تصویر طراحی فروشگاه لباس

هر آنچه که در طراحی فروشگاه لباس نیاز است… 

فروشگاه های لباس و پوشاک در حال حاضر محبوب ترین و شلوغ ترین فروشگاه ها هستند. اکثر افراد برای لباس های خود ارزش زیادی قائل هستند و به همین دلیل اغلب لباس خرید می کنند و فروشگاه های لباس را به شلوغ ترین نوع تجارت تبدیل می کنند از این رو طراحی فروشگاه لباس حائز اهمیت است.

تصویر هر آنچه که در طراحی فروشگاه لباس نیاز است

همه افراد با تغییر فصل لباس خود را تغییر می دهند. آنها در تابستان لباس های آستین کوتاه و نازک و در زمستان لباس های ضخیم می خرند. اگر صاحب یک فروشگاه لباس هستید، انتخاب دکوراسیون شیک به شما کمک می کند بیشترین فروش را داشته باشید.

دکوراسیون فروشگاه لباس از مهمترین عوامل در جذب مشتریان و انتقال حس مثبت به آن ها برای حضور در فروشگاه می باشد.

طراحی فروشگاه لباس :

تصویر طراحی فروشگاه لباس و چیدمان

یکی از مهم ترین چالش های پیش روی صاحبان فروشگاه های مختلف لباس، تبدیل بازدیدکنندگان و رهگذران به مشتری و همچنین افزایش فروش است. در نتیجه طراحی دکوراسیون چشم نواز و چشمگیر و همچنین طراحی و چیدمان لباس یکی از راه حل های اصلی و حیاتی برای غلبه بر این چالش است. فروشگاه های پوشاک مردانه و زنانه، بچگانه و ورزشی و… از دکوراسیون جذابی که متناسب با نوع پوشاکی است که به فروش می رسد بهره می برند. این باعث افزایش علاقه و تمایل مشتری به خرید می شود.

انواع طراحی فروشگاه لباس عبارتند از :

  • طراحی فروشگاه لباس مردانه
  • طراحی فروشگاه لباس زنانه
  • طراحی فروشگاه لباس بچه گانه
  • طراحی فروشگاه لباس ورزشی
  • طراحی فروشگاه کوچک

نکات مهم در طراحی فروشگاه های مختلف لباس :

طراحی فروشگاه لباس مردانه :

تصویر فروشگاه لباس مردانه

استفاده از فضای سنتی و رنگ های تیره یکی از پیشنهادات تخصصی دکوراسیون فروشگاه های پوشاک مردانه است. البته همه فروشندگان پوشاک مردانه از این رویکرد سود نخواهند برد، اما فروشندگان لباس های رسمی و شیک با آن به موفقیت رسیده اند و فروشندگان پوشاک ورزشی نیز می توانند از آن استفاده کنند.

رنگ لباس و رنگ تیره با هم کار می کنند تا فضایی اسپرت و جذاب ایجاد کنند. در چنین فضایی، لباس ها با استقبال گرم مخاطبان مواجه می شوند که احتمال فروش را افزایش می دهد.

علاوه بر همه اینها، این مدل دکوراسیون لباس مردانه شما را از رقبای خود متمایز می کند که بدون شک اغلب فروشگاه های خود را با رنگ های زنده تزئین می کنند.

آزاد بودن فضای فروشگاه یکی دیگر از جنبه های طراحی یک فروشگاه پوشاک مردانه است.

طراحی فروشگاه لباس زنانه :

تصویر فروشگاه لباس زنانه

برخلاف یک فروشگاه مردانه، یک فروشگاه لباس زنانه باید با رنگ های شاد و پر جنب و جوش تزئین شود. برای یک مشتری زن، حتی طراحی فروشگاه شما بسیار ضروری است. ممکن است حتی قبل از ورود به مغازه به دلیل چیدمان نامناسب دکوراسیون نظرش عوض شود و به خرید از جای دیگری برود.

اگر کسب‌وکاری دارید که محصولاتی را به زنان می‌فروشد یا صاحب فروشگاهی هستید که لباس زنانه می‌فروشد، می‌دانید که زنان ،مشتریانی بسیار حساس و مشکل‌پسند هستند. بهتر است دکوراسیون خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که انواع لباس ها با تنوع بالا در آن گنجانده شود تا بتوانید خواسته های این عزیزان را برآورده کنید.

البته اگر از زیبایی و کیفیت محصولات خود اطمینان کامل دارید و مطمئن هستید که هیچ یک از بانوان نمی توانند دست رد به سینه اجناس شما بزنند، بهتر است روی طراحی دکوراسیون خلوت تمرکز کنید. هنگام چیدمان چنین دکوراسیونی باید یک طراح با تجربه حضور داشته باشد.

باید این واقعیت را تکرار کنیم که بسیاری از زنان تصمیم خود را برای ورود به فروشگاه بر اساس ویترین فروشگاه هنگام بحث در مورد طراحی لباس زنانه قرار می دهند. بنابراین، سعی کنید تا جایی که می توانید بر جذابیت زیبایی شناسی ویترین تمرکز کنید.

طراحی فروشگاه لباس بچگانه :

تصویر فروشگاه لباس بچگانه

مانند فروشگاه لباس زنانه، در دکوراسیون فروشگاه لباس بچه گانه نیز ویترین فروشگاه موضوع بسیار پر اهمیتی است. ویترین این فروشگاه را نه صرفا برای جذب مشتری بلکه به عنوان جزئی از فروشگاه بسازید.

در طراحی فروشگاه لباس بچه گانه باید به سه نکته توجه کرد :

  • خلاقیت
  • از رنگ های چشم نواز و جذاب استفاده کنید
  • طراحی و ساخت ویترین زیبا

در زمان حضور در فروشگاه لباس بچگانه، خود بچه ها در نهایت تصمیم می گیرند که کفش یا لباس خود را بخرند. بنابراین، هنگام طراحی و بهینه سازی فضای داخلی فروشگاه لباس بچگانه، روی کودکان تمرکز کنید.

بسیار توصیه می شود که در طراحی این فروشگاه تا جایی که می توانید از رنگ های روشن به جای رنگ های تیره استفاده کنید. در واقع، سفید و زرد ملایم تنها رنگ‌های زنده نیستند. با این حال، رنگ‌هایی مانند سبز، قرمز، آبی و غیره می‌توانند دکوراسیون مغازه‌ای خیره‌کننده ایجاد کنند. اگر به هر دلیلی قادر به استفاده از رنگ های ذکر شده بر روی دیوار فروشگاه نیستید، همچنان می توانید آن ها را در سایر جنبه ها و محصولات قرار دهید.

در زمان طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس بچه گانه تصور کنید که در حال ساخت یک فروشگاه اسباب بازی هستید و اوج خلاقیت و هنر خودتان را به نمایش بگذارید. از قرار دادن مانکن های بچه گانه در این فروشگاه غافل نشوید.

طراحی فروشگاه لباس ورزشی :

تصویر دیزاین لباس فروشی ورزشی

طراحی داخلی یک فروشگاه لباس ورزشی با طراحی داخلی یک فروشگاه لباس متفاوت است. ورزش همیشه با حرکت و انرژی همراه است، بنابراین بهتر است طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه ورزشی نیز به گونه ای برنامه ریزی شود که این هیجان و اشتیاق بتواند مشتریان زیادی را به خود جلب کند.

طرح‌های رنگی قوی و هماهنگ، استفاده از رنگ‌های مختلف تیم‌های ورزشی، طرح‌های ورزشی چشم‌نواز، و دکورهای مرتبط با ورزش مانند چمن مصنوعی، دروازه فوتبال و یک دوچرخه قدیمی در ویترین، همگی ممکن است ظاهر داخلی فروشگاه شما را بهبود بخشند.

طراحی فروشگاه لباس کوچک :

تصویر دیزاین لباس فروشی کوچک

اگر می خواهید فروشگاه کوچک خود را تزئین کنید، مانکن ها و استندها را در کل فروشگاه برای نمایش لباس قرار نمی دهید. مشتریان باید بتوانند به راحتی در سرتاسر فروشگاه حرکت کنند و نباید پس از 30 ثانیه مشاهده به دلیل شرایط تنگ، آن را ترک کنند.

برای رسیدن به این هدف از امکان آویزان کردن اجناس به دیوار فروشگاه استفاده کنید.

اصول اساسی در طراحی فروشگاه لباس :

تصویر اصول اساسی در دیزاین لباس فروشی

فروشگاه های لباس باید دارای دکوراسیون داخلی باشند که مشتریان را از طریق ویترین جذب کند، آنها را به داخل بکشاند و در نهایت بخش قابل توجهی از آنها را تشویق به خرید کند. برخلاف برخی فروشگاه ها که معتقدند ارائه اجناس و کالاهای باکیفیت با قیمت رقابتی برای جلب مشتری کافی است، طراحی داخلی فروشگاه های پوشاک نیز مهم ترین عنصر در انجام این کار است.

طبیعتاً به خاطر داشته باشید که ایجاد یک دکور مجلل تضمین کننده نیست و همه عناصری که برای طراحی فروشگاه لباس استفاده می‌شوند باید هماهنگ و کامل با یکدیگر کار کنند.

در ادامه مهم ترین اصول طراحی فروشگاه لباس را به شما می گوییم :

توجه به قسمت ورودی فروشگاه

به مساحت 0.5 تا 1.5 متر مربع جلوی فروشگاه لباس خود، بسیار دقت کنید. بخشی از فروشگاه که مشتریان به بررسی کلی فروشگاه می پردازند و آن را از لحاظ نوع لباس ها، نورپردازی، کالاهای ویژه و غیره ارزیابی می کنند.

برای اینکه آنها از این قسمت دیدن کنند، باید پیشنهادات منحصر به فرد، کالاهای خاص برای بودجه های مختلف خرید و هر چیز دیگری را را طوری بچینید که از این قسمت قابل دیدن باشد.

اهمیت به دیوار قدرت

دیوار سمت راست فروشگاه لباس شما قدرت مندترین دیوار آن است، زیرا پس از ورود معمولا بیش از 90 درصد مشتریان به سمت راست می چرخند.

شما باید طراحی منحصربفردی برای دیوارقدرت دکور فروشگاه لباس داشته باشید، از نورپردازی و رنگ های شاد و هیجان انگیز استفاده کنید، محصولاتی را با قیمت مناسب قرار دهید، تخفیف های جذاب و پیشنهادات وسوسه انگیزی برای خرید ارائه دهید. حتی برخی از دکوراتورها توصیه می کنند که اشیاء روی دیوار قدرت را با نزدیک شدن به انتهای آن تقویت کنید، اما خود دیوار قدرت باید به اندازه کافی فریبنده باشد تا مشتریان را جذب کند.

مسیر حرکت مشتری به سمت خرید

اگر مسیر مشتری جذاب و ماهرانه ساخته شده باشد، احتمال اینکه مشتری در فروشگاه کوچک یا بزرگ شما خرید کند، بیشتر است. به همین دلیل، هنگام طراحی داخل یک فروشگاه لباس، باید مراقب باشید که مشتریان به لطف مسیر سازماندهی شده ماهرانه و طراحی قفسه و محیط، اغوا می شوند تا کل فضای شما را مرور کنند.

آنها اغلب فروشگاه شما را ترک می کنند، زیرا نمی توانند کالایی را که می خواهند به راحتی پیدا کنند و بخرند، و این بستگی به نحوه چیدمان فروشگاه شما دارد. این هنوز یک چالش است، حتی برای طراحی فروشگاه‌های کوچک پوشاک زنانه یا بوتیک‌هایی که خانم‌ها به‌دقت هر کالا را بررسی می‌کنند.

به مشتریان توصیه می شود به قفسه ها و نحوه نمایش لباس به عنوان آیتم مهم بعدی در رابطه با این جنبه مهم طراحی توجه کنند. برخی از افراد ترجیح می دهند از قفسه های عمودی متمایز برای طراحی فروشگاه لباس خود استفاده کنند و یک تکه از یک لباس کامل را در هر یک قرار دهند. برخی دیگر یک مانکن را در کنار قفسه عمودی قرار می دهند تا فردی را که لباس را پوشیده است شبیه سازی کنند. طراحی این کالاها با توجه به نوع مشتریان، سطح لوکس بودن پوشاک، مشاوره و تجربه طراح داخلی برای فروشگاه لباس و سایر عوامل تعیین می شود.

تم دکور

زنان زمان بیشتری را نسبت به مردان برای خرید لباس صرف می‌کنند، بنابراین بسیار مهم است که فروشگاهی که انتخاب می‌کنند علاوه بر اجناس باکیفیت و هزینه‌های مقرون به صرفه، دارای طراحی جذاب باشد. این موضوع باعث می شود که تم دکور یک فروشگاه پوشاک زنانه حساس تر از یک فروشگاه پوشاک مردانه باشد. تمی که انتخاب می کنید نقش مهمی در زیبایی فضای داخلی فروشگاه لباس شما دارد.

موضوع مورد نظر باید در رابطه با قیمت لباس، نوع مشتریان، محل فروشگاه و سایر عوامل ارزیابی شود. به عنوان مثال، اقلام منحصر به فرد و گران قیمت، به یک تم و دکوراسیون لوکس نیاز دارند.

از طرف دیگر، اندازه فروشگاه نیز بر نوع تم و طراحی چیدمان تأثیر می گذارد. اگرچه دکوراسیون فروشگاه های لباس زنانه باید تا حد امکان روشن باشد و دکور فروشگاه های لباس مردانه باید تیره باشد، اما برای طراحی فروشگاه های کوچک از تم روشن و برای فروشگاه های بزرگ از تم تیره استفاده می کنند.

اگر صاحب یک برند هستید و در فضای دیجیتال هم فعالیت دارید، حتما رنگ برندتان باید در طراحی تم و فضای داخلی فروشگاه استفاده شود، در غیر این صورت فقط باعث تخریب برندتان خواهید شد.

نورپردازی یک اصل بسیار ارزشمند

نورپردازی حرفه ای تاثیر زیادی بر مدت اقامت مشتریان در فروشگاه لباس شما دارد و آن را به یکی از اجزای بسیار حیاتی دکوراسیون یک فروشگاه لباس تبدیل می کند. یک فروشگاه لباس مردانه یا زنانه باید نورپردازی تخصصی در سراسر فروشگاه داشته باشد. برای روشنایی کل فروشگاه، نورپردازی سقف بسیار مهم است. نورپردازی تاکیدی که استفاده از چراغ های حرفه ای تخصصی در بالای قفسه لباس است، توجه شما را به سمت لباس واقعا شیک و پرفروش شما جلب می کند. طبیعتاً نباید نور مناسب را نادیده بگیرید و دائماً برای روشن نگه داشتن فروشگاه خود تلاش کنید زیرا مستقیماً بر سطح انرژی و فشار چشم مصرف کنندگان تأثیر می گذارد.

رنگ دیوارها

رنگ آمیزی دیوارهای فروشگاه موضوع مهمی در طراحی فروشگاه لباس است که توجه ویژه ای می خواهد. معمولاً این موضوع می تواند سلیقه ای باشد، اما به خاطر داشته باشید که تأثیر زیادی بر نتیجه خواهد داشت. به عنوان مثال، باید توجه داشته باشید که ترجیحاً دیوارهای سالن فروشگاه را با رنگ های سفید یا پاستلی مانند سبز روشن، صورتی کم رنگ، ارغوانی کم رنگ یا حتی کرم رنگ آمیزی کنید، اگر لباس فروشی مورد نظر شما لوکس باشد.

می توانید علاوه بر رنگ آمیزی از کاغذ دیواری، پوستر دیواری و غیره استفاده کنید که هزینه های شما را افزایش می دهد اما نتایج فوق العاده ای نیز به همراه خواهد داشت.

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط