تصویر دکوراسیون داخلی اداری مدرن

دکوراسیون داخلی اداری مدرن : ویژگی ها و روندها در سال 2022

در طی دو سال گذشته، شرکت‌ها تمرکز خود را بر تجهیز محل کار خود با یک طراحی اداری خوب گذاشته اند، زیرا نشان داده شده است که به طور مستقیم بر عملکرد کارمندان آنها تأثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه کارمندان شما، نیمی از روز خود را در دفتر می گذراند، داشتن محیطی فوق العاده و نشاط آور، ضروری است. این مقاله نکات دکوراسیون داخلی اداری مدرن را نشان می دهد که باید در هنگام بازسازی دفتر خود در نظر بگیرید.

تصویر دکوراسیون داخلی اداری مدرن

بهترین طراحان دفاتر اداری بر این باورند که یک فضای اداری مدرن باید محرک باشد، نه خفه کننده. روزگار دفاتر اداری خسته کننده با دیوارهای بی جان و لامپ های فلورسنت، گذشته است و جای خود را به دفاتر مدرن با فضاهای باز که خلاقیت و روحیه را تقویت می‌کنند، داده اند.

ایده های انگیزشی فضای اداری مدرن

بازسازی یک فضای داخلی اداری کسل کننده ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد. اینجاست که بهترین ایده‌ها و گرایش‌های طراحی اداری وارد می‌شود. نه تنها الهام‌بخشی می‌تواند کار را آسان‌تر کند، بلکه می‌تواند به ایجاد یک فضای اداری مدرن شگفت‌انگیز منجر شود. موارد دلخواه خود را انتخاب کنید و از آنها به عنوان راهنما استفاده کنید!

تصویر ایده های انگیزشی فضای اداری مدرن

جوهره دکوراسیون داخلی اداری مدرن

 • فضاهای کاری زیبا و منعطف
 • ارتقاء سلامت کارکنان
 • ادغام عناصر طبیعی، دکوراسیون با سلیقه و مبلمان راحت در طراحی

ما این ایده‌ها را کمی گسترش خواهیم داد، اما ابتدا اجازه دهید فضاهای اداری مدرن و سنتی را با هم مقایسه کنیم.

تفاوت دفتر کار مدرن با دفتر سنتی چیست؟

تصویر تفاوت دفتر کار مدرن با دفتر سنتی

دفاتر سنتی معمولا ترکیبی از ویژگی های زیر را دارند:

 • مناطق کاری اختصاص داده شده (اتاق یا دفتر خصوصی)
 • دیوارهای جداکننده همه جا
 • رنگ های تیره و تار
 • مبلمان اداری ساده
 • دکوراسیون اداری منسوخ شده (تصویر یک نقاشی با یک قایق روی آن)
 • بدون فضاهای تفریحی و استراحت
 • حداقل پنجره و نور طبیعی

دفاتر مدرن معمولا ترکیبی از ویژگی های زیر را دارند:

 • فضاهای کاری متنوع (فضاهای کار مشترک، “میزهای گرم”)
 • استفاده از روانشناسی رنگ
 • عناصر طبیعی و سازگار با محیط زیست
 • مبلمان ارگونومیک
 • فناوری یکپارچه
 • دکور مدرن (مانند نورپردازی های هنرمندانه یا دیوارپوش های جذاب)
 • فضاهای تفریحی و استراحت (اتاق های چرت نیز یک روند در حال ظهور هستند)
 • نور طبیعی زیاد
 • یه حس خونگی

مزیت داشتن یک دکوراسیون داخلی اداری مدرن چیست ؟

همانطور که ممکن است حدس زده باشید، زیبایی و کاربردی بودن طراحی مدرن مزایای هیجان انگیزی را به همراه دارد.

داشتن یک محل کار محرک که خلاقیت و بهره وری شما را افزایش می دهد، می تواند روحیه و رفاه کارمند شما را بهبود بخشد. این به طور غیرمستقیم به شما امکان می دهد کارگران بهتری را جذب کنید و نرخ گردش مالی شرکت شما را افزایش می دهد.

همچنین می‌تواند برند و ارزش‌ شرکت شما را بهبود بخشد، زیرا طراحی دفتر شما منعکس کننده ماهیت کسب و کار شما است. این فقط کارمندان شما نیستند که از شرکت شما بازدید می کنند. گاهی اوقات، مشتریان، شرکا یا همکاران در محل کار می آیند. به همین دلیل، داشتن طرحی که منحصر به فرد بودن شرکت شما را تقویت کند و روی هر فردی که وارد محل کار شما می شود اثر بگذارد، ضروری است.

تصویر مزیت داشتن یک دکوراسیون داخلی اداری مدرن

آیا می خواهید یک دکوراسیون داخلی اداری مدرن الهام بخش برای کارمندان خود داشته باشید؟

در ادامه، دقیقاً به شما نشان خواهیم داد که طراحی اداری مدرن چگونه به مزایای خاصی دست می یابد که هم کارفرمایان و هم کارمندان دوست دارند.

 • افزایش بهره وری

طراحان داخلی متوجه هستند که فضاهای کاری متنوع می تواند بهره وری و تمرکز را افزایش دهد.

به عبارت دیگر، کارمندان به همان اندازه که به فضاهای کار مشترک نیاز دارند، به فضاهای خصوصی نیز نیاز دارند.

وقتی به یک دفتر کار مدرن فکر می‌کنید، ممکن است فضاهای باز، دیوارهای شیشه‌ای و کارمندانی را که دور میزها جمع شده‌اند و برای انجام کار با هم همکاری می‌کنند، تصور کنید.اما این تنها بخشی از داستان است.

طراحی دفتر مدرن شامل فضای مشارکتی است. با این حال، افراد همچنین به صورت انفرادی کار می کنند و به فضاهای آرام برای تمرکز نیز، نیاز دارند.

 • کارکنان سالم تر

نور طبیعی یکی از عناصر اصلی دکوراسیون داخلی اداری مدرن است. اما استفاده از نور طبیعی فقط باعث صرفه جویی در قبض برق نمی شود بلکه نتیجه مطالعاتی نشان می دهد، کارکنان در دفاتر با نور طبیعی بهینه، 63 درصد سردرد کمتری دارند، 56 درصد کمتر خواب آلودگی دارند و 51 درصد کاهش خستگی چشم را تجربه می کنند.

 • کاهش استرس و اضطراب

استرس می تواند چیز بدی باشد، به خصوص در محل کار. بر بهره وری تأثیر می گذارد، روابط همکاران را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنین می تواند به زندگی شخصی کارکنان نفوذ کند.

اگرچه طراحی دفتر نمی‌تواند استرس حجم کاری را کاهش دهد، اما می‌تواند فضای آرامتری برای کمک به کارمندان ایجاد کند.

تصویر کاهش استرس و اضطراب در دفتر اداری مدرن

مثلا: یک دفتر کار مدرن که عناصر طبیعی بیشتری را در خود ادغام می کند (مانند گیاهان، فضای سبز، و ویژگی های آب) می تواند به کاهش استرس و اضطراب کارکنان شما کمک کند.

ادغام عناصر طبیعی در ساختمان ها و فضاهای اداری، طراحی بیوفیلیک نامیده می شود – چیزی که بعداً به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

در حال حاضر، به یاد داشته باشید که محیط های بیوفیلیک استرس و اضطراب را کاهش می دهند و روند رو به رشدی در طراحی های مدرن ساختمان ها و ادارات ایجاد می کنند.

 • کدام مفهوم طراحی دفتر مدرن برای شما مناسب است؟

وقتی یک محل کار هم کاربردی و هم راحت باشد، کارمندان شما بهره وری بیشتر و عملکرد بهتری دارند. در واقع، کارمندان نمی خواهند احساس کنند که توسط هیچ کس یا هیچ چیز محبوس شده اند. آنها خواهان محیطی شاد و مشارکتی هستند که در آن احساس کنند دیده شده و شنیده می شوند. بیش از هر چیز، کارمند مدرن خواهان انعطاف بیشتر در نحوه و مکان کار است.

5 ایده دکوراسیون داخلی اداری مدرن

انتخاب طرحی برای بازسازی یا ایجاد دفتر کارتان می تواند دشوار باشد، به خصوص زمانی که این طرح می تواند بر زیبایی و عملکرد محل کار تأثیر بگذارد. به همین منظور می توانید به لیست زیر از مفاهیم طراحی اداری پرطرفدار نگاه کنید تا شما را به دفتر کار ایده آل تان نزدیک کند.

تجهیزات ارگونومیک : ضروری برای دکوراسیون داخلی اداری مدرن

هر کسی که شغل اداری دارد می داند که هیچ چیز بیشتر از صندلی راحت بر بهره وری تأثیر نمی گذارد. وقتی مدام در حال تلاش برای رسیدن به آرامش هستید، نمی توانید تمرکز کنید. به همین دلیل تجهیزات ارگونومیک بسیار ضروری است.

یک مفهوم طراحی داخلی اداری ارگونومیک به دنبال طراحی است که بر ارائه صندلی‌های ارگونومیک، میزهای ایستاده و مانیتور مناسب برای کارمندان تمرکز می‌کند و با کاهش استرس کلی و اصلاح وضعیت بدن، بهره‌وری آنها را بهبود می‌بخشد.

تصویر تجهیزات ارگونومیک

امروزه، فناوری‌ها و راه‌حل‌های زیادی برای رسیدگی به این مسائل در ایستگاه‌های کاری گنجانده شده‌ است. این بدان معناست که طراحی متناسب با هر فضای داخلی اداری مدرن وجود دارد.

استفاده از صندلی های اداری ارزان در دراز مدت، بهره وری محل کار شما را کاهش می دهد و در نهایت منجر به کمردرد، گردن درد و سردرد کارمند ناشی از استرس های مکرر می شود.

صندلی های ارگونومیک در حال حاضر به دلیل مزایایی که ارائه می دهند، راحت تر در دفاتر پیدا می شوند. این صندلی های اداری ارگونومیک دارای چندین ویژگی هستند که به نظر می رسد وضعیت شما را اصلاح کرده و از شما پشتیبانی مناسبی می کند. مهم ترین قسمت، تکیه گاه کمری برای کمر شما است، اما بهتر است، آنها قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و دسته ها را نیز داشته باشند.

داشتن یک میز با قابلیت تنظیم ارتفاع همراه با صندلی های ارگونومیک مفید خواهد بود. این میزها به کارمندان شما این امکان را می دهند که هنگام تنظیم فضای کاری خود، آزادی عمل بیشتری داشته باشند. گرفتن یک میز ایستاده می تواند به کارمندان شما اجازه دهد در حالت نشسته یا ایستاده کار کنند و با فعال نگه داشتن آنها، بهره وری و تفکر آنها را تحریک کند.

جو خانه مانند طراحی اداری مدرن

از آنجایی که اکنون تعداد بیشتری از کارفرمایان متوجه تاثیر این موضوع شده‌اند، سالن‌های پذیرایی و مکان‌های استراحت برای کارکنان خود ایجاد می‌کنند. البته، این فضاها برای استراحت و معاشرت عالی هستند، همچنین به کارکنان مکانی آرام و جایگزین برای کار می دهند.

ایده طراحی داخلی اداری مانند خانه به این صورت است که محیط کار را به تجربه ای آرام و بدون استرس تبدیل کنند. وجود کاناپه ها و سالن های استراحت در برخی از مکان های دفتر به افراد اجازه می دهد تا به راحتی استراحت کنند و خستگی خود را از بین ببرند تا یک بار دیگر روی موضوع خود تمرکز کنند.

تصویر جو خانه در محیط اداری مدرن

مفاهیم طراحی داخلی اداری مانند خانه شامل قسمت های استراحت، کافه ها، اتاق های استراحت با فعالیت های تفریحی، انواع مبلمان دنج، تراس ها و بسیاری چیزهای دیگر است.

طراحی بیوفیلیک به تنظیمات اداری مدرن نیرو می بخشد

طراحی بیوفیلیک که از عشق به طبیعت نشات می گیرد، این مفهوم طراحی دفاتر مدرن بر افزایش پیوند بین محیط طبیعی و کارکنان تمرکز دارد. گنجاندن عناصر طبیعت و مواد ارگانیک مانند سنگ و چوب و گیاهان، جذابیت بصری را افزایش می دهند، تمرکز را تحریک می کنند و فضایی آرام ایجاد می کنند.

مفهوم دکوراسیون داخلی اداری مدرن مبتنی بر طبیعت ، بر سلامت روان، رفاه و عملکرد کارمندان تأثیر مثبت می گذارد:

نور: داشتن نور طبیعی در محیط کار برای کارمندان امری اساسی است زیرا باعث می شود در هنگام کار در دفتر، روز، شب و فصل را تشخیص دهند.

گیاهان: پوشش گیاهی،مستقیم ترین راه برای آوردن یک تجربه مستقیم از طبیعت به محل کار شما است. ثابت شده است که گیاهان استرس را کاهش می دهند و عملکرد و بهره وری را افزایش می دهند.

تصویر طرطراحی بیوفیلیک در فضای اداری مدرناحی بیوفیلیک

آب: جذاب ترین قسمت آب این است که یک تجربه چند حسی است. شما می توانید آن را ببینید، بشنوید و لمس کنید، اما بیشتر فواید آن در صدای آب جاری است. باعث افزایش رضایت و بهبود سلامت و عملکرد شما می شود.

هوا: داشتن تهویه طبیعی می تواند آسایش و بهره وری افراد را افزایش دهد. راه آسان جریان هوا از طریق پنجره ها یا سایر استراتژی های پیچیده تر است.

همچنین سایر عناصر طبیعی مانند آتش را می توان در قالب شومینه و آتشدان، گنجاند.

رنگ را در فضای اداری مدرن خود در آغوش بگیرید

در حالی که رنگ های چوبی گرم جزء اصلی دکوراسیون داخلی سنتی هستند، سایه های سرد و خنثی نشان دهنده سبک مدرن است. خاکستری، سیاه و سفید انتخاب های ایده آلی برای پالت های دیوار و مبلمان هستند، زیرا زمانی که می خواهید رنگی به ترکیب اضافه شود، می توان آنها را تقریبا با هر دکوری ست کرد. استفاده از رنگ سفید یا خاکستری روشن برای فضای دفتر شما نیز باعث می شود که فضا روشن تر و بزرگتر به نظر برسد.

رنگ‌ها تأثیر قابل‌توجهی بر افکار، احساسات و عملکرد ما دارند. در حالی که محیط‌های شرکتی سنتی از رنگ دوری می‌کردند، طراحی اداری مدرن آن را در بر می‌گیرد.

نیازی به افراط نیست، یک فضا با پاشیدن چند رنگ می تواند حرفه ای به نظر برسد. به عنوان مثال، دیوارهای برجسته یا صندلی های راحتی برای سالن کارمندی را در نظر بگیرید.

دکوراسیون داخلی اداری مدرن سازگار و انعطاف پذیر

یک دفتر مدرن منعطف نه تنها ارتباط را تشویق می کند، بلکه فضایی با آزادی عمل بیشتری را ایجاد می کند. به کارمندان این امکان را می دهد که وظایف را آسان تر انجام دهند، زیرا می توانند برای کار با هرکسی که نیاز دارند حرکت کنند.

طراحی‌های فضای کاری انعطاف‌پذیر دارای چیدمانی است که به راحتی قابل تغییر است .هنگامی که نیاز به جلسه ای با چند نفر دارید، می توانید به راحتی چند میز و صندلی را به گونه ای تنظیم کنید که هر تعداد شرکت کننده را در خود جای دهد.

تصویر طراحی دفتر مدرن سازگار و انعطاف پذیر

معمولاً صندلی های مورد استفاده در این محل های کار باید چرخ دار باشند تا امکان جابجایی آسان در محیط کار فراهم شود. این امر امکان تشکیل سریع و همکاری چندین تیم برای هر کاری را فراهم می کند.

می توانید چندین منطقه میز داغ ایجاد کنید که نیازهای مختلف را برآورده کند. به عنوان مثال، اتاق هایی با میزهای مشترک ایجاد کنید. به این ترتیب، کارمندان می توانند برای انجام وظایف مشترک به این مناطق نقل مکان کنند و زمانی که نیاز به تمرکز دارند، به فضای دیگری بروند.

حتی می توان فضای کاری اختصاص داده شده برای هیچ کارمندی وجود نداشته باشد. در این صورت کارکنان در جایی که نیاز دارند یا جایی که احساس می کنند می توانند بهره وری بیشتری داشته باشند می نشینند و کار می کنند.

نداشتن میز یا ایستگاه کاری خاص می تواند روابط متقابل کارمندان را تقویت کند زیرا آنها را به همکاری در طول پروژه ها تشویق می کند. همچنین باعث رضایت بیشتر کارمندان می شود.

جمع بندی

طراحی دفتر مدرن ظاهری مشخص دارد که ساده و تمیز است. با تمرکز بر مینیمال و دکوراسیون جسورانه، جای تعجب نیست که این سبک برای اکثر دفاتر شرکت ها و کسب و کارهای نوپا امروزی مورد استفاده قرار گیرد.

در این مقاله، سعی کردیم عناصر دکوراسیون داخلی اداری مدرن را بررسی کنیم و آخرین روندها را برای الهام بخشیدن به ارتقای طراحی داخلی دفتر کار شما به نمایش گذاریم.

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط