تصویر دکوراسیون موبایل فروشی

دکوراسیون موبایل فروشی

تصویر دکوراسیون موبایل فروشی

تلفن های همراه در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای زندگی هر فرد در نظر گرفته می شوند، بنابراین به نظر می رسد طراحی دکوراسیون چنین مغازه هایی بسیار مهم است. منطقی است که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و مشتریان به این مغازه ها مراجعه کنند، با توجه به این واقعیت که بسیاری از افراد علاقه خاصی به فناوری دارند و سعی می کنند هر روز با اخبار و نمونه های جدید این گونه محصولات همراه شوند. در نتیجه، طراحی دکوراسیون داخلی موبایل فروشی در افزایش ترافیک مشتری بسیار مهم است.

یکی از مهمترین موضوعات در موبایل فروشی همیشه طراحی دکوراسیون آن بوده است. کالاهای موجود در فروشگاه شما در صورتی که به درستی نمایش داده شوند،به فروش خواهند رسید. در غیر این صورت بهترین موبایل ها و اقلام مربوط به آن در قفسه ها پوسیده می شوند.

هدف از طراحی دکوراسیون موبایل فروشی جلب توجه مصرف کنندگان و ایجاد محیطی جذاب است تا آنها دوست داشته باشند وقت خود را در موبایل فروشی شما بگذرانند و انگیزه خرید داشته باشند. طراحان حرفه ای چیدمان فروشگاه موبایل می دانند که حتی یک متر هم می تواند محیطی منحصر به فرد ایجاد کند که باعث افزایش فروش می شود.

نکات مهم و اساسی در دکوراسیون موبایل فروشی :

تصویر نکات مهم و اساسی در دکوراسیون موبایل فروشی

به طور کلی می توان به این نکته اشاره کرد که یکی از مهمترین مسئولیت ها در فروش تلفن همراه داشتن دکوراسیون داخلی زیبا است که برای جذب مشتری و همچنین تبدیل آنها به مشتریان وفادار ممکن است نظر هر ناظری را جلب کند. چیدمان محصولات در فروشگاه موبایل به معیارهای مختلفی بستگی دارد.

بسیاری از مردم تصور می کنند که اگر طراحی داخلی مغازه تلفن همراه یا نمایشگر آن بی کیفیت و غیر جذاب باشد، محصولاتی که در آنجا فروخته می شوند نیز بی کیفیت خواهند بود. بنابراین بهتر است قبل از راه اندازی موبایل فروشی، طراحی داخلی و ویترین فروشگاه را در نظر بگیرید تا مشتریان بیشتری را جذب کرده و درآمد و سود را افزایش دهید.

نکته حائز اهمیت این است که موبایل تکنولوژی به شمار می آید. در نتیجه دکوراسیون موبایل فروشی نیز باید نمونه ای از دنیای الکترونیک و تکنولوژی را به افراد نشان دهد. بنابراین می‌ توان گفت نوع دکوراسیون باید با نوع کالایی که به فروش میرسد تناسب داشته باشد.

طراحی ویترین و استند موبایل فروشی

تصویر طراحی ویترین و استند موبایل فروشی

یکی  از نکات بسیار مهم در دکوراسیون موبایل فروشی، طراحی ویترین است که باید به گونه ای انجام شود که گوشی های موبایل برجسته و به راحتی دیده شوند. با استفاده از نور، رنگ و کمی خلاقیت، ویترینی بینظیر بسازید. سعی کنید موبایل هایتان همیشه به روز و طبق آخرین تکنولوژی باشند و همان ها را در ویترین بگذارید.

توصیه دیگری برای ویترین این است که مصرف کننده نباید خیلی دور باشد تا فروشنده بتواند هر تلفن همراهی را که درخواست می کند به راحتی در اختیار او بگذارد.

ویترین باید طوری طراحی شود که مشتری بتواند فضای داخلی مغازه را ببیند.

هر موبایل فروشی لوازم جانبی مختلفی مانند قاب، هدفون و غیره را می فروشد، بنابراین استفاده از استند برای نمایش آنها ایده فوق العاده ای است.

به کار بردن رنگ در دکوراسیون موبایل فروشی

تصویر به کار بردن رنگ در دکوراسیون موبایل فروشی

یکی از مواردی که کاملاً قابل توجه است، رنگ ویترین است زیرا بر ظاهر تلفن همراه و سایر موارد بسیار تأثیر می گذارد.سعی کنید تا جایی که می توانید از رنگ های خنثی برای ویترین استفاده کنید.استفاده از رنگ های سفید، خاکستری و مشکی به صورت تک رنگ و یا در ترکیب با هم بیشتر استفاده کنید. این رنگ ها در کنار نورپردازی های جذاب می تواند به جذابیت دکوراسیون کمک کند.

در بعضی دکوراسیون های خاص که برای مغازه های موبایل فروشی اعمال می شود از رنگ های دیگری مانند: رنگ های آبی فیروزه ای فانتزی، رنگ های نارنجی تند، رنگ های فسفری مانند زرد و صورتی هم استفاده می گردد. وجود نور های رنگی مانند نور های مخفی بنفش در دکوراسیون سفید رنگ هم پیشنهاد خوبی برای رنگ و نور دکوراسیون موبایل فروشی است.

استفاده از نورپردازی در دکوراسیون موبایل فروشی

تصویر استفاده از نورپردازی در دکوراسیون موبایل فروشی

در هر فروشگاه موبایل فروشی، نورپردازی مهمترین آیتم در طراحی دکور است،بنابراین باید بسیار دقیق و حساس باشد. نورپردازی باعث ایجاد حس امنیت در مشتری شده و با اطمینان وارد مغازه می شود. روشنایی باید در یک پیکربندی استاندارد باشد، به این معنی که باید در نورپردازی زیبا و برجسته کالاها کارآمد باشد و از ایجاد ناراحتی مشتریان خودداری کنید.

تاثیر نور در دکوراسیون موبایل فروشی مخصوصا در شب، آیتمی مهم به حساب می آید.

نور مخفی

استفاده از نورهای مخفی در زیر ویترین، سقف، روی میزها و … یکی دیگر از تکنیک های کارآمد برای جذاب جلوه دادن محصولات موبایل فروشی است.

فیبر های نئون

با استفاده از خلاقیت خود یک موبایل فروشی مدرن ایجاد کنید.مانند قرار دادن فیبرهای نوری نئونی که به شکل یک الگوی هندسی است.

از پوسترها یا نئون های تبلیغاتی برای نمایش برند و لوگوی خود استفاده می کنید.

چیدمان مناسب دکوراسیون موبایل فروشی و انواع آنها

تصویر چیدمان مناسب دکوراسیون موبایل فروشی و انواع آنها

یکی از نشانه های احترام گذاشتن به مشتری، داشتن چیدمانی اصولی و مناسب است؛ زیرا با اینکار او سردرگم و کلافه نمی شود. مشتریان ممکن است به لطف سازماندهی و چیدمان مناسب فروشگاه کالای مورد نظر خود را در کمترین زمان پیدا کنند. با این تکنیک می توانید مصرف کنندگان دائمی مغازه خود را افزایش دهید.

فروشگاه های موبایل از جمله فروشگاه هایی هستند که چندین برند را به صورت همزمان عرضه می کنند، بنابراین ترجیح داده می شود که فروشگاه دارای بخش های مجزایی باشد که هر کدام برای برند خاصی در نظر گرفته شده است.

اگر فضای موبایل فروشی بزرگ است، ممکن است بخواهید به تقسیم کامل آن با میزها، نمایشگاه ها، موانع و دیوارپوش های آن برند موبایل فکر کنید. با این کار، ممکن است مصرف کننده هنگام ورود به فروشگاه به سادگی به منطقه مورد نظر هدایت شود و ظاهری بسیار شیک و جذاب به فروشگاه شما بدهد.

در حال حاضر، برندها را می‌توان در فروشگاه‌های کوچک به بخش‌هایی تقسیم کرد که نمی‌توان آن‌ها را به طور کامل با استفاده از نمایشگرها تقسیم کرد و هر ویترین نشان دهنده یک برند متفاوت است. علاوه بر این، این امر از سردرگمی هم برای خریدار و هم برای فروشنده جلوگیری می کند.

در برخی فروشگاه‌های تلفن همراه معتبر، میزی در وسط مغازه یا گوشه‌ای از آن با مدلی از هر برند تلفن همراه تعبیه می‌شود تا مشتریان بتوانند آن‌ها را بردارند، آزمایش کنند و انجام دهند

نصب میز چک یک راه عالی برای جلب اعتماد مشتریان و افزایش سطح راحتی آنها هنگام خرید از شما است.

می توانید موبایل ها را به صورت زیر چیدمان کنید :

  • قدیمی ترین به جدیدترین، ارزان ترین تا گران ترین
  • مرتب سازی از بیشترین به کم محبوب ترین.
  • چیدمان با جریان آزاد
  • چیدمان شبکه
  • چیدمان درختی

دکوراسیون یک موبایل فروشی کوچک

تصویر دکوراسیون یک موبایل فروشی کوچک

از استفاده از رنگ های تیره در طراحی یک موبایل فروشی کوچک خودداری کنید، زیرا فضاها را کوچکتر نشان می دهد. در عوض، از آن چه که به فروشگاه شما کمک می کند بزرگتر به نظر برسد، انتخاب رنگ های پر جنب و جوش مانند سفید است.

علاوه بر این، نورپردازی در فروشگاه های موبایل کوچک بسیار مهم است، زیرا نور کم فضا را شلوغ می کند. در عوض، سعی کنید از نورپردازی روشن و شاداب استفاده کنید.

طراحی دیوارها

دیوارهای مغازه موبایل فروشی ابتدا باید با دیوارپوش های مناسب طراحی شوند و هر قسمت دارای رنگ، فرم و طرح منحصر به فرد و جذابی باشد. شما می توانید یک طرح را از میان بسیاری از گزینه های کاربردی موجود در بازار بر اساس چیدمان مغازه خود انتخاب کنید.

انواع دیوارپوش :

دیوارپوش پی وی سی

دیوارپوش سه بعدی

دیوارپوش ام دی اف

طراحی سقف

تصویر طراحی سقف

با استفاده از سقفی از جنس کناف یا سقف کاذب و مواد دیگر، طرح های متنوعی را در سقف موبایل فروشی خود ایجاد کنید. یک ایده برای طراحی سقف، نشان دادن مسیر برای رسیدن به یک محصولی خاص است.

 طراحی بخشی که بتوان کاتالوگ ها و فیلم های آموزشی را در آن قرار داد

در کنار مشتریان خود باشید. اگر امکانات آموزشی مانند کاتالوگ های آموزشی به آنها ارائه دهید تا نحوه استفاده از فناوری ها یا موارد مرتبط را به آنها نشان دهید، موبایل فروشی شما از رقبا متمایز خواهد شد. اگر اطلاعاتی در مورد یک مدل خاص، نحوه و عملکرد آن یا شاید اطلاعات کلی در مورد سؤالات متداول آنها ارائه دهید، مشتریان قدردان آنها خواهند بود و فروشگاه شما را دست خالی ترک نخواهند کرد.

روش های چیدمان دکوراسیون موبایل فروشی :

تصویر روش های چیدمان دکوراسیون

روش جریان آزاد

روش جریان آزاد یکی از بهترین ایده ها برای فروشگاه های موبایل است. این روش امکان قرار دادن کالاها، وسایل مربوط به موبایل، پایه های لوازم جانبی و سایر محصولات را به صورت آزاد و رها روی زمین قرار می گیرد. مشتریان اغلب تحت تأثیر این نوع چیدمان فروشگاه های تلفن همراه قرار می گیرند، مشروط بر اینکه ساختار سازمانی قابل شناسایی وجود ندارد. این واقعیت که یک مشتری بالقوه می تواند گیج و مبهم باشد که دقیقاً کجا می تواند آنچه را که به دنبال آن است بیابد، مسلماً مهمترین اشکال دکوراسیون جریان آزاد است.

روش شبکه ای

در این روش یک طرح کاملاً باورنکردنی از طراحی دکوراسیون موبایل فروشی آورده شده است که با آن تلفن های هوشمند شما در ردیف های طولانی و اغلب با زاویه های دقیق در سراسر مفازه جای بگیرند. این روش قابل پیش بینی در طراحی دکور مغازه موبایل است که عمدتا در مرحله قبل از اجرا و توسط یک طراح متخصص انجام می پذیرد، انتظارات مردم هنگام خرید از یک موبایل فروشی این است که بتوانند به راحتی محصول مورد در نظر خود را ببینند و بررسی کنند و به وسایل جانبی دسترسی داشته باشند.

از مزایای این روش چیدمان این است که تلاش برای یافتن محصول را بسیار ساده می کند و بسیار مقرون به صرفه و سریع است. از معایب این طرح نیز می توان به کمترین زمان مشاهده محصول توسط خریدار و خلاقیت کم اشاره کرد و علاوه بر این در واقع کمبود آزادی در طراحی دکوراسیون نقص اصلی باشد.

روش حلقه ای

این روش بهترین راه برای ارائه محصولات به مشتریان از طریق طراحی دکوراسیون موبایل فروشی است که افراد را تشویق می کند در فضا قدم بزنند و دیدگاه ها را نشان دهند. هنگامی که مشتری وارد موبایل فروشی می شود، درب ورودی جایی است که برای اولین بار تمام ویژگی ها نمایش داده می شود. در اطراف فروشگاه، پایه های موبایل ها به صورت دایره ای چیده شده اند.

روش ستون فقرات یا درختی

این چیدمان یک طرح بندی شبکه ای را با یک طرح بندی حلقه و یک طرح حالت آزاد ترکیب می کند. شاخه هایی که به شکل درخت یا ستون فقرات از  راهرو می گذرند و راهروی اصلی که از درب ورودی شما به سمت عقب کشیده می شود، این حالت را مشخص می کند. برای اینکه تمامی مصرف کنندگان ممکن از هر جهت وارد موبایل فروشی شوند، فضای داخلی فروشگاه به راهروهایی به شکل درخت تقسیم شده است. قسمت های انبار معمولاً در پشت یا کنار دیوار است که در دو طرف راهرو دیده می شود.

سخن پایانی :

دکوراسیون موبایل فروشی اهمیت بسیار زیادی در میان سایر دکورهای تجاری دارد؛ چون شما با کالاهایی بسیار گرانقیمت، لوکس و تکنیکال روبه رو هستید که روز به روز در حال تغییر می باشند. پس باید چیدمان و دیزاین داخلی موبایل فروشی شما، حرفه ای و کاربر پسند باشد.

دکوراسیون موبایل فروشی شما باید به گونه ای باشد تا مشتریان بالقوه را به سمت مغازه هدایت کند و آن ها را تبدیل به خریدار کند.

تصویری از نوع چیدمان برای جذب مشتری

4/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط