تصویر دکوراسیون نمایشگاه مبلمان

اصول کلیدی در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان

تصویر اصول کلیدی در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان

امروزه مبلمان جایگاه خاصی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد، به همین دلیل طراحان سبک های مختلفی را در بازار عرضه کرده اند. به روز و مدرن کردن نمایشگاه مبلمان شما برای انعکاس جدیدترین گرایش های طراحی داخلی باید مهمترین دغدغه شما هنگام طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان شما باشد. اگر مشتریان بالقوه باورکنند که محصولات شما برای خانه یا محل کارشان ایده آل است، تمایل بیشتری به خرید خواهند داشت.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان، نیاز به خلاقیت بسیاری دارد، چرا که نمایشگاه مبلمان با سایر نمایشگاه‌ها تفاوت زیادی دارد. نوآوری باید هم در چیدمان مبل‌ها و هم در طراحی فضای نمایشگاه باشد.

طراحی دکوراسیون و چیدمان نمایشگاه مبلمان :

تصویر طراحی دکوراسیون و چیدمان نمایشگاه مبلمان

صاحب نمایشگاه مبلمان به دو روش مختلف می تواند فضای داخلی نمایشگاه مبلمان خود را طراحی و چیدمان کند که هر کدام را می توان مطابق با سلیقه خود سفارشی کرد.

طراحی و چیدمان اولیه برای ارائه تصویری گسترده و جامع از فضای داخلی نمایشگاه انجام شده است، تا فردی که خارج از فضای نمایشگاه ایستاده است به راحتی قسمت های داخلی و مبل های موجود را ببیند.

طراحی و چیدمان دوم در دکوراسیون نمایشگاه مبلمان، تعدادی از کارهای موجود را مستقیماً در مقابل دید مشتری قرار می دهد. برای اینکه مشتری هنگام نگاه کردن از بیرون فقط این چند کار را ببیند، نمی تواند کارهای دیگری را که ارائه می شود ببیند. در نتیجه، مبلمان های انتخاب شده باید خیره کننده و چشمگیر باشد تا خریدار به سمت آنها کشیده شود و برای بازدید از نمایشگاه الهام بگیرد.

اصول کلیدی در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان :

تصویر اصول کلیدی در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان

نحوه چیدمان کالای اصلی خود یعنی مبلمان، اساس طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان را تشکیل می دهد. از آنجایی که ما اجناس را در نمایشگاه های دیگر در طبقات و قفسه های مختلف سازماندهی می کنیم، شکل این قفسه ها و سایر عناصر محیطی بیشترین بار دکوراسیون نمایشگاه ها را به دوش می کشد. اما نمایشگاه مبلمان ما فاقد هرگونه قفسه است. زیرا محصولات باید در محیط نمایشگاه نمایش داده شود تا مشتریان متوجه کالای اصلی ما شوند. قبل از اینکه بتوانیم دکوراسیون نمایشگاه مبلمان بسازیم، باید تصمیم بگیریم که چه نوع مبلمانی را بفروشیم.

به طور معمول، سه سبک مبلمان تولید می شود: کلاسیک، مدرن و راحتی. با توجه به نوع محصول که در نمایشگاه مبلمان می‌فروشیم، می‌توانیم دکوراسیون نمایشگاه مبلمان خود را طراحی کنیم.هر سبکی از مبلمان به مجموعه لوازم و تزئینات خاص خود نیاز دارد، بنابراین نوع محصول تاثیر بسزایی در نحوه طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان دارد.

 1. جداسازی فضاها در طراحی نمایشگاه مبلمان

تصویر جداسازی فضاها در طراحی نمایشگاه مبلمان

مفهوم تفکیک فضا در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان به این موضوع اشاره دارد که هر قسمت از نمایشگاه متفاوت از قسمت های دیگر تزئین شده است. از طریق دیوارها، اختلاف سطح و جداکننده ها، می توان به تفکیک فضا دست یافت. شما می توانید این کار را با متمایز کردن دیوار انجام دهید، به عنوان مثال، با رنگ آمیزی آن با رنگی متمایز از دیوارهای اطراف و طراحی کفپوش آن متفاوت از سایر کفپوش ها. پس از آن، برخی از مبلمان را در اینجا قرار دهید. برای ایجاد اختلاف سطح می توان یک یا چند قسمت از کف نمایشگاه را بالاتر از سایر قسمت ها ساخت. همچنین کفپوش این منطقه را می توان به روش های مختلفی در نظر گرفت.

باید دکوراسیون فروشگاه مبلمان را طوری طراحی و چیدمان و تزئین کنیم که مصرف کننده بتواند بدون مشکل فضای خانه خود را تجسم کند.

استفاده از جداکننده ها که بخش قابل توجهی از طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان را تشکیل می دهند، یکی دیگر از تکنیک های تقسیم بندی فضا است. استفاده از دیوارهای کنافی یا پارتیشن‌های چوبی و فلزی حسی دوست‌داشتنی به مبلمان می‌دهد. در مقایسه با دو گزینه دیگر، استفاده از جداکننده ها باعث ایجاد تغییرات کمتری در دکوراسیون نمایشگاه می شود.

 1. برای طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان، مبلمان خود را دسته بندی کنید

تصویر برای طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان، مبلمان خود را دسته بندی کنید

طراحی نمایشگاه خود به گونه ای که انگار یک اتاق نشیمن است، بهترین کاری است که می توانید برای طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان خود انجام دهید. هر قسمت از مبلمان باید با طراحی و دکور کلی نمایشگاه هماهنگ باشد.

همچنین، چیدمان قطعات خود در یک جهت بسیار مهم است. به عنوان مثال، تمام مبلمان ممکن است در اطراف یک میز مرکزی یا رو به روی ایستگاه تلویزیونی قرار گیرند.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که در صورت خارج شدن اشیاء خریداری شده از نمایشگاه، باید در اسرع وقت نمایشگاه را مجدداً پیکربندی کرد و به مشتریان اجازه مشاهده فضای خالی داده نشود.

 1. از ترند های مد در دکوراسیون نمایشگاه مبلمان استفاده کنید

تصویر از ترند های مد در دکوراسیون نمایشگاه مبلمان استفاده کنید

پیشنهاد عالی دیگر این است که با استفاده از جدیدترین گرایش های طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان خود را تازه نگه دارید. گرایش های طراحی زیر برای نمایشگاه های مبلمان عبارتند از:

 • کفپوشی را انتخاب کنید که مکمل سبک مبلمان، جذاب و شیک باشد.
 • برای زیباسازی پنجره ها از پرده های جدید و سایر لوازم جانبی استفاده کنید.
 • برای افزودن ظرافت به فضا، درب فایبرگلاس یا فرفورژه را انتخاب کنید.
 • فضا های خالی را با وسایلی مانند آینه، عتیقه جات و موارد دیگر پر کنید.
 • رنگ هایی را انتخاب کنید که به خوبی با مبلمان شما هماهنگی داشته باشد و فضایی آرام ایجاد کند.
 1. یک چیدمان کاربردی برای طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان بسازید.

طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان شما باید مشتریان را تشویق کند تا هر مقدار که می خواهد به مرور بپردازند.

برای به دست آوردن درک درستی از کارهایی که آنها می توانند با محصولات شما انجام دهند، باید آرام آرام قدم بزنند و مبلمان را مرور کنند. در نتیجه، سبکی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان انتخاب کنید که دسترسی به مناطق مختلف نمایشگاه شما را آسان می کند.

 1. دکوراسیون نمایشگاه مبلمان خود را شلوغ نکنید

تصویر دکوراسیون نمایشگاه مبلمان خود را شلوغ نکنید

از طراحی دکوراسیون نمایشگاه های شلوغ خودداری کنید. به خاطر داشته باشید که هدف اصلی نمایشگاه، نمایش کالاهای شماست. اگر قصد تزئین دارید، این کار را عاقلانه و بدون دور کردن نورپردازی از مبلمان انجام دهید. اگر فضای زیادی برای کار ندارید از آینه استفاده کنید. آنها قدرت بزرگ کردن مناطق کوچک را دارند.

 1. از نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان استفاده کنید

تصویر از نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان استفاده کنید

نور یکی از اجزای مهم طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان است. به طور کلی، نورپردازی باید زیبایی و جذابیت مبلمان شما را افزایش دهد. باید به اندازه کافی روشن باشد تا هر مشتری احتمالی از نکات ظریف کالای شما تحسین کند. به طور کلی، نورپردازی ممکن است فضایی آرام و دعوت کننده با حال و هوای خاصی ایجاد کند تا شخصیت محصولات شما را برجسته کند.

ببینید چگونه سقف فروشگاه با چندین چراغ و لامپ تزئین شده است و این تصور را ایجاد می کند که فضا باز و جادار است. برای ارائه نور ایده‌آل، می‌توانید آباژورهای مینیاتوری یا پایه‌های چراغ دار را نیز در کنار هر قطعه مبلمان قرار دهید. مبلمان به طور مستقیم توسط این نور روشن می شوند.

از تعداد مناسبی از لامپ های پراکنده در دکوراسیون فروشگاه مبلمان استفاده کنید. چون باید به راحتی بتوان دید مبلمان چه رنگی است.

 1. استفاده از رنگ ها در طراحی نمایشگاه مبلمان

تصویر استفاده از رنگ ها در طراحی فروشگاه مبلمان

انتخاب رنگی مناسب برای دکوراسیون فروشگاه مبلمان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان خود از 2 رنگ بیشتر استفاده نکنید.

 • رنگ اصلی، که باید تقریباً 80٪ از کل رنگ نمایشگاه مبلمان را تشکیل دهد و وظیفه ایجاد یک محیط آرام و دلپذیر برای مشتریان را دارد.
 • “رنگ جلب توجه” یا رنگ دوم، شما باید این رنگ را در 20 درصد دکور نمایشگاه مبلمان خود بگنجانید تا توجه مشتریان را به مواردی مانند قیمت ها، تخفیفات ویژه، پیشنهادها، تبلیغات و غیره جلب کنید.
 1. استفاده از دیوارپوش و کفپوش در دیزاین فروشگاه مبلمان

تصویر استفاده از دیوارپوش و کفپوش در دیزاین فروشگاه مبلمان

برای طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان استفاده از دیوارپوش و کفپوش بسیار مهم است. بر اساس نوع مبلمانی که می فروشید، می توانید کفپوش و دیوارپوش مناسب را انتخاب کنید. انتخاب کفپوش و دیوار پوش نیز به سبک کلی دکوراسیون بستگی دارد. دیوارپوش هایی مانند چوب، سنگ، کاغذ دیواری و غیره گزینه هایی مناسبی هستند. کفپوش نمایشگاه مبلمان را نیز می توان با هر نوع کفپوشی از جمله سنگ، چوب و سرامیک پوشاند. طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان به لطف طیف وسیعی از دیوارپوش ها و کفپوش های سه بعدی توجه زیادی را به خود جلب می کند.

 1. ایجاد جذابیت در دیزاین فروشگاه مبلمان

تصویر ایجاد جذابیت در دیزاین فروشگاه مبلمان

شما باید دکوراسیون نمایشگاه مبلمان را به گونه ای طراحی کنید تا فضایی را فراهم کنید که مشتریان بالقوه را جذب کند. برای ایجاد تجربه ایده آل، از رنگ ها، بافت ها و حتی رایحه های مختلف استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که مبلمان شما ستاره نمایش است، تنها چیزی که نیاز دارد لوازم جانبی مناسب برای درخشش است.

شاید متوجه شده باشید که برخی از نمایشگاه ها به قدری شلوغ هستند و کاناپه ها به طور نامنظم قرار گرفته اند که تشخیص مدل یا حتی رنگ مبل ها دشوار است.

هر مبلمان در نمایشگاه مبلمان باید در محل خاصی قرار  گیرد تا بتوانید به راحتی ویژگی ها و مدل های مبل ها را بررسی کنید. این کار با استفاده از طرح های دیوار و سقف برای ایجاد فضایی شبیه یک خانه برای هر مجموعه مبلمان انجام می شود.

وسایل و لوازم تزئینی مانند آباژور، تابلو، گلدان و … نیز در زیبا کردن و جلب توجه مبل‌های موجود در نمایشگاه تأثیر زیادی به جا می‌گذارد. بهتر است ست مبلمان به صورت کامل چیده شود و حتما از جلو مبلی و میز برای تکمیل آن استفاده شود تا مشتری‌ها در صورت نیاز تشویق به خرید شوند.

 1. توجه به تردد مشتری در دیزاین نمایشگاه مبلمان

با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد رفتار مشتریان، به ویژه رفتار زنان، ایستادن در راهروهای نمایشگاه در حین بررسی یک محصول برای خرید احتمالی ممکن است خرید را برای سایر خریداران دشوار یا حتی غیرممکن کند. در این مواقع مشتری از حرکت آزادانه سایر مشتریان جلوگیری می کند.

برای رفع این مشکل باید دو نکته در نظر گرفته شود:

 • اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای تحرک در راهروها وجود دارد.
 • از مشتری بخواهید در هنگام بروز این مشکل در نمایشگاه های مبلمان، از کالای خود امتحان کنند تا جا برای عبور سایر مشتریان باز شود.
 1. محل قرارگیری پیشخوان در دیزاین فروشگاه مبلمان

محل پیشخوان نمایشگاه مبلمان باید در محلی باشد که مشتریان بتوانند بدون مزاحمت کالا را بررسی کنند. لطفاً این قوانین را در دکوراسیون فروشگاه مبلمان خود رعایت کنید:

 • هنگامی که مصرف کننده محصول را انتخاب می کند، یک منطقه راحت برای استراحت در اختیار او قرار دهید و در صورت امکان پذیرایی مختصری را انجام دهید.
 • محل استراحت مشتری باید طوری طراحی شود که اگر خانمی مشتری شما بود، کیف و سایر وسایل خود را با خیال راحت و با اطمینان روی میز قرار دهد.
 • جلوی سمت راست نمایشگاه شما مکانی عالی برای پیشخوان فروش نیست. برخی از نمایشگاه های مبلمان استقبال از مشتریان هنگام ورود به منظور احترام به آنها را حیاتی می دانند.

سخن پایانی:

طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان شامل تعدادی مولفه و متغیر است. با این وجود، تخیل و نوآوری مهم ترین عوامل در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبل هستند.باید سعی کنیم از روش‌های تکراری که اکثر نمایشگاه‌ها برای چیدمان استفاده می‌کنند پرهیز کنیم و از روش‌های جدیدتری استفاده کنیم که طراوت و ایده‌های جدید را در کنار خلاقیت در نظر مخاطب نشان می‌دهد.

تصویر دیزاین فروشگاه مبلمان

1/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط