تصویر کابینت چوبی کلاسیک

کابینت چوبی کلاسیک و هر آنچه که باید دانست….

تصویر کابینت چوبی کلاسیک و هر آنچه که باید دانست

آشپزخانه نقش بسزایی در طراحی داخلی خانه ها و تاثیر بسزایی در زیبایی چیدمان اصلی دارد. در نتیجه، طراحی لوازم آشپزخانه باید با بقیه خانه تلفیق شود. اگر مبلمان کلاسیک در سرتاسر خانه خود داشته باشید، کابینت های کلاسیک بهترین گزینه برای آشپزخانه شما هستند.یکی از نفیس ترین و گویاترین انواع کابینت کلاسیک ، کابینت چوبی کلاسیک است.

اگرچه ام دی اف و هایگلاس در حال حاضر به طور گسترده در تولید کابینت استفاده می شود، اما کابینت های چوبی کلاسیک نه تنها کنار گذاشته نشده اند بلکه ارزش و جایگاه آنها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین، امروزه اکثر خانه های مجلل از این سبک کابینت آشپزخانه استفاده می کنند.

کابینت چوبی کلاسیک چیست ؟

تصویر کابینت چوبی کلاسیک چیست

کابینت چوبی کلاسیک، دارای زینت و آراستگی بسیار بالایی بوده و قادر است فضای آشپزخانه شما را تا حد زیادی باشکوه کند. بدنه داخلی کابینت های چوبی، از ام دی اف خام تشکیل شده است.درب کابینت های کابینت کلاسیک‌چوبی از چوب طبیعی ساخته شده است. استحکام بالا و بافت متراکم در چوب مورد استفاده برای کابینت مورد نیاز است و طبیعتاً چوب های طبیعی گران قیمت این ویژگی ها را دارند. کابینت های چوبی کلاسیک اغلب با استفاده از چوب های زیبا مانند بلوط، گردو، راش و افرا ساخته می شوند. ناگفته نماند که نوع چوبی که انتخاب می کنید در هزینه کابینت تاثیر خواهد داشت.

سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه شامل کابینت های چوبی یا کابینت هایی است که تماما از چوب ساخته شده اند. این کابینت ها گران هستند زیرا از چوب طبیعی از درختان مختلف ساخته شده اند که تصاویری از عمارت های باستانی و اشرافی اروپایی را به ذهن متبادر می کند و حس طراوت و طبیعتی را به وجود می آورد که برای سلامت روحی و جسمی فرد بهتر است.

ویژگی های کابینت چوبی کلاسیک چیست ؟

تصویر ویژگی های کابینت چوبی کلاسیک چیست

کابینت کلاسیک‌چوبی در دسته کابینت های اصیل و آنتیک قرار می گیرد که فضای خانه و آشپزخانه را زینت می دهد و اغلب در خانه هایی با آشپزخانه های بزرگ و مجلل استفاده می شود. در ادامه چند ویژگی کابینت کلاسیک‌چوبی ذکر شده است.

 • کابینت کلاسیک‌چوبی که از چوب طبیعی درختان ساخته شده استرطرفداران زیادی دارد و در صورت نگهداری مناسب مدت زمان زیادی دوام خواهد آورد.
 • متریال مورد استفاده در ساخت کابینت کلاسیک‌چوبی رنگ دوست داشتنی و زیبایی دارد و در رنگ های متنوعی عرضه می شود.
 • به دلیل استفاده از چوب طبیعی، این کالا از جذابیت و ظرافت منحصر به فردی برخوردار است.
 • ظاهر و بافت طبیعی این نوع کابینت که آن را از گزینه های دیگر متمایز می کند و افراد زیادی را به استفاده از آن تشویق می کند، باعث محبوبیت آن در بین مردم شده است.
 • عایق صدا بودن کابینت آشپزخانه چوبی کلاسیک یکی دیگر از ویژگی هاست. به دلیل تمایل این کابینت ها با جذب صدا به سمت خود، صدا معمولاً با بازتاب کمتری در محیط پخش می شود.
 • ستون ها و درب های حکاکی شده
 • استفاده از یراق آلات برنزی یا مسی رنگ

کابینت چوبی کلاسیک چه مزایایی دارد ؟

تصویر کابینت چوبی کلاسیک چه مزایایی دارد

 1. استحکام و استقامت بالای کابینت های چوبی کلاسیک
 2. چوب را می توان به روش های مختلفی شکل داد و تزئین کرد تا با دکوراسیون خانه شما مطابقت داشته باشد.
 3. کابینت های چوبی کلاسیک ظاهری واقعا دوست داشتنی دارند. آنها مجلل ترین و لوکس ترین نوع کابینت آشپزخانه هستند.
 4. روی درهای کابینت چوبی کلاسیک می توانید طرح مورد نظر خود را حک کنید. چوب طرح های فریبنده ای دارد، همواره توسط مردم دیده می شود و برای هر سلیقه ای مناسب است.
 5. برای ایجاد و نصب کابینت های چوبی کلاسیک به نیروی کار کمتری نیاز است که منجر به کاهش هزینه می شود.
 6. در کابینت های چوبی کلاسیک می توان هر نوع یراق آلات یا دستگیره ای نصب کرد که زیبایی آن ها را افزایش می دهد.
 7. گر درب کابینت کلاسیک‌چوبی آسیب دیده شود امکان ترمیم و رنگ آمیزی دوباره وجود دارد.
 8. اگر جنس چوب کابینت شما مرغوب باشد، عمر طولانی خواهد داشت.
 9. قابلیت پوشش دهی زیاد و ایجاد فضای لازم برای جا سازی ظرف و ظروف

کابینت کلاسیک‌چوبی چه معایبی دارد ؟

تصویر کابینت چوبی کلاسیک چه معایبی دارد

 1. کابینت های چوبی کلاسیک از ماده ای ساخته شده اند که آنها را در معرض آسیب و حساسیت بیشتری نسبت به وسایل تیز قرار می دهد، اما در صورت آسیب دیدن می تواند باز هم تعمیر و ترمیم شوند.
 2. اگرچه این نوع کابینت مقاوم‌ترین کابینت موجود در برابر رطوبت است، اما ممکن است در نهایت کمی باد یا پوسته پوسته شود و شکل آن تغییر کند. البته اگر در شرایط خوبی نگهداری شود این اتفاق نمی افتد.
 3. کابینت های چوبی در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک نیاز به نگهداری بیشتری دارند و تمیز کردن آن سخت است.
 4. کابینت کلاسیک‌چوبی نسبت به سایر کابینت ها گران قیمت تر است.
 5. سنگین وزن بودن ( که باعث دشواری در نصب این نوع کابینت ها می شود.)

تاثیر کابینت چوبی کلاسیک در خانه :

تصویر تاثیر کابینت چوبی کلاسیک در خانه

برخی از افراد تاثیر و قدرت کابینت کلاسیک‌چوبی را در ایجاد حال و هوای دوست داشتنی و منحصر به فرد در محیط خانه نادیده می گیرند و شاید آن طور که شایسته است به آن توجه نمی کنند. ارزش زیبایی و ظاهر کابینت ها را فقط خانم های خانه دار می فهمند. خانم ها هر روز زمان قابل توجهی را در آشپزخانه می گذرانند، بنابراین هنگام نصب کابینت های دوست داشتنی با طرح های خیره کننده مهم است که مراقب باشید.

کابینت‌ها در اشکال و سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند، بنابراین می‌توانید یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه مکمل طراحی داخلی خانه شما باشد. البته مواردی وجود دارد که لازم نیست همه چیز با هم هماهنگ باشند. اگر متوجه نوع کابینتی شدید که واقعاً دوست دارید، انتخاب آن اشکالی ندارد. مورد را انتخاب کنید و در آشپزخانه خود نصب کنید تا بیشترین لذت و شادی را به شما بدهد.

هرگز دست کم نگیرید که چگونه کابینت ها می توانند به سازماندهی فضای آشپزخانه کمک کنند. اکثریت ایرانی‌ها معمولاً در خانه‌های خود وسایل اضافی دارند. از این رو، اگر خانم خانه‌داری فضای زیادی برای نگهداری این اشیاء نداشته باشد، ذهنش به سرعت گیج می‌شود و نمی‌تواند آن‌طور که باید وظایف خانه را انجام دهد.

به همین دلیل، معمولاً توصیه می‌شود کابینت‌های آشپزخانه را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که حداکثر استفاده از فضای موجود را داشته باشد و فضای پرت یا کم استفاده در آشپزخانه را به حداقل برساند. اگر نصاب کابینت چوبی کلاسیک از تخیل و نبوغ در چیدمان کابینت ها استفاده کند، می تواند فضایی تا حد امکان کارآمد باشد.

اهمیت رنگ در کابینت کلاسیک‌چوبی :

تصویر اهمیت رنگ در کابینت کلاسیک‌چوبی

لازم به ذکر است که کابینت کلاسیک‌چوبی یکی از گران ترین کابینت های موجود در بازار جهت ساخت کابینت می باشد. در نتیجه، باید مراقب باشید که رنگی را برای کابینت چوبی کلاسیک خود انتخاب کنید که برای شما کسل کننده یا یکنواخت نباشد. زیرا دیگر امکان تغییر رنگ را ندارید.

از آنجایی که رنگ کابینت ها تا حد زیادی بر بزرگ یا کوچک بودن آشپزخانه تأثیر می گذارد، مهم است که در انتخاب رنگ کابینت، اندازه آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. رنگ‌های روشن اندازه فضا را برجسته و بزرگ می‌کنند در حالی که رنگ‌های تیره آن را کوچک‌تر نشان می‌دهند.

رنگ های رایج در کابینت کلاسیک‌چوبی :

تصویر رنگ های رایج در کابینت کلاسیک‌چوبی

 • رنگ سفید
 • رنگ قهوه ای
 • رنگ کرم
 • رنگ طوسی
 • ترکیب دو رنگ

هزینه کابینت چوبی‌کلاسیک :

تصویر هزینه کابینت چوبی کلاسیک

کابینت های چوبی کلاسیک امروزه به عنوان اقلام لوکس و گران قیمت در نظر گرفته می شوند. اگرچه چوب طبیعی دارای مزایای متعددی مانند اصالت، استحکام و زیبایی استثنایی است، اما منابع محدودی دارد و تولید آن به عنوان یک ماده تزئینی گران است. در نتیجه قیمت تمام شده کابینت کلاسیک‌چوبی بالا است و منحصر به خاص پسندان می‌باشد. با این وجود، دکوراسیون چوبی طبیعی همیشه حس و هوای صمیمیت داشته و جریان زندگی را تداعی می کند و آن را به یکی از زیباترین و جذاب ترین راه حل ها تبدیل کرده است.

چوب ایده آل برای استفاده در ساخت کابینت های چوبی کلاسیک درجه یک، چوب بلوط است.

این چوب در بهترین جایگاه قرار دارد، زیرا دارای گره ها و نقش های طبیعی دوست داشتنی است، محکم و قابل استفاده است و می توان آن را به زیبایی تراش داد.

در مقایسه با چوب‌های ارزان‌ بی کیفیت و سبک‌های مشابه مانند روکش چوبی کلاسیک و کلاسیک ممبران ، کابینت‌چوبی بلوط گران‌تر است. اما با در نظر گرفتن کیفیت، استحکام، زیبایی و کاربرد تزئینی در دکوراسیون داخلی ارزش خرید بالا و سودمند را دارد.

سخن پایانی:

کابینت چوبی کلاسیک یکی از زیباترین و قدیمی ترین کابینت های آشپزخانه است. محبوبیت کابینت های کلاسیک در آشپزخانه تا حدی به دلیل استفاده از چوب طبیعی در ساخت کلی آن، طراحی های جذاب، انعطاف پذیری و پوشش بالای فضای آشپزخانه است. استفاده از چوب در کابینت های کلاسیک آشپزخانه به دلیل اینکه ماده ای زنده، طبیعی و گرم است، جذابیت، آرامش و صمیمیت خانه ها را افزایش می دهد. کابینت آشپزخانه چوبی کلاسیک یکی از محبوب ترین سبک ها برای خرید کابینت آشپزخانه است، زیرا از چوب های محکمی مانند گردو، افرا، راش، سرو و بلوط و غیره برای افزایش زیبایی و طراوت آن استفاده می کند.تصویر کابینت کلاسیک‌چوبی

Rate this post

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط