تصویر دکوراسیون قنادی

آشنایی با نکات کلیدی در دکوراسیون قنادی

تاریخچه شیرینی های ایرانی سابقه ای طولانی دارند که قدمت آن به چندین هزار سال قبل می رسد. نبوغ، ظرافت و اشتیاق ایرانیان به این غذای آشپزی در تنوع شیرینی هایی که در مناطق مختلف آب و هوایی و شهرهای کشور درست می کنند مشهود است. بازار شیرینی و شکلات در ابتدا انسان را به یاد دکوراسیون ویترین های پر جنب و جوش و فریبنده قنادی ها و شیرینی فروشی های شهر می اندازد.

اصولاً وجه اول هر قنادی، در کنار پیشرفت و ارتقای صنعت شیرینی پزی و گسترش کیفیت و تنوع مواد اولیه و محصولات این صنعت، ارائه و طراحی دکوراسیون آن است که بدیهی است در جذب مشتریان و جلب رضایت آنها مؤثر است.

تصویر آشنایی با نکات کلیدی در دکوراسیون قنادی

با توجه به رقابت شدیدی که امروزه بین قنادی ها وجود دارد، طراحی دکوراسیون داخلی بدون شک می‌تواند در جلب مشتری و جلب نظر آنها موفق باشد. تجربه ثابت کرده است که مشتریان معتقدند، اگر هر قنادی به جذابیت و ظاهر داخلی خود اهمیت دهد، نسبت به کیفیت و طعم اقلام آن حساس بهتر و ویژه ای خواهند داشت.

مانند هر ملک تجاری دیگر، دکوراسیون قنادی می تواند به میزان قابل توجهی بر فروش و درآمد شما تأثیر بگذارد. به یاد داشته باشید که اگر باور دارید که می توانید با چیدن چند یخچال پر از کیک و شیرینی و آویزان کردن شمع از دیوار مانند گذشته تعداد زیادی مشتری جذب کنید، باید به شما بگوییم که کاملا در اشتباه هستید.

علاوه بر کیفیت شیرینی، برای مشتری بسیار مهم است، از قنادی که خرید می کند در آن احساس خوبی داشته باشد تا مجدد به آن باز گردد.

دکوراسیون قنادی :

تصویر دکوراسیون قنادی

دیزاین قنادی با یک طراحی موفق باید در تمام جزییات خود دارای مفهوم و فلسفه باشد و چیدمان دکوراسیون آن از روی نظر مشتریان ایجاد شود. این یک حقیقت مهم است که فقط قنادی های کاربر پسند می توانند تجارت طولانی مدت داشته باشند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه ها، قنادی ها و شیرینی فروشی ها، به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات پیش روی صاحبان کسب و کار تبدیل شده است.

امروزه که اعتبار یک برند به طراحی زیبای فروشگاهش وابستگی بیشتری پیدا کرده است، داشتن فروشگاهی با طراحی زیبا و مناسی با نوع کسب و کار می‌تواند در جذب مشتری بسیار تأثیرگذار باشد. در مورد قنادی نیز این موضوع کاملا قابل توجه است.قنادی ها معمولاً مکانی است که مردم به دلیل وجود انواع شیرینی های رنگارنگ از معاشرت لذت می برند. اما غیرقابل انکار است که فروشگاهی که فاقد طراحی جذاب باشد و به الزامات طراحی داخلی قنادی پایبند نباشد، مشتریان را به خرید ترغیب نخواهد کرد.

هر چه قنادی شما دکوراسیونی زیباتری داشته باشد، افراد بیشتری جذب مغازه شما شده و به طور قطع فروش شما نیز افزایش خواهد یافت.

نکات کلیدی در دکوراسیون قنادی :

قبل از هر گونه تغییر در دکور قنادی ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه تنظیماتی را می خواهید انجام دهید. سبک، رنگ بندی، چیدمان و دکوراسیون، نورپردازی و فضای قنادی از جمله این تغییرات هستند.

دکور خارجی و ویترین قنادی :

تصویر دکور خارجی و ویترین قنادی

برای دیزاین قنادی ابتدا باید به نمای خارجی آن بپردازید. زیرا بسیار مهم است که قنادی شما از بیرون آنقدر جذاب به نظر برسد که مشتری نتواند به راحتی از کنار آن عبور کند و حتی اگر قصد خرید نداشته باشد وارد قنادی شما شود.

توصیه ما به شما این است به جای دیوار هایی که فضای داخل قنادی را کور می کند؛ یک دیوار را به طور کلی بردارید و بسته به موقعیت مغازه، آن را با شیشه جایگزین کنید. سپس پشت آن را با خوش طعم ترین شیرینی ها و شکلات ها تزئین کنید. تا جایی که می توانید از شیرینی و کیک هایی استفاده کنید که نسبت به باقی قنادی ها متفاوت و خاص است.

چه سبکی مناسب دکوراسیون قنادی است ؟

تصویر چه سبکی مناسب دکوراسیون قنادی است

نوع شیرینی یا نان هایی که برای فروش تهیه می کنید، تعیین کننده سبک دکوراسیون قنادی است که استفاده می کنید.

طبیعتاً به خاطر داشته باشید که این سبک باید متناسب با منطقه ای باشد که می خواهید شیرینی های خود را در آن به نمایش بگذارید یا می خواهید دیزاین قنادی را تغییر دهید.

دکوراسیون قنادی به سبک مدرن :

طبق آنچه از نامش پیداست، دکوراسیون قنادی مدرن تنها از پیشرفته ترین ابزار و امکانات استفاده می کند.این مغازه ها هم چیدمان شلوغی ندارند. علاوه بر این، تمام وسایل قنادی منظم و مرتب هستند. به عنوان مثال، جای شکلات ها قرینه ی یکدیگر است.

دکوراسیون قنادی به سبک کلاسیک :

می توانید دکوراسیون قنادی خود را به روش کلاسیک طراحی کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر قنادی شما در خیابانی واقع شده است که همه مغازه ها دارای دکوراسیون کلاسیک و طرح های رنگی هستند، باید کاملا مخالف آنها باشید و مدرن عمل کنید. این کار قنادی شما را از راه دور متمایز می کند.

اگر در محله ای مدرن زندگی می کنید، بهترین گزینه برای طراحی سبک کلاسیک است. توصیه می شود در این مدت از چوب برای تزئین جلو و داخل قنادی خود استفاده کنید و از پرده های قرمز یا یشمی استفاده کنید.

حتی کاغذهای شیرینی و ظروف نیز بهتر است، حالت کاهی داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید مشتری جذب کنید، قنادی شما باید از رقبا متمایز باشد. از خلاقیت و نوآوری نترسید و به طراح خود اختیار دهید تا کار خود را انجام دهد.

دکوراسیون قنادی به سبک سنتی :

سبک دکوراسیون قدیمی و سنتی در میان قنادی ها بسیار محبوب هستند، زیرا این سبک نشان می‌دهد که قنادی شما قدمت دارد و از گذشته تا به حال دارای محبوبیت بوده است. این گونه سبک طراحی معرف کیفیت شیرینی های قدیمی است. سبک های سنتی جذاب و لذت بخش هستند

دکوراسیون داخلی قنادی :

تصویر دکوراسیون داخلی قنادی

طراحی چیدمان و دیزاین قنادی

اولین قدم در دکوراسیون قنادی، چیدمان مناسب است. تمام ویترین ها، قفسه ها، مبلمان و پیشخوان ها باید در یک آرایش حرفه ای قنادی از هم فاصله داشته باشند تا فضای کافی برای رفت و آمد مشتریان فراهم شود. بین هر ردیف از ویترین ها نباید فضای خیلی زیاد یا خیلی کم وجود داشته باشد. اگر فواصل بسیار زیاد باشد ،قنادی خالی به نظر می رسد و  نمی توانید بسیاری از محصولات را نمایش دهید.از سوی دیگر، تنگی بیش از حد نیز منجر به تجمع انرژی، احساسات افسردگی و اضطراب در مشتریان می شود و راه رفتن را سخت می کند.

یک چیدمان عالی برای دیزاین قنادی باید بتواند تعادلی بین تقاضا برای ویترین شیرینی ها و تجربه خرید مشتری ایجاد کند. در حالی که قنادی های کوچک می توانند از ویترین های آماده استفاده کنند، قنادی های بزرگ از ویترین های متمایز خود استفاده می کنند. هنگام برنامه ریزی برای ورودی یک فضای باز و کافی در نظر بگیرید و یک بخش برای بازی کودکان قرار بدهید.

رنگ مورد استفاده برای دیزاین قنادی

تصویر رنگ مورد استفاده برای دکوراسیون قنادی

اولین نکته در مورد دیزاین قنادی، رنگ بندی آن است. ما باید چیزی بسازیم که میل ذاتی انسان ها به اشیاء رنگارنگ را ارضا کند، زیرا آنها ذاتاً شیفته آنها هستند. یک طراح قنادی با استعداد می‌داند که چگونه از رنگ‌ها و ترکیب‌های پر جنب و جوش برای ایجاد یک محیط متمایز و جذاب استفاده کند. برای برانگیختن علاقه مردم، مطمئن شوید که اقلام، تابلوها و ویترین های فروش شما زنده و پر جنب و جوش هستند. پالت رنگ عمومی قنادی باید منسجم باشد. شیرینی ها و آب نبات های بزرگ می توانند جلوه ای جذاب به طراحی دکوراسیون داخلی قنادی ببخشند.

یکی از جنبه های دکوراسیون قنادی که باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید رنگ دیوارهاست. اگر قنادی شما کوچک است رنگ های روشن ترجیح داده می شود.

اگر به رنگ سفید فکر می کنید باید بگوییم این رنگ برای یک قنادی کوچک انتخاب نامناسبی است. توصیه ما به شما این است از رنگ های صورتی کم رنگ و آبنباتی استفاده کنید. این رنگ ها اشتهای مشتری را برای خرید تحریک می کند.

اگر قنادی شما بزرگ است، می توانید از رنگ های بیشتری در قنادی خود استفاده کنید. بهترین رنگ برای قنادی های بزرگ سفید است و یکی از دیوارها باید با رنگ های آب نباتی رنگ آمیزی شود، مخصوصاً جایی که شکلات ها هستند.

نورپردازی در دکوراسیون قنادی

تصویر نورپردازی در دیزاین شیرینی فروشی

وجود روشنایی کافی در دکوراسیون قنادی بسیار مهم است. فضایی که به خوبی روشن و درخشان باشد می تواند خرید را لذت بخش تر، ایمن تر و کارآمدتر کند. علاوه بر این، نورهای رنگارنگ می توانند، ظاهر قنادی شما را بهبود بخشد و به کیک ها و شیرینی ها ظاهری دلپذیر و جذاب ببخشد. از استفاده از نورافکن یا چراغ های هالوژن یا سایر منابع نور مستقیم بیش از حد خودداری کنید. نور پس زمینه LED رنگی استاندارد بهترین راه حل برای دکوراسیون قنادی است.

در نظر داشته باشید که اگر قنادی بزرگی دارید، ترجیحاً از لامپ های سفید یا نور طبیعی در محل نمایش شکلات ها و پاستیل ها استفاده کنید تا رنگ آن ها مشخص شود.

ویترین قنادی ، مهم‌ترین بخش در دکوراسیون قنادی

تصویر ویترین شیرینی فروشی

یکی از مهم ترین بخش های قنادی، ویترین قنادی است. هر چه ویترین دکوری جذاب تر و مرتب‌تری داشته و از رنگ و نورهای زیبا برای زیباتر نشان دادن شیرینی‌ها در آن استفاده شده باشد، توجه رهگذران بیشتری را به خود جلب می‌کند.

استفاده درست و مناسب از یخچال های شیرینی، میز ها، قفسه های شیرینی، سبد ها یا استند های آبنبات و … می تواند در درجه اول به چیدمان و افزایش کارایی قنادی کمک کند.

ترجیحاً قفسه های گردان آب نبات در مرکز قنادی قرار داده شود در حالی که در اطراف آن می توانید از ویترین های ثابت برای وسایل تزیینی استفاده کنید. همچنین می توانید قفسه ها و ویترین های فروش آجیل را در وسط قنادی قرار دهید.

علاوه بر این، می‌توانید مجسمه‌های فایبرگلاس را به شکل شیرینی‌پزی، مانند آبنبات چوبی یا چترهای بزرگ برای نمایش و تزیین بچینید.

استفاده از میز و صندلی در دکوراسیون قنادی

تصویر استفاده از میز و صندلی در دیزاین شیرینی فروشی

گنجاندن میز و صندلی برای مشتریان یکی از ایده های جالب و مبتکرانه در دکوراسیون قنادی

است که می توانید از آن استفاده کنید.

این ممکن است این تصور را ایجاد کند که قنادی شما شبیه یک کافه است. اگرچه اینطور نیست. این به شما کمک می کند تا مشتریان بیشتری را به قنادی خود جذب کنید.

شما می توانید با فراهم کردن صندلی برای مشتریان، محیطی دلپذیر در قنادی خود ایجاد کنید. برای روزهای شلوغ، صندلی های ردیفی می توانند عالی باشند. برخی از مشتریان ممکن است از مکانی برای نشستن استقبال کنند.

اگر می‌خواهید جزیره‌ای در قنادی ایجاد کنید و صندلی‌هایی در اطراف آن قرار دهید، صندلی‌ها می‌توانند رو به پنجره‌هایی باشند که رو به بیرون هستند. طبیعتاً می توانید جزیره را در گوشه ای قرار دهید.

قفسه در دیزاین قنادی

وقتی وارد یک قنادی می شوید، در اولین گام با ویترین ها و قفسه قنادی مواجه خواهید شد.برای مشتریان قنادی، نمایش قفسه دیواری همیشه جذاب ترین بخش است. قفسه های دیواری قنادی علاوه بر کمک به چیدمان اجناس، آب نبات و لوازم جانبی می تواند لذت خرید کودکان را افزایش دهد. قفسه بندی برای دکوراسیون قنادی از ایده های ضروری و کاربردی هستند.

برای جذاب‌تر کردن دکوراسیون قنادی، می‌توانید قفسه‌ها را با اسباب‌بازی‌ها و تزیینات برای جشن تولد پر کنید.

استفاده از قفسه ها یا کابینت های شیشه ای یکی از راه هایی است که می توانید دکوراسیون قنادی خود را از رقبا متمایز کنید.

کفپوش برای دیزاین قنادی

سرامیک یا سنگ کفپوش یکی از دغدغه هایی است که در دکوراسیون قنادی کمتر به آن پرداخته می شود. در صورت امکان، ما توصیه می کنیم از سرامیک ها یا سنگ های براق استفاده کنید. هنگام انتخاب رنگ مات، باید به تمیزی آن توجه کنید.

به عنوان مثال، وقتی یک مشتری وارد قنادی شما می شود و متوجه می شود که کف آن چقدر تمیز، بی لک و براق است، ناخواسته به میزان تمیزی شیرینی ها و کیک های شما ایمان زیادی پیدا می کند.

3.3/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط