طراحی ویلا

طراحی ویلا با بهترین کیفیت و کمترین هزینه ممکن

هر فردی آرزوی داشتن یک ویلا را دارد؟ برخی از افراد به دلیل کمبود زمان و حوصله برای طراحی و ساخت ویلا مورد علاقه خود اقدام به خرید ویلاهای پیش ساخته می کنند.اما یک ویلای از پیش ساخته ممکن است استانداردهای کیفیت شما را برآورده نکند یا اینکه منظره و چیدمان مطابق با ترجیحات شما را فراهم نکند. در ادامه با ما باشید تا با سبک های طراحی ویلا، هزینه ساخت و طراحی ویلا و ایده هایی برای ساخت ویلاهای منحصر به فرد آشنا شوید.

تصویر طراحی ویلا با بهترین کیفیت و کمترین هزینه ممکن

ویلا دقیقا چیست؟

ویلا در حال حاضر صرفا به عنوان یک خانه خیره کننده با ویژگی های متعدد شناخته می شود که در یک تا سه طبقه در یک حیاط ساخته شده است. حداکثر متراژ ساخت ویلا 50 درصد کل مساحت زمین است که 3 طرف آن دارای نمای باغ است. اگرچه اندازه مشخصی برای یک قطعه زمین وجود ندارد، اما ویلاهای مدرن اغلب دارای مساحت 130 متر مربع یا بیشتر هستند و حداقل ارتفاع نما 10 متر است.

انواع طراحی ویلا

آیا انواع ویلاهایی که امروزه ارائه می شوند را می شناسید؟ در اینجا برخی از طراحی های مرسوم برای ویلا را برای شما جمع آوری کرده ایم.

طراحی ویلای مدرن

ویلای مدرن ویلایی است که به شیوه ای معاصر طراحی شده باشد. سبک مدرن در معماری به نمایش گذاشته شده است. طراحی داخلی از ویژگی های مزاحم و جزییات دست و پاگیر که در سبک های قبلی یافت می شود اجتناب می کند، این سبک بیشتر بر عملکرد تمرکز دارد.

طراحی ویلای مدرن

ویلاهای امروزی آنقدرها که تصور می شود ساده یا بی روح نیستند. اگر بدانید چگونه برنامه ریزی و طراحی کنید، سبک مدرن برای شما آرامش و راحتی به ارمغان می آورد. استفاده از رنگ‌های خنثی مانند سفید، بژ، قهوه‌ای، کرم و غیره به عنوان یکی از ویژگی‌های مکرر طراحی مدرن است. علاوه بر این، در این سبک بر روی اشکال، خطوط و مواد صنعتی مورد استفاده مانند کروم، شیشه، بتن و همچنین مواد جدیدی که به جدیدترین روندهای بازار پایبند هستند، تمرکز می شود.

طراحی ویلا کلاسیک

اجزای پیچیده و باشکوه در سبک کلاسیک حرف اول را می زند. زیبایی طراحی این ویلا متاثر از معماری کلاسیک یونانی و ایتالیایی آندریا پالادیو است. با ورود به عمارت کلاسیک، دیوارها و خطوط ظریف سقف ابتدا نظر شما را جلب می کند. این طراحی زیبایی مجلل ملک را در کل نمایان می کند و در عین حال بسیار شیک و باکلاس است.

طراحی ویلا کلاسیک

ویلا تک

ویلاهای مستقل به خانه هایی گفته می شود که به تنهایی در زمینی با چهار ضلع باز در هر طرف قرار دارند. منظره ای از درختان و باغ ها چهار طرف این نوع خانه را احاطه کرده است که معمولاً در مرکز یک قطعه زمین ساخته شده است. متراژ معمولی یک ویلا تک از 288 تا 497 متر مربع است.

ویلا تک

ویلا دوبلکس

ویلاهای دوبلکس خانه هایی به سبک بلوک هستند که از دو خانه مستقل و متقارن تشکیل شده اند. مفهوم پشت ویلای دوبلکس این است که یک خانه در نیمی از ملک ساخته شود و سپس خانه دوم به صورت متقارن در سمت دیگر یا بالای آن ساخته شود. با وجود ترکیبی از دو بلوک، ویلاهای دوبلکس اغلب دارای مساحت کمتری نسبت به خانه های تک خانواده هستند که از 189 تا 232 متر مربع متغیر است. هزینه های فروش اغلب کمتر از ویلا تک است.

تصویر ویلای دوبلکس

طراحی باغ ویلا

باغ ویلا خانه ای است که در زمینی بزرگ ساخته شده است که دارای باغ ها، سازه های کوچک، فواره ها و استخرهای شنا در چهار طرف است. هزینه های ویلاهای گلخانه ای معمولاً در مناطق شهری بیشتر از مناطق روستایی است.

چیدمان باغ ویلا از مناطق سبز وسیع و باز که نزدیک به دنیای واقعی هستند الگوبرداری شده است. باغ ویلا عمدتاً در ویلاهای بزرگ ساخته شده در حومه شهرها، روستاها و گاهی اوقات حتی شهرها استفاده می شود.

در نهایت، از آنجا که ویلا در یک محیط باغ ساخته شده است، آرامش و لذت از مناظر دوست داشتنی باغ و همچنین جریان هوای تازه و دلپذیر در محوطه بیرونی را فراهم می آورد.

بر اساس اقلیم محلی و محیط اطراف آن، باغ ویلا طراحی می شود. موضوع طراحی پایدار در برنامه ریزی باغ ها و ویلاها بسیار کاربردی است. به گونه ای که هم صرفه جویی در مصرف انرژی و هم هزینه های گرمایش و سرمایش کاهش می یابد. در نتیجه باید مجموعه ای پایدار و مناسب متناسب با عوامل محیطی ایجاد شود.

برای به حداکثر رساندن زیبایی طبیعت، باغ ویلاها اغلب دارای 1 تا 3 طبقه با سقف های بزرگ و سیستم های درب متعدد در اتاق ها هستند.

تصویر طراحی باغ ویلا

ویلاهای مینی

متراژ یک مینی ویلا از 80 تا 100 متر مربع است. چالش معماران در این سازه ایجاد محیطی زیبا و مجلل با حفظ آراستگی و راحتی است.

اگر سازه ای کوچکتر از 100 متر مربع باشد، می تواند یک ویلا مینی در نظر گرفته شود، اما همچنان باید الزامات خاصی را رعایت کند، از جمله داشتن حداکثر 50٪ مساحت ساخت و سه ضلع آن باید مستقیماً در تماس با باغ باشند.

امیدواریم با دادن این اطلاعات، درک بهتری از چیستی ویلا و نحوه تشخیص آن ها داشته باشید. امیدوارم به زودی در کار خود موفق شوید تا بتوانید برای خانواده و خود ویلا بخرید.

تصویر ویلاهای مینی

طراحی تلفیقی برای ویلا

سبک تلفیقی مورد استفاده در طراحی ویلا فاقد تعریف واضح است زیرا اجزا و قطعات صرفاً برای اهداف زیبایی شناسی ترکیب شده اند. در چنین طرح هایی امکان پذیر است که کاغذ دیواری های مدرن، پارچه های سنتی و مبلمان کلاسیک کنار هم بنشینند و حال و هوای فوق العاده ای ایجاد کنند. سبک مدرن را می توان با کمک زیبایی شناسی ترکیبی در قالب سبک کلاسیک ارائه کرد. الگوها و اصول رایج را شکست و یک فضای منحصر به فرد ایجاد کرد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا

انتخاب یک قطعه زمین برای طراحی ویلا در یک منطقه خوب

اگرچه موقعیت مکانی ملک مطابق با ترجیحات شما است، اما قبل از تهیه آن باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، باید در نظر داشته باشید که زمین تا چه حد به مراکز خدماتی مانند فروشگاه ها و سوپرمارکت ها و همچنین یک مراکز پزشکی نزدیک است.

در انتخاب زمین مناسب باید خطر سیل، ریزش بهمن و سایر خطرات مشابه را مد نظر بگیرید. پس از رفع این نگرانی ها، باید از آلودگی صوتی و محیطی نیز باید به دور باشد.

بررسی وضعیت زمین قبل از طراحی ویلا

اکثر مناطق غیر شهری اغلب صخره ای یا شیب دار هستند. پس باید نقشه توپوگرافی و برآورد وسعت زمین با کمک طراحان و نقشه برداران تهیه شود و پس از آن پلان ویلا برنامه ریزی شود.. از انتخاب زمین در مناطق خلوت، دورافتاده و خالی از سکنه خودداری کنید. زمینی در خیابان اصلی و با عرض 16 متر انتخاب کنید.

از مناطقی که دارای شیب یا آب زیرزمینی هستند خودداری کنید و زمین هایی در نزدیکی اماکن عمومی مانند درمانگاه، مسجد یا مکان های تجمع دیگر ترجیح داده می شود.

بررسی و محاسبه هزینه ساخت ویلا و هزینه کلی آن

اگرچه بودجه مورد نظر شما و عواملی که برای طراحی و ساخت ویلای خود در نظر گرفته اید در نهایت در تمامی زمینه ها تاثیرگذار خواهد بود، اما می توانید با استخدام افراد حرفه ای و گفتگو با آنها بهترین انتخاب را داشته باشید. بر اساس موقعیت فردی خود تصمیم بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که می توان یک ویلای دوست داشتنی، راحت و کاربردی را بدون نیاز به صرف هزینه زیاد ساخت.

طراحی و بررسی میزان سازه بسته به مقدار زمین

فونداسیون ویلا و فضای موجود برای طراحی محوطه ویلا باید در این قسمت محاسبه و تعریف شود.

اندازه ویلا و طبقات آن بسته به منطقه و موقعیت مکانی، میزان مجاز توسعه در آن منطقه و نیازها و خواسته های شما برای فضای موجود (طراحی ویلایی یک طبقه یا دوبلکس) متفاوت است. اگر فضای زیادی در اختیار دارید و زمین زیادی دارید، گزینه های بیشتری برای انتخاب سبک ویلای خود دارید.

با این حال، این بدان معنا نیست که اگر زمین کوچکتری دارید، باید از برخی خواسته های خود صرف نظر کنید. بلکه صرفاً ایجاب می کند که برنامه شما با دقت بیشتری برای استفاده بهینه از مناطق موجود طراحی شود.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط