تصویر طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک

طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک و نکات مهم آن

تصویر طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک و نکات مهم آن

فروشگاه‌های محصولات ساختمانی در نتیجه رشد و گسترش اختراعات و ارتباطات و همچنین پیشرفت‌های چشمگیری که بشر در عصر مدرن در این زمینه‌ها انجام داده است، اهمیت بسیاری پیدا کرده است. مردم به لوکس بودن و تمایل به تجمل گرایی، این روزها ملزومات خانه خود را با دقت و تاثیرگذاری بیشتری از فروشگاه ها انتخاب و خریداری می کنند تا فضای زندگی خود را به بهترین نحو تزیین کنند. طراحی دکوراسیون فروشگاه های کاشی و سرامیک بدون شک یکی از عناصری است که مشتریان را به سمت مشاغل فروش محصولات و لوازم ساختمانی می کشاند.

طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک بایستی نشانگر دیزاین جذاب با استفاده از متریال های موجود در فروشگاه باشد تا مشتری را به خرید تشویق کند.

طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک :

تصویر طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک

به منظور ایجاد یک تجربه متفاوت در طراحی دکوراسیون فروشگاه کاشی و سرامیک می توان به مشتریان این امکان را داد که با محصولات موجود در فروشگاه تعامل داشته و به تبادل اطلاعات با متخصصان حاضر در فروشگاه بپردازند، که این امر موجب ایجاد فضاهای خاص خواهد شد. دکوراسیون و تزئینات موجود در طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک باید به گونه ای ساخته شوند که مصرف کنندگان بتوانند به سرعت آنها را برای بررسی و نمونه های موجود بیرون بکشند.

با چیدمان کاشی ها و سرامیک های موجود به گونه ای که شبیه یک اثر هنری بر روی یکی از دیوارها باشد، فضای فروشگاه را می توان مجلل طراحی کرد. یکی دیگر از عناصر موفقیت در دیزاین فروشگاه کاشی و سرامیک، ایجاد فضایی در گالری است که مشتریان می توانند چندین نمونه از طرح مورد نظر و همچنین اطلاعات دقیق در مورد آن را در یک صفحه مشاهده کنند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کاشی و سرامیک موضوعی حیاتی است که برای موفقیت در طراحی نیاز به حضور و مشاوره متخصصان دارد. سعی کنید از طراحی مناسب و بهینه استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی فروشگاه کاشی و سرامیک خود را به دکوراسیونی مجلل، ایده آل و پسندیده تبدیل کنید. این به شما کمک می کند تا با افزایش فروش و افزایش رضایت مشتری در خط کاری خود موفق شوید.

البته ناگفته نماند که آنچه مشتری در خارج از فروشگاه شما می بیند همان چیزی است که او را به داخل می کشاند. بنابراین، علاوه بر طراحی دکوراسیون داخلی، به دکوراسیون بیرونی فروشگاه کاشی و سرامیک نیز توجه کنید. با این کار نیمی از راه را با موفقیت طی کرده اید. با قرار دادن اقلام و اشیایی در ویترین مغازه خود پلی بین افکار خود و مخاطبان ایجاد کنید که می دانید مجلل تر هستند و توجه بیشتری را به خود جلب می کنند.

نکات مهم در طرح و دیزاین فروشگاه های سرامیک و کاشی :

تصویر نکات مهم در طراحی فروشگاه های سرامیک و کاشی

اگر صاحب یک فروشگاه کاشی و سرامیک باشید، طراحی فروشگاه شما مورد توجه بسیاری از افراد خواهد بود. امروزه مردم برای خرید وسایل مورد نیاز خود یا خانه شان دقت بیشتری به خرج می دهند و ترجیح می دهند به فروشگاه هایی مراجعه کنند که علاوه بر داشتن قیمت و کیفیت مناسب، از ظاهری خوب و دوست داشتنی هم برخوردار باشد.

در نتیجه نکاتی را در متن زیر برای طراحی چنین فروشگاهی ارائه می دهیم. این اشاره‌ها می‌تواند به شما کمک کند با یک طراح کار کنید تا ایده‌های دوست‌داشتنی برای فروشگاه خود را عملی کنید.

  1. فضای مورد نیاز برای طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک

تصویر فضای مورد نیاز برای طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک

برای اینکه دکوراسیون فروشگاه کاشی و سرامیک خود را بهتر طراحی کنید، محصولات متنوع تری در آن بفروشید، مشتریان بیشتری به فروشگاه شما مراجعه کنند و در نهایت فروش و درآمد بالاتری را تجربه کنید، خوب است فروشگاهی با متراژ متوسط یا بالا داشته باشید. البته این بدان معنا نیست که طراحی دکوراسیون یک فروشگاه کوچک سرامیک و کاشی فروشی را نمی توان انجام داد، اما در فضاهای بزرگ می توان این کار را راحت تر و بهتر انجام داد. در یک فروشگاه بزرگ، می توانید محصولات متنوع تری را عرضه و به فروش برسانید.

  1. طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک مانند یک نمایشگاه هنری

تصویر طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک مانند یک نمایشگاه هنری

فروشگاه خود را طوری طراحی و راه اندازی کنید که هر کاشی یا سرامیک شبیه یک اثر هنری باشد. در نتیجه اعتماد مشتری به اقلام شما افزایش می یابد. برای این منظور از قاب های مختلف برای هر کاشی یا سرامیک استفاده کنید. قاب های اصلی که برای کاشی و سرامیک روی دیوارها استفاده می شود. یک لامپ با یک پرتو نور متمرکز در بالای هر فریم نصب کنید تا تمرکز و توجه بیننده را جلب کند. کار نمایش کاشی ها و سرامیک ها را می توان به صورت یک آلبوم نیز انجام داد. یک آلبوم قابل چرخش و ورق زدن که روی دیوار نصب شده است.

می‌توانید مانند آثار هنری، چند نقاشی شناخته شده از تاریخ هنر جهان را در نمایشگاه اقلام سرامیک و کاشی تکرار کنید. به عنوان مثال، ممکن است مشاهده کنید که چگونه آثار هنری پیت موندریان را می توان با استفاده از کاشی های رنگارنگ با دیدن نقاشی های شگفت انگیز او روی دیوار فروشگاه تکرار کرد. در نتیجه مشتریان به سمت فروشگاه شما جذب خواهند شد و دیزاین شوروم کاشی و سرامیک شما متمایز و خیره کننده خواهد شد.

  1. اهمیت نورپردازی در طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک

تصویر اهمیت نورپردازی در طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک

اجرای نورپردازی عالی و مناسب یکی از مهم ترین کارهایی است که در طراحی یک فروشگاه کاشی و سرامیک فروشی باید انجام شود. در چشم مشتری، کاشی‌ها، سرامیک‌ها و سایر محصولات زمانی تمیزتر، براق‌تر و زیباتر به نظر می‌رسند که نور کافی یا حتی زیاد وجود داشته باشد. همچنین، با نورپردازی مناسب، هر کاشی برجسته یا دارای رنگ متمایز که باید به خوبی دیده شود، به وضوح نمایان می شود.

به عنوان مثال، اگر بر روی تعداد از کاشی ها و سرامیک ها تاکید بیشتری داشته باشید و جزو محصولات لوکس و گران قیمت فروشگاه شما هستند یا پر فروش اند، می توانید آنها را در بهترین جا نصب کنید و از نور های متمرکز بر روی آنها استفاده کنید.

اگر در کنار این نور پردازی آهنگی موزون و ملایم نیز پخش شود، بی شک موفق تر خواهید بود.

  1. در طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک از رنگ مناسب استفاده شده است.

تصویر در طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک از رنگ مناسب استفاده شده است

سرامیک ها و کاشی ها در حال حاضر در طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها تولید می شوند. از کاشی‌هایی با تزئینات دقیق گرفته تا طرح های معمولی، نقش برجسته‌ها، گرانیت، نقوش سنگی و غیره که رنگ‌های آنها نیز بسیار متمایز است. چیدمان رنگ کاشی ها یا ترتیب و نحوه قرارگیری این رنگ ها در کنار یکدیگر باید در طراحی فروشگاه‌های سرامیک و کاشی رعایت شود تا هر کدام به وضوح دیده شوند. به عنوان مثال، تصمیم گیری برای بسیاری از خریداران چالش برانگیز خواهد بود اگر تمام محصولات سرامیک و کاشی را از طیف تاریک ترکیب کنید.

بنابراین، هنگام رنگ آمیزی، مطمئن شوید که هر رنگ را به طور واضح و جداگانه در معرض دید قرار دهید.

به طور معمول، رنگ های تیره و روشن یا کاشی های ساده و طرح دار ترکیب های خوبی را در کنار هم ایجاد می کنند.

  1. توجه به ویترین در دیزاین فروشگاه کاشی و سرامیک

تصویر توجه به ویترین در طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک

این که شما نمایندگی یا فروشگاه یک شرکت سرامیک هستید یا محصولات مجموعه ای از برندها را ارائه می دهید، در طراحی دکور و ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک بسیار تاثیرگذار است.

اگر ویترین یا فروشگاه شما فضای بزرگی دارد می توانید قسمت هایی از آن برای مثال گوشه ها و کنج های آن را با برخی از محصولات خاص تان دکور کنید تا مشتری به شکل واقعی تری کاربرد محصول را ببیند. به عنوان مثال، کاشی های سرامیکی شش ضلعی ممکن است اولین انتخاب مردم نباشد، اما بدون شک زمانی که نحوه استفاده از آنها را ببینند شگفت زده خواهند شد.

  1. استفاده از چیدمانی خاص و متمایز در دیزاین فروشگاه کاشی و سرامیک

تصویر استفاده از چیدمانی خاص و متمایز در دیزاین فروشگاه کاشی‌وسرامیک

همانطور که قبلاً بحث شد، می‌توانید با ایجاد ماکت و مدل‌های محصولات، مشتریان را به خرید بهتر تشویق کنید.

با طراحی و ساخت این مدل‌ها، می‌توانید ایده های منحصربه‌فردی را در مورد طراحی و رنگ و نحوه چیدمان محصولات خود را در کنار یکدیگر بیابید و طرح‌های خلاقانه خود را ارائه دهید.

از گلدان‌های کیاهان طبیعی، مانند سانسوریا بلند یا سایر گیاهان بزرگ و مجلل استفاده کنید تا ظاهر فروشگاه کاشی و سرامیک خود را زیباتر و دوست‌داشتنی‌تر نشان دهید.

ایده هایی جذاب برای طراحی فروشگاه کاشی و سرامیک :

تصویر ایده هایی جذاب برای دکوراسیون شوروم کاشی‌وسرامیک

  • سکوها یا میزها را در مرکز فروشگاه قرار دهید، کاشی ها را به خوبی و زیبایی روی آن ها بچینید و نور پزداری کنید.
  • روی یکی از دیوارها، چند قفسه از چوب یا فلز بسازید و داخل هر قفسه یک کاشی قرار دهید و هر کدام را نورپردازی کنید.
  • برای نمایش کاشی های سرامیکی بزرگتر، از نور ملایم استفاده کنید.
  • به این فکر کنید که یک قسمت نشیمن برای استراحت مشتریان فراهم کنید.

سخن پایانی :

معمولاً با شنیدن کلمه “مصالح ساختمانی”یاد زبری بتن، شکنندگی سیمان و نوک تیز بودن تیرهای فولادی می افتیم. اما سکه مصالح ساختمانی یک روی ظریف و هنرمندانه نیز دارد؛ کاشی و سرامیک. دلیل این امر این است که فروشگاه کاشی و سرامیک هیچ ویژگی مشترکی با سایر فروشگاه های لوازم ساختمانی ندارد. نمایشگاه های فروش محصولات کاشی و سرامیک معمولاً هنرمندانه طراحی می شوند تا زیبایی، برتری و ارزش این محصولات را برجسته کنند.

تصویر دیزاین شوروم سرامیک

3/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط