تصویر طراحی فروشگاه لباس زنانه

اصول طراحی فروشگاه لباس زنانه چیست ؟

تصویر اصول طراحی فروشگاه لباس زنانه چیست

علاوه بر اجناس شیک و باکیفیت ارائه شده توسط فروشگاه لباس زنانه، چیدمان و طراحی داخلی فروشگاه باید به شیوه ای متمایز و امروزی انجام شود تا مشتریان بیشتری را جذب کند.

فروشگاه لباس زنان در حال حاضر یکی از بزرگترین و شلوغ ترین فروشگاه ها می باشد. اکثر زنان اغلب به کمد لباس خود فکر می کنند، به همین دلیل است که هر روز برای خرید پوشاک به فروشگاه ها مراجعه می کنند. طراحی فروشگاه لباس زنانه و چیدمان لباس اولین چیزهایی است که همه بازدیدکنندگان از فروشگاه به آن توجه می کنند.

با پیروی از طراحی فروشگاه، آنها بر روی لباس تمرکز می کنند و حتی اگر قصد خرید چیزی نداشته باشند، به سمت آن کشیده می شوند.

فروشگاه لباس زنانه :

تصویر فروشگاه لباس زنانه

یک فروشگاه لباس زنانه باید با رنگ های شاد و درخشان آراسته شود، برخلاف فروشگاه های مردانه. حتی جذابیت زیبایی شناسی فروشگاه شما برای مشتریان زن مهم است. به دلیل طراحی نادرست فروشگاه، مشتریان حتی قبل از ورود به فروشگاه می تواند تصمیم به خرید از جای دیگری بگیرد.

اگر صاحب فروشگاهی هستید که پوشاک زنانه می‌فروشد یا کسب‌وکاری دارید که به زنان جنس می‌فروشد، می‌دانید که زنان مشتریانی بسیار حساسی هستند. برای برآورده ساختن خواسته های این عزیزان، ترجیحاً دکوراسیون خود را به گونه ای تنظیم کنید که شامل تنوع پوشاک باشد.

البته اگر به ظرافت و کیفیت کالای خود کاملاً ایمان دارید و مطمئن هستید که هیچ زنی نمی تواند دست رد به سینه شما بزند، بهتر است روی طراحی خلوت و ساده تمرکز کنید. هنگام قرار دادن چنین دکوراسیونی، یک طراح ماهر باید در آنجا حضور داشته باشد.

در مورد طراحی فروشگاه لباس زنانه باید یک بار دیگر تاکید کنیم که بسیاری از خانم ها تصمیم خود را برای ورود به فروشگاه بر اساس ویترین آن می گیرند. بنابراین، تمام تلاش خود را بکنید تا بر جذابیت زیبایی شناسی ویترین تمرکز کنید.

اهمیت طراحی فروشگاه لباس زنانه :

تصویر اهمیت طراحی فروشگاه لباس زنانه

طراحی ویترین فروشگاه لباس زنانه، رنگ، نورپردازی، ورودی و … تنها تعدادی از موارد و اجزای متعددی هستند که دکور فروشگاه لباس زنانه را تشکیل می دهند. هدف اصلی از انجام این کار جذب مشتریان جدید و حفظ آنها به عنوان حامیان وفادار است. زنان در چیدمان وسایل خود چه در محل کار و چه در خانه بسیار دقت می کنند و اغلب به سمت مکان هایی که جذاب تر به نظر می رسند کشیده می شوند.

علاوه بر عناصر زیبایی در دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه، نظم و ترتیب و سهولت جابجایی بین قسمت های مختلف فروشگاه و همچنین دسترسی آسان به پوشاک از دیگر مواردی است که با دکوراسیون های شیک و مرتب می توان انجام داد. قرار گرفتن در موقعیت‌های روتین باعث می‌شود که مردان نیز احساس بهتری داشته باشند، که آنها را تشویق به خرید بیشتر می‌کند.

اصول طراحی فروشگاه لباس زنانه :

تصویر اصول طراحی فروشگاه لباس زنانه

بهتر است قبل از هر چیز فهرستی از کارهای حیاتی در طراحی فروشگاه را تهیه کنید تا بتوانید عالی ترین و جذاب ترین دکوراسیون داخلی را برای فروشگاه لباس زنانه بسازید. مهم است که به خاطر داشته باشید که هر چه موارد بیشتری را از لیست خود خط بزنید، در طراحی داخلی شیک فروشگاه لباس زنانه موفق تر خواهید بود.

موارد زیر را می توان به عنوان برخی از مهمترین اقدامات در طراحی یک دکور شیک برای یک فروشگاه لباس زنانه ذکر کرد:

 • تعیین اندازه و فضا در طراحی فروشگاه لباس زنانه

تصویر تعیین اندازه و فضا در طراحی فروشگاه لباس زنانه

بسیار مهم است که اندازه‌گیری‌ها و طراحی کلی فروشگاه لباس زنانه را در کاغذی درج کنید، زیرا طرح‌های فروشگاه‌های زنانه کوچک به‌طور چشمگیری با فروشگاه های بزرگ متفاوت است.

البته، اگر می خواهید نتایج واقعی تری را مشاهده کنید، می توانید از نرم افزارهای سه بعدی مانند 3DMAX نیز استفاده کنید. علاوه بر اندازه‌گیری اندازه‌های فضا، توصیف کفپوش، نور، پنجره‌ها، نورگیرها، نوع روشنایی و شکل ورودی بسیار مهم است.

 • هزینه طراحی و اجرای لباس فروشی زنانه

مشخص کنید که چقدر برای طراحی داخلی فروشگاه لباس زنانه یا تغییرات آن هزینه می شود. بر این اساس می توانید در مورد مصالح ساختمانی و سبک طراحی و همچنین ویترین فروشگاه لباس زنانه تصمیمات بهتری اتخاذ کنید.

لازم به ذکر است که بودجه محدود مانع از طراحی یک فروشگاه بی نقص و مد روز نمی شود. بلکه با کمی تخیل و هوشمندی می توانید با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون را طراحی کنید.

 • سبک طراحی فروشگاه لباس زنانه را انتخاب کنید.

تصویر سبک طراحی فروشگاه لباس زنانه را انتخاب کنید

بسته به بودجه، ترجیحات و نیازهای خود، می توانید از انواع سبک های دکوراسیون برای فروشگاه پوشاک زنانه و مردانه و همچنین سایر مکان های کاری انتخاب کنید. هم طراحی ساده و هم طراحی مدرن برای فروشگاه های لباس زنانه مزایا و ویژگی های خاص خود را دارد. به عبارت دیگر، نمی توان با اطمینان گفت که کدام روند مد همیشه بهترین است.

در نهایت می‌توانید سبک ایده‌آل را بر اساس روحیه مخاطب، فرهنگ و سن آن‌ها و همچنین بزرگ یا کوچک بودن فضای فروشگاه لباس زنانه انتخاب کنید.

طراحی مدرن و مینیمال اخیراً توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. در سبک مدرن فروشگاه پوشاک زنانه تا حد امکان از چیزهای لوکس با برق و درخشندگی اجتناب شود. هدف دکوراتور خلوت بودن و حفظ زیبایی در عین سادگی در طراحی دکور مینیمال فروشگاه است که یکی از بهترین راه حل ها برای فضاهای کوچک است. این طرح ها فضای داخلی فروشگاه کوچک را مرتب و جذاب می کند و فضا را بزرگ می کند.

 • قفسه بندی و چیدمان لباس

تصویر قفسه بندی و چیدمان لباس در طراحی فروشگاه لباس زنانه

بسته به نوع پوشاکی که می فروشید، باید بتوانید مانکن های خیره کننده را به روشی مناسب و دوست داشتنی قفسه بندی، تزئین و استفاده کنید. بودجه شما به طور مستقیم بر نوع قفسه‌هایی که انتخاب می‌کنید و نحوه چیدمان لباس‌هایتان تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، ترجیحاً کمد لباس های زیبا متناسب با طراحی داخلی فروشگاه برای نمایش لباس های گران قیمت و مارک دار انتخاب شود.

از دیگر گزینه های چیدمان لباس می توان به نصب قفسه های روی دیوار یا چیدمان قفسه های متحرک در داخل فروشگاه اشاره کرد. توجه داشته باشید که بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند قبل از انتخاب لباس، همه گزینه‌های لباس را با دقت در نظر بگیرند.

درخواست لباس‌های دیگر از فروشنده، تصمیم را کمی چالش‌ برانگیزتر می‌کند و به خریدار احساس خوبی نمی‌دهد. در نتیجه نصب رگال یا کمدهای دیگر هنگام طراحی دکوراسیون فرشگاه لباس زنانه ترجیح داده می شود.

 • تعیین محل استراحت کوتاه برای مشتری در لباس فروشی

تصویر تعیین محل استراحت کوتاه برای مشتری در لباس فروشی

همه به سرعت از خرید و گشت و گذار در فروشگاه خسته می شوند. تعداد زیادی از مشتریان شما همراهانی نیز با خود دارند که برای خرید باید مدتی صبر کنند. در این صورت، باید مبلمان و صندلی های دوست داشتنی و راحت را که با طراحی داخلی فروشگاه مطابقت دارند انتخاب کنید و در مکان های مناسب بچینید.

به خاطر داشته باشید که محل استراحت مشتری نباید مانع رفت و آمد افراد دیگر شود.

 • کفپوش در طراحی فروشگاه لباس زنانه

یکی از مهمترین اجزا در طراحی داخلی فروشگاه لباس زنانه، کفپوش است که باید با دقت انتخاب شود. کفپوش باید بر اساس میزان ترافیک و همچنین طرح کلی و رنگ بندی فروشگاه انتخاب شود. به عنوان مثال، خرید کاشی‌های طرح فرش که در طیف گسترده‌ای از اشکال و رنگ‌ها هستند و شستشو، تعمیر و تعویض آن‌ها ساده است، یکی از بهترین گزینه‌ها برای فروشگاه های لباس زنانه و مکان‌های پرتردد است.

 • نورپردازی در طراحی فروشگاه لباس زنانه

تصویر نورپردازی در دیزاین لباس فروشی

نور علاوه بر اینکه محیط اطراف را روشن می کند، تأثیر مستقیمی بر زیبایی آنها دارد و می تواند فضای فروشگاه را بزرگ یا کوچک کند. نورپردازی مناسب باید با در نظر گرفتن سبک کلی طراحی فروشگاه لباس زنانه، اندازه فضای داخل و میزان نور طبیعی به کار گرفته شود. مهم است که به خاطر داشته باشید که نور مناسب تأثیر بسزایی در ظاهر لباس ها، به ویژه لباس های شب دارد.

 • ویترین برای فروشگاه لباس زنانه

تصویر ویترین برای طراحی فروشگاه لباس زنانه

مهمترین استراتژی برای جذب مشتری طراحی ویترین است. بنابراین اگر طراحی ویترین فروشگاه لباس زنانه ماهرانه و زیبا انجام شود، مشتریانی را که حتی قصد خرید ندارند را به سمت خود جذب می کند.

اینها ممکن است بازگشت این مجموعه از افراد را به عنوان مشتریان دائمی در آینده لذت بخش تر کند.

اولین قدم در طراحی و ایجاد ویترین برای یک فروشگاه لباس زنانه این است که ویترین را به عنوان یک قاب عکس در نظر بگیرید. پس از مشخص شدن نقاط کانونی و طلایی، مانکن ها و سایر مواردی را که بیشترین توجه را به خود جلب می کنند، در آنجا بچینید. توانایی شما در طراحی داخلی فروشگاه به گونه ای که توجه بینندگان را به خود جلب کند و الهام بخش عکاسی باشد به خلاقیت و ایده های شما بستگی دارد. با این نوع دیزاین فروشگاه لباس زنانه، موفقیت تبلیغاتی بدون شک امکان پذیر است.

 • دقت و توجه به اتاق پرو

یکی دیگر از مهمترین جنبه های طراحی دکوراسیون فروشگاه های پوشاک زنانه و مردانه، اتاق پرو و نحوه قرار گرفتن آینه ها و نورپردازی در آن است. سعی کنید اتاق پرو به اندازه کافی بزرگ باشد تا امکان حرکت ساده و دید واضح لباس ها در آینه فراهم شود. علاوه بر این، تنظیم نور به گونه ای مهم است که لباس ها به بهترین شکل ظاهر شوند.

 •  رنگ در طراحی فروشگاه لباس زنانه

تصویر رنگ در دیزاین لباس فروشی

شواهد زیادی وجود دارد که رنگ بر احساسات انسان و سایر موجودات تأثیر می گذارد. در نتیجه، هنگام  طراحی و ایجاد دکوراسیون فروشگاه لباس زنانه باید به آن توجه کرد.

رنگ مبلمان، دیوارها، کفپوش، کاغذ دیواری، کمد، پیشخوان تحویل لباس و صندوق پول باید با یکدیگر هماهنگ باشند. یک جنبه بسیار مهم که نباید نادیده گرفته شود، ایجاد یک هارمونی زیبا است که با طراحی کلی دکوراسیون فروشگاه باید مطابقت داشته باشد.

تأثیرات رنگ ها در طراحی لباس فروشی زنانه :

رنگ آبی: رنگی که به آرامش‌بخش بودن شهرت دارد. به منظور ارائه یک خرید رضایت بخش به مشتریان در یک محیط آرامش بخش، فروشگاه های لباس زنانه باید از این رنگ استفاده کنند زیرا احساس اعتماد و امنیت را نیز برمی انگیزد.

رنگ نارنجی: رنگی شاد که فضایی پرانرژی در فروشگاه لباس زنانه ایجاد می کند. می توانید از این رنگ به عنوان رنگ برجسته پالت رنگ خود در کنار رنگ های خنثی استفاده کنید.

رنگ طلایی: برای ایجاد تصور ثروت، این رنگ در فرشگاه پوشاکی که لباس های مجلل یا مد روز می فروشند، به خوبی کار می کند. برای افزایش پیچیدگی فضا، آن را با رنگ مشکی ترکیب کنید.

رنگ قرمز: رنگ بسیار قابل توجهی که ضربان قلب را نیز افزایش می دهد و تمایل به خرید را افزایش می دهد. در نتیجه، قرمز می‌تواند یک انتخاب رنگ برجسته برای فروشگاه‌های پوشاک زنانه برای افزایش فروش باشد.

رنگ‌ های خنثی: سفید، خاکستری و بژ گزینه‌های ایده‌آلی برای ایجاد یک محیط آرام و متعادل در فروشکاهه لباس زنانه هستند. آنها همچنین به عنوان پایه ای مناسب برای رنگ های روشن تر مانند قرمز و نارنجی عمل می کنند.

رنگ بنفش: اگر می خواهید فضایی مجلل و باشکوه در فروشگاه لباس زنانه ایجاد کنید، بنفش یکی از بهترین رنگ ها است. اما فراموش نکنید که علاوه بر احترام به مفهوم تعادل، از رنگ های ملایم نیز استفاده کنید.

رنگ سبز: رنگی که به فروشگاه لباس زنانه حسی روستایی و جاودانه می دهد. این رنگ را می توان برای 10 درصد از پالت رنگ استفاده کرد.

 • به روز کردن مکرر کالاهای موجود در قفسه های فروشگاه

تصویر به روز کردن مکرر کالاهای موجود در قفسه های لباس فروشی

اینکه چند بار باید اقلام موجود در قفسه را عوض کنیم به نوع لباس و مخاطب هدف شما بستگی دارد. اکثر طراحان داخلی موافقند که برخی از عناصر چیدمان فروشگاه لباس زنانه باید هر هفته یک بار به روز شوند.

به عنوان مثال، ممکن است هر هفته نوع طرح های تخفیف دار یا لباس مانکن ها را تغییر دهید. البته با ورود لباس های جدید، قفسه ها را نیز تغییر دهید که تاثیر زیادی بر ظاهر دکوراسیون فروشگاه می گذارد.

البته بسته به محل فروشگاه لباس زنانه، این رقم می تواند هفته ای یک بار اصلاح شود. به عنوان مثال، اگر فروشگاه لباس شما در یک خیابان اصلی شلوغ است که افراد زیادی برای کار به آنجا می روند، بهتر است دکوراسیون و چیدمان ویترین را در فواصل زمانی بیشتر تغییر دهید.

2/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط