طراحی داخلی پنت هاوس

طراحی داخلی پنت هاوس و ایده های جذاب دکوراسیون

یک آپارتمان لوکس برای بسیاری از مردم یک رویای لذت بخش است. طراحی داخلی پنت هاوس‌ها روی پشت بام شهر به ویژه در شهرهایی بزرگ، بسیار جذاب هستند و با موقعیت مرتفع خود، نه تنها منظره ای باشکوه از شهر، بلکه یک تجربه خاص را نیز ارائه می‌دهند. در این مقاله به طراحی داخلی پنت هاوس می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

پنت هاوس چیست ؟

در برخی سازه های بلند، آخرین طبقه یا طبقات به شیوه ای مجلل و منحصر به فرد ساخته می شود. در واقع می توان ادعا کرد که معماران ساختمان بهترین استعداد هنری خود را در طراحی پنت هاوس به نمایش گذاشته اند زیرا این طبقات دارای منظره ای فوق العاده و پاسیوهای باز و وسیع هستند.

پنت هاوس اوج بیانیه های سبک زندگی است. با مناظر خیره‌کننده، مکان‌های متمایز، لهجه‌های شیک طراحی داخلی، و هر راحتی مدرنی که می‌توانید تصور کنید، زندگی لوکس در بهترین حالت خود است.

طراحی پنت هاوس :

از دهه 1920، آپارتمان های پنت هاوس مفهومی در ساخت آسمان خراش ها بوده است. رونق اقتصادی منجر به رونق ساختمان های شهری شد زیرا افراد بیشتری به آنجا نقل مکان کردند. اتاق‌های خدمتکار جمع و جور، و همچنین سیستم‌های خدماتی و تعمیر و نگهداری، معمولاً در آن دوره روی پشت بام ساختمان قرار می‌گرفتند. به دلیل دسترسی به نور و مناظر با بزرگتر شدن ساختمان ها، ساکنان شروع به اجاره غیرقانونی این مناطق کردند. آپارتمان ها در سال 1925 در شهرهایی که اجازه زندگی در پشت بام ها را می دادند، به طور پیوسته گران تر شدند.

در طراحی پنت هاوس ها مرزهای جغرافیایی وجود ندارد. حقیقت این است که با وجود این واقعیت که طراحان و معماران معمولاً از محیط و فرهنگ محلی ایده و الهام می گیرند، می توان فضاهای زیبایی را در سرتاسر جهان یافت.

طیف گسترده ای از عناصر اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، و همچنین قوانین شهرداری، محدودیت های منطقه بندی، و قوانین برنامه ریزی شهری معاصر، همگی در فرآیند طراحی داخلی پنت هاوس نقش دارند. گرایش های طراحی پنت هاوس مدرن یا سنتی هستند و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

ساخت پنت هاوس استعاره ای از پیشرفت و رشد انسان است. این ساختمان‌های آپارتمانی با طراحی و امکانات رفاهی خود، ممکن است سبک زندگی شیک را نشان دهند و تا حدودی آینه خواسته‌های انسان برای بهترین نتایج باشند.

به عنوان مثال، برای اطمینان از اینکه ساخت این واحد بدون مشکل پیش می رود، اصول طراحی آن باید در سرتاسر برج اعمال شود، علیرغم اینکه در طبقات بالایی قرار دارد. اجزایی مانند پله ها، دیوارها، سقف ها، کف ها و پنجره ها و غیره.

برای استفاده از زمین برای پنت هاوس باید در حین ساخت برج قرار داده شود.

در نتیجه قوانین اضافی باید به درستی رعایت شود و ترسیم کل برج باید از ابتدای طراحی پنت هاوس در نظر گرفته شود.

پنت هاوس ها نحوه تعامل مالی و فرم را نشان می دهند. از آنجا که آنها جایگاه خاص خود را در بازار املاک لوکس دارند، این مناطق اغلب برای ثروتمندترین مشتریان و سرمایه گذاران محفوظ است.

چه ویژگی هایی یک پنت هاوس را متمایز می کند ؟

 • پنت هاوس متفاوت از طبقات دیگر برج ساخته شده است.
 • قیمت بالاتر پنت هاوس نسبت به سایر طبقات.
 • مساحت پنت هاوس معمولا از 450 متر مربع شروع می شود و ممکن است به 1700 متر مربع برسد.
 • دارای تراس روباز بزرگ.
 • معمولاً در آخرین طبقه یا طبقات برج طراحی می شود.
 • پنت هاوس دید خوبی به اطراف دارد.
 • پنت هاوس نسبت به سایر طبقات مجلل و مدرن تر است.
 • ورودی یا آسانسور خصوصی .
 • شومینه. سقف های بلندتر/طاقی.
 • یک پلان بزرگ.
 • پنجره های بزرگتر.
 • جکوزی و استخر.

ایده های جذاب دکوراسیون داخلی پنت هاوس :

پنت هاوس معمولا به دلیل ماهیتش فضای نشیمن وسیعی را ارائه می‌دهد. با این حال، طراحی این سازه به دلیل اندازه بزرگ و خاصش به ظرافت و دقت بیشتری نیاز دارد. با تجهیزات مناسب، نور و دکوراسیون صحیح می‌توان از فضای نشیمن به نحو مطلوب استفاده کرد و فضایی گرمی ایجاد کرد.

تصویر طراحی داخلی پنت هاوس و ایده های جذاب دکوراسیون

طراحی داخلی پنت هاوس، در درجه اول باید لوکس بودن را تعریف کند. پنت هاوس ها اغلب در سطوح بالاتر ساختمان‌ها ساخته می‌شوند و مناظر فوق العاده ای از اطراف ارائه می‌دهند. برخلاف آپارتمان‌های سنتی، این خانه‌ها با داشتن تراس و بالکن از کمبود فضا رنج نمی‌برند.

فضای داخلی آنها راحت و در عین حال پیچیده است. بطوریکه دکوراسیون پنت هاوس باید متناسب با فضا، کاربردی و لوکس به نظر برسد. چند ویژگی در طراحی داخلی پنت هاوس وجود دارد که آنها را از آپارتمان‌های معمولی متمایز می‌کند، تعدادی از آنها در زیر توضیح داده شده است.

فضاهای خصوصی در فضای باز

پنت هاوس ها با وجود فضای باز معنا پیدا می‌کنند. فضاهای بیرونی را می‌توان بر اساس نیاز مشتری، حول عناصر مختلف زیادی طراحی کرد. به‌جای بالکن‌های پیش‌نمایش‌شده که پنت‌هاوس‌های قدیمی را به یاد می‌آورند، عقب‌نشینی‌های امروزی به‌عنوان فضاهای تراس خصوصی عمل می‌کنند تا نوع مناسبی از محیط را ایجاد کنند. می‌توانید محیطی روستایی و خاکی با عناصر تراشیده شده طبیعی، مبلمان فرفورژه، گیاهان گلدانی، نورپردازی ملایم و حتی استخر طراحی کنید.

تصویر فضاهای خصوصی در فضای باز

رنگ مناسب در طراحی داخلی پنت هاوس

برخلاف آپارتمان‌های سنتی که رنگ‌ها را می‌توان به‌طور تصادفی انتخاب کرد، رنگ‌های پنت‌هاوس بسته به اینکه برای کدام قسمت از فضای نشیمن انتخاب شده است، باید با دقت بیشتری انتخاب شوند. رنگ‌ها نقش مهمی در طراحی چنین خانه‌هایی دارند.

می‌توانید رنگ دیوارها را متضاد با رنگ مبلمان انتخاب کنید. دیوارهای سفید یا پاستلی با مبلمان تیره از جمله قهوه ای، خاکستری و آبی تضاد خوبی ایجاد می‌کنند. رنگ‌های خنثی پیچیدگی بیشتری به ارمغان می‌آورند. از طرف دیگر، حتی می‌توانید رنگ‌های خنثی را در همه چیز مانند کف، دیوارها، مبلمان، اثاثیه یا لوازم داخلی بکار ببرید.

تصویر رنگ مناسب در طراحی داخلی پنت هاوس

گزینه دیگر این است که رنگ های نوود را برای دیوارها و سقف خود انتخاب کنید و آن را با رنگ های روشن برای کف تضاد کنید. هر چه که باشد، انتخاب رنگ مناسب می‌تواند طراحی پنت هاوس خوش ساخت و چیدمان خوبی را به نمایش بگذارد.

مبلمان زیبا

مبلمان یکی از مهم ترین عناصری است که در طراحی داخلی پنت هاوس باید به آن توجه کرد. اثاثیه آپارتمان پنت هاوس شما باید با دقت انتخاب شود تا مکمل دکوراسیون، محیط و الگوهای کف باشد.

هر یک از این رنگ ها می تواند در چنین خانه ای بیش از حد ملایم به نظر برسد. برای ظاهری رسمی تر، مبل ها و سایر وسایل اتاق نشیمن خود را تقسیم بندی کنید. دکوراسیون غیررسمی توسط شکاف ها و گوشه هایی با تنوع صندلی ایجاد می شود. صندلی‌های مستطیلی یا دایره‌ای که از چوب صیقلی ساخته شده‌اند، لبه‌ای ظریف به مبلمان شما می‌دهند. پنت هاوس ها به لطف انتخاب مبلمان ظاهری متمایز و جذاب دارند.

پله های پیچ در پیچ

راه پله ها اجباری نیستند اما در پنت هاوس های دو طبقه به ظرافت و غنای مکان می‌افزایند. راه پله های پر پیچ و خم زیبا را می‌توان در داخل یا خارج از خانه قرارداد و بیشتر از کارکردشان، به یک عنصر زیبایی شناختی تبدیل کرد. اینگونه راه‌پله‌ها در طرح، رنگ و پرداخت های مختلف وجود دارند.

نور تجمل را برجسته می‌کند

نور همیشه در هر مکانی نقش بسزایی دارد. در پنت هاوس، وسایل و عناصر روشنایی به اندازه خود نور مهم هستند. از هرگونه نورپردازی که مکمل طراحی داخلی پنت هاوس نیست، خودداری کنید.

چراغ‌های آویز از سقف در قسمت اصلی، روشنایی های ایستاده، چراغ‌های LED ظریف که در سقف‌های کاذب گنجانده شده‌اند، همگی در صورت برنامه‌ریزی و طراحی درست، مکمل یکدیگر هستند.

تصویر نور تجمل را برجسته می‌کند

نورپردازی در پنت هاوس با توجه به فضای زیادی که دارند می‌تواند پیشنهاد جذابی باشد. با این حال، در اینجا نیز باید مراقب بود که زیاده روی نکنید. سایه و نور فضای مساوی در پنت هاوس دارند و می‌توانند طراحی دکوراسیون داخلی پنت هاوس را متحول کنند. اتاق خواب ها می‌توانند به خوبی با چراغ های رومیزی دکور شوند. بالکن ها و تراس ها با چراغ های رشته ای و آویزهای سقفی به خوبی روشن می‌شوند. طراحی نورپردازی باید مدرن و نوآورانه باشد بدون اینکه زیاده‌روی شود.

پنجره و درب برای طراحی داخلی پنت هاوس

در یک فضای پنت هاوس بزرگ، درها و پنجره های بزرگی وجود دارد. پنجره های بدون چارچوب که از کف تا سقف کشیده می‌شوند، برای پنت هاوس عالی هستند. زیرا علاوه بر اینکه اتاق ها مجلل به نظر می‌رسند، مناظر اطراف را نیز به نمایش می‌گذارند. رنگ‌های ساده در درها و پنجره‌های محصور در شیشه، به نوبه خود لوکس بودن خانه را به خوبی نمایش می‌دهند.

تصویر پنجره و درب برای طراحی پنت هاس

در انتخاب تک تک وسایل دقت کنید

پنت هاوس ها دارای چشم اندازی منحصر به فرد هستند، پس در انتخاب هر آنچه که با آن آراسته شده‌اند باید به خوبی اندیشیده شود. سفارشی سازی، نقش مهمی در طراحی داخلی پنت هاوس دارد.

تصویر در انتخاب تک تک وسایل دقت کنید

انتخاب مبلمان مخصوص فضاهای نشیمن و ناهارخوری، تزئین کف و سقف، دیوارها در حمام ها، نصب وسایل پر زرق و برق و گران قیمت، همگی مواردی هستند که به خانه شخصیت می‌بخشند.

مبلمان آپارتمان پنت هاوس شما باید با دقت انتخاب شود تا با فضای داخلی، محیط و الگوهای کف هماهنگ باشد. انتخاب مناسب مبلمان به پنت هاوس ظاهری منحصر به فرد و جذاب می‌بخشد. مبلمان اتاق نشیمن را می‌توان برای ظاهری رسمی تر طراحی کرد و گوشه‌های اتاق های دیگر را با صندلی‌های متنوع، دکوری غیررسمی بخشید.

4.8/5 - (10 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط