تصویر سقف کناف

هر آنچه که درباره سقف کناف باید دانست

تصویر هر آنچه که درباره سقف کناف باید دانست

امروزه طراحی داخلی خانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از ارکان اساسی دکوراسیون سقف خانه است که از آن به عنوان دیوار پنجم هر خانه یاد می شود. سقف های کناف می توانند به طور قابل توجهی بر جذابیت و زیبایی و طراحی داخلی خانه تأثیر بگذارند. یکی از رایج ترین انواع سقف کاذب دکوراتیو سقف کاذب کناف می باشد.

سقف کناف چیست ؟

تصویر سقف کناف چیست

یکی از معروف ترین نام های آشنا سقف که احتمالاً شنیده اید سقف کناف است. در واقع این مدل در بین سقف های کاذب قرار گرفته و در دو نوع ثابت و متحرک عرضه می شود. علاوه بر این، طریقه ساخت آن نیز به صورت اتصال هایی است که به سقف انجام می پذیرد. سقف کناف از ورق های گالوانیزه تشکیل شده است و دارای پوشش سیمانی و گچی است.

سقف کناف از چه اجزایی تشکیل شده است ؟

تصویر سقف کناف از چه اجزایی تشکیل شده است

اجزای تشکیل دهنده کناف یکی از ویژگی های کلیدی است که می توانید در این فرم سقف رعایت کنید.

وقتی همه این اجزا با هم ترکیب شوند، عملکرد منحصر به فرد آن تولید می شود.

این اجزا از موارد زیر تشکیل شده است:

 1. اجزای اصلی این سقف را می توان صفحات روکش گچی در نظر گرفت.
 2. این اجزا همچنین شامل تایل های معدنی و گچی، گاردکس و همچنین تصفیه هوا می باشد.
 3. نوارهای درزگیر، ماستیک و چسب جداکننده از دیگر اجزای سقف کناف هستند.
 4. سقف کاذب کناف شامل نوار محافظ گوشه، تجهیزات و اتصالات، مقاطع فولادی سبک، پیچ های اتصال پانل به سازه و در نهایت پشم و چوب می باشد.

وسایل مورد استفاده در سقف کناف :

تصویر وسایل مورد استفاده در سقف کناف

این موضوع که در ساخت سقف از چه وسایلی استفاده می شود و کدام یک بسیار مهم است ممکن است برای مهندسان سازه مطرح شود. از آنجایی که کناف کاری یکی از مسائل مربوط به ساختمان است، باید به درستی اجرا شود.

قبل از شروع عملیات تمام ابزار لازم را آماده کنید و سپس با اصول اولیه آشنا شوید.

در اینجا برخی از وسایل قابل استفاده آورده شده است:

 1. 1. اجرا به جک نگهدارنده، ابزار برش قرقره و سوهان گرد و موارد دیگر نیاز دارد.
 2. 2. ابزارهایی مانند گاری حمل پانل، دسته حمل پانل و ریسمان رنگی برای اجرای این نوع سقف باید آماده باشند.
 3. 3. برای نصب سقف کناف به لیسه استیل، سنباده ماله ای، سنباده دسته دار، ماله استیل و ظرف آماده سازی بتونه نیاز دارید.
 4. 4. ابزارهایی مانند تیغه برش، مخلوط کن رنگ، چکش پلاستیک، غلتک سوزنی، اره چاقو، ابزار برش طولی، پخ زن، گرد برد و در آخر رنده برای اجرای صحیح سقف کناف باید آماده باشند.

هر یک از ابزارهای فوق ،کار مشخصی برای انجام دادن دارند، بنابراین مهم است که همه آنها را قبل از استفاده آماده کنید و مطمئن شوید که هیچ کدام را فراموش نکنید.

از سقف کناف در کجا می توان استفاده کرد ؟

شاید از خود بپرسید که این نوع سقف چه کاربردهایی می تواند داشته باشد. به طور کلی، شما می توانید از این سقف ها برای ایجاد دکوراسیون منحصر به فرد برای خانه یا ساختمان خود استفاده کنید. در پاراگراف های بعدی شما را با چند نمونه از این موارد آشنا خواهیم کرد.

 • یک آشپزخانه خیره کننده ایجاد کنید.

تصویر یک آشپزخانه خیره کننده ایجاد کنید.

آشپزخانه اولین کاربرد پیشنهادی برای این نوع سقف است. از این رو هنگام طراحی سقف آشپزخانه از تکنیک کناف کار استفاده کنید. اگر آشپزخانه شما هم طراحی مدرن و هم کلاسیک دارد، بهترین گزینه استفاده از سقف کناف است.

 • فضای پذیرایی خود را جذاب کنید.

تصویر فضای پذیرایی خود را جذاب کنید.

شما دوست دارید در حالی که در محل زندگی خود استراحت می کنید، از سبک ها و وسایل اطراف خود استفاده کنید. به دست آوردن این حس آنطور که شما تصور می کنید، سخت نیست و با استفاده از سقف های کناف قابل دستیابی است.

از تکنیک های قدیمی تر مانند گچ کاری خودداری کنید و اگر پذیرایی کلاسیک یا مدرن دارید آن را با روش های مدرن جایگزین کنید. بهترین انتخاب استفاده از سقف کناف است. همچنین به دلیل خاصیتی به نام رنگ پذیری، می توانید به اشیاء دیگر خانه نگاه کنید و رنگ ها را مطابق با آنها هماهنگ کنید.

تصویر از اتاق خواب خود نهایت لذت را ببرید.

اتاق خواب سومین ایده برای استفاده از سقف کناف است. باید بتوانید آرامش زیادی در اتاق خواب پیدا کنید. از این رو می توانید این سقف ها را بپذیرید و برای نصب و اجرای آن ها آماده شوید. این یک طراحی فوق العاده مبتکرانه است که هم تزئینات زرق و برق دار و هم نورپردازی خاصی را ارائه می دهد.

مزایای سقف کناف چیست ؟

تصویر مزایای سقف کناف چیست

اگر این نوع سقف های کاذب را با سقف های دیگر مقایسه کنیم، مزیت این دسته به طور قابل توجهی بیشتر است و توانسته کاربردهای متعددی را به دست آورد.

این مزایا از جمله موارد زیر را شامل می شود:

 1. ثابت شده است که این سقف ها سبک وزن هستند. این باعث می شود که سازه بارهای زیاد و سنگین را تحمل نکند.
 2. در صورت لزوم، پوشش سقف را می توان به راحتی برداشته و بازسازی کرد. علاوه بر این، برای شروع تعمیرات می توانید به پنل پشتی این سقف ها دسترسی داشته باشید.
 3. نصب و نگهداری این نوع سقف به تلاش و زمان زیادی نیاز ندارد.
 4. با الهام گرفتن از چراغ های تزئینی داخلی یا سطحی، می توانید از این سقف ها برای افزودن زیبایی بیشتر و ایجاد نور مخفی استفاده کنید.
 5. یکی از بزرگترین مزایای سقف کناف بدون شک این است که از آن به عنوان پوشش ضد آب و نسوز یاد می شود که می تواند ایمنی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
 6. این سبک از سقف های کاذب به عنوان عایق در برابر صدا و حرارت نیز شناخته می شود.
 7. می تواند برای شما هم جالب باشد که بدانید می توانید این سقف ها را به هر رنگی که دوست دارید رنگ کنید. زیرا از قابلیت رنگ پذیری برخوردار هستند.
 8. در سقف کناف انعطاف پذیری زیادی وجود دارد. در نتیجه، این ظرفیت را دارد که مقاومت نسبتاً زیادی در برابر عواملی مانند زلزله از خود نشان دهد.
 9. اگر برای دکوراسیون خانه ارزش قائل هستید اما نمی خواهید پول زیادی برای آن خرج کنید، یکی از بهترین گزینه ها استفاده از سقف کناف است.

آیا استفاده از سقف کناف معایبی دارد ؟

تصویر آیا استفاده از سقف کناف معایبی دارد

هر محصول یا تجهیزاتی علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد و سقف کناف نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. اما این ایرادات و معایب آنقدر جدی نیستند که استفاده از این سقف ها به صورت کامل نادیده گرفته شوند.

1: اگر سقف کناف را به روش غیر اصولی یا غیرقانونی بسازید، مشکلات و خسارات متعددی از جمله واژگونی سقف را در پی خواهد داشت.

2: پوشش های به کار رفته در کناف قادر به نشان دادن مقاومت و پایداری در برابر ضربات مختلف نیستند.

3: اگر در ساخت سقف کناف استانداردهای مناسب رعایت نشود، آنطور که باید زیبایی آن را نخواهید دید و ارزش زیبایی کار از بین می رود.

4: همچنین در صورت استفاده از مصالح بی کیفیت در ساخت سقف کناف متوجه ترک هایی در سقف خواهیم شد که می تواند سطح ایمنی در کار را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

همانطور که می بینید، هر یک از این اشکالات قابل اجتناب است. بنابراین، اگر سقف کناف را از یک شرکت یا سازنده معتبر خریداری کنید، می توانید از ایمنی، کیفیت و در نهایت عمر مفید آن اطمینان حاصل کنید.

کاربرد کناف‌کاری :

تصویر کاربرد کناف کاری

ممکن است کنجکاو باشید که بدانید چگونه و چه زمانی از کناف کاری علاوه بر جنبه های تزئینی و ابزاری استفاده کنید. از آنجا که مزایای گسترده و ویژگی های این روش بسیار می باشد، شاهد کاربرد بسیار زیاد آن نیز خواهیم بود.

از جمله این کاربردها می توان موارد زیر را نام برد:

 • به عنوان دیوار جدا کننده استفاده کنید

یکی از کاربردهای اولیه کناف کاری به عنوان دیوار جداکننده یا دیوار کناف است. به عنوان مثال، اگر بخواهیم فضای داخلی یک ساختمان را به دو بخش مجزا تقسیم کنیم، از این شکل سقف استفاده می شود. وجود اسکلت های فولادی که به صورت پیش ساخته تهیه و مورد استفاده قرار می گیرند را می توان از ویژگی های این دیوارها برشمرد. همچنین برای نصب این دیوار کاذب باید ابزارهای مختلفی از جمله چسب بتونه و پیچ های تخصصی تهیه شود.

 • به عنوان دیوار کاذب پوششی استفاده کنید

یکی دیگر از کاربردهای این تکنیک می تواند دیوار کاذب پوششی باشد. بنابراین، شما می توانید از کناف کاری، که در هر دو نوع با سازه و بدون سازه وجود دارد، برای بازسازی ساختمان موجود استفاده کنید. دو گزینه ذکر شده تنها بخش کوچکی از کناف کاری است. با تحقیقات بیشتر، ممکن است با مواردی که پیچیده تر هستند مواجه شوید.

قیمت سقف کناف :

تصویر قیمت سقف کناف

قیمت سقف کناف یکی دیگر از مسائل مهم است. در واقع می توان ادعا کرد که در تعیین قیمت سقف کناف عوامل متعددی که هر کدام در نوع خود قابل توجه هستند در نظر گرفته می شوند.

عامل اصلی که برای تعیین هزینه این نوع سقف استفاده می شود، متحرک یا ثابت بودن آن است. همچنین، دو نوع از این کنف ها وجود دارد: ساده و طرح دار، که هر دو به طور قابل توجهی هزینه را تغییر می دهند.

در حالی که بخواهید سقف های کناف را نصب و به اجرا در بیاورید، نیز باید یک هزینه جداگانه ای در نظر بگیرید.

ناگفته نماند که از آنجایی که این سقف ها بسیار ظریف و حساس هستند، بهتر است نصب آن را به افراد حرفه ای بسپارید تا از هر گونه اشتباه یا آسیبی جلوگیری شود.

 

سخن پایانی:

یکی از پرطرفدارترین سبک های سقف های کاذب سقف کناف است که به دلیل کیفیتی که دارد می توان از آن در انواع سازه ها استفاده کرد.

تصویر سقف‌کناف

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط