تصویر دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل

معماری و طراحی داخلی تاثیر بسزایی در تاریخ صنعت خودروسازی داشته است. طراحی معماری و در وحله دوم دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل ها به میزان قابل توجهی تکامل می یابد که وجود انسان بیشتر با فناوری های مدرن مرتبط باشد.

یکی از سازه هایی که باید خود را با زمان و تکنولوژی تطبیق دهد، طراحی دکوراسیون نمایشگاه خودرو است. هنگام طراحی فضای داخلی نمایشگاه خودرو، طراحان موظفند عناصر مهمی مانند نوع محصول، برند، نور، میزان فضای مورد نیاز، روحیه مصرف کنندگان و عوامل دیگر را در نظر بگیرند.

در دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

از آنجایی که خودرو جزو خریدهای گران و لوکس محسوب می شود. نمایندگی شما در صورتی موفق خواهد بود که طیف وسیعی از مشتریان و نیازهای آنها را برآورده کند. اگر تمایل دارید مشتریان بیشتری را جذب کنید حتما بر روی دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل خود سرمایه گذاری کنید.

تصویر دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل

نمایشگاه‌های خودروی امروزی نقش مهمی در کمک به مشتریان در تصمیم‌گیری دارند.نمایشگاه ها باید به گونه ای طراحی شوند که تأثیری قدرتمند بر روی مشتری ایجاد کنند و در نهایت باعث فروش برند شوند. بنابراین جای تعجب نیست که بهترین نمایشگاه های خودرو نتیجه برنامه ریزی دقیق و همکاری بین نمایندگان برند، معماران، طراحان داخلی، مهندسان سازه و سایر مشاوران باشد.

دکوراسیون داخلی نمایشگاه اتومبیل

دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل به ایجاد ارتباط عاطفی بین مشتری و خودروهای نمایش داده شده کمک می کند و در نهایت باعث افزایش فروش می شود.

نمایشگاه ماشین چیست؟

نمایش خودرو در زبان

واژه نمایشگاه در لغت نامه امید و معین به جای نمایش یا به محلی اطلاق می شود که کالاهای صنعتی، تجاری یا کشاورزی در آن عرضه می شود. و در لغت نامه دهخدا واژه ماشین به وسیله نقلیه موتوری چرخ دار اطلاق می شود.

پس از استفاده از اولین اتومبیل ها، نمایشگاه های اتومبیل در بیشتر شهرها شروع به نمایش کردند. نمایشگاه اتومبیل به مکانی گفته میشود که در آن اتومبیل خرید و فروش می شود.

امروزه معمولاً از نمایندگی ها و نمایشگاه های خودرو به عنوان مکان هایی که همه برای خرید و فروش خودرو به آنجا مراجعه می کنند، یاد می شود.

در حال حاضر نمایشگاه های خودروی متعددی در سراسر جهان برگزار می شود. برخی از این نمایشگاه های بین المللی خودرو هر چند سال یکبار برگزار می شود. از جمله شناخته شده ترین نمایشگاه های بین المللی خودرو می توان به نمایشگاه خودرو فرانکفورت، نمایشگاه خودرو پاریس، نمایشگاه خودرو لس آنجلس و غیره اشاره کرد.

به عنوان مثال، نمایشگاه خودرو فرانکفورت بیش از هزار کسب و کار فعال خودرو را به خود جذب می کند. و این مشاغل خودروهای تولیدی خود را از 32 کشور مختلف به نمایش می گذارند.

طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه خودرو :

بهتر است فضای نمایشگاه خودرو را طوری طراحی کنید که صاحبان این مشاغل بتوانند به راحتی تمامی خودروهای گران قیمت و ارزان خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند. برای طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه خودرو به صورت پر زرق و برق و کاربردی از مواد جدید و امروزی استفاده شده است.

اگر نمایشگاه خودرو به شیوه ای مدرن طراحی شده باشد و دارای دکوراسیون گرم و دوست داشتنی و فضایی دلپذیر باشد، مشتریان در نمایشگاه احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

یکی از مهم‌ترین چیزها در نمایشگاه خودرو، مبلمان است که می‌توانید از بین سبک‌های مختلفی که تحت تأثیر عناصر طبیعی و اقلام موجود در خودروسازان هستند، انتخاب کنید.

مشتریان باید بتوانند آزادانه در فضای داخلی نمایشگاه اتومبیل حرکت کنند تا بتوانند وسایل نقلیه مورد علاقه خود را بررسی کنند.

توصیه تیم معماری نکستا دیزاین: نوع ماشین هایی که در نمایشگاه عرضه می‌شود و استراتژی فروش مالک نمایشگاه در انتخاب سبک، طراحی، رنگ و نورپردازی بسیار اهمیت دارد و در طراحی دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل باید به این موارد توجه خاص شود در غیر این صورت شما فقط یک دیزاین انجام دادید که تا حدود زیادی متناسب با برند و بیزینس شما نیست. حتی اگر زیبا باشد…

 دیزاین و طراحی دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل صرفا برای زیبایی نیست و در انتخاب موارد مختلف طراحی مثل رنگ نور و غیره باید عوامل روانشناسی و نکات فروش رعایت شود

اگر با برند خاصی کار می کنید، می توانید رنگ نمایشگاه خود را با رنگ شرکت خودروسازی و لوگوی آن هماهنگ کنید. اگر نه، می توانید از رنگ های برجسته و متمایز استفاده کنید. انتخاب رنگ برای طراحی داخلی نمایشگاه اتومبیل نیز بسیار مهم است. از آن برای طراحی داخلی نمایشگاه استفاده کنید.

نکات اساسی در دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل

عملی بودن یک نمایشگاه به اندازه چشمگیر بودن آن مهم است. نکاتی که باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود عبارتند از:

  • تعداد خودروهایی که باید نمایش داده شوند
  • جریان فعالیت های روزانه (از جمله سهولت امکان جابجایی ماشین ها به داخل و خارج از نمایشگاه)
  • محل پذیرایی
  • مکان و مناطق کارکنان (منطقه استراحت، WC)

تصویر نکات اساسی در دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل

ملاحظات طراحی و دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل

نحوه نمایش اتومبیل‌ ها

محوریت نمایشگاه خودرو، خودرو است. توجه دقیق به نحوه نمایش خودروها بسیار مهم است زیرا هر چیز دیگری در نمایشگاه در درجه اول برای بهبود و افزایش فروش خودرو وجود دارد.

از آنجایی که خودروها کالایی لوکس هستند، ارائه آنها باید متناسب با قیمت و وضعیت آنها باشد. ماشین ها باید در داخل نمایشگاه چیده شوند تا مشتری به راحتی بین آنها حرکت کند و از نزدیک به هر وسیله نقلیه نگاه کند. بنابراین، خودروها باید با مقدار مناسبی از هم پارک شوند – نه خیلی دور از هم، بلکه خیلی نزدیک به هم.

نورپردازی

اتومبیل های لوکس اغلب به گونه ای نمایش داده می شوند که انگار یک اثر هنری هستند. بنابراین باید اطمینان حاصل شود که وسایل نقلیه به بهترین نحو نمایش داده می شوند . نورپردازی مناسب در بهترین موقعیت به نمایان شدن زیبایی خودروها ، فرم، شکل و شخصیت آنها کمک می کند و چشم مشتری را به آن جلب می کند.

استفاده از نورمخفی بر روی سطح دیوارها و سقف کاذب باعث می شود تا ماشین ها جلوه بی نظیری داشته باشند . علاوه بر این انعکاس نور ، روی اتومبیل ها باعث می شود تا مشتری احساس کند که خودرویی لوکس و با رنگ مناسب را خریداری کرده است.

تصویر نورپردازی نمایشگاه ماشین

می توانید در طول روز از نور خورشید بهره ببرید ، به طور کلی یک نمای شیشه ای وسیع که امکان دریافت نور طبیعی زیادی را فراهم می کند مناسب است.این امر باعث می شود اتومبیل ها براحتی از پشت ویترین نیز قابل رویت باشند.

رنگ و متریال دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل

رنگ مورد استفاده در نمایشگاه نباید بر جلوه اتومبیل ها غلبه کند، بلکه باید باعث جذابیت بیشتر اتومبیل ها شود.

رنگ های کفپوش می تواند به عنوان پس زمینه ای برای خودروها عمل کند.به خصوص زمانی که نمایشگاه دارای یک نیم طبقه است، زیرا ماشین ها از بالا مشاهده می شود، از این رو در این زمینه نیز باید دقت ویژه ای شود.

تصویر رنگ و متریال دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل

بطور کلی برای دکوراسیون نمایشگاه اتومبیل در انتخاب رنگ ، جنس و بافت کفپوش ، دیوار ها و حتی سقف نمایشگاه دقت کنید. تمامی اجزا را به گونه ای انتخاب کنید که با یکدیگر هارمونی و تناسب داشته باشند.

روش های نمایش و چیدمان اتومبیل ها

فضای نمایشگاه ماشین و نحوه چیدمان اتومبیل ها باید به گونه ای باشد که مشتریان بتوانند به راحتی در نمایشگاه گردش کنند و به راحتی از تک تک اتومبیل ها دیدن کنند.

در سطح کف نمایشگاه

تصویر سطح کف نمایشگاه

این رایج ترین روشی است که در آن اتومبیل ها را در یک نمایشگاه نشان می دهند،

زیرا به فضای کمتری نیاز دارد. در این مدل قابلیت مانور وسایل نقلیه در داخل و خارج از نمایشگاه راحت است.

در سکوهای مرتفع و میزهای چرخشی

خودروها وقتی روی سکوهای مرتفع یا میزهای گردان نمایش داده می شوند، به معنای واقعی کلمه بر دکوراسیون نمایشگاه ماشین شما تاثیر میگذارند. این خودروها  “بر روی صفحه نمایش” به نقاط کانونی تبدیل می شوند و بسیار جلب توجه می کنند. اما اتومبیل های نمایش داده شده روی میزهای گردان، فضای زیادی را اشغال می کنند.

اتومبیل های نمایش داده شده در سطوح مختلف

این حالت نمایش یک روش بسیار آسان است که فضای نمایش خسته کننده و مسطح را به فضایی پویاتر تبدیل می کند.

نمایش خودروها در سطوح و زوایای مختلف به بینندگان این امکان را می دهد که با طیف وسیع تری به مشاهده خودرو ها بپردازند.

تصویر اتومبیل های نمایش داده شده در سطوح مختلف

موثرترین طرح برای مکان های مختلف دکوراسیون نمایشگاه خودرو :

فضای داخلی نمایشگاه خودرو به دو بخش تقسیم شده است. قسمت عمومی و قسمت تخصصی.

فضاهای پارکینگ، میز پذیرش و صندوق‌دار همگی در محوطه عمومی قرار دارند. بخش مدیریت و مذاکره بخشی از بخش تخصصی است.

فروشندگان و خریداران بر سر قیمت و سایر موارد مربوط به فروش روی میز و صندلی در منطقه مذاکره و فروش چانه زنی می کنند.

همه این بخش‌های مختلف به صورت داخلی تقسیم می‌شوند، مانند دیوارها، در نمایش‌های نسبتاً متوسط، اما در نمایشگاه‌های بزرگ، بخش‌های اداری، فروش و مذاکره اتاق‌های خاص خود را دارند.

علاوه بر بخش‌هایی که در بالا توضیح داده شد، نمایشگرهای بزرگ و چند طبقه نیز دارای بخش‌های اداری، فنی و ذخیره‌سازی هستند. بخش های تخصصی باید در طبقه اول مستقر شوند.

 

4.9/5 - (17 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط