تصویر دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

نکات ظریف و مهم در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

چگونه یک فروشگاه می تواند مشتریان را جذب کند؟ واضح است که دکوراسیون خوب، کسب و کار را تحت تأثیر قرار می دهد؛ بنابراین، در این مقاله قصد داریم مهارت های دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه را به اشتراک بگذاریم.

تصویر نکات ظریف و مهم در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

برای ایجاد تفاوت در دکوراسیون و جذاب کردن آن برای بازدید، تهیه یک محصول جالب و خاص و قرار دادن قیمت مناسب کافی نیست. در اینجا باید به دقت در مورد دکوراسیون داخلی آن فکر کنید. شما با طراحی و دکوراسیون مناسب می توانید نیمی از راه فروش را بپیمایید.

جزئیات طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه باید خود مغازه و محیط اطراف آن را بررسی کرد، مسیر رفت و آمد عابرین، وضعیت تابش آفتاب، موانع، رنگ و مدل مغازه های اطراف را مورد ارزیابی قرار داد و سپس با توجه به این عناصر و استانداردها اقدام به طراحی کرد.

در طراحی باید به این نکته توجه کنید که هدف از دکوراسیون فروشگاه، جذب مشتری و فروش بیشتر است. به عبارت دیگر، بازدیدکنندگان باید خرید کنند، نه اینکه فقط اصالت و زیبایی طراحی فروشگاه پوشاک زنانه را تحسین کنند.

بدین منظور از طرح های موزه مانند دوری کنید. امروزه توصیه می شود، آن را ساده و با حداقل وسایل دکوری تزئین کنید. با رعایت همین نکته کوچک شما می توانید طیف گسترده ای از مخاطبان و مشتری ها را جذب کنید و سلیقه هر دو جنس مرد و زن را در نظر بگیرید.

تصویر جزئیات طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

در ادامه در مورد دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه صحبت خواهیم کرد، اما در حال حاضر، اجازه دهید به نکات مشترک برای همه فروشگاه ها بپردازیم.

قوانین منطقه بندی

طراحان اغلب فروشگاه را منطقه بندی می کنند. جاهایی در فروشگاه وجود دارد که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و مناطقی که عملاً کمتر در دید هستند. متخصصان این قسمت ها را مناطق گرم و سرد نامیده اند.

منطقه گرم

به طراحی فروشگاه لباس در عکس نگاه کنید. آنها به وضوح نشان می دهند که مکان های “گرم” دقیقاً کجا قرار دارند. به طور معمول، بخش هایی از فروشگاه که در مقابل ورودی و در مرکز آن قرار دارد، یک بخش ایده آل برای نمایش کالا هستند. جذابیت مناطق گرم در قابلیت به نمایش درآوردن سریع محصول است.

تصویر منطقه گرم

منطقه سرد

این بخش شامل قسمت های کناری ورودی و گوشه های فروشگاه می باشد. از آنجایی که کالاهای موجود در آنها کمتر مورد بازدید قرار میگیرند، بهتر است برای جلب توجه بیشتر اقدامات عملی انجام دهید.

سعی نکنید کالاهای کهنه را در منطقه گرم جمع کنید! این کار به فروش آن کمکی نمی کند، در نتیجه متحمل ضرر بیشتری خواهید شد. بهتر است آن را روی پیشخوان بگذارید یا به یک رگال و قفسه تخفیف در گوشه ای از فروشگاه بفرستید.

ویژگی های دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه نیاز به سرمایه گذاری و ایده های خلاقانه دارد. نکات برجسته در طراحی فروشگاه لباس، رنگ های به درستی انتخاب شده و نورپردازی مناسب است. همچنین باید توجه ویژه ای به دکوراسیون ویترین داشته باشید.

تصویر ویژگی های دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

انتخاب رنگ مناسب

پالت رنگ در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه باید با سبک محصول هماهنگ باشد. در قسمت لباس های مجلسی بهتر است از رنگ های خاکستری و نقره ای استفاده شود، در بخش لباس های روزمره، ترکیب صورتی- آبی عالی به نظر می رسد؛ اما در قسمت ورزش می توانید از رنگ های آبدار تر و تناژهای گرمتر برای تزیین بهره ببرید. مهم است که تعادل را رعایت کنید و طرح و رنگ به کار رفته را خیلی جذاب نکنید. در واقع توجه مشتریان نباید از لباس به رنگ و لعاب دیوارها منعطف شود.

تصویر انتخاب رنگ مناسب

از رنگ های خیلی تیره در طراحی فروشگاه های لباس با مساحت های کوچک استفاده نکنید. حتی اگر می خواهید با سبک بوتیک مطابقت داشته باشید، به دنبال رنگ های جایگزین ملایم تری باشید. به عنوان مثال، یاسی را می توان با بنفش جایگزین کرد.

نحوه اعمال نورپردازی

نورپردازی نقش کلیدی در فروشگاه های لباس دارد. در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه، وظیفه نور این است که خریدار را روی یک محصول خاص متمرکز کند. لامپ های نور جهت دار از نوع متال هالید در این امر بسیار کمک کننده خواهند بود.

تصویر نحوه اعمال نورپردازی

با نورپردازی مناسب، محصول با تمام شکوه ظاهر می شود، به خصوص اگر روی یک مانکن نشان داده شود.

اتاق های پرو

حالت ایده آل این است که اتاق های پرو باید جادار باشند و به درستی در فروشگاه جانمایی شوند. اتاق پرو باید شامل موارد زیر باشد.

  1. آینه قدی (ترجیحا یکی نباشد).
  2. تشک یا فرشچه.
  3. قفسه ای که مشتریان بتوانند وسایل شخصی را در آن قرار دهید.
  4. چند قلاب برای لباس.

اگر فروشگاه بزرگ است، منطقی است که یک گوشه استراحت مبله با مبل های کوچک یا صندلی های راحت و یک گوشه برای سرگرم کردن کودکان در نظر بگیرید، این نکته برای مشتریان دارای فرزند بسیار جذاب خواهد بود.

تصویر اتاق های پرو

 ویژگی های ویترین در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

یک نکته ظریف دیگر در فروشگاه های زنانه توجه ویژه به ویترین است. ویترین توانایی دارد رهگذرانی که قصد خرید ندارند را جذب کند و به مشتری تبدیل نماید. برای از دست ندادن خریداران معمولی، تمام فضای ویترین را با نمونه های گران قیمت پر نکنید. در حالت ایده آل، باید یک نمایشگاه کوچک از لباس ها و اجناس با قیمت های متفاوت ​​وجود داشته باشد.

تصویر ویژگی های ویترین در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه

ویترین در طراحی یک فروشگاه لباس چگونه باید باشد؟ همه چیز به اندازه بوتیک بستگی دارد. در مراکز خرید بزرگ، شفاف سازی آن منطقی تر است تا مشتریان بتوانند به راحتی داخل فروشگاه را نگاه کنند. برای بوتیک‌های کوچک، سازماندهی ویترین از نوع بسته، آسان‌تر است.

جمع بندی

همانطور که می بینید، دکوراسیون یک فروشگاه پوشاک زنانه یک طراحی ظریف است و نیاز به رویکردی آگاهانه دارد، بنابراین اگر قادر نیستید به تنهایی از پس آن بربیایید، بهتر است بلافاصله کار را برای طراحی به متخصصان بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط