نکاتی که در دکوراسیون طلا فروشی باید رعایت کنید

یک طلافروشی که به خوبی طراحی و اجرا شده باشد، به نمایش چشمگیر طلا و جواهر منجر می شود و در عین حال تجربه خرید لذت بخشی را برای مشتریان فراهم می کند. پلان، دکور، وسایل نمایش و جلوه های نورپردازی از اجزای اصلی دکوراسیون طلا فروشی هستند.

تصویر نکاتی که در دکوراسیون طلا فروشی باید رعایت کنید

ایجاد یک طرح اولیه برای طلا فروشی اولین قدم در ایجاد یک نتیجه منسجم است. سپس، عناصر دیگر مانند رنگ، تزئینات دیوار، دکوراسیون و عناصر نورپردازی به طور ایده‌آل با هم کار می‌کنند تا چشم‌انداز موردنظر را محقق کنند و تأثیری به یاد ماندنی بر روی مشتری بگذارند.

نورپردازی در دکوراسیون طلا فروشی

نورپردازی صحیح برای درخشش واقعی طلا و جواهرات کلیدی است. انتخاب مناسب وسایل روشنایی، نوع لامپ و طیف نور مناسب ، مهم هستند. نورپردازی ها می‌توانند در سقف، دیوار ها و همچنین در بالای هر ویترین اعمال شوند.همچنین استفاده از چراغ های آویزی لوستر بر جلوه فضا می افزاید.

تصویر نورپردازی در دکوراسیون طلا فروشی

نورپردازی مناسب ، درخشندگی طلا را دو چندان می کند و رنگ های غنی سنگ های نیمه قیمتی را نمایان می سازد. این ویژگی ها ممکن است مشتریان را ترغیب کند که تصمیم به خرید بگیرند .در کل جانمایی درست نورپردازی تاثیر چشمگیری بر روی میزان فروش شما خواهد داشت.

توجه داشته باشید که مشتری ها تمایل دارند در فضایی با نور کافی به بررسی اجناس بپردازند و مغازه های تاریک حس ناامنی را در مشتری ایجاد می کنند.

توجه به رنگ بندی دکور و دیوارها

در طراحی و دکوراسیون طلا فروشی باید به گونه ای عمل کنید که رنگ دکور و دیوارها بر زرق و برق طلا و جواهرات بیافزاید و باعث شود آنها بیشتر به چشم بیایند و در ویترین جلوه کنند.

تصویر توجه به رنگ بندی دکور و دیوارها

استفاده از رنگ های طلایی و نقره ای در ایجاد فضایی لوکس و لاکچری موثر است ، اما در نظر داشته باشید که در بکار بردن این رنگ ها زیاده روی نکنید تا اثر معکوس نداشته باشد.

امنیت در دکوراسیون طلا فروشی

از آنجایی که تمامی اجناس موجود در طلا فروشی ارزنده و گرانقیمت هستند،باید علاوه بر حفظ زیبایی شناسی، اصولی چون امنیت و حفاظت در چنین فروشگاه هایی رعایت شود.

از این رو باید در جانمایی پیشخوان طلا فروشی و همچنین استفاده از متریال مناسب نظیر کرکره های اتوماتیک، درب های ضدسرقت و دوربین های امنیتی نصب شده ، نهایت وسواس را به خرج دهید.

تصویر امنیت در دکوراسیون طلا فروشی

محل قرار گیری طلا و جواهرات باید به نحوی باشد که مشتری براحتی آنها را رویت کند، به این ترتیب درصد خروج جواهرات از ویترین کاهش و امنیت افزایش می یابد.

با ارزش ترین اقلام جواهرات باید تحت کنترل مستقیم همکاران فروش باشند. نمایش جواهرات با قیمت پایین تر در قفسه های دیواری باز، مشتریان را قادر می سازد تا کالا را از نزدیک ببنند و آنها را یک قدم به خرید نزدیک تر می کند.

ویترین طلافروشی

ویترین و دکوراسیون طلا فروشی در واقع اولین معرف شما به مشتری است . پس باید در چیدمان و طراحی این بخش، دقت کافی را داشته باشید.

نکاتی مانند ارتفاع ، شکل ، رنگ  و متریال به کار رفته ، تاثیر بسزایی در جذب مشتری خواهد داشت. برای طراحی ویترین طلافروشی حتما از شیشه های ضدگلوله استفاده کنید.

تصویر ویترین طلا فروشی

ویترین های طلافروشی می توانند علاوه بر شیشه با متریال های متفاوتی ترکیب شوند و جلوه ی آن را چندین برابر کنند. از جمله متریال پرکاربرد عبارتند از ام دی اف ، چوب ، سنگ و آینه. ترکیب شیشه با چوب یا پارچه، گزینه ی مناسبی است که می توانید در طراحی طلافروشی خود به کار ببرید.

شما می توانید با توجه ابعاد و فضای در دسترس ، مکان و جغرافیای فروشگاه و علایق شخصیتان سبک مدرن یا کلاسیک را برای دکوراسیون طلا فروشی خود انتخاب و اجرا کنید.

جمع بندی

ابتدا با توجه به فضا و اندازه فروشگاه و بسته به سلیقه تان سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید.

در انتخاب رنگ دیوارها ، کف پوش ،متریال و مانکن های مورد استفاده هارمونی و هماهنگی را رعایت کنید.در دکوراسیون طلا فروشی از نورپردازی مناسب برای جلوه بیشتر طلاو جواهر غافل نشوید.

در عین حال که به ایجاد فضایی لوکس و زیبا برای جذب مشتری دقت می‌کنید، بر روی سیستم حفاظتی و نکات امنیتی نیز توجه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط