تصویر دکوراسیون کافه

دکوراسیون کافه

تصویر اهمیت دکوراسیون کافه

امروزه بسیاری از افراد، برای انجام کارهای روزانه و جلسات خود،کافه ها را انتخاب می کنند. در نتیجه، کافه‌ داری اکنون شغلی پر درآمد است و در نتیجه باید حواستان به رقبایتان باشد. فضا و دکوراسیون کافه ها از عوامل کلیدی در جذب مشتری هستند.

توصیف یک کافه :

تصویر توصیف یک کافه

کافه مکانی عمومی است که در آن انواع نوشیدنی سرد و گرم و معمولا فست فود های سبک ارائه می شود. معمولا در کافه مردم با هم گفتگو می کنند و یا ملاقات کاری می گذارند.

وقتی به یک کافه سر می زنیم و منو را نگاه می کنیم، هر چه کافه گزینه های بیشتری داشته باشد، برای ما جذاب تر است، این موضوع حیاتی است، شکل و تصاویر منوی کافه به همان اندازه قابل توجه است. با این حال، اگر چیزهای موجود در منو در دسترس نباشد، مصرف کننده را ناراضی می کند و از داشتن خاطره مثبت از کافه شما جلوگیری می کند. بنابراین، تمام تلاش خود را برای برآورده کردن آیتم‌های منویی که ارائه می‌دهید انجام دهید.

اصول طراحی دکوراسیون کافه :

تصویر اصول طراحی دکوراسیون کافه

اندازه گیری و بازرسی فضای کافه اولین قدم برای شروع کار است. اگر کافه در یک منطقه شلوغ واقع شده باشد، بدون شک مشتریان بیشتری نسبت به زمانی که در یک خیابان فرعی ساکت باشد، وجود دارد.

اگر کافه شما در یک منطقه شلوغ و پر رفت و آمد است، باید توجه داشته باشید که مشتریانی که از سر و صدا و شلوغی به کافه شما آمده اند، محیطی آرام ،راحت و دنج را ترجیح دهند.یکی از ویژگی های کلیدی یک کافه خوب، توانایی آن در ایجاد محیطی آرام برای مشتریانش است.

پس از مشخص شدن مکان کافه ، به سراغ موضوع اصلی می رویم که طراحی دکوراسیون کافه است.

جزئیات شگفت انگیز در دکوراسیون کافه :

 • فضای کافه چند نفر را می تواند در خود جای دهد؟
 • چه نوع طراحی و تزیینی برای دکوراسیون کافه مناسب است؟
 • آیا می توانید از این قسمت برای کارهایی مانند سرگرمی و کتابخوانی استفاده کنید؟
 • موقعیت مکانی کافه را چگونه باید با سبک عملکردی مقایسه کرد؟
 • آیا تزیین و استایل بخشی از کافه به شیوه ای قدیمی جذاب است؟
 • آیا قرار دادن کتاب روی میز کار خلاقانه ای است؟
 • آیا این فضا می تواند پذیرای مهمانان زیادی مناسب باشد؟

نکات کاربردی و مهم در دکوراسیون کافه :

تصویر نکات کاربردی و مهم در دکوراسیون کافه

 • انتخاب یک تم کلی و منحصربفرد برای فضای داخلی کافه

یکی از مهمترین نکات طراحی کافه انتخاب یک تم اصلی برای فضای داخلی آن است.

سعی کنید در انتخاب تم کافه هنگام دکوراسیون داخلی کافه به موراد زیر توجه کنید:

 • توجه به سن افرادی که در کافه رفت و آمد خواهند کرد
 • سطح درآمدی مخاطبان کافه
 • کاربری محله (دانشجویی، شرکتی، دولتی، اقتصادی، تفریحی و …)
 • محدودیت زمانی سرویس کافه
 • کاربری کافه
 • نوع نوشیدنی‌ها و میان وعده‌های کافه

امروزه پر کاربردترین تم‌ ها برای طراحی کافه اینها هستند :

 • کافه کتاب
 • کافه هنر
 • کافه گالری
 • استفاده از نورپردازی

  تصویر استفاده از نورپردازی

زیبایی و جذابیت محیط کافه شما را می توان با ایجاد نور مناسب که با موضوع کافه مطابقت دارد تا حد زیادی افزایش داد.

ویژگی مهم و قابل توجه نور کافه، توانایی آن در تأثیرگذاری خوب و بدیع بر احساسات مردم است. در نتیجه، شانس شما برای تبدیل مشتریان یکباره به مشتریان وفادار افزایش می یابد.

در صورت امکان، هنگام طراحی داخلی کافه خود، عناصر زیر را در نظر بگیرید :

 • استفاده از منابع نور مصنوعی و طبیعی برای روشنایی کافه ها
 • استفاده از نور روز در طول روز
 • نورپردازی تاکیدی
 • نورپردازی کافه با آینه و چراغ های کوچک
 • تاکید ویژه بر نورپردازی پانل ها و دیوارها
 • استفاده از چراغ های آویز
 • انتخاب مبلمان مناسب و راحت برای دکوراسیون کافه

تصویر انتخاب مبلمان مناسب و راحت برای دکوراسیون کافه

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اکثر مردم هنگام انتخاب مبلمان کافه مرتکب می شوند، انتخاب میز و صندلی های کوچکی است که بیش از حد کوتاه، بلند یا بدون پشت هستند. مشکلی که می تواند هنگام ارائه سفارش به مصرف کننده ایجاد شود. در نتیجه باید به این جنبه از طراحی دکوراسیون داخلی کافه توجه بیشتری کرد.

 • در نظر بگیرید که مبلمان چقدر راحت است.
 • هنگام انتخاب مبلمان، اندازه کافه را در نظر بگیرید.
 • روی مبلمان از کوسن و بالش استفاده کنید.
 • چیدمان صحیح میز و صندلی ها و استفاده بهینه از فضا

تصویر چیدمان صحیح میز و صندلی ها و استفاده بهینه از فضا

چیدمان مناسب میز و صندلی یکی از مهم ترین نکات دکوراسیون کافه است. فاصله غیر استاندارد بین میز و صندلی به قدری برای طراحی کافه بسیار مهم است که حتی می تواند به مشتریان این تصور را القا کند که به حریم خصوصی توجه کافی نمی شود.

هنگام چیدمان میز و صندلی کافه باید به فاکتورهای زیر توجه زیادی داشته باشید :

 • ایجاد حس نظم که در عین حال دلپذیر به نظر می رسد.
 • فضای بین میزهای کافه باید امکان عبور آسان را فراهم کند.
 • سهولت دسترسی مصرف کننده به جاهای مختلف بسیار مهم است.
 • طراحی پیشخوان جذاب

پیشخوان کافه اولین چیزی است که مشتری هنگام ورود به کافه شما متوجه آن می شود.

رشد فروش در کافه ها تا حد زیادی تحت تأثیر طراحی پیشخوان است. به همین دلیل از شما می‌خواهیم که به پیشخوان کافه خود توجه بیشتری کنید و کانتر بار را با مواد جذاب و متنوع تزئین کنید.

استفاده از یخچال به عنوان دکوراسیون کافه یک مفهوم جذاب و مفید است. علاوه بر این، استفاده از روش‌های نوآورانه و منحصر به فرد برای نمایش منوی روزانه بر روی پیشخوان تأثیر بسزایی در متقاعد کردن مشتریان شما دارد.

 • استفاده از آثار هنری در دکوراسیون کافه

می توانید در دکوراسیون کافه خود فضایی را برای نمایش آثار هنری اختصاص دهید.حتی کافه شما می تواند به عنوان یک گالری یا نمایشگاه برای فروش آثار هنری عمل کند. با این کار جامعه خلاق و هنرمند جذب کافه شما می شود و زمانی را در آن می گذراند.

 • ایجاد یک گوشه‌ی دنج

فضای یک کافه تاثیر زیادی بر ذهن مشتریان دارد، بنابراین باید دنج باشد. از یک کاناپه و تعداد زیادی کوسن استفاده کنید تا گوشه ای از کافه خود را به مکانی راحت تبدیل کنید. بسیاری از مردم آن را برای قرارهای غیررسمی خود به دلیل این فضاها ترجیح می دهند.

 • استفاده از وسایل دکوری شاخص در دکوراسیون کافه

تصویر استفاده از وسایل دکوری شاخص در دکوراسیون کافه

سعی کنید یک جنبه تعیین کننده را در طراحی داخلی کافه خود بگنجانید تا مشتریان شما همیشه آن را با کافه شما مرتبط کنند. نمونه هایی از چنین ویژگی هایی عبارتند از یک لوستر چشم نواز، یک گلدان عتیقه گرانبها، یا حتی یک اثر هنری بسیار زیبا، هر چیزی که بیشتر با دکور کافه شما هماهنگ باشد. همچنین می توانید از آثار هنری و زیورآلاتی که آرامش و راحتی را تقویت می کنند، استفاده کنید. اقلامی مانند فنجان قهوه و ظروف خاص الهام بخش طراحی عالی برای کافه هستند.

 • استفاده از منابع طبیعی

تصویر استفاده از منابع طبیعی

بسیاری از مردم دوست دارند ساعات خود را در یک کافه بگذرانند و منظره خیابان و فعالیت های آنجا را نگاه کنند. برخی از صندلی های کافه رو به خیابان برای چنین افرادی بسیار جذاب خواهد بود. اگر استفاده از منظره طبیعی در فضای کافه وجود ندارد، می توانید با تزئین منطقه کوچک با گل ها و گیاهان دوست داشتنی، طعم طبیعت را به مشتریان خود ببخشید.

انواع سبک دکوراسیون کافه :

مردم از بازدید از مناطقی که به آنها حس مثبت می دهد لذت می برند. به همین دلیل، دکوراسیون کافه برای جلب توجه مشتریان و بازگرداندن آنها بسیار مهم است. پس از همه، هدف این است که مشتریانی متعهد ایجاد کنید که ابتدا به کافه شما برای صرف قهوه و نوشیدنی های دیگر مراجعه کنند.

سبک صنعتی در دکوراسیون کافه

تصویر سبک صنعتی در دیزاین کافه

همانطور که از نامش پیداست این طراحی تحت تاثیر کارخانه ها، انبارها و سایر تنظیمات صنعتی است. جلوه آینده نگرانه این دکوراسیون با ویژگی هایی مانند نورپردازی و مبلمان ساخته شده از فلز صنعتی تقویت می شود. دیوارهای آجری، پیشخوان صنعتی بزرگ، کابینت ها و قفسه های سبک همگی می توانند به طراحی دکوراسیون کافه اضافه شوند تا ظاهری صنعتی به آن ببخشند. ویژگی های اولیه این سبک دکوراسیون لوله های فلزی اکسپوز، تیرهای سقفی، دیوارهای آجری، صندلی های فلزی و روشنایی صنعتی است.

پالت رنگ: خاکستری، سیاه، برنزه، سفید و تیره‌تر، مانند رنگ قهوه‌ای

سبک مدرن در دکوراسیون کافه

تصویر سبک مدرن در دکوراسیون کافه

مانند تجارت نساجی، طراحی دکوراسیون کافه های مدرن هر سال تغییر می کند. لهجه‌های فلزی براق، رنگ‌های هماهنگ و ظاهر مدرن معمولاً از ویژگی‌های این سبک هستند. نورپردازی فلزی و مبل های پر جنب و جوش همگی می توانند برای برجسته کردن سبک مدرن دکوراسیون کافه استفاده شوند.

طراحی مدرن می تواند یک فضای کافه ای بسیار جادار و جذاب ایجاد کند. با استفاده از رنگ های مختلف و سطوح فلزی با سبک مینیمال متفاوت است.

پالت رنگ: قهوه‌ای، طوسی، کرم یا سفید خالص

سبک سنتی در دکوراسیون کافه

تصویر سبک سنتی در دیزاین کافه

در طراحی چنین سبکی می توانید از مبلمان سنتی، فرش با طرح های ایرانی و صندلی هایی با طرح های چوبی استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید ظرافت کافه خود را با اضافه کردن جنبه های کلاسیک اضافی مانند پارچه های قدیمی، صندلی های عتیقه و غیره افزایش دهید. استفاده از قاب عکس های هنری رنگارنگ یا قاب هایی با طرح های قدیمی می تواند جذابیت یک کافه طراحی شده به شیوه سنتی را افزایش دهد.

استفاده از صنایع دستی عتیقه و سازهای معمولی جذابیت قابل توجهی به دکوراسیون کافه شما می بخشد. این نوع دکور با آینه ها و کاشی های رنگ شده نیز به خوبی کار می کند.

پالت رنگ: انواع رنگ‌های پاستلی یا کم‌رنگ، مانند بورگاندی، هلویی، نارنجی روشن، زرد خردلی، سبز دریایی

سبک کتابخانه ای در دکوراسیون کافه

در طراحی این دکوراسیون باید نکاتی مانند خوردن قهوه و کتاب خواندن را در نظر گرفت. . ایجاد مناطق مطالعه نزدیک به کتابخانه و خدمات مناسب برای انواع نوشیدنی ها بسیار مهم است.

شما می توانید از بازی های فکری برای سرگرم کردن مشتریان خود هنگام ایجاد یک سبک کتابخانه استفاده کنید. این عمل باعث تقویت ارتباطات بین فردی و ایجاد محیطی خوشایند برای مشتریان در کافه می شود.

محل بهینه قفسه های کتاب در طراحی یک کتابخانه نزدیک به میز و صندلی است. کافی است قسمت پایین میز را برای کتابخانه های کوچک برای میزهای وسط کافه ذخیره کنید.

سبک روستیک در دکوراسیون کافه

تصویر سبک روستیک در دیزاین کافه

این سبک به عنوان مد کانتری نیز شناخته می شود. استفاده موثر از عنصر چوب اصل کلیدی این نوع سبک است. سبک روستیک یا روستایی دارای ویژگی های طبیعی است. دکوراسیون کافه شما به لطف استفاده از میز و صندلی های چوبی در طراحی حس منحصر به فردی خواهد داشت.

سبک مینیمال یا ساده در دکوراسیون کافه

اجزای دکوری ساده و حذف اقلام غیر کاربردی از دکوراسیون، مهم ترین جنبه های سبک طراحی کافه مینیمال هستند. این ظاهر با وسایل اولیه، نورپردازی اولیه، رنگ های تک رنگ و چند قطعه هندسی به راحتی قابل دستیابی است. داشتن یک کافه زیبا اما کاربردی بسیار مهم است، به خصوص اگر یک کافه کوچک در فضای باز دارید.

سخن پایانی :

به جرات می توان گفت که کافه تنها جایی است که می توانید ساعت ها پشت یکی از میزهایش استراحت کنید و در حین نوشیدن قهوه و خواندن کتاب مورد علاقه تان یا برخورد با آشنایان و دوستان قدیمی و رسیدن به آن ها، ساعت ها استراحت کنید.

حتی گاهی اوقات می توانید از تماشای مردم در حالی که یک فنجان قهوه تلخ می نوشند در حالی که پشت میزی با پنجره ای رو به خیابان نشسته اید لذت ببرید.

هرگز فراموش نکنید که فضای یک کافه را می توان با استفاده از ایده های جدید و دکوراسیون خلاقانه بسیار زیباتر و جذاب تر کرد. از آنجایی که تعداد کافه‌ها افزایش یافته است، تنها راه برجسته شدن در این بازار بی‌نظیر، طراحی و اجرای خلاقانه دکوراسیون کافه است.

تصویر سقف کافی شاپ

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط