ و فلز استفاده شده است.

علاوه بر تمام موارد فوق، انتخاب چیزهایی با ظاهری قدیمی می تواند بسیار مفید باشد. رنگ های خنثی نیز دکوراسیون حمام را بهبود می بخشد.

سخن پایانی:

ما در این مقاله تلاش کردیم تا مطالب آموزشی و مفیدی در مورد دکوراسیون داخلی صنعتی در اختیار شما قرار دهیم.

این سبک دکوراسیون‌داخلی اگرچه فوق العاده منحصر به فرد و دوست داشتنی است، اما به سلیقه بسیاری از افراد خوش نیامده و فقط برای کسانی مناسب است که به محیط های صنعتی یا سازه های به سبک قدیمی علاقمند هستند.

در انتها می توان نتیجه گرفت که برای انجام این نوع سبک نیازی به صرف هزینه زیادی ندارید. به سادگی از موادی مانند آجر، بتن و فلز در حالت طبیعی خود بدون پوشش استفاده کنید.

تصویر دکوراسیون داخلی صنعتی - مجله نکستا دیزاین

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط