تصویر طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک : پارامترهای مهم و اساسی

یکی از سبک های طراحی که از گذشته تا به امروز از محبوبیت برخوردار بوده است، طراحی ویلا کلاسیک است. این طرح با ستون‌ها و طاق‌های بلند، مجسمه‌ها و طاق‌های استادانه و سرستون‌ها، معمولاً شکوه درخشانی دارد. در این مقاله با ویژگی ها و عناصر کلیدی این سبک آشنا می شوید. علاوه بر این، شما از اجزای این سبک طراحی که بیشترین تأثیر را بر افراد می گذارد آگاه خواهید شد.

تصویر طراحی ویلا کلاسیک: پارامترهای مهم و اساسی

سبک کلاسیک در طراحی ویلا

سبک کلاسیک در طراحی ویلا یکی از بهترین ها است که اغلب توجه عموم را به خود جلب می کند. در مقایسه با انواع دیگر، این نوع ویلا اغلب از مواد متنوع تری در طراحی خود استفاده می کند. سنگ معمولاً ماده بهتری برای استفاده در ظاهر کلاسیک است. علاوه بر این، نورپردازی در نمای کلاسیک بسیار مهم است و زیبایی طراحی ویلاهای کلاسیک را افزایش می دهد.

طراحی فضای داخلی ویلاهای کلاسیک معمولاً دارای اجزای زیر است:

 • دیوارهای بلند
 • مبلمان استیل زیبا
 • وسایل تزئینی مانند کاغذ دیواری و آینه های بلند
 • پنجره های نامتقارن و ستون های بلند
 • مجسمه هایی با رنگ های روشن مانند سفید و کرم وجود دارد
 • آبنماهایی با سبک کلاسیک
 • اجزای نورپردازی طبیعی و مصنوعی را می توان در طرح های کلاسیک خانه پیدا کرد.

4 دستورالعمل مهم برای طراحی یک ویلا کلاسیک

این نوع طراحی شامل استفاده از مواد و ابزارهای متعدد است. در مقایسه با سایر سبک های طراحی مانند سبک مدرن، این سبک از جزئیات بسیار بیشتری استفاده می کند. در نتیجه، استفاده از این سبک برای ایجاد یک ویلا اغلب منجر به قیمت های بالاتر می شود. با این حال می توانید با ایجاد و اجرای مفهومی این نوع طراحی و با کمک گرفتن از معماران و متخصصین این حوزه در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

تصویر دستورالعمل مهم برای طراحی کلاسیک

در زیر برخی از مهم ترین استانداردها و دستورالعمل ها برای طراحی ویلا کلاسیک آورده شده است:

 • برای داشتن فضایی آرام تر، در طراحی داخلی ویلا کلاسیک از خطوط منحنی استفاده می شود. این طرح ها را می توان روی روتختی، کوسن و بالش استفاده کرد.
 • طراحی و اجرای گچ بری ستون ها، سقف ها و قاب دیوارها باید محکم و ظریف باشد. این اقلام معمولا به رنگ سفید هستند.
 • در معماری ویلای کلاسیک، الگوهای گل، راه راه و شطرنجی زیادی دیده می شود. این نوع الگوها را می توان هم برای طراحی داخلی ویلا و هم برای محوطه سازی بیرونی به کار برد.
 • طراحی یک ویلا کلاسیک و اجزای به کار رفته در آن باید همیشه با توجه به تناسب، تقارن و نظم انجام شود.

ویژگی های اساسی معماری کلاسیک

یکی از محبوب ترین سبک های معماری در سراسر جهان، طراحی کلاسیک ویلا است. اجزای معماری به کار رفته در این طرح ها زیبایی آن ها را افزایش داده و جنبه کلاسیک و جذابی به آن ها می بخشد. ستون ها اغلب در قسمت جلویی معماری کلاسیک برای ایجاد ساختمان های خیره کننده به کار می روند. به طور معمول، سقف های شیب دار با تعداد زیادی اتاق خواب برای خانه هایی به سبک کلاسیک ایجاد می شود. به طور معمول، آشپزخانه ، اتاق های نشیمن، اتاق های غذاخوری و طبقات همگی بصورت باز طراحی می شوند.

تصویر ویژگی های اساسی معماری کلاسیک

ویژگی های زیر در طراحی ویلا کلاسیک به طور کلی بسیار مهم است :

 • این سبک، طراحی و فرم نما پیچیده تری نسبت به سبک مدرن دارد.
 • به طور معمول، این سبک از موادی مانند آجر، سنگ، چوب یا سایر مواد سنتی استفاده می کند.
 • یک رویکرد منظم و مفید در نورپردازی در نمای ویلا اعمال می شود.
 • با وجود ظاهر کلاسیک ساختمان، تجهیزات و امکانات مدرن در آن به کار گرفته می شود.
 • یکی از عناصر کلیدی در این نوع معماری تناسب و نظم در نمای ساختمان و طراحی آن است.
 • رنگ دکوراسیون داخلی در این طرح باید با دقت زیاد انتخاب شود. این نوع ویلا استفاده از هر رنگی را ممنوع می کند.
 • رنگ های خنثی معمولاً باید برای برجسته کردن قدرت و عظمت طرح انتخاب شوند. از رنگ‌هایی استفاده کنید که قابلیت اطمینان، استحکام، ظرافت و رسمی را به همراه دارند.
 • علاوه بر رنگ‌های روشن و خنثی می‌توان از رنگ‌های طلایی، برنزی، قهوه‌ای، مشکی، یشمی، قرمز مایل به زرشکی نیز استفاده کرد. این واقعیت که همه این رنگ ها را نمی توان با هم استفاده کرد، بدیهی است که کلید اصلی آن است. ترکیب یک یا دو رنگ فقط امکان پذیر است.
 • استفاده از چوب های طبیعی مانند گیلاس، بلوط، گردو، ماهون و سرو یکی از عناصر رایج طراحی در ویلا کلاسیک است.
 • به استفاده از مواد طبیعی مانند سنگ مرمر، بتن برس خورده و چوب خیزران فکر کنید.

موثرترین اجزا معماری ویلا با طراحی کلاسیک

همانطور که قبلاً خواندید، ممکن است اجزای متعددی در ویلای سبک کلاسیک مورد توجه قرار گیرند. موارد زیر اغلب مهم ترین عوامل تعیین کننده در طراحی یک ویلا کلاسیک هستند:

تصویر موثرترین اجزا معماری ویلا با طراحی کلاسیک

ستون ها :

یکی از اجزای شناخته شده و قابل توجه طراحی کلاسیک ستون ها هستند. در ورودی سازه و دور تا دور ساختمان ویلایی، این ستون ها با ارتفاع زیاد و تزیینات فوق العاده ساخته شده اند.

نورپردازی در طراحی کلاسیک ویلا

در این نوع خانه ها معمولاً از دیوارکوب های کریستالی و لوسترهای برنجی و همچنین آباژورها و چراغ های اتاق خواب استفاده می شود. با نورهای خنثی، نور به طور متقارن در سراسر اعمال می شود. از لوسترهای کوچک با نورپردازی ظریف می توان در اتاق خواب استفاده کرد.

تصویر نورپردازی در طراحی ویلا کلاسیک

کف سازی سازه:

کفپوش ویلاهای کلاسیک از مصالح طبیعی مانند سنگ طبیعی یا چوب ساخته شده است. استفاده از مواد طبیعی به فضای داخلی ویلا حس زندگی و نشاط قوی تری می بخشد.

سقف سازه:

یک ویلای کلاسیک معمولا با سقف های بسیار بلند ساخته می شود. داخل و خارج ویلا با گچ بری های نفیس تزیین شده است که عظمت و قدرت را نشان می دهد. این گچ ها برای پنهان کردن ویژگی های مختلفی مانند سیستم های تهویه سقفی استفاده می شوند. استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش سنتی در این سبک ویلاها به دلیل ارتفاع زیاد و ابعاد بزرگ معمولا غیرممکن است. به همین دلیل، حفظ تعادل دمای داخلی ساختمان با پنکه های سقفی کافی معمول است.

اصول مهم در طراحی کلاسیک

در اینجا چهار جزء ضروری طراحی کلاسیک برای افزودن جاذبه به خانه شما آورده شده است.

 • یک نقطه کانونی را انتخاب کنید

تقارن و نظم از ویژگی های بارز یک فضای داخلی کلاسیک است، با قرار دادن مبلمان حول یک نقطه کانونی مهم، مانند شومینه طراحی ویلا و خانه خود را به سبک کلاسیک نزدیک کنید.

با نگاه به فونداسیون خانه خود شروع کنید. نکته کلیدی داشتن یک نقطه تمرکز است. شاید بتوانید از یک پنجره بزرگ یا مجموعه ای از درهای فرانسوی به عنوان نقطه کانونی خود استفاده کنید. اگر یکی ندارید، به همین سادگی می توانید خط مرکزی اتاق را پیدا کنید و از آن به عنوان نقطه شروع خود استفاده کنید.

 • چیدمان

تصویر چیدمان

هنگام چیدمان وسایل خود، تقارن را در نظر بگیرید. سعی کنید از مبلمان خود تصاویر آینه ای بسازید، مانند دو مبل مشابه رو به روی یکدیگر با یک میز قهوه در وسط، یا یک مبل بلند و دو صندلی تکی روبروی آنرا امتحان کنید، زیرا این کار همچنان تقارن را ایجاد می کند. ابتدا با مبلمان بزرگ شروع کنید. سپس، تصمیم بگیرید که آثار هنری و لوازم جانبی شما کجا خواهند رفت. جفت های متقارن گاهی اوقات بهترین انتخاب در این سبک هستند.

چیدمان صحیح کلید این سبک است، و هنگامی که روش چیدمان مبلمان را درک کردید، می توانید سبک مجلات و فیلم ها را تشخیص دهید و آن را در خانه خود اعمال کنید.

مبلمان فوق العاده خوش ساخت با منبت کاری، پایه های کنده کاری شده با جزئیات پیچیده، شامل گل یا حیوان، نمونه هایی از سبک کلاسیک هستند. انتخاب های محبوب شامل پارچه هایی با بافت، الگوهای ظریف و راه راه همراه با رنگ های ثابت است. با ترکیب قطعات معمولی با قطعات لوکس تر برای ایجاد تلفیقی که به قوانین چیدمان پایبند باشد، می توانید زیبایی شناسی کلاسیک ایجاد کنید.

 • رنگ ها

یک طرح رنگی مورد علاقه برای ظاهر کلاسیک، طرحی است که از طبیعت الهام گرفته شده است، زیرا شامل یک جزء کلاسیک است. به جای رنگ های روشن، می توانید روی تناژ های کم رنگ مانند زرد، آبی، سبز و قهوه ای تمرکز کنید. اگر به قوانین چیدمان پایبند هستید، می توانید حتی از رنگ زمرد و الگوهای قوی تر استفاده کنید. رنگ سفید مایل به کرم یک گزینه معمولی تر است، اما تزئینات و جزئیات سفید می تواند یک پیچ و تاب مدرن به ظاهر کلاسیک اضافه کند.

دو صندلی راحتی یکسان را در طرف مقابل یک مبل سبک تر و خنثی به همراه کوسن هایی با مواد یا رنگ مشابه در نظر بگیرید. لایه‌ها و ساختار نیز بسیار مهم هستند، زیرا به‌عنوان چسب عمل می‌کنند که ظاهر را در کنار هم نگه می‌دارد و در عین حال هماهنگی رنگ‌ها را در سراسر فضا حفظ می‌کند.

 • هنر و لوازم جانبی

با قرار دادن لوازم جانبی استراتژیک می توان به یک ظاهر یکپارچه دست یافت. دو چراغ رومیزی یکسان را در دو طرف یک بوفه با یک نقاشی عظیم در مرکز قرار دهید. برای تقلید از ابعاد یک قطعه بزرگتر، چهار تا شش قطعه کوچکتر را در یک شبکه ساده بچینید یا دو قطعه هنری به همان اندازه یا رنگ را در دو طرف درب آویزان کنید.

تصویر هنر و لوازم جانبی

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط