تصویر طراحی سقف نمایشگاه ماشین

طراحی سقف نمایشگاه ماشین

تصویر طراحی سقف نمایشگاه ماشین

آیا تا به حال به دلیل چیدمان و ظاهر نفیس نمایشگاه ماشین برای خرید توجه کرده اید؟ طراحی سقف نمایشگاه ماشین یکی از بهترین روش ها برای جلب مشتری است. امروزه، بسیاری از صاحبان نمایشگاه ماشین در تلاش هستند تا از رقبای خود بیشتر بفروشند و مشتریان را به محل کار خود بکشانند.

نمایشگاه ماشین چیست ؟

نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های خودرو مکان‌هایی هستند که مردم برای خرید و فروش خودرو به آنجا مراجعه می‌کنند.

ملاحظات طراحی و دکوراسیون نمایشگاه ماشین :

تصویر ملاحظات طراحی و دکوراسیون نمایشگاه ماشین

عملی بودن یک نمایشگاه ماشین به اندازه چشمگیر بودن آن مهم است. نکاتی که باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود عبارتند از:

 • تعداد خودروهایی که باید نمایش داده شوند
 • نحوه نمایش و چیدمان اتومبیل ها
 • جریان فعالیت های روزانه (از جمله سهولت امکان جابجایی ماشین ها به داخل و خارج از نمایشگاه)
 • نورپردازی
 • رنگ و متریال دکوراسیون نمایشگاه
 • کف نمایشگاه
 • سقف نمایشگاه
 • مکانی برای پذیرایی
 • مکان و مناطقی برای استراحت کارکنان و مشتریان

عوامل مهم در طراحی سقف نمایشگاه ماشین :

تصویر عوامل مهم در طراحی سقف نمایشگاه ماشین

یکی از قدرتمندترین اجزا در طراحی داخلی نمایشگاه ماشین سقف است. سقف را می توان بزرگترین سطحی دانست که بعد از کف نمایشگاه و دیوارها در معرض دید افراد قرار می گیرد. به طور طبیعی، بیشتر دکوراسیون کف برای نمایشگاه خودرو با چیدن ماشین ها و سایر اثاثیه پوشانده می شود،اما بیشتر افراد می توانند سقف را ببینند و به آن توجه کنند.

در طراحی سقف باید تعدادی از عوامل را در نظر بگیرد. اول از همه، طراحی سقف باید با نحوه استفاده از فضای نمایشگاه کار کند. دوم این است که طراحی سقف به خوبی با طراحی داخلی نمایشگاه ماشین ترکیب شود. سوم، نورپردازی سقف بسیار مهم است و به طور قابل توجهی به زیبایی سقف کمک می کند. بنابراین نورپردازی باید به درستی و زیبایی انجام شود.

ارتفاع سقف ها متفاوت است.طراحی سقف نمایشگاه ماشین باید ابتدا در ارتفاع مناسب باشد. ارتفاع صحیح باعث می شود تا تلاش های انجام شده برای جذابیت سقف را آسان تر مشاهده کنید. سقف،با انتخاب و استفاده مناسب در دکوراسیون نمایشگاه ماشین می تواند از نظر بصری جذاب و زیبا شود.

برای طراحی سقف های کوتاه، بهتر است از رنگ های خیره کننده و آینه های برش خورده استفاده کنید. سقف های بلند امکان اجرای مفاهیم و طرح های متنوع تری را فراهم می کند.

انتخاب رنگ در طراحی سقف باید تکمیل کننده دکوراسیون نمایشگاه ماشین باشد. سقف های بلند از استفاده از رنگ های تیره سود می برند زیرا احساس آرامش می کنند. رنگ های روشن در سقف های کوتاه استفاده می شود تا این تصور را ایجاد کند که منطقه بزرگتر است. علاوه بر این، ظاهر اندازه و ارتفاع سقف تحت تأثیر رنگ های براق، نیمه براق و مات به کار رفته در رنگ است.

یکی دیگر از مزایایی که می توان به طراحی سقف اضافه کرد عایق صدا و انرژی است. برای طراحی سقف، می توانید از چیزهایی مانند تیرهای چوبی، سقف کاذب، پانل های شناور، آثار هنری و سقف کشسان استفاده کنید. طراحی سقف ها همچنین می تواند فرم های هندسی و پنجره های سقف را در خود جای دهد.

ویژگی‌های طراحی سقف‌ نمایشگاه ماشین :

تصویر ویژگیهای طراحی سقف نمایشگاه ماشین

سقف مورد استفاده در یک نمایشگاه ماشین باید ویژگی‌های خاصی را دارا باشد. در حقیقت برای آن‌که بتوانید در بین گزینه‌های مختلف انتخابی درست داشته باشید بهتر است به پارامترهای مختلفی توجه کنید.

در ادامه به برخی از این پارامترها می‌پردازیم :

 • عایق حرارت و حفظ انرژی

در طراحی سقف نمایشگاه ماشین ،حفظ انرژی بسیار مهم است. این امر باعث می شود که استفاده از اجزای مختلف عایق حرارت در طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین بسیار حیاتی به نظر برسد.

ویژگی های صرفه جویی در انرژی عبارتند از: پنجره های دو جداره و سقف عایق. به این ترتیب نه گرمای ایجاد شده توسط بخاری و گرمایش و نه سرمای تولید شده توسط کولر و اسپلیت به ترتیب در فصول گرم و سرد هدر نمی رود.

 • زیبایی و جذابیت ظاهری

در نظر داشته باشید که در انتخاب سقف باید ساختار کلی دکوراسیون نمایشگاه ماشین خود را در نظر گرفت. هماهنگی رنگ دیوارها و سقف بسیار مهم است. بنابراین ترجیحاً هنگام انتخاب و طراحی سقف ، رنگ و طرح آن به طور کامل بررسی شود.

 • امکان اجرای بهینه‌ نورپردازی

قابلیت نصب صحیح سیستم های روشنایی یکی از امکاناتی است که یک سقف خوب باید در اختیار شما قرار دهد. به دلیل طراحی این سقف ها و وسایل روشنایی، حال و هوای دوست داشتنی در فضای نمایشگاه ماشین ایجاد می شود.

البته به خاطر داشته باشید که طراحان باید هر سقفی را که انتخاب می کنید نصب کنند. مهم نیست که سقفی که انتخاب می کنید چقدر جذاب و مناسب باشد، اگر با طراحان حرفه ای و با تجربه کار نکنید، ممکن است به نتیجه دلخواهتان نرسید.

 • رنگ‌آمیزی و طراحی سقف

نوع طراحی سقف و سبک آن مهم‌ترین دسته‌بندی‌های طراحی برای دکوراسیون نمایشگاه خودرو قرار می‌گیرد. رنگ یک جزء کلیدی در طراحی سقف است. رنگ دیوارها می تواند در انتخاب رنگ سقف تاثیر بگذارد.

طراحی سقف ها معمولاً در سبک های تزئینی قدیمی به همان رنگ سفید روشن مانند گچ رنگ می شوند. طراحی سقف هایی با اشکال سه بعدی و منظم و متمایز، فضایی کاملا جذاب و دلپذیر را به دکوراسیون نمایشگاه ماشین می بخشد.

معروف ترین طرح های سقف نمایشگاه ماشین،شامل طرح های مختلف آسمان، طرح های کهکشانی و … می باشد.

ایده های مختلفی برای طراحی سقف نمایشگاه ماشین :

تصویر ایده های مختلفی برای طراحی سقف نمایشگاه ماشین

طراحی سقف یکی از عناصر ضروری دکوراسیون نمایشگاه ماشین محسوب می شود و بر شالوده طراحی داخلی تاثیر می گذارد. طراحی سقف هر چه که باشد، باید با سایر عناصر اطراف از جمله دیوارها ترکیب شود. برای سیم کشی، لوله ها و کانال کشی، معمولاً مقدار کمی فضای باز بالای سقف در نظر گرفته می شود. علاوه بر همه اینها، مدل سقف بر جو محیط تأثیر می گذارد.

طرح های سقف کاذب به ویژه در میان معماران و دکوراتورهای داخلی بسیار محبوب هستند زیرا ممکن است به فضای داخلی نمایشگاه حسی خوشایند و جذاب ایجاد کنند. این به عنوان یک پوشش غیر معماری برای جذابیت و تزیین زیبایی شناختی عمل می کند.

چند نمونه از ایده های جذاب برای طراحی سقف نمایشگاه ماشین :

 1. استفاده از انواع طراحی و نقاشی مینیاتور و یا رنگ آمیزی ساده یا با رنگهای متنوع
 2. استفاده از کاغذ دیواری‌ هایی با طرح و رنگ ‌های متنوع و حتی سه بعدی
 3. استفاده از نور مخفی و لوازم تزئینی مانند چراغ‌ها، لامپ‌های زیبا و خلاقانه
 4. استفاده از گچبری های کلاسیک و مدرن که باسابقه ترین روش طراحی سقف می باشد.

راهکارهایی برای طراحی سقف در دکوراسیون نمایشگاه ماشین :

تصویر راهکارهایی برای دیزاین سقف در دکوراسیون نمایشگاه اتوموبیل

طراحی سقف نمایشگاه ماشین به طور قابل توجهی بر فضای آن تأثیر می گذارد. همچنین ممکن است استدلال شود که اگر سقف و دیوارها به درستی برنامه ریزی شوند، نیاز به مبلمان تخصصی در دکوراسیون نمایشگاه ماشین بسیار کاهش می یابد. ممکن است با به کارگیری مواد، عناصر، طرح ها و بافت های مختلف، جان تازه ای به سقف بدهید و آن را از یک سطح نادیده گرفته شده به بخشی جدایی ناپذیر از فضای داخلی تبدیل کنید.

راهکارها و دستورالعمل ها عبارتند از :

1 – تاثیر تناسب طرح سقف با کاربری فضا

2 – هماهنگی سقف با سبک طراحی داخلی نمایشگاه ماشین

3 – تعیین محل قرار گیری چراغ ها در طراحی سقف نمایشگاه ماشین

4 – تاثیر ارتفاع سقف در طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه ماشین

5 – تاثیر رنگ سقف در طراحی فضای داخلی نمایشگاه ماشین

6 – تاثیر آگوستیک کردن سقف در دکوراسیون داخلی نمایشگاه ماشین

7 – استفاده از عناصر معمارانه در طراحی سقف نمایشگاه ماشین

10 – چراغ ها را در جهات مختلف در طراحی سقف نمایشگاه ماشین نصب کنید.

تجهیزات مربوط به طراحی سقف در نمایشگاه ماشین :

تصویر تجهیزات مربوط به دیزاین سقف در نمایشگاه خوردو

سقف نمایشگاه های ماشین از مواد مختلفی ساخته شده است. با این حال، گچ ماده ای است که بیش از همه در طراحی و ساخت سقف خودنمایی می کند. از دیگر مصالحی که برای ساخت سقف های خیره کننده و چشم نواز استفاده می شود می توان به سقف های کاذب و کشسان و کناف اشاره کرد.

سقف کاذب

سقف های کاذب که مجموعه ای از سقف های ساخته شده بر روی سقف اولیه به عنوان پوشش نهایی و بیشتر به دلایل زیبایی شناختی هستند، کمکی به استحکام سازه سقف نمی کنند. این سقف برای تاسیسات، سیم کشی، لوله کشی و روشنایی از جمله موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. سقف کاذب بسته به متریالی که برای ساخت آن استفاده می شود، طرح های مختلفی دارد که سقف های کاذب بلوط محبوب ترین آنها هستند. سقف های کاذب با استفاده از مصالح مختلفی ساخته می شوند. می توانیم سرامیک، چوب، چوب پلاستیک، فیبر سیمان، پی وی سی، گچ تخته های پیش ساخته و … را به عنوان نمونه هایی از این مواد برشماریم.

طراحی و اجرای سقف کاذب یکی از مراحل کلیدی در دکوراسیون نمایشگاه ماشین است که در دگرگونی نمای داخلی بسیار مهم است. سقف کاذب علاوه بر زیبایی، مزایای دیگری نیز دارد، از جمله قابلیت تغییر ارتفاع سقف، ایجاد عایق صوتی و حرارتی و نصب سیستم های روشنایی و صوتی است.

مزایای سقف کاذب:

 • سرعت در اجرای سقف
 • عایق حرارتی و صوتی
 • قابل اجرا در طرح‌های مختلف
 • نصب آسان

معایب سقف کاذب:

 • کاهش ارتفاع به صورت چشمگیر
 • دارای عمر کم
 • تغییر رنگ در طول زمان

سقف کشسان

برای موقعیت های مختلف، از جمله نمایشگاه های ماشین، سقف کشسان عالی است. زیرا با تصمیم گیری مناسب می توانید زیبایی و نور فضای نمایشگاه را بهبود بخشید. یکی از نمایشگاه هایی که در آن استفاده از سایبان الاستیک به عنوان یک تصمیم عاقلانه در نظر گرفته می شود، نمایشگاه خودرو است. با کمک این سقف می توانید ظاهری مجلل به نمایندگی خودرو بدهید و آن را روشن تر کنید. سقف کشسان به دلیل نازکی که دارد با اجازه دادن به نور بیشتر فضا را روشن می کند. در نتیجه خودروهای نمایشگاه به شکلی جذاب ارائه می شوند.

به همین دلیل، توصیه ما این است که از سقف‌های کشسان مانند سقف‌های شفاف در نمایشگاه‌های وسایل نقلیه استفاده کنید تا نور طبیعی اتاق را پر کند.

می توانید طرح های دیگر آن را علاوه بر استفاده از سقف کشسان شفاف برای نمایشگاه خودرو ترکیب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از سقف شیشه‌ای در محلی که خودروها هستند استفاده کنید و بخشی از سالن را با یک سقف کشسان چاپ شده بپوشانید. می توانید از عکس های مناسب و دوست داشتنی برای آن استفاده کنید یا نام و لوگوی شرکت خود را روی سقف کشسان چاپ شده نمایشگاه خودرو چاپ کنید.

تصویر دیراین سقف شوروم خودرو

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط